Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 21:13


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 13 pro 2019 14:44 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Už sa mi jeden pán ponúkol, že donesie prepínač na viacero párov reprosústav, Ransom takisto disponuje takýmto niečím.
To priame porovnanie teda za použitia tohto bude prebiehať. Skladby budú samozrejme vybraté také, ktoré sa budú opakovať.

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 14 pro 2019 08:14 

Registrován: 12 úno 2017 00:32
Příspěvky: 142
Bydliště: Litovel - rodiště siláka Gustav Fryštenského
Kraj: ČR - Olomoucký
Pokud bude přepínač, třeba od Ransoma, tak se zrychlí. Člověk hned,popřípadě za několik málo vteřin pozná rozdíl. Poslechnou se 4 páry beden nebo zesilovačů a vyhodnotí se ten nejlépe znějící. Příprava je náročnější ale na zhodnocení zvuku super.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 14 pro 2019 11:02 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nejsem organizátor srazu. Takže toto, prosím, berte pouze jako osobní názory a nesmělé návrhy:

Přepínač tedy přivezu. A bednu kabelů. Ty kabely ne na to, abychom zkoumali jejich vliv, ale aby bylo na výběr (banánky, vidličky...). Vezmu aj metráž a vercajk, kdyby bylo potřeba přidělat. Kabely používám úplně obyčejné, civilní, elektrikářské, nevysvěcené a bez tantrického potenciálu. Stejně tak svorky, banánky a pod. Pokud mi někdo bude sugerovat highend reprokabely, rozpláču se a uteču. Možná si i něco udělám.

Přepínání za chodu samozřejmě ukáže mnohem víc než několik setů po sobě s pauzami na přepojení. Člověk nepodlehne sugeraci a očekáváním. Může se pak za stejný čas porovnat i víc soustav. Stačí vhodně zvolit jednu referenční a pak porovnávat. Jen to pak už není takový ten zážitek - poslouchat čtvrt hodiny pěknou muziku.

Připomínám, že "referenční" neznamená ani "nejlepší" ani "nejdražší", jak si to s oblibou vykládají výrobci a prodejci. Referenční znamená "srovnávací". To znamená, že některé porovnávané soustavy budou proti referenčním v něčem horší a jiné zase v něčem lepší.

Úplně korektní by to bylo, kdybych nebyl líný si ty pomůcky konečně dodělat a kdybych to tedy konečně rozšířil o současné přepínání útlumu v signálu do zesilovače. To kvůli bednám s hodně rozdílnou citlivostí. Tam pak vzniká iluze, že ty citlivější hrajou líp. Stačilo by před setem upravit pro porovnávané bedny shodu výsledného SPL růžovým šumem a hlukoměrem. To ale asi ještě dlouho mít nebudu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 14 pro 2019 11:20 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
tohle už je detailizmus, ale proč ne :D
Spíš to bude na rozumným výběru beden k sobě, tj neporovnávat třeba malý dvoupásmo s malou citlivostí s velkým třípásmem osazeným citlivejma reprákama a podobně. Ale to už je na uvážení pořadatele...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 14 pro 2019 11:42 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tak sice nemám absolutně cejchovanjej spl metr, ale dokážu jednoduchým měřením beden mezi sebou zjistit, rozdíly v halsitosti (dB) jednotilvých beden při "stejně vytočeném potenciometru" a na miniDSP si prostě hlasitosti srovnám. Co se týče koncáku je ale dle mého skromného názoru porovnávat bedny na jednom.

Jsem pro srovnávání beden "za chodu", ukáže to nejvíc.
Porovnávat zesy na jedné reprobedně je podle mě celkem zbytečný, rozdíl ve zvuku zesilovače bych nečekal nějak echt znatelný.

