Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 09:17


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zachránené repro + zosilovač
PříspěvekNapsal: 20 pro 2021 19:42 

Registrován: 16 črc 2021 22:06
Příspěvky: 128
Bydliště: Puste Čemerne
Kraj: SR - Košický
Malo to skončiť niekde na skládke v Londýne, ale skončilo to u mňa na východe.Nie je to žiadny High end, ale čo som to chvíľu počúval nie je to ani katastrofa.Keďže ma to nestalo ani cent, tak som sa rozhodol pár eur do toho investovať.Počítam, že skôr ako v obývačke to využijem niekde na záhrade, prípadne v altánku.Keď bude lepšie počasie, tak to vytiahnem vonku a odskúšam.Napíšem čo si predstavujem s tým robiť, keď to budú hlúposti tak ma hneď zastavte.
1.Je to potiahnuté nejakou plastovou fóliou, ktorá sa už na pár miestach olupuje. S teplovzdušnou pištoľou to ide pekne dolu.Tak to olupem a plánujem natrieť čiernym warnexom.
2.Chcel by som ošetriť gumové závesy.Vyčistiť ich acetónom a potom natrieť silikónovým olejom.Nikdy som to ešte nerobil.Myslím, že to treba urobiť z oboch strán.
3.Papierová membrána je už dosť vyblednutá, potrebovala by pretrieť. Vraj sa na to používa atrament alebo tuš.Keďže skelety budú celé čierne, tak ma napadlo to trochu oživiť a membrány natrieť napríklad na žlto.
Ešte ma napadlo, tie skelety vyzerajú celkom kvalitne, pevne.Dokonca vo vnútri je aj nejaké tlmenie.
Prikladám aj nejaké foto.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zachránené repro + zosilovač
PříspěvekNapsal: 20 pro 2021 19:50 

Registrován: 16 črc 2021 22:06
Příspěvky: 128
Bydliště: Puste Čemerne
Kraj: SR - Košický
Ďalšie foto


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zachránené repro + zosilovač
PříspěvekNapsal: 20 pro 2021 19:56 

Registrován: 16 črc 2021 22:06
Příspěvky: 128
Bydliště: Puste Čemerne
Kraj: SR - Košický
Ďalšie foto


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zachránené repro + zosilovač
PříspěvekNapsal: 20 pro 2021 21:21 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Zesilovač levný průměr.
Reprobedny - nechtěl bych to poslouchat. Basáky napřímo, ponechané napospas bez jakékoli výhybky... Výška pouze oddělená kondenzátorem 2,2uF (ale zato audiofilským!). Měniče samotné přitom nemusejí nutně být špatné. Kdyby ti to na Východě někdo propískal, nejrozumnější investice by mohla být do výhybek. Nebo by se prokázalo, že to nemá cenu.
Ošetřování závěsů je osvědčené u Tesly, která používala nejgumovější gumu na světě. Tady hrozí i jejich zničení; zahraniční gumy často reagují podrážděně až hystericky na rozpouštědla i na Regum.
Lakování membrán do barvy důrazně nedoporučuju. I černění může dopadnout kdo ví jak (neznámý papír).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zachránené repro + zosilovač
PříspěvekNapsal: 20 pro 2021 22:38 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Jak - bez jakékoliv výhybky? Vždyť to je nejoptimálnější fázově lineární audiofilská výhybka.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zachránené repro + zosilovač
PříspěvekNapsal: 21 pro 2021 08:33 

Registrován: 06 pro 2018 13:32
Příspěvky: 111
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Martin11:
Ak by si sa rozhodol o premeranie a pripadne navrh vyhybky ako ti odporuca ransom, som ti k dispozicii.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zachránené repro + zosilovač
PříspěvekNapsal: 21 pro 2021 10:07 

Registrován: 16 črc 2021 22:06
Příspěvky: 128
Bydliště: Puste Čemerne
Kraj: SR - Košický
Jozy tvoja ponuka ma milo prekvapila a som za ňu vďační,lenže je tu pár veci pre ktoré to musím odmietnuť aj keď ma to láka.
1.Začal som so stavbou UMD 365,niečo už mám kúpené a niečo ešte potrebujem dokúpiť.Niečo by určite stála aj táto vec a vzhľadom k tomu, že poslednú výplatu som dostal za september tak do ďalších veci sa nechcem púšťať.
2.Chcem to využívať len pár krát do roka na záhradu tak neviem či sa mi oplatí do toho viac investovať.
Tvoj záujem ma teší, takže ako sa hovorí nikdy nehovor nikdy.Možno niekedy tvoju ponuku využijem.
Napadlo ma ešte,robil to niekto už tak, že si kúpil lacné reprobedne a navrhol si do nich novú výhybku.Dáva to nejaký zmysel alebo je to hlúposť?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zachránené repro + zosilovač
PříspěvekNapsal: 21 pro 2021 10:23 

