Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 09:37


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 03 čer 2016 19:53 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Na jedné nic nepoznáš. Udělej obě a zkus to nechat hrát déle. První dojem je většinou takový nijaký.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 03 čer 2016 19:58 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2010 14:00
Příspěvky: 151
Kraj:
Tiež ma to napadlo, nakoľko súčiastky mám, takže nieje o čom... Dať to do finishu trvá síce hoďku niečo, ale čo noc je ešte mladá hehe, vyskúšam a poreferujem, škoda len toho malého objemu z tých 3 litrov tá vyhybka trošku ukradne, ale na druhú stranu keď urobím novú čelnú stenu tak by sa to malo vyrovnať. Nechcem robiť nové bedničky nakoľko už majú svoj vek a majú aj svoju historicku hodnotu... Hlavne ešte zrepasujem basáky...

_________________
Nieje dôležité myslieť si ,že niečo viem ,ale je dôležité dokázať ,že niečo naozaj vieme :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 03 čer 2016 20:19 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
CoolBass: Ja som ťa tiež nechcel ponížiť ani uraziť. Empirická skúsenosť je proste taká, e kto píše bassy, vyžaduje nie rovnú charakteristiku. Tie výhybky sprav obidve a počúvaj tie bedne aspo zo dva týždne. Dobré bedne hrajú na prvý dojem nevýrazne, tuná je to ešte umocnené fakt biednym výškáčom.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 03 čer 2016 20:31 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2010 14:00
Příspěvky: 151
Kraj:
Ja viem, vôbec sa nehnevám, len som nechcel vyznieť ako blbec nič viac... Samozrejme výhybky spravím a popočúvam. Ja viem, len som možno čakal niečo iné alebo je to zvykom, že som si navyknul na ten kondík a stále počúvane nahrávky samozrejme vo flacu... Alebo je to proste tým, že som zvyknutý na TM265 či ich väčších bráškov TM380, ktoré mám trošku predimenzované (mám na mysli boxy) bude možnosť si to všetko vypočuť 12.6. A Samozrejme ďakujem za nápad :) všetko v poriadku dúfam, ak som niečim urazil ja, tak sa tak isto ospravedlňujem, nikoho som sa nechcel dotknúť. Za každou takouto vecou je kopa driny a to si já vážim...

_________________
Nieje dôležité myslieť si ,že niečo viem ,ale je dôležité dokázať ,že niečo naozaj vieme :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 04 čer 2016 02:18 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2010 14:00
Příspěvky: 151
Kraj:
Tak ako som slúbil, dopĺňam moje pocity. Bedničky teraz obsahujú obe nové výhybky a musím povedať, že som strašne krivdil a nevedel čo som hovoril.... Bedničky v stereo prevedení hrajú úžastne a naozaj je to úplne, ale úplne iné, viac basov, trošku menej stredov a výšky ? Niesu ukričané ako v predchádzajúcej verzií....

Ďakujem za skvelú výhybku, a za čas ,ktorý ste mi venovali ! Zapijeme dúfam ! :)

_________________
Nieje dôležité myslieť si ,že niečo viem ,ale je dôležité dokázať ,že niečo naozaj vieme :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 04 čer 2016 09:01 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já mám v kuchyni u televize něco podobného - T240, odladil je TLU. Liší se to použitou výškou (ARV167) a jak to hraje jsem popisoval tam.
Odladěné bedny jsou při prvním poslechu znevýhodněné v tom, že nic nezvýrazňují a tak nemají narychlo čím zaujmout. Zejména když jsou hrané potichu.
Že by to chtělo lepší výšku je jasné, ale přeci je to retro tuning Tesly a tak to musíme brát.
Do Streženic vezmu T-365. Tam bude slyšet maximum, co se z těch eliptických papíráčků dá dostat. Proti ARV360x jsou totiž ještě docela k poslouchání.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 04 čer 2016 09:06 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2010 14:00
Příspěvky: 151
Kraj:
vidíme sa tam, ja zas beriem TM380 S TM265 avsak tam uz su uplne ine vysky a bedne hraju uz uplne v inej lige nez su tesla bedne, tesim sa :)

_________________
Nieje dôležité myslieť si ,že niečo viem ,ale je dôležité dokázať ,že niečo naozaj vieme :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 04 čer 2016 09:37 

Registrován: 16 zář 2014 21:12
Příspěvky: 1169
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Já nakonec vezmu ty TM3120, což je TM265 doplněný o ARN8608 :)

_________________
Creative SBX HD, Akai AM-32, ARS 9204-Godz rebuild, TM380, TM3120


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 04 čer 2016 10:59 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
A až budu chtít slyšet jen 265, ušmykneš přívody k basákům? :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 04 čer 2016 11:00 

Registrován: 16 zář 2014 21:12
Příspěvky: 1169
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Není problém :lol:

