Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 20:56


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zesilovač Kenwood KR-A4020
PříspěvekNapsal: 13 čer 2009 13:09 

Registrován: 13 čer 2009 13:08
Příspěvky: 1
Zdravím všechny! Chci se zeptat jesli máte někdo zkušenosti s následujícim jevem, který se vyskytl u mého zesilovače Kenwood KR-A4020 (kouoil jsem ho starší). Při nižší úrovni hlasitosti začne hrát nejdřív levý kanál zesilovače a při dalším zvyšování hlasitosti se pomaly začne zvyšovat i lasitost pravého kanálu až se nakonec dostane na stejnou úroveň hlasitosti jako levé repro. Pripadá mi to jako vada, ale jistý si nejsem. Díky všem za schopné rady!


Naposledy upravil skao dne 03 led 2010 10:37, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač Kenwood KR-A5040
PříspěvekNapsal: 13 čer 2009 14:55 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
Potenciometer má zlý súbeh. U nekvalitného stroja bežná vec. Vymeniť.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač Kenwood KR-A5040
PříspěvekNapsal: 21 čer 2009 14:16 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Ano, potenciometr. Koupit nejlépe kvalitnější náhradu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač Kenwood KR-A4020
PříspěvekNapsal: 06 dub 2013 20:49 

Registrován: 06 dub 2013 19:40
Příspěvky: 10
Bydliště: Petržalka
Kraj: SR - Bratislavský
Zdravím, ja mam podobný zosik, kenwood KA-4020 a robí mi to isté. Nemali to oni nejako vrodené že tak mali fungovať? Ako napríklad Tesla 820A že zvuk sa začal pridávať až od polovice. Možno to je blbosť čo si myslím a používali zle potenciometre.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač Kenwood KR-A4020
PříspěvekNapsal: 06 dub 2013 22:39 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak ta T-820 měla nejzkurvenější korekčák, co kdy kdo u nás vyrobil. Korekce i hlasitost obstarávaly východoněmecké A273D a A274D ovládané ss napětím a ty krom toho, že šuměly, si taky dělaly, co je napadlo. Napětí se řídilo jednoduchými potenciometry, které ani nemusely být extra kvalitní, ale ty šváby stály za vyližprdel. Stejné byly i v Z-710.
Potenciometr se špatným souběhem bez pardonu vyměnit, pokud používáš (třeba večer) hodně malou hlasitost. Dokonalý souběh těsně u konce regulace se dá udělat dost blbě. Dokonale to řeší použití řadiče s odporovou sítí místo potenciometru, a trochu tomu pomůže i některé zapojení, kde potenciometr nereguluje až do nuly, ale jen na nějakou malou hlasitost.
Výrobci na tohle často kašlou, protože vycházejí z toho, že většina lidí stejně neposlouchá pod určitou hlasitostí. Někoho to ale může štvát.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač Kenwood KR-A4020
PříspěvekNapsal: 07 dub 2013 00:45 

Registrován: 06 dub 2013 19:40
Příspěvky: 10
Bydliště: Petržalka
Kraj: SR - Bratislavský
Tam je našťastie ešte taká možnosť že "mutting" a podla návodu to má utlmiť hlasitosť o 30dB tak to stíchne a začína veľmi potichu až od asi štvrtiny. A mohli by ste mi prosím Vás ešte objasniť ako funguje ten "mutting"? stráca to na kvalite alebo niečo? Budem veľmi vďačný za odpoveď.

