Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 12:27


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 18 říj 2011 01:01 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Od ART určitě ne - to je tlakový systém, to je něco jiného. myslel jsem něco jako je WG-300 pro Monacor DT-300, jen na míru přizpůsobený tomu ARV.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 18 říj 2011 10:27 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
Až bude čas podívám se,mám nějakou práci a pojedu se podívat na ty samodomo


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 18 říj 2011 18:02 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
1MHE - tak jsem se dostal do dílny, ten ARV je 3604 tedy 4ohmový, a je to nikoliv textilní verze kmitačky, ale černá "plastová". Rád bych vyměnil za něco co bych užil já, třeba mě chybí 1ks trumpetky pro ART481 a pak taky kmitačka, magnetický obvod mám. Ale zase záleží co přebývá tobě.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 18 říj 2011 19:58 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
ART mám pouze celé je škoda je dělit jsou železnou zásobou.Možná se dostanu k bednám kde by udajně měly být v jaké stavu se dá těžko odhadnout.Nicméně hodím dotaz po kamarádech při troše trpělivosti se něco dříve či později najde . jen mi potvrď že je to ta trubka s menším límcem/viděl jsem ART481 s druhou variantou trumpety 581,šla koupit jako ND a mnoho lidí tvrdilo že je lepší .Pak li že potřebuješ něco z Tesla napiš co ,jinak peníze.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 18 říj 2011 20:05 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Ano ano, s menším límcem. Jako na obrázku.

Rozdělávat to nemá smysl pokud je máš pokupě. Vymyslím něco jiného, jen peníze ne.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 18 říj 2011 20:48 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
OK je to ten starší typ s menší hranou, napiš co /Ale teslu/potřebuješ nebo chceš s klidem, to počká já nepospíchám .


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 18 říj 2011 22:23 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Takže ten s tím límcem přesahujícím obvod magnetu hraje lépe?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 18 říj 2011 23:25 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
Je to tak jak píši, větší limce se používaly u výkonějších a novějších typech s tím ,že někteří si objednávali ty větší ,údajně pro lepší zvuk/snad lepši rozložení zvuku u menších soustav.Na druhou stranu technici divadelní a kino /PA dnes, ti tvrdili že je to stejné jemom se zlepšila mechanická odolnost jak samostatného km.systému tak především nátrubku.Často docházelo k poskození zejména při manipulacis bednou ,stačil náraz ,nebo někonu zklouzla ,byť jen z rukou a bylo.
Osobně/KE150/ já na zásadní rozdíl nepřišel ,ale testoval jsem doma na malém výkonu TW140.I tak málem vypadly výplně oken.
Spíš bych to řešil s ohledem na serii provedení ,tam je prověřeno měřěním.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 19 říj 2011 12:58 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
LuKyss

Včera v noci jsem začal s přípravou na upravené kopie RS534 a zjišťuji,že ARV3604 s hrubý povrch, mám z neznámích důvodů jen jedno/prostě jej nemohu nalézt .Mám Pár 3608 ale je škoda je předělávat jsou OK.Ostatní ARV jsou již hladké.Tak určitě se mnou počítej když už tak maget a kmitačka .Samostatný plast myslím mám.

Mimochodem někde byla diskuz o použití tuše apod.
nepamatuješ kde to bylo ,po zadání do vyhledavače jen odkaz sem. Mám fota z noci kde jsem dělal dva páry ARZ 3604 a 08 včetně použité tuše .možná by bylo dobré to někam zařadit pro porovnání výsledku. Dnes to ještě blejsknu po uplném zaschnutí


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 19 říj 2011 14:21 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
O renovaci zde: http://repromania.net/teorie/renovace-n ... mbrany.php

Musím tam ještě přidat fotky, které mě teď poslal člen našeho fóra.

