Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 08:02


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 611 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TWR (2,5pásmo 2xWS20E, BRT25/30/01,8)
PříspěvekNapsal: 01 říj 2017 09:54 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Ano, vtip je v tom, že dva basáky v bedně jsou opravdu na stejném signálu a ve fázi, to by jeden nečekal :roll:
Jsi k zblití. Chtěl jsi mě jen prvoplánově na něčem nachytat. Snad na oplátku, že jsem tu napsal, že jsi pěkná svině, což samozřejmě jsi a dobře to víš, nakonec tady je to vidět. Napsal jsi ale jen další píčovinu a zase ti to nevyšlo. Smůla, ale nikdo tě k tomu nenutil. A dál tu neotravuj, nemáš tu čím přispět.

Citace:
Jestli jsou decibely napěťové, výkonové, intenzitní nebo hladinové je úplně jedno, jsou to pořád decibely a ty vycházejí vždy stejně.

Další taková kokotina.

Citace:
Sériové spojení do toho nepleťte.

Sériové zapojení na tom akusticky vůbec nic nemění a není sebemenší důvod ho tam neplést, naopak, aspoň si na tom člověk utřídí principy, aby tu nemusel psát takový kraviny, jako že to bude o 3 dB.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TWR (2,5pásmo 2xWS20E, BRT25/30/01,8)
PříspěvekNapsal: 06 pro 2017 21:03 

Registrován: 01 pro 2012 17:16
Příspěvky: 221
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Trochu oživím tohle téma...Před časem jsem sundal ochrannou mřížku na driveru a poslechově mi to přijde o dost lepší,jen se mi v pokoji docela práší tak bych to rád něčím zakryl.Rámeček dávat nechci kvůli difrakcím tak mě napadl koupit Bulpren,Mabat myslím na Slovanetu uváděl že to pomůže ke zmírnění rezonancí uvnitř zvukovodu,celkově by to sloužilo i jako ochrana proti prachu..Má s tím někdo zkušenosti?Případně jak to udělat aby to drželo uvnitř zvukovodu a nevypadávalo ven?Nebo je to na tenhle zvukovod zbytečný? Koupil bych tenhle: http://www.eurofoam-tp.cz/filtrace-vzduchu.php Bulpren S 28280 s doporučovaným PPI 20 jak psal Mabat na Slovanetu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TWR (2,5pásmo 2xWS20E, BRT25/30/01,8)
PříspěvekNapsal: 06 pro 2017 21:14 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
No, ja to kdysi meril, objektivne jsem nic nenameril (viz priloha)...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TWR (2,5pásmo 2xWS20E, BRT25/30/01,8)
PříspěvekNapsal: 06 pro 2017 21:23 

Registrován: 01 pro 2012 17:16
Příspěvky: 221
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Já to hlavně sundával protože ta síťka byla od výroby trochu křivě nalepená a ta pěna koukala u hrdla zvukovodu ven.Spíš jsem myslel zkušenosti s tím Bulprenem,koukal jsem že třeba na OSWG to někdo na pár projektech RPM atd měl.Rád bych to zkusil ale snad mě s objednávkou pár cm čtverečních bulprenu na dva BRX zvukovody nepošlou někam :D Prý by to i mělo trochu zklidnit pásmo vyšších středů jak někde psal Mabat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TWR (2,5pásmo 2xWS20E, BRT25/30/01,8)
PříspěvekNapsal: 07 pro 2017 09:49 

Registrován: 19 srp 2013 18:33
Příspěvky: 20
Bydliště: Vysoké nad Jizerou
Kraj: ČR - Liberecký
Eurofoam běžně dodával filtační pěny i v malém množství, ale v létě při poslední objednávce mě napsali, že v malém množství už to neprodají. Nakonec jsem našel jinou firmu, ale bohužel si momentálně nevzpomenu na název. Zkusím to dohledat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TWR (2,5pásmo 2xWS20E, BRT25/30/01,8)
PříspěvekNapsal: 07 pro 2017 18:08 

Registrován: 01 pro 2012 17:16
Příspěvky: 221
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Tak jsem volal do Eurofoamu a kousek odřezku na BRX zvukovodu není problém.Vzal jsem pro jistotu 30x25x15cm kdyby se to nepovedlo udělat napoprvé,pak bych měl ještě otázku jestli to řežete normálně ulamovacím nožíkem nebo nějakým jiným způsobem?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TWR (2,5pásmo 2xWS20E, BRT25/30/01,8)
PříspěvekNapsal: 07 pro 2017 18:35 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Počítej s tím, že to bude sochařina :)

Napoprvé jsem to řezal horkým drátem, tehdy jsem si na to udělal i řezačku - prostě napnutej drát, myslím že jen nějak přes trafo. Ale dočistit se to stejně muselo nožem, nůžkama. Dnes už bych se na to asi vybod.

https://www.svarbazar.cz/phprs/view.php ... 2009041902
Ale já dělal ty špunty poněkud větší...

