Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 05:47


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Eminence Kappa 15 LF
PříspěvekNapsal: 24 čer 2010 20:18 

Registrován: 21 čer 2009 18:17
Příspěvky: 20
Diskuze k tomuto projektu zde není tak ji zakládám.

Zajímalo by mě, čím nahradit "Eminence Kappa 15 LF" který už na prodance nemají.

Líbí se mi tento projekt díky jednoduché konstrukci. Použité by byly k aktivkám Behringer B215A. Zesilovač nejspíše QSC 1850HD.

Jako náhradu bych viděl "B&C 15PS76 8/ohm" = http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=82904

Ale rád si od vás nechám poradit a třeba se nakonec rozhodnu i pro jinou konstrukci. ( Původně bylo v plánu "BC 18Sub - B&C Speakers 18PS76" ale tyhle repra taky už nejsou k máni a náhrada od RCF už jde mimo mé prostředky)

Uvítám i názory na toto řešení.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eminence Kappa 15 LF
PříspěvekNapsal: 24 čer 2010 20:43 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Ty jmenované reproduktory nejsou sice teď hned skladem, ale nemám povědomí o tom, že by se už nikdy neměly prodávat. Koupí reproduktorů si rozhodneš svou cestu PA aparátu na docela dlouhou dobu předem, obzvláště když nejsou peníze, a tak bych to vůbec neuspěchával jen proto, že dnes nebo zítra vybrané reproduktory nebudou. To je hloupost, a pravidelně se to může snad jen vymstít.
1850HD je zesilovač relativně silný, a jistě by se s těmi reproduktory cos vybral (pokud by šlo o dva kusy) docela nevyužil.

Takže spíš u 18PS76 by to mělo někde začínat, pokračovat přes 15PS100,18PS100 které nemusí být nutně lepší, ale jsou basovější, a vydrží víc jak příkonem tak mechanicky....

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eminence Kappa 15 LF
PříspěvekNapsal: 24 čer 2010 21:00 

Registrován: 21 čer 2009 18:17
Příspěvky: 20
A nevíte jak "18PS100" hraje v konstrukci "MT18SUB" ? http://www.repromania.net/fotografie/pr ... t18sub.pdf

Cenově by se ještě daly.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eminence Kappa 15 LF
PříspěvekNapsal: 24 čer 2010 21:11 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Ten reproduktor tam nepatří. To už snad radši zas zpět 18PS76 s tím, že jen bude škoda, že je to tak velká ozvučnice, nato jak "málo" to bude hrát. S jinými reproduktory to udělá o mnoho decibel "lepší" práci. 18PS100 je vhodný do klasického bassreflexu. Těžko radit když nejsou peníze. MT18SUB je ale dobře navržená konstrukce, kterou bych doporučil stavět snad "každopádně", a pak pouze měnit reproduktory. Osobně bych zezačátku doporučil naprosto jiný způsob práce.

Postavit pouze jeden skelet, osadit ho tím, co tam patří, a v můstku tam prát těch cca 1200W, co ten zesilovač dá. Cenově to vyjde nastejno, nebo snad ještě lépe než dvě ozvučnice, výkonově to nebude zas o tolik slabší, a až se našetří, může se to s bednama zase celé zopakovat, popřípadě bedny postavit rovnou, a na tu druhou počkat na slušné osazení.

Ono vůbec pokud vemu v potaz dvě poctivé bedny osazené slabšími reproduktory = při střízlivém počítání nejméně 15000Kč, a s rozumnými reproduktory ca 19500. To je 30% ceny navíc, ale zároveň bych se nebál říct 100% zvuku navíc, a dalších 100% bezpečnosti reproduktorů navíc s tím, že postupnou konstrukcí ty peníze nemusíš vůbec plazit hned....

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eminence Kappa 15 LF
PříspěvekNapsal: 24 čer 2010 21:42 

Registrován: 21 čer 2009 18:17
Příspěvky: 20
Co postavit klasický bassreflex s "18PS100"? Je někde na netu k dispozici návrh/plán takového bassreflexu? Jak to hraje oproti MT18SUB? "18PS76 8/ohm" vyjde dokonce i levněji než "18PS100".