Ja som mal úplnu náhodu že som našiel tu teslu 820A v asi 2007 v krabici zabalenú so záručakom, v ženských sprchách v škôlke a vyzerala byť nikdy nepoužita. Doma som ju pustil až na zoxidovane potenciometre bola úplne top stave. Potenciometre som rozbehal a hrala pre mňa krásne (vtedy ešte velmy mlady so sopránom 635A :lol: čo som nevedel ani načo su tie tuby(kondenzatori) na doskach :lol: ). Lenže ako som ju počúvaval tak doma napätie nonstop nad 240V a tesla to nezvladala, najprv budiace tranzistory potom dalsie tranzistory na FM. Až som to nevydržal a daroval som ju nejakému zberateľovi. Zosik by som už od tesly žiadny nechcel ale repro od nich sa mi zvukovo veľmi páčia.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač Kenwood KR-A4020
PříspěvekNapsal: 07 dub 2013 09:07 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Toho receiveru T820A je škoda, že ho v Bratislavě konstrukčně tak zmršili. Stačilo pár věcí dotáhnout a mohl by být dobrý. Ve skutečnosti je zvukově dost bídný a už v roce 1987, když přišel na trh, byl kritizován (test v AR A3/1987). Podotýkám, že to bylo v době, kdy bylo nepsanou povinností domácí produkci chválit!
Problém s nesmyslným průběhem regulace hlasitosti je popsaný už tam. Byl to důsledek centrálně politicky nařízené snahy používat za každou cenu moderní součástky, navíc součástky z RVHP, které ovšem nikdo ze soudruhů nedovedl kloudně vyrobit. Kdyby tenkrát použili klasické potenciometry, mohl aspoň zesilovač stát za něco, když už to neumělo pořádně ladit.

Jestli myslíš MUTING na tom zesilovači: Ano, tím se řešil průběh regulace při tichém poslechu a byl to ve své době hojně používaný prvek. Pokud má potenciometr hlasitosti regulovat jemně a rovnoměrně, má na délce dráhy využitelný útlum kolem 45dB. Což je málo, nedá se nastavit hodně tichý poslech a taky je tam problém s konstrukcí fyziologických korekcí, které při malých hlasitostech dorovnávají sníženou citlivost ucha na nízké a vysoké kmitočty. Těch -45dB je těsně před koncem dráhy a pak najednou utne úplně. V tom místě se špatně dělá na potenciometru souběh a následuje právě ten jev, který jsi popisoval, totiž že se rozjedou pravý a levý kanál.
Přidáním MUTINGu se získá další regulační rozsah, v tomhle případě dejme tomu -30 až -75dB a to už pokryje veškeré potřebné úrovně hlasitosti. Zároveň bylo zvykem, že MUTING provede i korekci kmitočtovou, tedy přidá na basech a trochu na výškách, aby se regulace zase přiblížila fyziologii slyšení.
Velmi kvalitní potenciometr s odpovídajícími součástmi kolem by měl zvládnout regulační rozsah kolem -60dB, což je taky postačující. Dá se to udělat mnohapolohovým přepínačem s krokem kolem 1,5dB, což je téměř dokonalé, ale obě možnosti jsou drahé. Proto se to dělalo takhle. Jediná nevýhoda je v tom, že si jako posluchač musíš přepnout, jestli chceš poslouchat potichu nebo nahlas. Na některých zesilovačích se tlačítko značilo jako INTIM, což je podle mně srozumitelnější a výstižnější.

Škoda, že jsem si dřív neprohlédl na fotkách ovládání toho Tvého zesilovače, možná bych pak tomu potenciometru tolik nevyhrožoval. Tímto se mu omlouvám.
Dokonalým řešením tohoto jevu je konstrukce, kterou jsem zmiňoval - regulace, která nechodí až k nulové hlasitosti. Kdo by taky poslouchal beze zvuku, že?

Jenom na vysvětlenou: Protože regulátor není zesilovací, ale tlumící prvek, udává se jeho útlum, nikoli zesílení. Maximální hlasitost je bez útlumu, takže OdB a směrem dolů jsou minusové hodnoty. Úplné ztišení je minus nekonečno.

Je to aspoň trochu srozumitelné?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač Kenwood KR-A4020
PříspěvekNapsal: 07 dub 2013 16:05 

Registrován: 06 dub 2013 19:40
Příspěvky: 10
Bydliště: Petržalka
Kraj: SR - Bratislavský
Áno, už som tomu vcelku pochopil, ďakujem.