Registrován: 06 pro 2018 13:32
Příspěvky: 111
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Neviem či to niekto takto robil, ale nie je to úplne ideálna cesta. Ty máš bedne ako vravíš zadara, čo zas trochu mení situáciu. Podľa fotiek z netu, tie meniče vyzerajú celkom solídne - na pohľad. Čo sa týka mojej ponuky, viac som ti poslal v správe.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zachránené repro + zosilovač
PříspěvekNapsal: 21 pro 2021 11:02 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Typický případ je Tesla z Godzovou výhybkou. Pro mě to jednoznačně smysl mělo pořád ty bedny vlastním a nehodlám je prodat.Jedna z velmi povedených věcí jsou Coffinovi Cantony 1000.
Oproti originálu nebe a dudy.Slyšel jsem je na poslední poslechovce a opravdu bomba.
Obecně Cantony nemusím, ale tohle bylo opravdu výborný. Myslím, že by němečtí inženýři dnes asi zírali. :)
TLU mi odladil B&W DM110 jednoznačné Lepší. Tady nutno dodat, že ty bedny už z továrny nehraly nijak strašně. Takže po továrních bednách který jsem hrát slyšel to za mě smysl má!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zachránené repro + zosilovač
PříspěvekNapsal: 21 pro 2021 11:14 

Registrován: 06 pro 2018 13:32
Příspěvky: 111
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Tak takto áno, ale to sú prípady, ze už bedne sú doma. Primárne asi nikto nekupuje bedne s tým, že pôvodnú výhybku vyhodí a urobí novu. Aj keď...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zachránené repro + zosilovač
PříspěvekNapsal: 21 pro 2021 12:23 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Určitě nákup starých továrních beden za účelem tuningu nedoporučuju. Stalo se, že se v továrních bednách našly velmi dobré repráky, ze kterých nová výhybka vykouzlila zázrak. Ale právě tak se může stát, že by to bylo mrhání časem a prostředky. Spíš je to způsob, jak zužitkovat nějakou trofej nebo nález z vlastní domácnosti. Nebo jinak - může si to dovolit někdo, kdo má takovou činnost jako hobby. A je tím pádem srozuměný s tím, že mu možná doma zbyde další bezcenný krám.
I kdybys věděl, že nějaká tovární bedna Xyz hraje s novou výhybkou výborně, stačí aby v zakoupených starých bednách byl jeden měnič vadný a máš smůlu.
Kdyby ti to Jozy propískal a řekl, že to má smysl, můžu ti nabídnout někdy v budoucnu (až se mi bude chtít, což bývá největší problém) výhybky z recyklátu. Třeba to pak na nějakém srazu dáme dohromady a porovnáme Dříve-Nyní.
Je možné, že až si zvykneš na UMD, nebude tě pak ani občasný poslech výrazně horších beden těšit. Pak pro tebe pár desetieurovek za doladění třeba začne dávat smysl. Já jsem skončil tak, že v práci na dílně mám reprobedny větší a dražší než doma. Další relativně slušné nízkonákladovky mám do pracovny a další do kuchyně, kde manželce hraje jenom nějaký Óčko z debilizátoru. A další na chatu, kde si to pustím tak třikrát do roka. Zkoušel jsem to jednodušeji, ale nejde to...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zachránené repro + zosilovač
PříspěvekNapsal: 21 pro 2021 18:14 

Registrován: 16 črc 2021 22:06
Příspěvky: 128
Bydliště: Puste Čemerne
Kraj: SR - Košický
Ransom tvoja ochota pomôcť asi nemá hraníc, je limitovaná snáď len voľným časom.S Jozym sme dohodnutí, premeria mi tie bedne a uvidíme či má zmysel s tým niečo ďalej robiť.Zistili sme, že medzi nami je len pár kilometrov.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zachránené repro + zosilovač
PříspěvekNapsal: 21 pro 2021 19:12 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Už jsem to tu někde psal: Já miluju repráky a dělám vše pro to, aby se měly dobře. Na lidi seru.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zachránené repro + zosilovač
PříspěvekNapsal: 22 pro 2021 09:56 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ak tie basáky nemajú samostatné komory a nebude sa to tým pádom dať riešiť ako 2,5-pásmo, tak tam môže vzniknúť problém. Tie basáky totiž vyžarujú vo fázi len do určitej frekvencie danej vzdialenosťou medzi nimi (beriem to tak, že merať a počúvať sa bude v osi výškača alebo okolo neho, nie medzi basákmi). Ak teda uvažujem, že sú to dva 7" plus nejaká tá medzera medzi nimi, odhadujem, že niekde medzi 2-2,2kHz vznikne ostrý prepad. To znamená, že výška bude musieť byť schopná uniesť deličku ešte predtým.
Pripájam obrázok amplitúdovej charakteristiky paralelného spojenia basákov 5DR61044 v sústavách UE380-2, kde vzdialenosť medzi meničmi je 250mm. Tam to samozrejme vôbec nevadí, keďže je to trojpásmo sa delí o viac, ako oktávu nižšie.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zachránené repro + zosilovač
PříspěvekNapsal: 22 pro 2021 11:01 

