Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 11:24


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Poraďte někdo pls s bednou
PříspěvekNapsal: 23 dub 2020 11:45 

Registrován: 23 dub 2020 09:51
Příspěvky: 6
Kraj: ČR - Pardubický
Zdravím, chci si postavit bednu k pioneer TS-W3002D2 1000w rms 3500max 12'' 2x2ohm 20-150hz. Uměl by někdo dobře poradit? Mám to do kufru favorita díky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte někdo pls s bednou
PříspěvekNapsal: 23 dub 2020 17:05 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Těch několik konkrétních návrhů beden, které jsou přímo v návodu k tomu repráku ti nestačí? Nebo se v nich jen neorientuješ?


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte někdo pls s bednou
PříspěvekNapsal: 23 dub 2020 21:04 

Registrován: 14 bře 2010 18:20
Příspěvky: 253
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Třeba k tomu chyběl jenom ten manuál
https://www.pioneerelectronics.com/Stat ... manual.pdf


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte někdo pls s bednou
PříspěvekNapsal: 24 dub 2020 08:37 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
pozor na to, favorit má okno v pátejch dveřích v gumě, ne lepený, tak ať není hned venku :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte někdo pls s bednou
PříspěvekNapsal: 24 dub 2020 21:43 

Registrován: 23 dub 2020 09:51
Příspěvky: 6
Kraj: ČR - Pardubický
Přiznám se, manuál jsem někde asi za hrabal. A doufám Teda že favo ten nápor vydrží :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte někdo pls s bednou
PříspěvekNapsal: 24 dub 2020 21:49 

Registrován: 23 dub 2020 09:51
Příspěvky: 6
Kraj: ČR - Pardubický
Dík za manuál. Mám ještě 1 problém. Subwoofer má málo proudu. Jak se tohle dá řešit?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte někdo pls s bednou
PříspěvekNapsal: 24 dub 2020 22:37 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Chalan, toto nevymyslíš :D :D :D Tak si ma pobavil teraz večer...vraj subwoofer má málo proudu :lol: :lol: :lol: Chcelo by to založiť nejakú veselú rubriku :D

Ale k veci...popíš nám ten problém? Ako si na to prišiel, že má málo "proudu"?

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte někdo pls s bednou
PříspěvekNapsal: 24 dub 2020 23:23 

Registrován: 23 dub 2020 09:51
Příspěvky: 6
Kraj: ČR - Pardubický
No prostě že mi blikaj světla jak na discotece chalan. A když to víc ohulim, vypne zesik a někdy i rádio. Téměř hned to vybije baterii když to zapnu bez nastartovanyho motoru, takže nikdy takle nehraju. Ani na volnoběh to nema cenu. Musím mit aspoň 2000rpm aby to trochu hrálo. Ničí to baterky, za půl roku mám asi 4tou baterií. Výdržej cca 1 měsíc, pak konec. Atd no...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte někdo pls s bednou
PříspěvekNapsal: 25 dub 2020 07:40 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Bežný alternátor má nábeh dobíjacieho prúdu od 1000ot./min., takže na voľnobeh ledva vykryje spotrebu vozidla. Niektoré nové vozidlá dokonca na voľnobeh ani nedobíjajú (Iveco Daily).

Riešenie pre teba:
1. Veľká autobatéria, min.150Ah
2. Silnejší alternátor, kľudne 130Ah
3. Motor musí byť naštartovaný

Teraz je otázne, či to ten motor na voľnobeh utiahne, lebo ak je to felda, tak ju zadusíš.
Celý tvoj problém je v tom, že chceš ťahať desiatky ampérov Z niečoho, čo nato vôbec nebolo stavané.

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte někdo pls s bednou
PříspěvekNapsal: 25 dub 2020 10:37 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Zákon zachování energie. Energii spotřebovanou musíš vyrobit. Elektrika ve Favoritu není schopná utáhnout aparaturu dimenzovanou pro Dodge RAM. Favorit míval problémy i s přídavnýma dálkovýma. Podobné zkušenosti dělali síbíčkáři, když jezdili na "expedice" s (nezákonným) zesilovačem. Po půl hodině žvanění o počasí s Italama museli roztlačovat. Spotřeba toho vysílače byla podobná jako u výkonné audio aparatury.
(Otázku po smyslu takovýho overkill ozvučení taktně pominu.)


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte někdo pls s bednou
PříspěvekNapsal: 25 dub 2020 11:42 

Registrován: 23 dub 2020 09:51
Příspěvky: 6
Kraj: ČR - Pardubický
Utahlo to zesik a 2 basáky o síle 2x300w a 2x150 pa hlubokoton 15". Ale tenhle drobek od pioneeru je něco úplně jinyho. Altik má myslím 70A. Kdybych vymyslel jak osadit ještě 1, bylo by to furt málo? A když bych je zapojil sériově, budou se Ampery sčítat, nebo se budou nějak handrkovat?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte někdo pls s bednou
PříspěvekNapsal: 25 dub 2020 11:50 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Do série ich (niejak normálne) nezapojíš.
Paralelne - ampére by sa sčítavali - ak by to vydržal remeň...