A ešte by som sa chcel spýtať či je normálne že budiaci IO pre koncák sa behom chvílky rozohreje na 50 stupňov, a potom už keď hrá aj 10 hodín dosť nahlas tak stále drží tú istú teplotu. Budiaci tranz. je UPC1298V.
http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet- ... 1298V.html
Repro používam 1PF 067 67. 8ohm


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač Kenwood KR-A4020
PříspěvekNapsal: 07 dub 2013 18:18 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Funguje to? Pak to bude v pořádku. Má poměrně velké napájecí napětí a i bez vybuzení bere klidový proud.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač Kenwood KR-A4020
PříspěvekNapsal: 08 dub 2013 21:11 

Registrován: 04 říj 2009 07:12
Příspěvky: 379
Bydliště: Luhačovice
Kraj: ČR - Zlínský
Ano, u integrovaných budičů koncových tranzistorů /není to tranzistor, ale relativně dost složitý integrovaný obvod/ je to běžná věc, u výkonnějších zesilovačů kolem 100-140W/4R na kanál měly tyhle budiče typu uPC na sobě i kus měděného plechu, zahnutého do U jako chladič. Byly to výborné budiče koncových tranzistorů, při správné a nepřehnané kompenzaci to mělo s koncovými tranzistory okolo 20-30MHz slew rate i 50V/us, to jsem naměřil na jednom hodně starém zesilovači Toshiba, kde byly koncáky 25MHz, od kterých jsem datasheet sháněl snad tři dny, tak to byl "starej krám"-samozřejmě si dělám srandu, krom toho IO budiče už tam v signálové cestě nebyl žádný IO, ale jen tranzistory, něco jako u NADu. Výsledkem vynikající neunavující zvuk, fantastické korekce, ČTYŘODBOČKOVÝ poťák hlasitosti a podobné fajnové věci, které se dnes už nenosí. Fakt špičková věc, kterou dotyčný neználek po drobné opravě prodal na Aukru za necelý litr-podle mě měl ten zesilovač vzhledem k vlastnostem užitnou hodnotu nejméně pětinásobnou /mělo to 100W na kanál/.
Co se týče souběhu potenciometrů, tak někdy jej stačí jen důkladně vyčistit, ovšem ne WD40, jak to někteří píčusové dělají, ale pokud možno rozebrat a vše vyčistit zvlášť trichloretylenem nebo čističem Čikuli, který se pořád ještě prodává /alespoň tady u nás ve městě ano/, ve kterém je ale původně obsažený trichloretylén /kvůli kterému se to čmuchalo/ nahrazen tri-cyklohexanonem, což je vynikající čistidlo a zároveň odmašťovač, sundává dolů i oxidy z kovů, což samozřejmě dokáže i trichloretylén, který je ale potřeba objednat po netu, minimum je litrová láhev myslím za 155,-Kč. Druhou příčinou může u staršího zesilovače být to, že má relativně vysokou citlivost vstupů /někdy to bývá i okolo 100-150mV/, což samozřejmě při dnešních signálových zdrojích, které dávají 1V i více, nutí uživatele pohybovat se s potenciometrem v té nejdolnější části dráhy /myšleno k zemi/, kde má každý logaritmický potenciometr samozřejmě nejhorší souběh. Tento problém /pokud jsou lineární vstupy přes přepínač vedeny přímo na potenciometr a až potom na korekce a konec/ se dá řešit snížením vstupní citlivosti koncových stupňů změnou jednoho jediného odporu tak, aby lineární vstupy měly citlivost okolo 500mV, což bohatě stačí - i ta nejmenší a nejlevnější mp3ka dává na sluchátkovém výstupu nejméně 0,5V i více i přesto, že je napájena jen z jednoho 1,5V článku AAA. Na výstupech mp3ek jsou bez výjimky operáky rail-to-rail, schopné při napájení 1,5V dávat na nezatíženém výstupu /nebo zatíženém impedancí např. 50kOhm "velkého" zesilovače/.
