Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 01:20


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-PF
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2020 12:00 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
máš SZ.

A otázka na ostatných kto ich počul ...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-PF
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2020 12:15 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Pro mě osobně patřily na poslechovce k největším překvapením. Protože od drahých a krásných soustav, na pohled sestavených ze špičkových měničů, člověk očekává dobrý zvuk tak nějak automaticky. Když mi TLU připomněl, který že to je projekt, docela jsem čuměl. Ten laciný basák navíc evokuje nejaušusovější pseudo "PA" bedny pro puberťáky s 15" a piezzem od Electronic-staru.
Zvukově bych to zařadil do hi-fi. Je to malinko výraznější než třeba ostatní Unicornova trojpásma, ale jakoby to byl spíš bonus. Na basech to nejde úplně nejníž, ale zase jsou basové nástroje a bicí krásně srozumitelné. Nehuhlá to a neduní. Úplný spodek by mohl snad chybět u varhan nebo u některých specifických nahrávek.
Vše ostatní by se dalo okecávat do zblbnutí. Prostě dobré hifi na úrovni ostatních zdejších trojpásmovek.
I při docela brutální náloži to pořád hrálo ear-friendly a nesralo. Takže se možná nabízí šance ten spodek dotáhnout výkonem a ekvalizací.
Pro mě to byla jasná volba. Už se docela těším.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-PF
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2020 14:47 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Ano na poslechovce se tak nějak vždycky porovnávalo porovnatelné. Hrombedny ani vedle Penjových obrů nepropadly i když tady by to porovnání přeci jen nebylo asi úplně férové. Pamatuju se,že se tam objevilo několik páru menších továrních PA beden. Myslím, že snad Behringery ostatní značky si nemůžu vybavit a že hrom bedny jim to podle mě docela natřely.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-PF
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2020 16:55 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Behringery si nějak nepamatuju. Ale jako přímého konkurenta bych viděl Cerwin Vega XLS-15. A ty dostaly pěkně na frak.

Já mám ještě jeden dotaz.
UAD3150 jsem rozklíčoval. Ale co znamená PF?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-PF
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2020 16:58 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
Skelety PF :-) este taka "otazka" ak by boli menice zafrezovane rozhodilo by to frekvencku ?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-PF
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2020 17:30 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nojo, sakra. Jsem to ale tupec.
Tak to já je označím UAD3150-OSB.

Zafrézovat všechno stejně hluboko, pak to bude OK. Ale do roviny se tak dostane vlastně jen výška.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-PF
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2020 17:49 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Jo ransome máš pravdu Cerviny to byly a to byla oproti hromum velká bida. A já si pitomé už objednal odrežky z kuchyňské linky a březovou překližku. Přitom by OSB vypadala s Teslou myslím výborně chytlo by to takovou dobovou atmošku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-PF
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2020 18:17 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Když si pořádně přečteš popis těch Cerwinů, tak to vlastně je ve skutečnosti o Unicornových hrombednách.
A nic si nevyčítej. OSB se k Tesle nehodí vůbec. Tesla to nikdy nepoužívala a myslím že v tu dobu u nás ani nic jako OSB neexistovalo. Heraklit, osinkocement nebo Umakart, to jo. OSB jsem prvně viděl po revoluci.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-PF
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2020 18:24 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
PF tentokrát neznamená, že skelety po 1PF... Je to zkratka pro označení "Party/Fun". :D
Hrombedny opravdu velmi slušně obstály i u mně doma vedle referenčních 4-pásem. Mnoho rockových nahrávek se mi dokonce líbilo víc - díky té čitelnosti bicích a výraznějšímu projevu. Mansonův album "The Pale Emperor" jsem na nich přehrál celýna hraně limitace Luxmana a fakt mne to bavilo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-PF
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2020 18:31 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Party Fun... To zní jako nějakej blikající bluetooth systém pro adolescentní dementy po mozkový obrně z kombinace vodky, Monstera a extáze.
Co třeba TB - ThunderBox?
Myslim, že jsem ve Streženicích otravoval zase s metalem, že jo. Zvládly ho na výbornou.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-PF
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2020 18:33 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Proto je to jen PF. V tu chvíli mne nic lepšího nenapadlo. TB by nebylo špatný...asi je přejmenuju.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-TB
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2020 19:10 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
To Ransom: Obvykle je to v klidu, ale třeba teď v pátek celkem sprchlo...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-TB
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2020 19:16 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jo takhle... Já už se lekl, že bednám ubližujete.
Ten molitan před repra je dobrej proti prachu a vodě, ale háklivej na oharky z ohně.

