Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 01:51


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1573 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 79  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 12 říj 2014 17:32 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Jo zkouška to byla dost vostrá :D Udělal jsem to spíš z legrace,ale i tak to bylo celkem zajímavý ;)
Lukyssy já myslím,že to je v pohodě.Je to úplná hloupost.Napsal jsem to jen aby se o tom vědělo.A někdo si to silou třeba neurval.
Není žádný problém šroubek o 2 mm obrousit nebo vyměnit za kratší.
Už se těším až to dám do beden.Napíšu pak. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 16 říj 2014 10:11 

Registrován: 12 říj 2014 16:23
Příspěvky: 1
Kraj: ČR - Pardubický
Ahoj. Rád bych znal váš názor.
Vlastním zesilovač Grundig V 1700 (Power output: 25 watts per channel into 8Ω (stereo), Frequency response: 20Hz to 20kHz, Input sensitivity: 2.5mV (MM), 150mV (line), Year: 1985).

Jsou lidi, kteří na něj nedají dopustit a já se jimi nechal ovlivnit. Už nějakou dobu pasu po správných bednách. Doporučení říkají "uzavřená třípásma". Vzhledem k velmi omezeným finančním možnostem jsem tedy hledal ve vodách Tesly, ale hlavně Grundiga. Bohužel Grundig má většinu trojpásem s odporem 4 ohmy a když už objevím 8 ohmová, má to nějaký problém (stav, cena,...)
Již před časem jsem narazil na Totem 100. Dost mě láká ta možnost udělat si sám (pro ten pocit), a i možnost postupné stavby. Během posledních dní jsem prošel celé fórum a láká mě to ještě víc.
Nicméně, myslíte si, že jsou to pro mě použitelné a vhodné bedny?
A pokud bych váhal mezi Totemy 100 a například Grundig BOX 8000 (nyní náhodnou na aukru: http://aukro.cz/grundig-box-8000-spicko ... 54049.html ), co by podle vás byla lepší volba?

Díky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 16 říj 2014 11:59 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Tak samozřejmě, že Totemy. Do takovéhle staré předražené vraždy z aukra bych nešel ani z lásky ke značce...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 16 říj 2014 12:25 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Tak já měl možnost nějaké Grundig Box-y slyšet a popravdě hrají dobře. Konkrétně to byl myslím model 1600 a hrálo to dost podobně jako moje TM380.
Neříkám, že támhleto z aukra bych si koupil a dal přednost před Totemama, ale Grundig Box nejsou špatný bedny. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 16 říj 2014 20:48 

Registrován: 19 bře 2013 21:37
Příspěvky: 58
Kraj: ČR - Ústecký
Souhlasím s Unicornem. Já osobně jsem také citově zatížený na Grundiga (toho starýho, ne dnešního), ale dal bych přednost Totemům.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 16 říj 2014 21:45 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Len podľa toho, čo sa tu v poslednej dobe riešilo by som skôr šiel do Totem B, pri pôvodných totemoch sa objavil problém s nedosadaním horny k výške, na tej je ale samozrejme dostupné riešenie.

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 17 říj 2014 15:42 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Osmitisícovky odpovídají Box 850/860, t.j. 8´basák, Totemy samozřejmě líp zabasují, mají modernější výhybku, takže budou asi lepší.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 06 lis 2014 20:31 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
18.10.2014 jsem si od LuKysse přivezl Totemy 100-B. Nyní bych se chtěl podělit o své dojmy
(po přečtení několika recenzí v "odborných časopisech" jsem zjistil, že mi chybí patřičné výrazivo, takže dále uvedené určitě není "recenze" ....).
Pro pořádek uvádím: CD: Pioneer PD-50, zesilovač(e): AV receiver Pioneer VSX-923, po cca deseti dnech zesilovač Pioneer A-30, repro Pioneer CS-7070. Poslechová místnost 3,5x6m - panelák.

Nejprve jsem provedl porovnání CS-7070 / Totem 100-B, pro Pioneer to dopadlo katastrofálně.
Pouštěl jsem si vždy 3CD, jedno jazzové, jedno bluesové a jedno rockové, ani v jednom žánru Pioneer neuspěl, Totemy hrají více detailů, prostorověji a vyváženěji. Připadalo mi, že na Pionýrech
je přehozené prostěradlo, nebo něco podobného. Poslech při větší hlasitosti na Totemech mě neunavil ani po několika hodinách.Korekce na nule, basů a výšek na můj vkus bohatě, s výhybkou netřeba laborovat (ostatně ke kompenzaci vlivu umístění beden a nedokonalosti prostoru stačí použít korekce na zesilovači, proto tam také jsou...). Víc k porovnání těchto beden nemám, snad jen dobrou radu všem, kteří po těchto poměrně designově zdařených Pioneerech pokukují: nebrat!