Výsledkem značného snížení vstupní citlivosti koncových stupňů je to, že pro shodnou hlasitost musíte potenciometr vytočit do vyšší polohy, kde už je souběh značně lepší. Ovšem pozor-lze to tak dělat pouze u přístrojů, zapojených tak, aby nemohlo dojít k přebuzení některé části signálové cesty, např. zpravidla dvoutranzistorového zesilovače, který kryje 20dB útlum pasivního korektoru, nebo pokud je tam zpětnovazební Baxandall, tak tranzistoru, nebo tranzistorové dvojice, v jejíž zpětné vazbě je zapojen korekční článek. To by si pak vyžádalo další drobnou úpravu a to zvětšení kolektorového proudu tranzistorů za korektorem a přiměřenou úpravu pracovních bodů pro symetrickou limitaci. Pokud je tam pasivní korektor a za ním nějaký IO, je to ještě jednodušší.
V každém případě ale zapomeň na to, že se Ti podaří sehnat adekvátní náhradu s lepším souběhem, nedejbože, aby měl potenciometr jednu či více odboček, pak je situace řešitelná jenom podle výše uvedeného postupu, potenciometr bez motoru a s jednou či více odbočkami prostě sehnat nelze-sice se občas něco objevuje na ebay, ale naši lidé tam ještě nejsou zvyklí nakupovat a 200Kč plus pár dolarů poštovného se mnohým zdá moc.
Abych předešel zbytečnému telefonování do ES Ostrava, tak Vám musím s lítostí sdělit, že pro zcela běžné, ale i zákaznické typy a druhy potenciometrů je managementem firmy zvednut objednací limit z 10ks na 100ks. Tak.
Jestli mohu poradit, vymontuj potenciometr ven, vyfoť ho z nejméně tří stran, uveď délku hřídele včetně závitu a fotky pošli na informační mail Farnella-česky mluvící slečna v Anglii Ti už poradí, v jaké velikosti a kam máš fotky poslat. Slečna je velmi šikovná, několikrát mi už podobným postupem sehnala potenciometry, které do dps sedly jak prdel na hrnec a ani jsem nemusel nic zkracovat či upravovat. Faktem je, že jeden vyšel zhruba na tři stovky, ale to je jedna víkendová pařba, takže žádný velký peníze.
Nebo pokud to chceš vyčistit, zkontrolovat celý zesilovač a upravit citlivost konců, tak mi to pošli, je to relativně jednoduchý zásah, který netrvá dlouho.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač Kenwood KR-A4020
PříspěvekNapsal: 08 dub 2013 22:06 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ještě bys měl upozornit, že všechny chloretylény ukrutně žerou některé plasty, takže by se s nimi mělo dělat dost opatrně, pokud jsou na potenciometru plastové díly. A rozhodně nechlejstat mezi součásti na desce.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač Kenwood KR-A4020
PříspěvekNapsal: 08 dub 2013 22:12 

Registrován: 06 dub 2013 19:40
Příspěvky: 10
Bydliště: Petržalka
Kraj: SR - Bratislavský
On ma papierovo 2x100W-4R. A ten budiaci IO(prvý krát som napísal dobre druhy krát zle) ma Al. chladič vcelku dosť velký na to čo hovorite. Ten potencimeter ma na sebe plech (asi tienenie) a má 8 nožičiek. Ako z tohto všetkého čo ste povedali tak každá vec viem čo je ale v praxi to absolutne netuším čo by to mohlo robiť a načo to tam je. Ale to je jedno ja si na takú vec netrufnem, moc sa mi trasú ruky.
O ten repas by som mal dosť záujem ale kedže chodím ešte do školy a zarobím niečo len málo kedy tak neviem či by to bolo zrovná možné. Viete mi povedať kolko približne výde taký repas?
A ešte by som mal otázku či by stým bolo možné niečo spraviť alebo to nevadí že ten zosik je na 220V a my máme doma vždy 240V a niekedy aj viacej. Trafáky zo 110kV máme priamo pod oknami.

