Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 23:16


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 432 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert ? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 27 čer 2015 00:41 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Tak moje dnešní pocity z dnešního koncertu JUDAS PRIEST v O2 aréně jsou smíšené. Špičková show (hudební i světelná), skvělá muzika - jenže ... celé to zabil zvukař, který vyhnal zvuk kapely do takového výkonu, že zpěvu už ve většině skladeb rozumět nebylo a ještě teď mám zalehlé uši.

BTW: zvukaře jsem pozoroval taky - celou dobu měl sluchátka na uších. Tím pádem to slité zvukové pole asi ani neslyšel tak, jako ostatní posluchači v sále (poslouchal asi výstup linky z mixu). Ale i tak - nástroje měly být proti zpěvu poněkud potlačené. Jedině tak je pak zpěvu rozumět. Ale tohle pravidlo respektuje jen málo zvukařů.
Teď doufám, že se mi uši po té dnešní ráně do koncertu Marka Knopflera 22.7. v italské LUCCA srovnají
... :lol:

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert ? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 27 čer 2015 12:28 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Používáte na koncerty jako posluchači zvukařský špunty, abyste si tolik neničili sluch?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert ? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 27 čer 2015 13:07 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jediná možnost je něco s tím začít dělat. Publikovat, komentovat, zveřejňovat negativní recenze. Jednou jsem kurva zaplatil za lístek (a někdy i dost drahej) a jako zákazník mám právo požadovat nějakou kvalitu. Kolikrát si říkám, jestli by se nemělo platit až po koncertě jako za jídlo v hospodě.
Neexistuje třeba nějaký web, kde by se koncerty bodovaly?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert ? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 27 čer 2015 19:17 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Zorg píše:
Používáte na koncerty jako posluchači zvukařský špunty, abyste si tolik neničili sluch?

Bohužel ne, ale včera by byly nutné. Já na metal moc nechodím a koncerty jiných žánrů byly zatím v pohodě. Já ani netušil, že se ty špunty běžně prodávají.
Ale včera jsem jel domů dost vyděšenej. Celou cestu domů zalehlé uši ... Představa, že si tu člověk dává dohromady domácí aparaturu, staví profi audio zařízení, kupuje drahé vinyly (s radostí, že se zase vracejí) ... a pak by přišel jeden koncert a v případě trvalého poškození sluchu bych si mohl všechnu tu techniku naložit do ... koníček v háji, všechno v háji.
Špunty si pořídím NEBO raději budu investovat do vinylů a vyseru se na drahé vstupenky debilně nazvučených koncertů, kde mi za moje nemalé peníze hloupí lidé likvidují zdraví :(

http://www.music-store.cz/clanky/ochran ... y-koncertu
http://www.auris-audio.cz/kolik-decibelu-skodi

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert ? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 27 čer 2015 20:28 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ochrana sluchu na koncertě? Co to je za píčovinu? To nemusím platit za lístky a můžu jít do práce řezat flexou do plechu nebo mlátit sbíječkou do betonu. Tam mi za to ještě zaplatěj.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert ? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 27 čer 2015 21:16 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
ransom píše:
Ochrana sluchu na koncertě? Co to je za píčovinu? To nemusím platit za lístky a můžu jít do práce řezat flexou do plechu nebo mlátit sbíječkou do betonu. Tam mi za to ještě zaplatěj.

Souhlas - proto už dlouho tvrdím, že všechny uzavřené arény jsou na hovno (pražská O2 aréna na dvě) a pokud chci mít super zážitek, koupím si lístky do Open Air přostředí. Můžou si kecat na pentli co chtějí (o tom, jak, je ta která aréna akusticky skvěle navržená ...) ... fyziku nikdo nepřečůrá. Koncert pod širákem nemá konkurenci. Samozřejmě i tam platí, že za mixem nesmí sedět kretén ...

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert ? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 28 čer 2015 00:41 

Registrován: 03 led 2013 23:32
Příspěvky: 54
Bydliště: Praha
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Akusto po přečtení tvého příspěvku musím souhlasit. Já si všiml že že Rob nebyl moc slyšet při Painkillerovi a při Victim of Changes (moje srdcovka). Slyšel jsem ale hodně kritiky ohledně kruhovitého půdorysu O2 arény... ale kromě "open air" na festivalech jsem nemohl ještě nikde jinde porovnat(zvažuji proto Judas Priest ještě navštívit 12.prosince v Brně :) ).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert ? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 28 čer 2015 09:34 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
ransom píše:
Ochrana sluchu na koncertě? Co to je za píčovinu? To nemusím platit za lístky a můžu jít do práce řezat flexou do plechu nebo mlátit sbíječkou do betonu. Tam mi za to ještě zaplatěj.
Nechápu jak to myslíš, pochopil jsem, že ty špunty maj stejnej útlum pro všechny frekvence (+/-), takže jestli do tebe pere nějakej dement za mixem 115dB nebo ty si z toho uděláš 95 je docela rozdíl. Mmj. je pak slyšet víc detailů, páč ti nekreslej ušiska. Zkus si je zkusmo zacpat, alespoň u mě to líp funguje, třeba líp slyším činely.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert ? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 28 čer 2015 10:16 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Zorg píše:
Nechápu jak to myslíš, pochopil jsem, že ty špunty maj stejnej útlum pro všechny frekvence (+/-), takže jestli do tebe pere nějakej dement za mixem 115dB nebo ty si z toho uděláš 95 je docela rozdíl. Mmj. je pak slyšet víc detailů, páč ti nekreslej ušiska. Zkus si je zkusmo zacpat, alespoň u mě to líp funguje, třeba líp slyším činely.