Snad nebude vadit jedna veselá příhoda z natáčení.
Včera jsem začal na chatě s jádrovýma tlumivkama. Vytáhnul jsem na kopec po schodech s bolavou hnátou dvacet kilo propriet. Vypsal jsem si všechny hodnoty ze schématu, piju pivo a navíjím a měřím. Tři vrstvy, doměřit, ubrat, zafixovat, změřit pro kontrolu - paráda. Tak to zatavím do smršťovačky, ukážu manželce ("jééé, to je těžký a teplý"). Odškrtnu položku - a kurva. Já blbec navíjím 3,1mH a v zamyšlení navinu dvakrát 4,6. Přesně na setinku. Začnu nadávat, manželka zvedne hlavu od čtení a nezúčastněně prohodí: "Tak pár závitů uber".


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-TB
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2020 19:30 
Uživatelský avatar

Registrován: 15 úno 2017 20:09
Příspěvky: 23
Kraj: SR - Trenčianský
Tak, konečne po mesačnom testovaní a skúšaní dávam sem moje vyrobené "hromobedne" a moje poznatky .
15 rokov som doma striedal rôzne vintage reprosústavy, prevážne zo 70 a 80 rokov.
Počúvam výhradne rock, hard rock, metal, heavy metal - od 60 rokoch po súčasnú tvorbu.
Pred 3 rokmi padlo rozhodnutie - niečo si urobiť sám, samozrejme vo vyššej kvalite.
Chodil som na toto aj na iné fóra o výrobe reprosústav vrátane zahraničných a hľadal niečo vhodné pre mňa.
Nenašiel som skoro nič . Zamietol som regálovky, stĺpové repro sa mi nepáčia vzhľadom. Továrenské sústavy, čo som doma skúšal, zase zvukom.
Konečne minulý rok na jeseň zverejnil TLU svoj projekt "hromobední". Hneď som pochopil, že asi je to, čo som hľadal.
Postupne som cez zimu kúpil materiál a začal stavať na jar tohto roku.
Rozhodol som sa pre 4 ohmovú verzi
Ako majú byť zostavené drevené časti mi nakreslil kamarát na PC, preglejku hr.19 mm som si dal narezať vo firme
ktorá pripravuje polotovar pre stolárov.
Pustil som sa do skladania začiatkom apríla a za 2 týždne boli dokončené.
Volil som klasický vzhľad - vintage štýl, ktorý sa hodí k mojej zbierke starých hi-fi strojov . Predné čelo len čierna matná farba, na boky fólia, evokujúca Tesla reprosústavy.
Na klasický rámček natiahnutá priezvučná čierna tkanina.
Reprosústavy sú spevnené výstuhami, výstuhy lepené a skrutkované. Domček pre stredový reproduktor má 2,5 l objem , vyplnený akustickým rúnom, na zadnej stene nalepená akustická pena.
Vnútro bední je tiež polepené akustickou penou a vyplnené na husto akustickým rúnom.
Výhybky sú na preglejke, spoje vedené vzduchom, súčiastky prilepené. Výhybky pripevnené na zadnú stenu na výstuhy.
Basové reproduktory majú kostru z veľmi tenkého plechu - aby nerezonoval, polepil som ich antivibračným materiálom, používaným v autách.
Kvôli pevnosti zadnej steny som nepoužil terminál , ale len samotné konektory.
Nerobil žiadne zmeny vo výhybke.
Po dokončení sú moje bedne veľmi ťažké - sú veľké a pri vyššej váhe sa mi s nimi zle manipuluje.
Zostávajú trvalo na svojom mieste.
Testovanie som mohol začať až o týždeň po dokončení , bol som na malom plánovanom zákroku v nemocnici. O to viac som sa tešil na skúšanie.
Už prvá skúšobná skladba Confusion z CD Hardwired... to Self-Destruct od skupiny Metallica ma doslova posadila na zadok a potom každá ďaľšia.
Bedne dokážu vyvinúť slušný " akustický tlak " a pritom nie sú ukričané , aj pri vysokých hlasitostiach sa dajú
dlhodobo počúvať.
Hromobedne majú mohutný základ v nízkych frekvenciách , na ne nadväzujú detailné stredy a dôrazné výšky
Oproti tomu, čo som počúval, majú viac " zvuku" - počujem viac jemných detailov, ktoré som na predchádzajúcich sústavách nevnímal.
Záver - TLU má pravdu. Nie sú to ani zďaleka PA reprosústavy. Prirovnal by som ich ku klasickému Hi-Fi , ale
v modernom poňatí a s hodne lepším zvukom.