Registrován: 06 pro 2018 13:32
Příspěvky: 111
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
No odhadujem, že to bude presne tak riešene, že to hra do jedného objemu. A tu si niesom isty ako postupovať pri meraní. Zapojiť paralelne a zmerať ff + nf 1 basaku + nf 2 basaku + nf bassreflexu a pristupovať k tomu ako k jednemu meniču alebo osobitne ff + nf + nf br a brať to ako dva "nezavisle" meniče ?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zachránené repro + zosilovač
PříspěvekNapsal: 22 pro 2021 11:47 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Merať treba samozrejme s meničmi zapojenými paralelne. Ak by sa pripojil a meral iba jeden, ten druhý by sa tváril ako PR. Vyhodnocovať to potom treba ako jeden menič. Je to síce trochu patália s editáciou úrovní, ale dá sa to. Blbé je, že tam aj pri meraní nf dochádza k určitému presluchu druhého basáku k meranému. Ale ako som povedal, dá sa to a keďže to meranie spodku je vždy skôr orientačné, netreba drobné odchýlky 0,5-1dB nejak prežívať. V skutočnosti pre odladenie takéhoto 2-pásma človek nearfield ani nepotrebuje, ak meria s aspoň 4ms oknom. Je to naozaj len pre orientačné zobrazenie, ako to asi vypadá dole.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zachránené repro + zosilovač
PříspěvekNapsal: 23 pro 2021 23:56 

Registrován: 06 pro 2018 13:32
Příspěvky: 111
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
TLU: Vdaka za radu.

No, martin11 mi to doniesol. Obe bedne. Stihol mi povedat, ze jedna bedna hra hlasnejsie ako druha, napovie obrazok 1. Stredobasy hraju do spolocneho objemu. Stredobasove menice zpredu vyzeraju celkom pekne, paci sa mi hlavne ta papierova membrana. Magnet ma priemer 7cm, myslim ze aj ARN56xx ma viac. Nazivo ale uz nejaku doveru nebudia. Amplitudove charatkeristiky som este nemeral, na to potrebujem vypratat izbu, cize az po sviatkoch. Zatial som zmeral TS vsetkych 4 stredobasovov, impedancne charakteristiky vsetkych menicov, celkovu impedanciu oboch sustav. Dobre to nevyzera.

Obrazky su:
1. Celkova imp. oboch sustav - rozdiel cca 1,6Ohm
2. Impedancie stredobasov jednej bedne
3.Impedancie stredobasov druhej bedne
4. Impedancie vyskacov
5. TS parametre

Neviem co s tou rozdielnou impedanciou medzi bednami. Br. by som asi radsej zrusil. A tie vysky su tiez kazda ina. Urobim tie merania amplitudovych charakteristik, skusim s aj bez BR a skusim nejaku simulaciu. Ale do tohotu asi fakt nebude mat zmysel investovat.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zachránené repro + zosilovač
PříspěvekNapsal: 24 pro 2021 09:27 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tohle by byla výzva pro někoho, kdo by ten materiál chtěl pokořit.

Ale v principu:
- Výšky by se daly rozebrat a poladit. I nově koupené někdy vypadají hůř.
- Středobasy nevypadají až tak rozdílné, pokud byly všechny měřené venku z beden. A jestli jsou všechny čtyři Re jejich reálně změřené, pak je divný ten rozdíl v impedancích beden. Tam bude nějaká banální chyba v kabeláži nebo na terminálu.
- Přepážku bych dovedl do takových bedýnek vetknout bez rozebírání. Pokud se pro ni najde vhodné místo, aby komoru rozdělila napůl. Ze dvou menších kusů není problém ji nastrkat dírou pro basák.

Ekonomicky je to samozřejmě nesmysl. Ale jen tak z hecu to může být zábavné a poučné.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zachránené repro + zosilovač
PříspěvekNapsal: 24 pro 2021 10:03 

Registrován: 06 pro 2018 13:32
Příspěvky: 111
Bydliště: Košice
Kraj: SR - Košický
Vsetky repro som meral mimo ozvucnice. Menice su nacvakane na fastonoch, moze tam byt problem s kontaktom, niektore skrutky chyta hrdza, cize aj kontakty mozu byt zoxidovane.
S vyskami je to tak, ze faceplate je sice prisrubovany, ale membranka.je nalepena. Do toho ja nejdem, kedze to nieje moje a riskovat to nebudem.
Este sa im povenujem, ale neskor.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zachránené repro + zosilovač
PříspěvekNapsal: 24 pro 2021 11:11 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
To je vlastne ten istý hnoj, ako boli tie moje Hyundai, čo som z nich spravil UMD365. Už pri pohľade na TS parametre sa jedná o tie samé nepoužiteľné meniče. Navyše, čo kus, to originál. Rozdielne Le, rozdielne Qes, Mms a tým pádom aj Vas, Lp atď.
Môj názor: škoda času sa tým zapodievať a vyhadzovať peniaze za súčiastky. Z tohoto žiadne normálne bedne nevzídu. Ak sú tie skelety aspoň ako-tak, tak na ne nalepiť nové čelo a urobiť z nich čosi ako UCD265-2 alebo UMD365.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group