Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 13:24


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2017 09:22 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Jako mezi hifisty? Že bych tam přijel po sté vysvětlovat, proč se to takhle opravdu nedělá, proč to nemá s OSWG nic společného a proč by se tomu tak nemělo ani říkat, natož to považovat za nějaké "ověření opodstatněnosti koncepce", protože ne každá splácanina nějakou "koncepci" reprezentuje? Taková představa už mě fakt nenaplňuje.

Může být zábava poslechnout si tam bedničky jako ty v tomhle vlákně a pár dalších (Teslabuki bude jistě zážitek), pokecat s lidmi, kteří je postavili, protože vypadají, že mají všech pět pohromadě a může to být fajn legrace. Ale takových tam bude opravdu jen pár a s těmi si můžu "pokecat" klidně tady. Zbytek hifistické obce mě s tou svou nezdolnou tupostí na jedné straně, a jejímu přitakávání na straně druhé, už jen silně znechucuje a činí poněkud neklidným.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2017 11:48 

Registrován: 29 kvě 2013 12:10
Příspěvky: 505
Kraj: ČR - Vysočina
:mrgreen:

_________________
Rád se dívám na proces extrahování zvuku: rotující talíř, cívky, kazetu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2017 15:06 

Registrován: 10 pro 2016 23:55
Příspěvky: 2
Kraj: SR - Banskobystrický
Citujem z vlákna na ktoré dal odkaz mabat:
"tak som zlepil ozvučnicu a vyrezal dočasnú čelnú dosku"
Finálny zvukovod bude oválny OSWG vyfrézovaný z preglejky ako neoddeliteľná súčasť čelnej dosky.
Len tak mimochodom, profil zvukovodu je navrhnutý mabatovým softom. Čo dodať? Len toľko že niektorý by mali texty čítať pomaly a ešte lepšie viackrát aby pochopili.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2017 15:10 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Bude se to frézovat z tohodle, nebo ne?
https://goo.gl/photos/VgAUWEajxv8mAffw5

Vycházím z toho, že ano, a pak platí vše, co jsem napsal. Ten stávající stav nekomentuju. Krom toho žádný oválný OSWG neexistuje a můj soft nic takového nedělá. Možná by bylo dobré zjistit si, co to vůbec je, než s tím pojmem začnete šermovat. Ten soft je pro lidi, který už ví, co dělají - těm to trochu usnadní práci. Skutečně se zamysli dvakrát, než mi něco napíšeš.

Ber to jako (teď už polopatičtější) nápovědu, že takhle to nebude "úplně ono" - a OSWG je v tom i tentokrát skutečně nevinně. Máte v tom peníze za celkem dobrý repráky, tak je IMO hloupý to takhle zmrvit. Holt když dva dělají totéž, není to ještě totéž...

Buď to udělejte, jak se má (jestli nevíš, zeptej se třeba Bartoliho), nebo tomu aspoň začněte říkat nějak jinak, protože tahle stávající asociace je zcela mimo. Takhle tím nebudeš ověřovat žádnou "koncepci", ale jen poslouchat blbou bednu.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2017 16:09 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 dub 2014 16:06
Příspěvky: 363
Kraj: ČR - Jihomoravský
Abych si nemusel domyslet tak se zeptam, je proste problem v tom, ze ze to ovalny?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2017 16:16 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Oválnej tvar by ještě samotnej nevadil. Ale fakt nečekejte, že budu ještě někomu vysvětlovat, jak se dělá dobrá bedna s hornou :roll:

Ani po tak usilovný psychopatický kampani za jedinou správnou víru (sic, kde bylo mimochodem všechno řečeno stokrát) lidi zjevně stále nechápou ani základní souvislosti. Kdyby to nebylo tak tristní a tak blbě podsouvačný, mohl bych to teď mlčky s pobavením sledovat. Což teda nakonec stejně budu, ale svý jsem si k tomu říct musel.

Jo, a buďte aspoň tak slušní a nepoužívejte software (=výsledek práce) psychopata, kterej vám furt něco fanaticky vnucuje jako to jediné správné! Naučte se to sami, když už máte to nutkání. Není to určený k tomu, aby to hned používal kdejakej diletant a pak se s tím takhle blbě předváděl a ještě se u toho na mě odvolával. Udělali jste z toho zase obyčejnou mršbu a mě u toho laskavě nezmiňujte ani náznakem.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2017 11:13 

Registrován: 10 pro 2016 23:55
Příspěvky: 2
Kraj: SR - Banskobystrický
Takto to bude
https://goo.gl/photos/w3ChQxp8dPkHCH8L7


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2017 11:17 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
No mně to je jasný. Z tý už ukázaný překližkový pyramidy se už nic lepšího vyfrézovat nedá :)

- A takto to má být (najdi deset rozdílů):


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2017 12:35 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Má to jinou barvu. :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2017 12:52 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Proto píšu raději deset. Tak snad aspoň jeden bude ten akusticky podstatnej. Když ne, taky se nic nestane :)

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2017 13:10 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 dub 2014 16:06
Příspěvky: 363
Kraj: ČR - Jihomoravský
BArtoliho bedny maji WG vetsi nez stredak/basak.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2017 13:25 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
No to už pomalu přihořívá.