Co se týče ARV3604, tak určitě s ním můžeš počítat, více pořešíme po mailu, už jsi mě psal, musím to nafotit a odpovím ti tam.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 19 říj 2011 18:23 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Luky já bych poprosil tento postup moc nepropagovat a popravdě nejsem moc rád že je tu vystavený. Jakožto autor tohoto postupu (snad si ještě pamatuješ že jsem to byl já kdo o tom začal mluvit) a po stovkách velmi dobře načerněných kusů vím že to není až taková sranda jak z článku vyplývá. Na toto mám svůj osvědčený postup, který se s drobnými nuancemi liší podle několika základních typů membrán. Opravdu to nespočívá jen v tom to prostě popatlat štětcem (a už vůbec ne inkoustem). Trvalo mi nějakou dobu než jsem našel materál který fungoval, jelikož každý materiál se chová jinak. Bohužel toto barvivo se přestalo vyrábět, resp výrobce změnil složení. Opět mi trvalo dlouho než jsem našel jiný druh se kterým jsou výsledky výborné, jen jsem musel opět trochu upravit postup. Ale typ a výrobce si nechám pro sebe v rámci know-how. Troufám si říci že ač jsem měl v rukou řadu reproduktorů které černil někdo jiný ale nikdo nedokáže dosáhnout takového výsledku jako já.

Co se tu vlastně snažím říci? V žádném případě si nechci dělat reklamu ani se nijak vytahovat. Jde o to že tuš není jen obyčejné barvivo jako inkoust, zanechává vrstvy a při nevhodném použití některé typy rozrušují povrch membrány, jiné zanechávají nepěkné fialové odlesky, jsou nerovnoměrné a nakonec nejhorší případ - některé zanechávají vrstvu která časem popraská, je to ošklivé, nejde to sundat a membrána je trvale znehodnocená. Speciálně ta poslední varianta nelze žádným dodatečným způsobem opravit!!! Bohužel takových reproduktorů jsem viděl a potkal už kolik kusů a vím naprosto přesně proč se tak děje. Na základě poslechu vím že tato úprava může i negativně ovlivnit zvuk reproduktoru (zejména středových a výškových). U mého postupu jsem schopen garantovat že k takové negativní změně nedojde a že výsledek je profi práce kdy nepoznáte že reproduktor takto nevypadá už od výroby.

Nechci vídat další reproduktory, které jsou (byť v dobré víře) nenapravitelně poškozené nesprávným postupem. Ano, vím že prvotní WOW efekt tu funguje, ale to by přece nemělo být uspokojující. Článek který je zde publikovaný správný postup neobsahuje, jen říká "popatlejte to a ono to nějak dopadne". Pokud o tom pochybujete přijďte a porovnáme to. Časem bych rád vytvořil jakousi fotogalerii kde bude možné si ty výsledky porovnat. Nějaké materiály získané průběžně v rámci dokumentace mám, jen to realizovat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 19 říj 2011 19:41 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
ARN8608 ktoré som robil ako prvé dopadli ako hovorí Thales, fľaky. No nejako som to poopravil no i tak je to nepekne no pri ostatných reproduktoroch som už na to šiel ináč a z pekným výsledkom tj. žiadne fľaky, praskanie farby atď.. A hlavne to u niektorých tipoch práve pomohlo lebo membrána bola už ako by som to nazval ... prosto zmeknutá a ten tuš to trochu utužil a zvuk sa zlepšil ( ARO9408 ) Ja osobne som fľaky vyriešil tak že tuš som nariedil z vodou tím sa lepšie impregnuje do materiálu a nezostáva na nom ten fialový prípadne žltí film a taktiež to nemá dôvod praskať lebo sa to pekne impregnuje do materiálu. No to je môj postup ktorí sa mi osvedčil, takto mám urobených asi len 15 reproduktorov čo sa z thalesom nedá porovnať. Ma za sebou omnoho viac. Za mňa ale hovorím že spôsobom akým to robím je výsledok dobrý a lepší ako " drôtom do oka " samozrejme je to zložitejšie než len ten tuš nariediť vodou a nejako to hodiť na membránu, je to aj o postupe samotného natierania atď. a čo reproduktor to iní postup. Dúfam ale thales že ma týmto nepovažuješ za kazisveta reproduktorov.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 19 říj 2011 20:17 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Netvrdím že si kazisvět, to si musíš přebrat sám. Taky jsem neviděl co si dělal a fotka nepobere všechno. Máš ale pravdu v tom že hodně moc záleží na postupu a časování který je pro různý materiál membrán a stavu jiný. Já mám tu výhodu že už nemusím laborovat. Vidím membránu, osahám a vím co to chce. Zejména u Tesel protože těch jsem udělal nejvíc. Ale to o ředění tuše není až tak pravda. Také máš ptravdu v té "impregnaci" membrány ale to je taky něco co neumí správně každý materiál. Já používám příměsové materiály a funguje to výborně.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 19 říj 2011 20:25 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Článek se dnes upravuje (trochu ho doplňuji) a budou tam přidány i fotky, které mě zaslal ThomasDJ. Zapracuji tam tedy i pár myšlenek od Thaleta z dneška.