Současně s pořízením Totemů jsem se rozhodoval o koupi zesilovače, dlouho jsem hledal v "ojetinách", nakonec jsem ale koupil za slušný peníz nový stroj Pioneer A-30 (měl jsem jej zapůjčen k otestování). V této chvíli musím konstatovat, že Ransomova kritika receiverů Pioneer
(tedy těch levnějších) je oprávněná. A-30 není sice žádný High End, ale hraje znatelně lépe, než receiver. Prohrál jsem s rodinou boj o zrušení domácího kina, takže jsem si koupil přepínač
2 zesilovače - jedny bedny, z CD jsem pustil digitál do receiveru a analog do zesilovače a přepínal jsem si oba stroje "mžikově". Rozdíl byl znatelný, zvuk zesilovače oproti receiveru byl "šťavnatější"..... v této chvíli mi chybí hifistická slovní zásoba....

Vedlejším produktem mého testu bylo utvrzení se v tom, že čím lepší je reprodukční řetězec, tím markantněji se projevuje kvalita samotných nahrávek. Typickým případem jsou třeba CD Led Zeppelin, oproti vinylům stojí za prd.

Závěrem musím konstatovat, že Totemy jsou opravdu dobré bedny, s ohledem na cenu pak přímo skvělé.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 06 lis 2014 21:54 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Popravdě, máš to napsané lépe a konkrétněji než bezobsažné básnické chvalozpěvy v kdejakém časáku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 29 lis 2014 15:13 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Tak mé Totemy už také konečně hrají.
Materiál buková překližka 18mm.V předu ještě dubová deska 2cm.Broušeno,mořeno 3 x stříkaný lak.
Původně jsem zvažoval dýhu,ale nechal jsem to jen tak.Překližka se mi nakonec docela líbila.
Chtěl jsem udělat spoje beden na pokos.Ale ukazalo se,že je to tady v okolí docela problém.Tak nakonec jen na tupo,ale alespoň s kolíčky.
Mírně jsem si upravil rozměr 110/34/28.Hmotnost bedny je 30 kg.
http://scarabeo.rajce.idnes.cz/reprobed ... _5.5.2016/
Nejdříve jsem si připadal občas trochu rozpačitě.Myslel jsem ,že jsem snad něco udělal špatně.Že to nic moc nehraje.
Postupem času jsem ,ale zjistil.Že Totemy jsou opravdu velmi háklivé na kvalitu nahrávky.
Přiměly mě,abych si alespoň zatím CD seřadil.A ani ne tak podle žánru nebo interpretů,ale hlavně podle kvality nahrávky.
Pár kopií jsem hned vyhodil .Několik kusů bude dobrých používat,tak možná jako zvukovou kulisu někde venku u ohníčku.Nebo pověsit na třešeň na plašení špačků.
Totemy prostě zahrají jen to co dostanou.Nic si nevymýšlí.No a když nic nedostanou a i přesto jsou nuceny hrát ,tak tedy hrají fakt děsně. :D
Na rozdíl od mých předchozích Pioneerů,které hrály vše téměř dokonale.Nikdy jsem u nich s kvalitou nahrávky neměl problém. :lol:
A pak i tady různé recenze kde se píše ,že mají málo basů i výšek .Basů mají rozhodně dostatek.Protože i manželka která se o hudbu moc nezajímá říkala.Že jí stačí obyčejná vana, prý nepotřebuje masážní.....
No teď už vážně.
Docela jsem se DIY beden bál,protože jsem už dříve nějaké slyšel hrát.Ale teď můžu říct ,že u Totemů jsou obavy opravdu naprosto zbytečné.
Nepotřebuji si nic převažovat nebo přeměřovat,abych věděl.
Že když si pustím nějaké kvalitní origo CD třeba Garfunkla The Art z roku 1984.Nebo v podstatě cokoliv kvalitně nahraného,tak je to něco absolutně úžasného....
S mým Akaiem AM 57 si rozumí velmi dobře.O tom ,že bych někdy mohl jít na polovinu volume zesilovače nebo i více jsem si mohl nechat zatím jen zdát.A že to bude ještě navíc velmi příjemný poslech,tak to už vůbec. :)
Dokonce jsem zkusil v tichých pasážích volume na max. a je to fantazie.
Někdy mám snad pocit.Že tu hudbu z těch beden nejen slyším,ale snad i vidím.
Už se moc těším na DAC,protože to už teď bude opravdu nutnost.
Podle mně jsou Totemy 100B naprosto skvělé bedny,které se opravdu nebojím doporučit. O ceně za kterou se dají pořídit ani nemluvě.
Děkuju Mabatovi a Lukyssovi.
Možná třeba časem zase něco zkusím.Bavilo mně to moc.A s výsledkem jsem nad očekávání spokojen. ;)


Naposledy upravil scarabeo dne 04 čer 2018 08:38, celkově upraveno 5

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 29 lis 2014 16:33 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
Pěkná práce chlape, opravdu...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 29 lis 2014 18:24 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Děkuji za recenzi, a musím říci že moc pěkně odvedená práce.
Odnímatelná zadní stěna má výhodu že výhybka může být umístěna dole, u nerozebiratelné bedny musí být za basákem :-(. Velmi zajímavě vyřešeno čelo, překližka ve výsledku nádherná.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 29 lis 2014 18:33 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
scarabeo píše:
Někdy mám snad pocit.Že tu hudbu z těch beden nejen slyším,ale snad i vidím.