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TWR (2,5pásmo 2xWS20E, BRT25/30/01,8)
PříspěvekNapsal: 07 pro 2017 19:23 

Registrován: 01 pro 2012 17:16
Příspěvky: 221
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Jj s tím počítám že to bude blbá práce :D Proto jsem toho taky vzal víc kdybych to podělal :D Dělat kvůli tomu řezačku mi přijde zbytečný.Btw spozoroval jsi nějaký znatelný rozdíl ve zvuku oproti odkrytýmu bulprenu?Jak jsi to připevnil ke zvukovodu? Jen trochu natlačil dovnitř?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TWR (2,5pásmo 2xWS20E, BRT25/30/01,8)
PříspěvekNapsal: 07 pro 2017 19:34 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Dělat si dva kusy pro sebe je vždycky blbá práce, ty "fixní náklady" jsou prostě takový. Drželo to kancelářským lepidlem ve spreji (aby se to dalo zase snadno odlepit), ale bude to držet čímkoliv, je to lehký. Spíš je problém vůbec v dostatečném kontaktu těch ploch. Budeš holt muset trochu laborovat.

Anebo to udělat opravdu jen malinký, víceméně jako náhradu za tu síťku.

Rozdíl nevím, možná. Bude to taky věc hlasitosti - čím větší, tím větší by to mělo mít přínos. Aspoň tak to plyne z experimentů.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TWR (2,5pásmo 2xWS20E, BRT25/30/01,8)
PříspěvekNapsal: 07 pro 2017 21:02 

Registrován: 01 pro 2012 17:16
Příspěvky: 221
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Uvidíme jak to půjde.Nechtělo se mi do toho zvukovodu nic patlat aby když to třeba bude vadit tak bych ten bulpren vyndal a nebyly tam stopy lepidla..Ale uvidíme prý to může dorazit až po novém roce..Právě při vyšší hlasitosti bych to uvítal,poslouchám někdy docela nahlas(co panelák dovolí :D)a někdy se to zdá trochu prezentní na středech.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TWR (2,5pásmo 2xWS20E, BRT25/30/01,8)
PříspěvekNapsal: 10 pro 2017 22:52 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
mabat píše:
Počítej s tím, že to bude sochařina :)
Napoprvé jsem to řezal horkým drátem, tehdy jsem si na to udělal i řezačku - prostě napnutej drát, myslím že jen nějak přes trafo. Ale dočistit se to stejně muselo nožem, nůžkama. Dnes už bych se na to asi vybod.
Ale já dělal ty špunty poněkud větší...

Ze by todle byl ten jeden spunt do usi ? :) Mela by to bejt tvoje prace, jak mi dnes rikal MethMen...
Kdyz uz se to ke mne dostalo, zkusim to v ty 12" OSWG zmerit, jestli tam bude nakej vliv na to osovy zvlneni (letmo jsem to dnes nasimuloval a dal na aktiv). Byt neznam samozrejme parametry tohodle konkretniho kusu. Pripadne kus odstrihnu a nacpu to vedle do TWR, nez se jich definitivne zbavim v ty merici bedne...

Edit. tak jsem to radsi premeril hned. No, tady ten "spunt" teda vliv ma a docela slysitelnej - cca od 1.5kHz dal to "ubere" kolem 3dB, pro 20deg mimo osu je to stejne.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TWR (2,5pásmo 2xWS20E, BRT25/30/01,8)
PříspěvekNapsal: 10 pro 2017 23:38 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Jo, to je ono. Ty svoje jsem akorát ještě vystříhal do kulové plochy směrem ven, je to tak hezčí. Vypadalo to nakonec docela dobře. Už to taky nemám. Jinak ten kvádr pěny vyšel tehdy asi na tisícovku, abyste si nemysleli, že to nic nestojí.

Tenhle základní útlum to samozřejmě má, to je útlum za jeden průchod tou vrstvou. Ta pěna funguje tak, že vlny, které v tom zvukovodu urazí delší dráhu (a to může být i opakovaně - což jsou všechny ty, které tam jsou nežádoucí - všechny možné difrakce, odrazy a rezonance) utlumí o to víc. Nebo aspoň tak tomu rozumím, čert ví, co všechno to reálně může dělat. Tzn. poslechové porovnání s/bez by se muselo dělat s patřičnou ekvalizací toho základního útlumu, ale k nějakému většímu testování jsem se nikdy nedostal. Mně přišlo, že něco pozitivního to dělá, ale to zůstátá na úrovni čiré imprese. Ten vliv je každopádně trochu jiný v ose a mimo ni, což je jistá známka toho, že to dělá i něco víc.