Edit: Pokud máš odpor k článku, tak si ho překopíruj do wordu a proveď patřičné úpravy, rozviň ho. Poté mě to zašli a pokud nebudu mít výhrady, tak ho uveřejním tak jak ho pošleš. Samozřejmě, že článek bude poté obsahovat i tvé jméno.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 19 říj 2011 21:06 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Tak si ty fotky pak porovnáme. A to upozorňuju že rozdíl na vlastní oči a hlavně dotek je ještě větší než lze z fotek vyčíst. Já bych ten článek nejraději smazal protože buď to udělat pořádně a to se z článku naučit nedá a nebo raději vůbec aby nevznikly neodstranitelné škody. když se vrchní vrstva membrány rozmočí vlhkostí (a to zejména ty staré membrány dělají velice snadno a rády) tak se to napravuje velmi špatně. I membrána o které vím že se dělá hůř se dá udělat na jedničku s hvězdičkou když se to trefí na první pokus. To se ale nepovede ani inkoustem ani běžnou tuší ani prostým natřením štětcem. Nejde to, nejde, to a nejde to - vždy z toho budou podřadné výsledky. za tím si stojím.

To co jsem na tohle forum v minulosti napsal nebo někomu něco řekl bokem to bylo jen z prvních laborací kdy jsem teprve sbíral zkušenosti. Od té doby se mnoho změnilo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 19 říj 2011 21:11 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Dobře, pokud je to špatně, tak něco sepiš do publikovatelné podoby. Rozhodně článek nestáhnu, aby po něm zůstalo prázdno. Remcat umí každej, ale něco sepsat a pomoci ostatním umí už málokdo. Proč si myslíš, že jsem dělal tenhle web a vůbec sekci Tesla, no přece pro lidi. Skenoval jsem všechny manuály, katalogové listy, abych se s nima mohl podělit a někomu tak pomoci. Na fóru toho máš hodně napsaného, ale jsou to útržky. Zkušeností máš dost, tak proč to nedát dokupy aby z toho byl článek a někomu to pomohlo. Reproduktorů jsem nabarvil do 30 kusů, více určitě ne. Dneska už nemám potřebu barvit, protože jsem sběratelské pudy opustil kvůli místu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 19 říj 2011 21:44 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
Lukky,Thales

poslal jsem zprávu,ale vypadá to jako že neodešla prosím o potvrzení Děkuji


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 19 říj 2011 21:45 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Mě mail přišel, ale když jsem odpovídal, tak se to záhadně vrátilo. Zkusím znovu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 19 říj 2011 22:02 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
Lukky podobný problé mám i Thalesem a je možné ,že mám něco špatně nastavené nebo můj notes vyhodnocuje zprávy z RM jako spam,vir už jsem to řešil přesněji ajťák.
jinak kukacka.m@email.cz /ochrana spam/ozvu se ze soukromého


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Úprava reproduktoru ARV 3604 /žluťák/
PříspěvekNapsal: 19 říj 2011 22:10 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Já jen neremcám, jen upozorňuju na riziko a částečně též říkám proč. A že to rizikové je to jsem si za prvé vyzkoušel ve svých počátcích (a to jsem byl opatrný) a hlavně na tom když jsem s lidmi řešil jiné věci a vím jak to dopadlo když to zkoušeli podle tohoto návodu oni sami. Sepisovat to sám nebudu protože prostě v tomhle jediném konkrétním případě renovace (nikoliv oprav) reproduktorů nechci říkat co a jak dělám. Nevidím na tom nic špatného protože jinak když můžu tak pomůžu. Pokud to bude chtít někdo perfekt tak se holt musí obrátit na mě a já mu to udělám.

Žádná SZ ani email mi dnes od 1MHE nepřišla. V minulosti mi 1MHE už několikrát psal ale nelze na ten mail odepsat jelikož se vrátí jako nedoručitelný.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group