Potencimeter je kovový ale vnútri ma taky plast kotý ako keby behal po tej drážke, netušim na čo by to tam mohlo byť.
Ďakujem za odpovede.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač Kenwood KR-A4020
PříspěvekNapsal: 09 dub 2013 15:04 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak napětí by vadit nemělo. 220 byla tehdejší norma pro jmenovité napětí, přičemž napětí skutečné mělo plusovou toleranci 10%, což je 242V. Dnes je ve většině Evropy a nejspíš i u vás jmenovité napětí 230V a plusová tolerance 5%, což je 241,5V. U solidního zařízení bych se 240V nebál.

Asi bys potřeboval najít někoho ve svém blízkém okolí, kdo by pomohl. Už jenom transport by tě mohl finančně zlikvidovat, pokud jsi bez příjmů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač Kenwood KR-A4020
PříspěvekNapsal: 09 dub 2013 15:31 

Registrován: 06 dub 2013 19:40
Příspěvky: 10
Bydliště: Petržalka
Kraj: SR - Bratislavský
Ďakujem, to som chcel počuť. :D A prevoz by možno ani taký problem nebol, pozeral som na mape kde su luhačovice ak sa nemýlim a máme od tial asi 70km chalupu. Pán Sinclair je z luhačovic že? čo som okukal z fóra. A ktomu napätiu mám servisný manuál a je tam schéma, avšak vobec netuším čo myslia tym 220,240.Či to je na aj aj, alebo sa to vyrábalo v dvoch prevedeniach. prikladám kúsok schémy. Moj je ten spodny.
https://docs.google.com/file/d/0B-6gLDL ... sp=sharing


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač Kenwood KR-A4020
PříspěvekNapsal: 12 dub 2013 07:41 

Registrován: 04 říj 2009 07:12
Příspěvky: 379
Bydliště: Luhačovice
Kraj: ČR - Zlínský
Jestli máš možnost, tak to třeba autobusem doprav do Trenčína k Martinovi Kurpelovi, on sem často jezdí a přivezl by mi to. Zpětné poštovné výjimečně zaplatím já. Martin Kurpel má na svetelektro.com nick martinekk a používá ho i jinde, takže by neměl být problém se s ním spojit. Do SS Ti dám Marrtinovo tel. číslo a mail.
No ale kdyby sis chtěl s babenkou udělat výlet do rozkvétajících Luhačovic, není problém. Můj telefon a mail by měl být v profilu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač Kenwood KR-A4020
PříspěvekNapsal: 13 dub 2013 18:26 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
Som tu, keby dačo, napíš aj tu... Na svetelektro už nechodím.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač Kenwood KR-A4020
PříspěvekNapsal: 14 dub 2013 15:40 

Registrován: 04 říj 2009 07:12
Příspěvky: 379
Bydliště: Luhačovice
Kraj: ČR - Zlínský
Mám tu zrovna Kenwooda KRF-V5020 s nefunkčními vstupy, fungují jen přímé vstupy 5.1. Budu objednávat ND /něco od výhradního dovozce, něco od Farnella/, takže pokud by tu ten Tvůj porouchaný KR-A4020 byl, tak při objednávce ND bychom se podělili o poštovné napůl.