Čo je pre mňa dôležité - odpojil som equalizér aj korekcie ! Nie sú už potrebné. Signál ide priamo do predzosiľovača a rovno na koniec. Ovládam len hlasitosť.
Dokonca pár vecí som musel v izbe odložiť do skriniek - pri mojom testovaní začali rezonovať.
Ďakujem TLU za tento projekt,( aj keď vznikol za úplne iným účelom) - a tak si myslím , že keby som mu dal zadanie podľa mojich predstáv, tak by to lepšie ani nemohlo dopadnúť.
Náhoda je blbec !


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-TB
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2020 20:02 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Niekto tu má tiež akai GX620 alebo 625. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-TB
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2020 20:10 
Uživatelský avatar

Registrován: 15 úno 2017 20:09
Příspěvky: 23
Kraj: SR - Trenčianský
Akai GX620 ... :P
Pod ním Akai GXC-760D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-TB
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2020 22:32 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Hele, TLU už hrombedny přejmenoval...

Ivako55: Pěkná a pro vlákno cenná recenze. A pěkně uděláno.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-TB
PříspěvekNapsal: 02 čer 2020 14:41 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
Len pre predstavu keď bola reč o hrboch okolo 70 hz. Tak na ukážku čo dokáže úplne nevhodná posluchová miestnosť ( u mňa dočasne kôli prerábke )

obr 1 . žltá hrombedny (zelena - plus BC sub) posluchove miesto v sede - mic vo výške medzi basom a stredom

obr 2 . zelená hrombedny ( modra - plus BC sub) mic vo výške cca 1,7m - posluchove miesto v stoji ( lepšie no hrb na 80hz)


takto a viac to kľudne rozhodí nevhodná miestnosť.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-TB
PříspěvekNapsal: 18 črc 2020 20:25 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Asi nejrychleji realizovaný projekt, co jsem kdy dělal.
Všecko je sraženo na minimální náklady. Korpusy OSB, koberec z výprodeje, nejlevnější aušusová bižuterie. Akorát výhybka je tentokrát výhradně ze svitků. Použil jsem zásoby nepoužitých TC844, což jsou naměřenými vlastnostmi téměř Mundorfy. Kastlík střeďáku je vyplněný pravou buničitou vatou, zbytek bedny je vytlumený vším co jsem našel (větve z poražené švestky, plesnivá sláma, kamenivo a jedna bezdušová pneumatika 155/80R13 z Wartburga).
Příloha:
IMG_20200718_145844079.jpg

Příloha:
IMG_20200718_163855868.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-TB
PříspěvekNapsal: 18 črc 2020 20:43 
Uživatelský avatar

Registrován: 15 úno 2017 20:09
Příspěvky: 23
Kraj: SR - Trenčianský
Napriek tomu pekné prevedenie v štýle " PA " ....... :roll:

A odskúšané ? :?:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 119 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group