Vždyť to je právě celý ten nesmysl. Chci slušně nazvučený koncert, ne nosit tlumiče do uší. Jednou za to platím, tak chci kurva koncert k poslouchání a ne že si budu nosit chrániče. A koncerty nejsou zabíjené ani tak maximální úrovní (Deep Purple v 70. letech dosahovali ve špičkách fortissima bez problémů 130dB a živá dechovka je schopná bez elektriky udělat v malém sále prakticky totéž), ale v první řadě brutální kompresí/limitací zvuku.
Sorry, ale tohle fakt neberu. Do hospody si taky nenosím led na špatně vychlazený pití, do hotelu si nenosím vysavač na úklid.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert ? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 28 čer 2015 13:06 

Registrován: 12 úno 2010 18:12
Příspěvky: 405
Bydliště: Frýdlant, ten v Čechách
Kraj: ČR - Liberecký
No, tak jsem na JP byl, problémy se zvukem jsem zaznamenal při první skladbě, pak už to bylo v pohodě. Jezdím do 02 arény, tam jsem byl na Kiss, Black Sabbath, a teď na Judas, byl jsem na dvou koncertech v Pardubicích - Manowar, Scorpions, ale bohužel nejhorší zvuk měli v Edenu Iron Maiden. Jezdím na koncerty našich kapel, kdovíproč mám zalehlé uši právě z nich, to pak máme týden tichou domácnost. My jsme se po koncertě normálně v autě bavili, nevím, jestli je to místem, kde jsme byli...
Tohle je Heavy Metal. Ne Karel Gott.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert ? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 28 čer 2015 17:32 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
To jako znamená, že coby milovník metalu nemám nárok na kvalitu zvuku? Pořád divný...

Akusta: A co toto?
http://www.vstupenky-levne.cz/hudba-049 ... tro-93943/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert ? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 28 čer 2015 18:11 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Na to jsem si myslel velice intenzivně já, ale co jsem shlédl na TyTrubce nějaké záznamy koncertů poslední doby, tak dámě to už moc nezpívá - ani není divu, je jí 65...

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert ? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 28 čer 2015 20:28 

Registrován: 12 úno 2010 18:12
Příspěvky: 405
Bydliště: Frýdlant, ten v Čechách
Kraj: ČR - Liberecký
Ransom: já jsem žádnou špatnou kvalitu vyjma první skladby nezaznamenal, ostatně v mém příspěvku to zmiňuji.
Když je to nahlas, stárneš!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert ? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 28 čer 2015 20:53 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nevím, zda jsi to pochopil, ale já na tom konkrétním koncertě nebyl.
A s tím stárnutím taky pitomost.

Zůstaňme raději u topicu. Tedy kam za muzikou.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert ? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 28 čer 2015 23:36 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
ransom píše:
To jako znamená, že coby milovník metalu nemám nárok na kvalitu zvuku? Pořád divný...

Akusta: A co toto?
http://www.vstupenky-levne.cz/hudba-049 ... tro-93943/


Ty mě svádíš ... protože víš, že SUZI je moje slabé místo ... Ale měl bych asi šetřit: teď Judas Priest, v červenci Mark Knopfler v italské Lucce a v říjnu Joe Bonamassa vc pražském Karlíně.
Ale pouvažuju ... dík za tip.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert ? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 29 čer 2015 14:13 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
ransom píše:
To jako znamená, že coby milovník metalu nemám nárok na kvalitu zvuku? Pořád divný...
Já tě jako fanatický zastánce progresivního metalu samozřejmě chápu Obrázek Bohužel je nutný smířit se s realitou a já teda rozhodně objednávám špunty. To ale neznamená, že těm hovadům nemůžeme spílat, jednou jsem už chtěl i osobně za pomoci nevybíravých invektiv jemně upozornit na diletantnost působení jednoho hovada. Ale jsem příliš měkkej :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Pravda kolem O2 arény ...
PříspěvekNapsal: 09 črc 2015 19:45 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Tak po zjištění některých objektivních věcí je to takto:

O2 aréna (bavíme se o koncertech, ne o hokeji atd.) v naprosté většině pronajímá prostory promoterovi daného koncertu. A bez ohledu na to, že aktuálně aréna má špičkovou PA technologii
http://nexo-sa.com/en/articles/1184/geo ... na-prague/ ... tato technologie je většinou nepoužita, protože kapela si přiveze svou vlastní.
Zvuk je pak naprosto závislý na konkrétním zvukaři té které kapely.
Bohužel se ví o tom, že spousta těch zvukařů to má "na háku" a serou na to. Vůbec neřeší to, že by měli zabránit vzniku efektů jako difúzní pole atd. A když to dotyčný zvukař takhle osolí (a tím to totálně dokurví), tak je už houby platné, že v principu ta aréna tak blbě navržena není. Doba dozvuku do 2 sekund, sedačky a opědadla z akusticky pohltivého materiálu atd. atd.
Je pouze jen smutným faktem, že i tak skvělá kapela jako jsou třeba JUDAS PRIEST, má na výjezdu takové zvukařské tele, jako na posledním diskutovaném koncertu.
Mám zjištěno, že v minulosti se O2 aréna snažila tlačit ty kapely k nastavení lepšího zvuku, ale údajně to nefunguje a ti debilové si dělají, co chtějí. Zajímalo by mne, co by se stalo, kdyby (pokud by to vůbec udělal) si současný majitel arény dal do podmínek pronájmu tohoto areálu striktní dodržování kvalitního nazvučení.
Jde přece o naše peníze a naše zdraví, ne ? Sere mne, že si den po koncertu v různých denících přečtu, jak špičkový koncert byl, jak dokonale ROB zpíval a přitom NIKDO nenapíše, že to sotva uřval (chudák). Kdyby dal lepáka svému vlastnímu zvukaři, všichni bychom byli spokojeni. A naše uši by nebyly ohroženy. Takové články jsou evidentně zaplacené ... nebo autor článku je hluchej a nemá co psát takové pindy !
A to se týká i této diskuse - pokud tam někdo z vás taky byl, nemůže psát, že to bylo OK. NEBYLO !
Takže plně souhlasím s Ransomem - stěžovat si, stěžovat si, stěžovat si. Když zaplatím koncert, chci za mé prachy koncert a ne uřvanou show, který mi ničí sluch. Ten si chci uchovat pro poslech kvalitní muziky co nejdéle.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert ? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 09 črc 2015 20:49 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já jsem nasranej, protože jsem objevil na ulici plakát. V sobotu má v sousedním Novém Městě vystupovat Melanie Scholtz. Jenomže nikde na netu není k nalezení ani zmínečka. A já bych s takovou chutí šel...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert ? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 09 črc 2015 21:08 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Tak jsem prolít web a vládne tam totální informační chaos. Podle webu Melanie Scholtz (http://melaniescholtz.com/index.php/com ... nove-mesto) má být koncert 10., 11. nebo 18.7., ovšem podle webu Novoměstského Slunobraní byl už včera a to v Novém Městě na Moravě, nikoliv nad Metují: http://m.slunohrani.webnode.cz/

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kam se chystáte na koncert ? Aneb vše kolem hudby.
PříspěvekNapsal: 09 črc 2015 21:54 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
stiglitz píše:
No, tak jsem na JP byl, problémy se zvukem jsem zaznamenal při první skladbě, pak už to bylo v pohodě.

Kravina. Jestli jsi to neslyšel, tak pak už máš ty uši zničený a je pro Tebe škoda za ty koncerty ty prachy dávat ... bylo nás tam víc a všichni jsme se shodli, že zvukař JP to posral. Shodou okolností jsem četl příspěvky z koncertu JP v aréně v roce 2011 a připomínky lidí byly ty samé. Jako přes kopírák.

http://kultura.idnes.cz/diskuse.aspx?id ... 3_hudba_ob

cituji třeba ... "
jiricekL Zvukař

Kapela šlapala super, Halford si málem vyřval hlasivky, ale zvukař by potřeboval zastřelit. Vůbec nechápu, jak se tohle může stát. Byl to snad nejhorší zvuk, jaký jsem v Aréně slyšel. Zpěv nebyl chvílemi slyšet, dokonce někdy i vypadával. Když hrály samostatné nástroje, tak to celkem šlo, ale jakmile se spustily kytary, šlo to do kopru, jen dunění. Již dlouho jsem neslyšel, aby i výšky byly takhle přebuzené.

gobak Re: Zvukař

Naprostý souhlas. Šíleně přepálené. Ale já v tomhle stánku nezažil dobrej zvuk nikdy.

Shogun Re: Zvukař

Já se ptám pane zvukaři PROČ. Vy jste tu skvělou show úplně zabil! Whitesnake se ještě poslouchat dalo, ale u JP jsem měl pocit, že ohluchnu. Od poloviny koncertu už jsem měl jenom mžitky před ušima a ani sem nedokázal vnímat, kterou písničku hrajou. Prostě jedna dunivá koule. Orientovat se dalo snad je podle Hardfordova ječáku, který občas vyniknul a moje uši úplně dorazil. Škoda - pro mě zvukově velké zklamání.
"
Tohle je podle Tebe OK ?

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 432 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Elkon5 a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group