S tím prototypem to vypadá blbě, nechal jsem ve středu v kili ve Šlapanicích naformátovat desku 2800x2070 T18 na šest stejných dílů a paní mi tvrdila, že bude naformátováno až koncem týdne 16.-20.12. Pokud bude dřív, tak snad budu stíhat...Začal jsem pozdě no. :-(

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 14 pro 2019 13:07 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Kodl: Jestli myslíš to rovnání na stejný SPL, tak to úplně detailismus není. Ve Skalici jsme měli jedny tovární bedny cca o 6dB citlivější než zbytek srovnatelně velkých soustav. Skok v hlasitosti byl pak opravdu matoucí a kroucení hlasitostí při každém přepnutí nepřesné a otravné.
Nejde o absolutní hodnoty, úplně stačí aplikace v telefonu a srovnání SPL na poslechovém místě na plus minus stejnou úroveň.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 29 pro 2019 21:49 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
Chystám sa do Streženíc. Mám na predaj tlmiacu striž do bední . Mám to zapakované v plastových vreciach, v jednom vreci ja asi 2 kg (odhad). Mám toho v garáži pomerne dosť, na moje projekty to sotva miniem. Pokiaľ má niekto záujem, napíšte mi súkromnú správu. Nahádžem to do kufra. Cenu si dojednáme na mieste. Beriem aj české koruny.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 02 led 2020 17:23 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Kdyby někdo chtěl, přivezu NA VYŽÁDÁNÍ:
- pár ARN8608 (ne krásné, funkční)
- pár ARN226-07/4 (zdvojený magnet, pohledová strana slušná, nikoli krásná, funkční)
- několik kusů ARZ669 v různém stavu
- několik kusů ARN567 a 5604 od jedné liché funglovky přes velmi pěkné a pěkné až po ryze funkční
- pár ARO687 (pouze důvěryhodnému zájemci na rekonstrukci 1PF06708)
Nebudu to vozit nablind. Takže pokud někdo něco chcete, napište předem. Pište SZ, ať se to tu nezasírá. Nabídka platí jen pro sraz.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 02 led 2020 18:32 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ještě to zkusím jednou: Najde se místo v autě pro spolujízdu do Střeženic? místo startu a návratu Boskovice a okolí. A nebo naopak, případně bych někoho naložil po cestě, když už pojedu sám.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 02 led 2020 23:36 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
Ahojte, budem prítomný, teším sa na všetkých. Ak by niekto odomňa niečo potreboval, treba sa ozvať.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 03 led 2020 22:47 

Registrován: 12 úno 2017 00:32
Příspěvky: 142
Bydliště: Litovel - rodiště siláka Gustav Fryštenského
Kraj: ČR - Olomoucký
Kodl: také pojedu jen nevím jestli Boskovice nejsou moc z ruky. Z Olomouce asi nikdo jiný nejede.
Také se zmínil Scarabeo, že pojede přes Olomouc, ale nevim jestli má ještě místo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 03 led 2020 23:24 

Registrován: 12 úno 2017 00:32
Příspěvky: 142
Bydliště: Litovel - rodiště siláka Gustav Fryštenského
Kraj: ČR - Olomoucký
Zdar ve spolek. čistě náhodou nepojede někdo v v neděli na poslechovku Streženic kolem Litovle po R35. Dělal bych někomu nechtěnou společnoust a zbytečnou zátěž v autě :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 04 led 2020 09:18 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
Musel jsem nakonec zredukovat počet aparátů takže dovezu NAD T754 + miniDSP 4x10 HD + KEF Q300 (origo pasivní výhybka pryč). Měření mám též.

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 05 led 2020 20:33 
Řádný člen

Registrován: 03 lis 2018 19:21
Příspěvky: 73
Bydliště: Vsetín
Kraj: ČR - Zlínský
Díky pánové a především Vám organizátorům za dnešní parádní akci.
Bylo fajn slyšet toliko skvělých projektů. :-)

_________________
Discovery10,Technics SL-PG 470A, DAC-1 NG-OLED, HYPA-1 full, HYPA-17 MK2


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 06 led 2020 06:50 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
No, dobré to bylo. Hlavně to žvanění s kolegy od rána do večera i celou cestu tam a zpět, takže teď nějak nemožu mluvit a vydávám zvuky jako když se táhne laminátka po štěrku.
Byly tam věci, které hrály podle očekávání velmi dobře. Potom tam byly věci, které příjemně překvapily. Potom takové, které ve svých domovech jistě slouží ke spokojenosti, ale v duelech statečně podlehly. No a byla i nějaká veřejná ostuda. Jednu takovou ostudu jsem přivezl ze zlomyslnosti já. O té druhé ať se rozpovídá někdo jiný.
Penjovi hluboká poklona za organizaci.
Příloha:
strez01.jpg

Příloha:
strez02.jpg

Příloha:
strez03.jpg

Příloha:
ARS330.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 06 led 2020 08:48 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
Díky pořadateli za fajn akci, povedla se.

