Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 22:56


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: "Likvidace bassreflexu"
PříspěvekNapsal: 28 úno 2020 12:08 

Registrován: 14 říj 2014 10:51
Příspěvky: 99
Kraj: ČR - Středočeský
Nejsem odborník, to jste už poznali, ale rád si hraju tak, aby to bylo pro mé uši, nikoliv univerzální. Takže jsem si koupil ve výprodeji 1ks třípásmové bedny se třemi středobasy 6". Dva pro basy, jeden na středy. Přes levný zesilovač poslouchám stanice Ddur a Jazz. Při vzdálenosti do 50 cm od zdi neposlouchatelné. 1 metr už ujde, bedna ale překáží. Po dlouhém rozmýšlení došlo na variantu bednu vytlumit a uzavřít b. nátrubky molitanem. Výsledek je výborný. Budu rád za vaše komentáře.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Likvidace bassreflexu"
PříspěvekNapsal: 28 úno 2020 12:30 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Uzatvorenie bassreflexného otvoru molitanovými loptičkami prípadne len v bedni, ktorá je z priestorových dôvodov v rohu mi hodne pomáha "prežiť" manželkino Rádio Expres.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Likvidace bassreflexu"
PříspěvekNapsal: 29 úno 2020 11:40 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
koroš: Není moc co komentovat. Napsal si nám, že na červeném autě s naftovým motorem a manuální předovkou, na kterém jezdíš do práce, si použil menší kola a teď to pocitově jezdí lépe. Dá se k něčemu takovému cokoliv namítat, nebo říct? V podstatě na to ve skutečnosti nelze reagovat jinak, než: Pokud jseš spokojenej, my jsme taky. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Likvidace bassreflexu"
PříspěvekNapsal: 29 úno 2020 12:40 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já byl spokojenej už před tím.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Likvidace bassreflexu"
PříspěvekNapsal: 15 bře 2020 16:48 

Registrován: 14 říj 2014 10:51
Příspěvky: 99
Kraj: ČR - Středočeský
Dobrá, je to bez pochvaly. Spíš jsem čekal názor, že se uloha bassreflexu přecenuje a firmy to dolu tlačí za každou cenu. A přitom by šlo s takovým objemem udělat docela dobře hrající uzavřenou bednu. OK, neřešme to, vždy se to dá vrátit do puvodního stavu. Tedy dík.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Likvidace bassreflexu"
PříspěvekNapsal: 15 bře 2020 17:30 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Basreflex neni dějinná událost, aby se jeho úloha dala přeceňovat. Jako hláška je to ale fakt dobrý.
Basreflex je technický prvek, který je někdy velice žádoucí a jindy zcela nežádoucí, což je ale jednoznačně určeno použitým reproduktorem a ničím jiným. Některý reprák se bez basreflexu ani pořádně použít nedá. Jiný je zase pro basreflex naprosto nevhodný. Ze tvého popisu ovšem nelze vyvěštit vůbec nic, a tvůj závěr je takto naprosto nesmyslný.
Napiš co to je konkrétně. Jaká bedna, objem, typ repra, najdi od repráku katalogový list, nebo ještě lépe změř jeho TS parametry. Pak se můžeme bavit o vhodnosti nebo nevhodnosti konkrétní ozvučnice.
Jediné co by se dalo říct obecně je to, že spousta výrobců levných aušusových beden používá basreflex naprosto špatně a pak to hnusně duní. Dělají to tak schválně, protože blbci to dunění považují za basy. Jestli je to zrovna tenhle případ, ví bůh.

D-dur i Jazz vysílají dobrou muziku. Nevím, jestli by se mi ji chtělo poslouchat na něčem takhle nahodilém a navíc mono.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Likvidace bassreflexu"
PříspěvekNapsal: 24 bře 2020 10:00 

Registrován: 14 říj 2014 10:51
Příspěvky: 99
Kraj: ČR - Středočeský
Děkuji Ransomovi za ochotu diskutovat a poučit 1/2 začátečníka. I ostatním, taky.

Uvedu jeden příklad: Repro Magnat Transpuls 1500. Názor dvou diskutujících na Slovanetu: Fuj, to je hnus. Špatné repráky, charka jako Tatry atd. Proto se snažím neuvádět konkrétna, aby mé dotazy nezaplevelili tyto výkřiky k ničemu.
Ale dobrá. Jedná se o výprodejový sloupek Magnat Shadow 207. Učelem této jedné bedny je jen a pouze nesoustředěný poslech, zaplnění obýváku hudbou z radiopřijímače. Proto mono.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Likvidace bassreflexu"
PříspěvekNapsal: 25 bře 2020 13:11 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... shadow-207
:lol:
Taky bych chtěl umět psát a vydávat problémy za klady, jako ten recenzent. :)
Nicméně mi přijde, že spodek těch beden by nemusel být úplně nejhorší a Tvůj problém může typicky vězit v místnosti. Mnohokrát jsem zažil, že bedna, co někde hrála vyrovnaně jinde duněla, nebo basy chyběly úplně. Pokud ale problém zanikl ucpáním bassreflexů, je dle mýho vše v pořádku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Likvidace bassreflexu"
PříspěvekNapsal: 27 bře 2020 19:24 

Registrován: 14 říj 2014 10:51
Příspěvky: 99
Kraj: ČR - Středočeský
TheLastUnicorn píše:
https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-podlahove/552-magnat-shadow-207
:lol:
Taky bych chtěl umět psát a vydávat problémy za klady, jako ten recenzent. :)
Nicméně mi přijde, že spodek těch beden by nemusel být úplně nejhorší a Tvůj problém může typicky vězit v místnosti. Mnohokrát jsem zažil, že bedna, co někde hrála vyrovnaně jinde duněla, nebo basy chyběly úplně. Pokud ale problém zanikl ucpáním bassreflexů, je dle mýho vše v pořádku.
Abych to upřesnil, jen pro klid duše. Repro jsem trochu vytlumil zevnitř,ucpávat bassreflex už ani nebylo zapotřebí. A dík za vysvětlení dotazu výše.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Elkon5 a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group