Vymeň auto.


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte někdo pls s bednou
PříspěvekNapsal: 25 dub 2020 12:39 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jak vidno, o elektrice toho mnoho nevíš. Takže si dovolím varování. Nehrab se do toho. Nemusel bys pak při požáru auta stihnout vylézt.

Palubní síť nezatěžuje výkon reproduktoru, ale příkon zesilovače. A ten je při plném vybuzení daný zátěží, to jest impedancí reproduktoru. Příkon na reproduktoru říká, jak výkonným zesilovačem se může krmit, aniž bys ho zničil. Větší zátěž je tu daná tím, že tenhle reprák má 2x2 Ohmy. Jaký vykon má ten tvůj zesilovač do dvou Ohmů? Co jsi tam měl za repra před tím?

A teď to hlavni. Odkud přesně máš napájení zesilovače? Měl by být píchnutý přímo na akumulátor, jak plus tak minus, a to kabelem aspoň 25mm2.


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte někdo pls s bednou
PříspěvekNapsal: 25 dub 2020 20:59 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008 10:59
Příspěvky: 899
Kraj: SR - Košický
Keď ti tak odchádzajú baterky, tak daj preveriť alternátor, na starších favritoch/feldach robili šarapatu usmerňovače, buď nedostatočne alebo príliš vyšším napätím "prebíjali" baterku čo viedlo k jej poškodeniu (pokrútili sa platničky). Tí čo to tunili na hudbu tak zvykli tam dávať alternátor s Feldy 1,9D, ten je výkonnejší a zrejme tam ide ľahko dopasovať. Inač pri tak výkonných zosiloch sa zvykne dávať ešte jedná baterka do kufra(+ možno ešte aj kapacitor), oba najlepšie použiť AGM (prípadne gélové) majú menší vnútorný odpor pri rázovom odbere menej poklesne napätie. Dôležité ja mať aj dobre spojenie baterky na kostru a k zosilňovaču ťahať priamo z baterky vpredu aj + (cez poistku) a - káblami 16-25mm2 (pri tom príkone). - pri zosilňovači nepripájať na kostru! Keď je karburátorový Favorit tak tam ide bez problémov zvýšiť otáčky na voľnobeh, na priamostreku sa to dá myslím nastaviť cez OBD. Hudbu z 1kW je nemysliteľné hrať iba z baterky, aj keby tam bola 150Ah z traktora tak to vydrží tak max. do hodiny...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte někdo pls s bednou
PříspěvekNapsal: 26 dub 2020 16:11 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
jednoduchý řešení je alternátor z dieselové felicie/ oktávky 1.9TDI. Na vrakáči se nachází, po drobné repasi typu kroužky a uhlíky, příp. ložiska, je obvykle schpopen provozu. Jmen. proud podle varianty 120-140A, podobnej altík je tuším i ve fabii 1.4mpi (kvůli tomu sqělýmu elektrickýmu servu), což už je taky sehnatelný na vrakovišti.
Kdysi jsem měl ve favoritu 6x 120W halogeny a byl potřeba ten altík z dieselu, ten origo to celou noc nedal...
Po nějaké době jsem to zrušil, za deště se moc chytala špína na horký skla světel...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Poraďte někdo pls s bednou
PříspěvekNapsal: 28 dub 2020 00:17 

Registrován: 23 dub 2020 09:51
Příspěvky: 6
Kraj: ČR - Pardubický
Zesik má 1100w rms do můstku. Kabely jsou jak zahradní hadice, zvládnou daleko víc než můj zesik potřebuje. svorky, oka a vše možné mám značkový. Kapacitor jsem vyndal a chci koupit gelovku do kufru, nebo právě ještě jednu autobaterii. Předtím jsem měl jiný i zesik, 4w250 max. Ten to zvládalo. Při volnoběhu to občas vyplo, jinak ok. Jako jo, elektřině tolik nerozumím, ale debil taky nejsem. Už jsem toho vyrobil a pozapojoval nevím ani kolik a nikdy se nic nepodelalo... Než se do něčeho pustím co nevím, radši si něco zjistím... Takze díky za rady co jste mi zatím daly, jsem zas o něco chytřejší. Přesně co jsem si myslel, potřebuju 1 pořádnej altik. Ví někdo jestli jde na altik třeba z ty feldy, nebo Octavie dát řemenice z fava? Mám to ještě na klínak. Je to favo z karburátorem jak se tu zmiňovalo. A auto měnit nebudu ani náhodou... Mám 3 auta, v každým mám muziku, ale tuhle muziku chci mít právě v tomhle autě.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group