Historka vzniku je taková, že původně to bylo myšlené jako akustická čočka, která by ještě dál zužovala svazek. Tak to ale pořádně nefungovalo, zato se zjistilo, že to má pozitivní vliv na čistotu zvuku i tak. Můžete věřit, nemusíte. Můžete si udělat slepé srovnávací testy...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TWR (2,5pásmo 2xWS20E, BRT25/30/01,8)
PříspěvekNapsal: 11 pro 2017 01:15 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
To asi bude zajímavej matroš, podle oka bych řekl, že takovou hmotou "molitanu" neprojde skoro nic. V každým případě to podle mě vypadá líp, než ten mega trychtýř, tohle bych v obýváku asi snesl. (já jistě, a možná ani ženská by moc neprotestovala). Ale ještě jsem na velkej OSWG nenasbíral dost odvahy.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TWR (2,5pásmo 2xWS20E, BRT25/30/01,8)
PříspěvekNapsal: 11 pro 2017 02:01 

Registrován: 01 pro 2012 17:16
Příspěvky: 221
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Koukám na to měření a je to zajímavý,jsem zvědavý co to udělá s tím malým zvukovodem..Jinak jakej přesně je to model Bulprenu? Je to tenhle? http://www.eurofoam-tp.cz/bulpren-s.php S 28280?Podle toho co jsem četl na Slovanetu by to měl být on.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TWR (2,5pásmo 2xWS20E, BRT25/30/01,8)
PříspěvekNapsal: 11 pro 2017 09:15 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Už nevím, musel bych to taky hledat. Asi by to mohlo být ještě i o něco řidší (je to kompromis mezi ztrátou a efektivitou). Pozor, je to filtrační pěna s tzv. otevřenou buněčnou strukturou, tj. dá se "profouknout". Molitan by to opravdu moc nevylepšil :)

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TWR (2,5pásmo 2xWS20E, BRT25/30/01,8)
PříspěvekNapsal: 11 pro 2017 19:39 

Registrován: 01 pro 2012 17:16
Příspěvky: 221
Kraj: ČR - hl. m. Praha
mabat píše:
Už nevím, musel bych to taky hledat. Asi by to mohlo být ještě i o něco řidší (je to kompromis mezi ztrátou a efektivitou). Pozor, je to filtrační pěna s tzv. otevřenou buněčnou strukturou, tj. dá se "profouknout". Molitan by to opravdu moc nevylepšil :)

To je jasný že to nemůže být klasickej molitan :D Jak jsem postoval ten odkaz tak přemýšlím že vemu kus S 28280 a S 28133 a potom porovnám.Volal jsem tam a kousek jsou schopni uříznout.Na ty malý BRX zvukovody to bude stejně pár korun..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TWR (2,5pásmo 2xWS20E, BRT25/30/01,8)
PříspěvekNapsal: 19 pro 2017 03:21 

Registrován: 01 pro 2012 17:16
Příspěvky: 221
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Tak jsem udělal ty pěnový špunty a už nikdy víc,hrozná jebačka,, :D Chci se zeptat jestli je ok když nechám u ústí driveru trochu místa(viz obrázek) nebo by měla být pěna až skoro u phaseplugu driveru?A nebo řeším blbosti a u tohohle zvukovodu je to zbytečný řešit?..
Příloha:
pěna.png


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TWR (2,5pásmo 2xWS20E, BRT25/30/01,8)
PříspěvekNapsal: 19 pro 2017 09:13 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Tak to zkus :)

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TWR (2,5pásmo 2xWS20E, BRT25/30/01,8)
PříspěvekNapsal: 19 pro 2017 09:28 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Hlavne to spis bude chtit trosku kompenzovat ten zakladni utlum toho Bulprenu ne ? Resp. tedle trychtejrek je o dost mensi nez co sem zkousel, takze mozna to bude jen neco kolem 1dB IMHO.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TWR (2,5pásmo 2xWS20E, BRT25/30/01,8)
PříspěvekNapsal: 20 pro 2017 00:39 

Registrován: 01 pro 2012 17:16
Příspěvky: 221
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Tak jsem to zkoušel a je to docela v pohodě takový klidnější.Ještě to vyzkouším zítra až nikdo nebude doma a trochu tomu naložit..Ale nevim jak případně kompenzovat ten 1db rozdíl.. Minidsp se mi kvůli tomu kupovat nechce..A ve výhybce kdybych trochu přidal na středech a výškách tak nevim jestli by to bylo ok..Když to bude moc utlumený tak asi dám jen kousek pěny místo síťky..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 611 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group