Je to tak. Já když si pustím na čtvrt hodiny pěkně nahlas zvuk vody, nepotřebuju se už mýt.

Pěkný. Ale já už ti to chválil, že jo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 29 lis 2014 19:22 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Jo jo chválil a vážím si toho.To s vodou je zajímavý.Možná,že by se teda dala použít celá řada zvuků. :)
Asi vyzkouším.....
Jsem moc rád,že se líbí.Jen bych to měl uvést na pravou míru.Výrobu skeletu jsem jen zadal truhláři panu Koštákovi z Rožďalovic.
Já to jen slepil občas něco přišrouboval a sem tam přibrousil.
Tak abych se tu nechlubil cizím peřím.
Kdyby měl někdo zájem o použité samolepky dost mi jich zbylo.
Tak daruji nebo pošlu tak nějak za poštovné.I když nevím jestli to není trochu moc kýč.Možná ,že to bez nich vypadalo líp....ale sundat se dájí samozřejmě v pohodě.


Naposledy upravil scarabeo dne 30 lis 2014 02:52, celkově upraveno 2

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 30 lis 2014 00:49 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Mě se osvědčily šablony ze samolepící fólie, udělají v každé reklamce, pak se to foukne sprejem přes. Ale samozřejmě, to už nejde jen tak odloupnout :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 30 lis 2014 13:53 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
To není špatný.Ale když by mně to pak štvalo,tak s tím bude potíž.
Samolepky nejsou žádnej luxus.Ale když mě budou iritovat,tak jednoduše
sloupnu a zahodím.... ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 30 lis 2014 14:41 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Máš to opravdu mimořádně pěkný. Překrytí čela tou deskou jsi vyřešil skvěle. Rámeček se síťkou je sice trochu vyčnívající, ale asi se to snese. Nápisy jsou příšerný :)

Akorát ke driveru strč ještě kousek nějaké řidší pěny (nevím, jestli se dá koupit náhradní vzduchový filtr do vysavače, apod. - prostě kousek něčeho takového někde sehnat), jinak ti tam může lézt hmyz, je to pro ně ideální - ne nadarmo tomu anglicky mluvící říkají bug screen. Ale jestli tam ta síťka bude nafurt a není tam kudy, tak to asi netřeba řešit.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 30 lis 2014 16:59 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
scarabeo: jen se zeptám ohledně na tupo vs. na pokos; proč je to problém? Mě to vždycky truhlář udělal bez problémů, ale s MDF. Nebo je tam nějaký problém kvůli té překližce, že se s tím jinak pracuje?


Naposledy upravil Zorg dne 30 lis 2014 16:59, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 30 lis 2014 17:29 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Jinak ty nálepky jsou především strašně velký. Kdyby to byl jen nápis pod basákem asi tak třetinové velikosti, tenčím fontem, nemuselo by to vypadat zle, když už tedy vůbec. Nebo v dolní části bedny, pokud možno vycentrovaně. Ale to už je jen estetika.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 30 lis 2014 19:52 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Mabate moc děkuju i za upřímnost.
Mě se ty samolepky taky moc nezdály.
Našel jsem ještě dvě fotky bez těch krásných nápisů.Tak jsem je tam přidal.Bude to tak asi myslím lepší.... Jen na středu si mi ta lepka nelíbila vůbec,ale to už je fuk.
Ostatní jak píšeš doladím.No myslím,že hmyzu tak jako tak nedám šanci se zabydlet. :mrgreen:
Zorgu překližka jde taky bezproblémů na pokos,ale jen někde. Máš asi dobrého truhláře.
Problém byl v tom ,že to tu nikdo neumí nebo nechce dělat.Třeba jeden truhlář mi řekl ,že pokos udělá.Ale že to nebude přesný.Co na to říct.... :roll:
Jeden borec mi říkal ,že nic není problém.Udělá prý cokoliv včetně klavírního laku apod.Že prý dělá běžně bedny pro Petrov.Byl jsem nadšen.No po několika týdením domlouvání si první schůzky už jsem toho měl dost.
Šel jsem za člověkem kterého znám.A i přes to že namá CNC jen pilu a dláto a hodně práce.Tak řekl,že to udělá.
Byl jsem rád ,že jsem nakonec vůbec někoho sehnal.Nemyslel jsem ,že zrovna tohle bude takový problém....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1573 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68 ... 79  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group