_________________
Creative SBX HD, Akai AM-32, ARS 9204-Godz rebuild, TM380, TM3120


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 19 čer 2016 07:36 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2010 14:00
Příspěvky: 151
Kraj:
Prikladám foto, ako mi aj TLU hovoril "sprav novú prednú stenu" to som aj urobil a voala, ono to hrá ešte lepšie, už len počkám kedy si kúpim frézky do dreva a ešte aj výšku zapustím, predná stena ma skosené hrany, ale len 5mm na okrajoch nakoľko presahuje len tých 5mm. Ale musím povedať, že naozaj sa zvuk ešte zlepšil, už len doriešiť povrchovku a zapustenie tej výšky.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Nieje dôležité myslieť si ,že niečo viem ,ale je dôležité dokázať ,že niečo naozaj vieme :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 19 čer 2016 08:42 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Těch 5mm ti ale trošku posune fázi a tím pádem trošku znehodnotí ladění výhybky. Vzájemná poloha ARZ a ARV by měla zůstat pokud možno stejná. Ta přední stěna je stejně silná jako původní? Ideální by bylo, pokud by byla právě o těch 5mm silnější.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 19 čer 2016 08:55 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2010 14:00
Příspěvky: 151
Kraj:
Je práve tých 5mm hrubšia tak ako som spomínal, originál doska mala hrúbku 10mm moja má 15, takže je hrubšia, ale reproduktory sú uložené rovnako ako v original bedni. Myslel som to tak, že predná stena presahuje cez bednu navonok tých 5mm a nieje utopená 15mm ako v originál bedni...

Vzájomná poloha ARZ a ARV ostala pôvodná ako v origo bedni.

_________________
Nieje dôležité myslieť si ,že niečo viem ,ale je dôležité dokázať ,že niečo naozaj vieme :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 19 čer 2016 09:40 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Potom je to zapuštění namístě.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 26 čer 2016 22:37 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2010 14:00
Příspěvky: 151
Kraj:
Takže bedničky sú vo finálnej podobe, nechcem to tu všetko písať len sa Vám všetkým chcem znovu poďakovať za všetko a hlavne Pánovi Godz-ovi za čas nad meraním jednotlivých reproduktorov a následne návrh výhybky pre dané meniče. Vďaka ešte raz všetkým, a kto by chcel môže si prečítať. hehe :) https://svetelektro.com/Forum/tesla-ars810g-t43959.html


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Nieje dôležité myslieť si ,že niečo viem ,ale je dôležité dokázať ,že niečo naozaj vieme :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 06 úno 2018 17:19 

Registrován: 01 pro 2012 17:16
Příspěvky: 221
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Zdravím,poprosím někoho zda nemá schéma odladěné výhybky pro ARS810,jak byl teď výpadek fora tak tu nic není.. Akorát jsem ARS810 donesl domů a musím říct že i s tím kondíkem na výškách hrají neskutečně na to jak jsou malé,jsem zvědavej na tu odladěnou výhybku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 11 úno 2018 06:26 

Registrován: 01 pro 2012 17:16
Příspěvky: 221
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Jak tak koukám na schéma tak by mě zajímalo jestli R2021 má být max Rdc cívky 0,407Ohm nebo je třeba dorovnat na tuhle hodnotu?U ty malý cívky 0,165mh je možný použít tenčí drát.. Jinak kondíky takový malý hodnoty asi neseženu ale myslím že je to u týhle bedny asi zbytečný.. Má to vůbec smysl řešit?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 11 úno 2018 08:30 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tam asi byla změřená skutečná cívka, ale nemá smysl prožívat hodnoty na tři platné číslice. Tlumivka by měla mít 0,4 Ω. Což taky přibližně vyjde z drátu kolem 0,6mm. Když bude o něco míň, asi se v tomhle případě nic nestane.
Ty malé kondenzátory myslíš které? Vidím tam 6u8 a 11u.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 11 úno 2018 12:54 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
Netreba tie hodnoty nejako prežívať. Jedna chybačke se vloudila - výškač máš vzhľadom k p§vodnému umiestneniu kapánek povysunutý. Ale pri Teslách to nevadí ...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 810
PříspěvekNapsal: 11 úno 2018 18:27 

Registrován: 01 pro 2012 17:16
Příspěvky: 221
Kraj: ČR - hl. m. Praha
ransom píše:
Tam asi byla změřená skutečná cívka, ale nemá smysl prožívat hodnoty na tři platné číslice. Tlumivka by měla mít 0,4 Ω. Což taky přibližně vyjde z drátu kolem 0,6mm. Když bude o něco míň, asi se v tomhle případě nic nestane.
Ty malé kondenzátory myslíš které? Vidím tam 6u8 a 11u.

Myslem jsem že neseženu takovou malou hodnotu odporů a přepsal jsem se a napsal namísto odporů kondíky..Takže to ani řešit nebudu,myslel jsem si že nemá smysl řešit těch 0,4R u Tesel.Jak tak koukám odpory a kondíky bych měl.Zbývají jen cívky 0,95mh a 0,165mh a mám tu zbytek cívek ze starých výhybek BS acoustics jednu odhadem 1,5mh drátem 1mm a druhou okolo 0,2-0,3mh drátem 0,6mm chtěl bych je odmotat zhruba na ty potřebný hodnoty co jsou ve výhybce.Nemám tu možnost jak to změřit a nehce se mi kvůli tomu kupovat nové cívky.Zkoušel jsem podle tohohle programu: http://www.circuits.dk/calculator_multi ... ircore.htm spočítat počet zavitů atd a vycházely mi nejaký nesmysly.. Má s tím někdo zkušenost?Případně zkusit dopočítat cca kolik závitu to vychází?Když jsem dal coil inner diameter(vnitřní průměr cívky 12mm) coil lenght 23mm(délka cívky) a chtěl jsem aby mi to spočítalo 0,95mh cívky vypočítalo to nesmysly např. délka drátu 15metrů atd..Tak se chci zeptat jestli to někdo zkoušel..Myslím že Pet007 tady z fora to zkoušel a radil tehle program na výpočet cívky v Totem TWR.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 90 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group