Co by jste teda do malého sálu doporučovaly? Nikdy jsem "bassreflex s 18PS100" hrát neslyšel takže mě pochopitelně zajímá jeslti to tlaćí méně/více než "MT18SUB s 18PS76 8/ohm"


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eminence Kappa 15 LF
PříspěvekNapsal: 24 čer 2010 21:56 

Registrován: 21 čer 2009 18:17
Příspěvky: 20
Koukal jsem že tu máš topic "18" MS SB118" a tam i plánek bassreflexu. Uź jsi dělal to porovnání? Jak to hrálo?

EDIT: Tady jsme našel fotky té konstrukce = http://entireremainder.rajce.idnes.cz/B ... C_18PS100/

je to to samé co v tvém topicu?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eminence Kappa 15 LF
PříspěvekNapsal: 25 čer 2010 06:14 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Já nevím. Některé věci za tebe nemohu rozhodnout. Co takhle si dát zmrzlinu? Nebo snad radši salát? Já nevím :-)

18PS100 je reproduktor vhodný do bassreflexu, 18PS76 snese při těch jeho nižších příkonech jistě i nějakou "lepší" ozvučnici, pokud není uzavřen do malé komory. Obyčejný bassreflex hraje celkově trochu méně ale zase přirozeně basověji. MT18SUB hraje více celkově, a následně zvládne snad i víc basů , pokud je v něm schopný reproduktor, který se správně nakrmí a nastaví. Osobně se mi ale oba reproduktory k tomu zesilovači zdají dost málo, a tak to taky bude relativně hrát. MS SB118 je sice hezký, ale též obyčejný bassreflex. Dnes je to vhodné snad už jen pokud není na lepší reproduktor do lepší ozvučnice, kvůli velikosti, nebo do kina (i toho domácího). Na ozvučovací PA se honí decibely, které dnes bassreflexu oproti ostatním ozvučnicím chybí. Tím myslím v téhle cenové relaci a způsobu "práce" nebo jak to nazvat...

Co bych udělal já už jsem napsal, a nemíním z toho ustupovat. Ač absolutní cena řešení vzroste, relativní cena bude dost nízká. Je to jako koupit si rohlík za dvě koruny, a nebo dva rohlíky za tři koruny(celkem). No to si radši připlatím pokud je můžu sníst!

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eminence Kappa 15 LF
PříspěvekNapsal: 25 čer 2010 12:43 

Registrován: 21 čer 2009 18:17
Příspěvky: 20
Ještě bych se chtěl zeptat co říkáš na "18PS100 8 / ohm" v konstrukci "Sub 18" od B&C. četl jsme že do MT18 není dobrej ale tohle je o malinko jiný návrh. Na diskuzi na prodance jsme vyhledal že ho lidi do téhle konstrukce používají.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eminence Kappa 15 LF
PříspěvekNapsal: 25 čer 2010 15:56 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
SUB18 a MT18SUB jsou rost rozlišné konstrukce. 18PS76 do SUB18 dát můžeš.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eminence Kappa 15 LF
PříspěvekNapsal: 25 čer 2010 17:09 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Ještě zrekapituluju:
18PS76 by měl jít do SUB18 i v tom "horším případě" do MT18SUB.
18PS100 by měl jít do SUB18, ale nikoli do MT18SUB.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eminence Kappa 15 LF
PříspěvekNapsal: 25 čer 2010 17:25 

Registrován: 21 čer 2009 18:17
Příspěvky: 20
Jeslti bych mohl ještě jednu věc tak bych se zeptal co mi doporućíte za kabely (nejlépe odkaz)

REPRODUKTOR <---> MISKA S KONEKTORAMA
ZESILOVAČ <---> BEDNY

Lukys tu sice má pomůcku na výběr delká x průřez ale moc jsem to nepochopil.

Děkuji.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eminence Kappa 15 LF
PříspěvekNapsal: 25 čer 2010 17:32 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Pro vnitřní kabeláž použij obyčejnou dvoulinku o průřezu 2,5mm, u satelitů stačí 1,5mm.
Pro vnější (tedy od zesilovače k bednám) použij kabel s dvojitou izolací, průměr alespoň 2,5mm, u subwooferů lépe 4mm. http://www.speakershop.cz/reproduktorov ... asker.html
Konektory použij Speakon originály od Neutrika, žádný čínský šmejdy!