Bohužel jsem měl pozdní příchod kvůli hlavě děravé, neměl jsem moc času věnovat pozornost soustředěnému poslechu ale za mě dobrý bedny:

Spodní stage:

- líbily se mi ty černé (lesklý lak) bedny ze štěrbinovým basreflexem dozadu a výškáčem ve zvukovodu, zdály se mi dobře vyvážený (6,5" Sica + OX20)
- ty s TLU obroučkou kolem basáku - koncepce 8" + oválný zvukovod a driver Sica (UCD280)
- sloupky z překližky 6,5" (žlutý Monacor) + 3" širokáč + 3/4" kalota Dayton, ačkoliv byly dost zatlumené na středech a výškách - ale prý to byl záměr (UMD365?)
- na basech mě překvapily ty s oranžovým Zetagem, vzhledem k malé velikosti velmi solidní "zátah od spoda" (ZV245?)
- mini budky se středobasáčkem bez x-overu (možná Dayton) + výškáč přes kondík (myslím Komárovy) :-)

Horní stage (zde jsem toho bouhužel slyšel minimum, tímto chci ale poděkovat Lukyss-ovi za mini prezentaci):

- Golemy byly velmi dobrý, bas vzhledem k velikosti super, nebylo tam nic navíc a když hrály nízké frekvence super, zbytek pásma se mi zdál v pohodě, ale vůbec jsem neměl čas na pořádnou "analýzu"
- velmi mile mě překvapily levné 3p 10" SAL + monacor? + Dayton od TLU, za ty prachy velmi dobré (SMD3100)

Super bylo to přepínání beden za chodu, hned se ukázalo jak na tom která bedna je.

Jinak v kostce se mi zdálo, že tam byla dobrá parta, aspoň co se týče lidí, se kterýma jsem se bavil. Pokud bude další akce určitě přijedu znovu. :-)

Ještě si dovolím poznámku k Neumann monitorům na opačné straně sálu, nevím jak moc je tam možno ladit průběh, v kostce hrály podle mě velmi dobře, ale byly dost přebasovaný a hlavně dost přepálený na výškách. Aspoň za mě teda. Ladilo se na místě?

Jinak ten můj setup byly tovární KEF Q300 s vykuchanýma pasivníma výhybkama a s aktivníma výhybkama dle mýho návrhu na základě akustických měření. Hrál jsem takto:

NTB -> Foobar -> PreSonus AudioBox 22 VSL -> miniDSP 4x10 HD -> NAD T754

Kdyby měl někdo zájem, co jsem pouštěl za nahrávky já, tak playlist je zde (snad jsem na něco nezapoměl - házel jsem to tam dá se říct bez přípravy):


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Naposledy upravil BlackRider dne 06 led 2020 13:21, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 06 led 2020 09:38 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
jenom info: 6.5sica +ox20 ladil Pet007, dodal i ty vyfrézovaný čela, kompletoval jsem to já, pomalu jako stavebnici :)
UMD385 mi přišly hodně podobný jako tohle.
KEF koax mě hodně překvapil, asi máš to DSP dobře odladěný. - ostatně bylo by to realizovatelný i pasivně, nebo je to nereálný?
Možná by bylo zajímavý zkusit něco s tímhle: http://www.sica.it/en/product/coaxial/d ... ebbe4e704e
Jako věc, která mi dost kazila možnost porovnání beden byla rozdílná citlivost, v tom má Ransom jednoznačně pravdu, to by chtělo nějak doladit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 06 led 2020 10:25 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
Chtěl jsem ty KEFy poslat do světa, ale jak jsem je poslouchal v tom sále, fakt to nebylo špatný a ohlasy byly též dobré. Udělám takové menší třípásmo 2x8" + 6,5" koax z tohoto.

Pasiv by neměl být problém. Ostatně asi pak na pasiv zase přejdu, ale z praktickýho hlediska je pro mě mnohem lepší momentálně používat miniDSP.