Nápověda: rychlost zvuku ve vzduchu je cca 344 m/s. (Pro autaře cca 1240 km/h.)

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2017 14:33 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
No dobře, tohle vyžaduje jistý znalosti a zkušenosti. Trochu to zjednoduším:

Jedno z těch provedení zvukovodů netrpí kolapsem vyzařovacího diagramu uprostřed přenášeného pásma a související prudkou změnou šířky svazku, se všemi dalšími důsledky. Můžete hádat, které to je.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2017 19:19 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
To je nějakej bullshit. Bez znalostí dalších podrobností o soustavách nejde vydedukovat mnoho. Už kvůli dělící frekvenci a fázi kvůli poloze reproduktorů. Může to být tak, či přesně naopak, když jedna ze soustav bude prostě posraná.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2017 19:30 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Mluvím snad jasně o provedení zvukovodů samotných. A radši ještě jednou, mluvím o provedení zvukovodů a vlastnostech těch zvukovodů. Což má ale samozřejmě dopad na celou výslednou bednu, jelikož je to uprostřed pásma, kde bude ta horna v obou případech hrát (to se ví) a nejde s tím už vůbec nic dělat.

_________________
https://at-horns.eu


Naposledy upravil mabat dne 23 kvě 2017 19:32, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2017 19:31 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
To pak jo :-)

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2017 23:25 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Zkusím hádat: Průměr /respektive menší rozměr u oválu/ vyústění zvukovodu versus nejnižší frekvence zvukovodem ještě vyzařovaná?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2017 07:47 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Taková horna má tu hezkou vlastnost, že drží danou šířku svazku (šířku a výšku, dejme tomu, pokud nejsou stejné) i přes velmi široké frekvenční pásmo - to je smysl té "koncepce". Ovšem má to svoje omezení. Celkem fungující letitý empirický vztah (Keele, 1975) je:

f = 25000 / (A * d)

f ... dolní frekvence, kam až to udrží šířku svazku
A ... vyzařovací úhel (mezi protějšími stěnami horny) ve stupních
d ... průměr (šířka, výška) vyústění v metrech

Pod touto frekvencí se to začne rozpadat, šířka svazku zvětšovat, horna přestává fungovat jako horna, a pokud je to nesymetrické, tak se to dokonce postupně převrátí - širší svazek bude tam, kde byl užší, a naopak (což může být u výrazné nesymetrie docela blbý).

Ještě jinak řečeno, jak roste frekvence, daná horna postupně "zabere" a dál už je šířka svazku daná úhly jejích stěn. Ovšem toto funguje až od nějaké frekvence, která je pro konkrétní hornu daná rozměry jejího vyústění (a limituje to samozřejmě ten menší).

Ta horna je tam prostě moc malá, kurvadrát! :)

Nedá se to jen tak zmenšit na výšku. Kromě velikosti se tím zmenší i vyzařovací úhel, a tím se ta frekvence, od které to bude zabírat, posune o to výš. Kolik to má vertikálně, 40 stupňů? To bude opravdu terno, mít najednou tak úzký svazek od nějakých 3 kHz (!) a pod tím široký. Ale tak hlavně, že se na to godz těší - ten mršbu nepozná, tak je mu to asi fuk :D :roll:

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2017 18:06 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
mabat: přišel jsem si nasypat popel na hlavu. Porovnával jsem ty bedny z posledního obrázku mezi sebou, ne s tou oválnou hornu z linku. Proto moje podivná odpověď, a proto mi nesedělo, že by tam něco bylo špatně. Promiň za vyrušení...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2017 18:49 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Petr Berka píše:
mabat: přišel jsem si nasypat popel na hlavu. Porovnával jsem ty bedny z posledního obrázku mezi sebou, ne s tou oválnou hornu z linku. Proto moje podivná odpověď, a proto mi nesedělo, že by tam něco bylo špatně. Promiň za vyrušení...

Mě nevyrušuješ. Já jsem jen zvědavej, jestli teď borci ještě zatnou zuby, poslechnou pindy konstantně směrujícího psychopata a předělají to, aby to za něco stálo, nebo to s křečovitým úsměvem na tváři "dotáhnou" do konce, i když to mají takhle zkurvený. Rozhodování jim nezávidím :D

Sorry za tuhle (poslední) drobnou jízlivost, ale když to vidím, po tom všem, tak si prostě nemůžu pomoc. A to chtějí ověřovat opodstatněnost koncepce. To by museli nejdřív pochopit, o co v tý koncepci jde, a ne to hned na začátku zvorat v tom elementárním.

_________________
https://at-horns.eu


Naposledy upravil mabat dne 24 kvě 2017 21:45, celkově upraveno 2

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group