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eminence Kappa 15 LF
PříspěvekNapsal: 25 čer 2010 17:56 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Nemám to nějak erc ověřené, ale mám dojem, že jsem zpozoroval rozdíl, když na kabelu 6m dlouhém, 2x4mm, byl jeden reprodutkor 8Ohm, nebo dva reproduktory paralelně > 4Ohm. Tedy tu kabeláž nepodceňovat, a dopřát si snad to nejlepší, co jde vzhledem k sestavě zaplatit.
U vnitřků bedny jako Martin...

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eminence Kappa 15 LF
PříspěvekNapsal: 25 čer 2010 18:38 

Registrován: 21 čer 2009 18:17
Příspěvky: 20
Tak kabely mi zůstanou napořád na tom nehodlám šetřit.

Mám v plánu ten QSC 1850 ale taky jsem koukal po Behringerovi EP 4000 - vydrží provoz do 4ohm můstku po celou noc? Je zvukově znát ten rozdíl 5000 od QSC? (Kvalitou mi je jasné že na tom bude hůř než QSC ale se tříletou zárukou to nějak neřešim).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eminence Kappa 15 LF
PříspěvekNapsal: 25 čer 2010 18:53 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Nevím, na to neumím odpovědět. O tom Behringeru nic nevím.
Kombinace 2x 18PS76 a Behringer "4000W" mi přijde už dost iracionální. Už to RMXko je na to docela "dost".

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eminence Kappa 15 LF
PříspěvekNapsal: 25 čer 2010 19:05 

Registrován: 21 čer 2009 18:17
Příspěvky: 20
Jak to myslíte? Jako že by EP 4000 byl výkonější než 1850HD? Papírově je - ale ve skutečnosti tomu nevěřím. ˇKdyby byl 1850HD "moc" tak bych vzal Tapco J-1400 a neresil zesilovač :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eminence Kappa 15 LF
PříspěvekNapsal: 25 čer 2010 19:31 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Není důvod nevěřit, že je Behringer výkonnější. Pokud by tomu tak nebylo, Nemělo by to smysl už vůbec žádný, upřednostňovat ho před QSC. To by bylo něco jako sebepoškozování :-)

Ano, RMX1850HD je na běžné použití pro ten reproduktor "trošku moc". Naproti tomu Tapco zasejc "není HD", a nemusí můstkový režim snášet tak dobře. Proto tu celou dobu jinými slovy vysvětluju, že těmi reproduktory dost obstřeluješ vhodnost použití kvůli bednám i zesilovačům. U RMX i Behringera máš ještě tu jednoduchou možnost ten výkon prostě nepoužít. Proč ne, dělá se to tak také, a normálně to funguje. Běda ale, jak někde budeš potřebovat ject nadoraz, a ten výkon použiješ. Pravděpodobně zahoříš....
Jedna bedna s jedním slušným reproduktorem hnaným 1850HD tě vyjde zvukově víceméně stejně, ale o cosi levněji, a ušetříš i místo. Nevím proč nutně potřebuješ dvě, když stejně nebudou hrát tolik, co dvě opravdu dospělé bedny. Jistě, tlačím ti tu opakovaně do hlavy svůj názor, jistě máš jiný, jen se nějak nevyjadřuješ, co tě k tomu tak závažného opravdu vede. U mě je to úspora místa i peněz.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eminence Kappa 15 LF
PříspěvekNapsal: 25 čer 2010 21:42 
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:59
Příspěvky: 3057
Bydliště: Praha-západ
Kraj: ČR - Středočeský
Jo jak píše Petr na basech na průřezu kabelu nešetřit, já na basy nacpal rovnou 4x4mm, tedy 2x8mm.

_________________
Martin S. ::::: MS sound
http://ms-sound.cz


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eminence Kappa 15 LF
PříspěvekNapsal: 27 čer 2010 00:15 

Registrován: 21 čer 2009 18:17
Příspěvky: 20
Tak já děkuji za všechny rady a už jsem tak néjak rozhodlej.
Vezmu QSC 1850HD a k tomu postavíme BC SUB18.

Ještě bych se rád poradil jestli do nich použít "18PS100" nebo "18PS76".

Samozřejmě bych raději postavil MT18SUB s "LF18G401" jak říkáte, ale je to do malého klubu a budu doufaz že budou stačit.

Raději koupím ten QSC a ušetřím na repru.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Eminence Kappa 15 LF
PříspěvekNapsal: 27 čer 2010 00:24 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
V SUB18 bych radši viděl 18PS100. Navíc má větší cívku a odolnější membránu :-)

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group