Co se týče citlivosti jednotlivých beden bych věděl jak to pořešit přes miniDSP. Stačilo by každou bednu písknout v ose, odečíst rozdíl v ak. tlaku a pak si jednotlivé výstupy utlumit k bedně co je nejméně citlivá.

kodl> TangBand mě by zajímal tento. Akorát se mi nelíbí design, na mě to jako celek působí moc kolotočářsky. :-)

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Naposledy upravil BlackRider dne 07 led 2020 16:16, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 06 led 2020 11:01 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Pro srovnání citlivosti třeba čtyř párů beden by jsme museli mít nějaký 8-kanálový předzesilovač vybavený alespoň generátorem kmitočtu 1kHz, vstupem pro mikrofon a kvalitnějším měřičem úrovně. Zároveň by musel mít integrovaný přepínač dvojic těch předzesilovačů a ovládání přepínání reprosoustav. No a ideálně, kdyby jeho součástí byl i kvalitní a parní dvoukanálový koncák o výkonu alespoň 2x400W (něco jako penjův Harrison). Kdo se na to nechá ukecat? :D

No a k poslechovce:
Taky musím v první řadě poděkovat za organizaci, naprosto skvělou atmosféru a fajn lidi. Rád jsem vás viděl a pokecal.
Co se týče beden...většinu toho, co jsem ladil jsem již také slyšel (krom třípásem UMV380 s osazením Monacor SPH-210 + SPX-30M + Vifa D19TD). Ale hrály podle mých očekávání. Takže k těmhle bednám se nějak vyjadřovat nebudu.
Opravdu výborně hrály koax KEF-y od BlackRidera s aktivní výhybkou MiniDSP a kodl-ova OSWG dvoupásma se Sica-ou a Vifa-ou. Zajímavé byly Komárove minidvoupásma s fázově lineární výhybkou :D , které se daly normálně poslouchat. Za mě perfektní i aktivní studiový monitory Neumann (avšak při cenovce 90 000Kč/pár by se to už dalo očekávat). Dá se říct rovnocennou konkurencí však pro ně byly o 75 000 Kč levnější DIY pasivy osazený Daytony řady RS a výškou SB21SDC. Neumím říct, co z těch dvou hrálo jednoznačně lépe.
Tovární bedny Canton, PSB a Cerwin Vega dopadly někde uprostřed mezi propadákem a tím výše. Ani v jednom případě však nešlo o těžký průser typu B&W CM9 z minulý poslechovky. Z těch tří by totiž rozhodně ještě šlo udělat slušný bedny. Z těch B&W bohužel ne.
No a hvězdná pěchota?
První místo u mně získaly legendární tuzemské TVM-ka ARS330. Hrají špatně v podstatě nedefinovatelným způsobem, přičemž blbě je to odspoda až nahoru. :lol:
Druhé místo získala kombinace jekéhosi čínského Mosfet A-Class bastlu s lampovým preamp-em (který si dle majitele vytře prdel s poddekovým Lux-em 4-kové řady) a který dle mně hrál jako magneťák s páskem vybuzeným daleko za červeným polem VU metrů. Nebýt tohoto napájedla, tak by snad i ty širokopásma (Markaudio?) v docela hezky udělaných budkách ani nehrály nijak špatně.
Hodnocení je nutno brát jako můj subjektivní názor. Pokud jsem někoho urazil, má smůlu, ale mně audio neživí a tudíž si mohu dovolit říct nahlas svůj názor bez obav z toho, že bych přišel o potenciálního zákazníka. :)

P.S. K přetlumeným UMD365: Záměr byl udělat bedny, které zahrají celé pásmo s dostatkem basů i při nízkých hlasitostech a které bude možno používat i jako podmaz pro celodenní práci bez toho, aby večer byl člověk ohučenej a unavenej z muziky. :) Pokud by někomu vadilo přílišný zatlumení středovýšek, není samozřejmě problém to pásmo výkonově zvednout o nějaký 2dB nahoru, čím se bedny víc rozjasní a zároveň naroste citlivost.


Naposledy upravil TheLastUnicorn dne 06 led 2020 11:10, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: VI. Posluchová akcia - Winter Edition - Streženice 5.1.2
PříspěvekNapsal: 06 led 2020 11:01 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Co to je to na treti fotce uplne na krajich? Nejaky 12"+6"+hi.
Edit. ajo, tak alespon jsem se zucastnil neprimo prostrednictvim Kodla :)
Jeste v patek vecer jsem premyslel, ze bych tech 2x450km nejak dal, ale po tom, co sem absolvoval v sobotu (mereni u Teplic a skoro 300km cesta a navrat v 21h vecer jsem to musel vzdat..)


Naposledy upravil pet007 dne 06 led 2020 11:11, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group