Co se týče přijímače 820A, tak spousta úprav korekcí a regulace hlasitosti byla zveřejněna pouze pro servisy v tzv. změnových listech, ale vím, že v jednom starším AR byla zveřejněna kompletní úprava 820A na klasické korekce a klasický potenciometr hlasitosti, vše samozřejmě klasicky v tandemu. Deska korekcí byla udělaná tak, aby se na ni dal namontovat řadový konektor, zdemontovaný z jedné původní desky a doplněný na plný počet pinů, potenciometry TP169 korekcí, TP160 balance a TP169/L byly do nové desky připojeny přes troj a šestipinové konektory podobné PFH/PSH stíněnými kablíky s příslušným počtem žil. Úprava to je poměrně složitá, defacto se jedná o kompletní rekonstrukci korekční a "hlasitostní" části zesilovače, rozhodně nic pro začátečníky, ale výsledkem je naprosto nešumící zesilovač s výbornými korekcemi a dobrým průběhem regulace hlasitosti s napevno zapojenou fyziologií. Já sám mám jednu 820A takto upravenou, krom toho i s upravenými koncovými zesilovači a upraveným korekčákem pro přenosku, dalo mi to opravdu zabrat a jako zakázku bych to rozhodně nedělal-je to nezaplatitelné v běžných cenových hladinách-kvůli strávenému času je cena úpravy několikanásobkem ceny přístroje, ale výsledek stojí za to a užitná hodnota přístroje tedy značně stoupla. Kdybyste mě ale zabili, nevzpomenu si, ve kterém ročníku ta úprava byla.
Co bych pro majitele 820A ale udělat mohl téměř hned, je vykopírování /vyskenování/ příslušných částí změnových listů, které se týkají 820A, převedení do pdf a pověšení na můj sweb, odkud si to každý může stáhnout. Myslím, že celý jeden změnový list je věnován 820A a instalaci nějakého nového modulu se dvěma A274D a vzpomínám si, že tam kdesi doporučovali vyměnit lineární potenciometr hlasitosti za exponenciální /negativně logaritmický, označení E, zahraniční s určitostí nevím, myslím C/.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač Kenwood KR-A4020
PříspěvekNapsal: 14 dub 2013 15:49 

Registrován: 06 dub 2013 19:40
Příspěvky: 10
Bydliště: Petržalka
Kraj: SR - Bratislavský
Ďakujem ale zatial ešte nie. Najprv musím na to našetriť. To je iba KA4020 integrovaný zosilovač bez FM. Jemu nieje nič, zatial hrá dobre ale chcel som ho k Vám dať len na zmeranie a repas (výmena súčiastok u ktorých zistite že sú zlé). Chcel som to len preventívne aby sa mi nestalo že zhorí koncový tranzistor a potom už bude nezohnatelný. Ja keď našetrím na to niečo, tak sa Vám ozvem a dohodneme sa, okej? Ale ďakujem za ochotu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zesilovač Kenwood KR-A4020
PříspěvekNapsal: 16 dub 2013 08:18 

Registrován: 04 říj 2009 07:12
Příspěvky: 379
Bydliště: Luhačovice
Kraj: ČR - Zlínský
Pro majitele přijímačů Tesla Bratislava typu 820A je zde pdfko, vytvořené z úseků tzv. změnových listů, kde byly zachyceny všechny úpravy během výroby. Hodně se tam toho ale také týká např. Dominantu, T710A, Z71A a dalších populárních, hodně vyráběných věcí. Zatím jsem vykopíroval pouze úseky, týkající se 820A, ale na požádání mohu udělat i jiné přístroje, vyráběné ve velkých sériích - málokdo např. ví, že "odchod" koncové dvojice KD333/334 v Z710A je z velké části způsoben velmi špatnou regulací a stabilizací klidového proudu, kdy při velkém "hulení" i do zátěže 8 ohmů koncáky odcházejí na tzv. tepelný sekundární průraz a proti zátěži 4 ohm se už vůbec neumějí bránit a odejdou během několika minut. To už má lepší koncové stupně rádio 637A Sextet, které má též 10W na kanál,ale i při 4 ohmech.
http://sweb.cz/servisdok/Zmeny_820A.pdf


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group