Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 23:04


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 119 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Diskuze k projektu: Hrombedny UAD3150-PF
PříspěvekNapsal: 23 lis 2019 16:13 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Pěkná práce. Když bych ti poslal "žebráka" ve 4 ohm verzi, byl bys ochoten to oměřit i v téhle variantě? chtěl bych to na chatu a tam je nejsilnější zdroj 24V baterka a k ní TPA3116 a ten toho do 8 ohm moc nedokáže...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-PF
PříspěvekNapsal: 23 lis 2019 16:34 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Pěkný výsledek a součástek není zase tolik, takže ani výhybka nebude drahá. Žebráka znám má 2" cívku a větraný magnet, což je v této cenovce dobré. Dá se té Fs 32Hz co udávají věřit? Protože jeho zavěšení mně příjde poměrně tuhé.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-PF
PříspěvekNapsal: 23 lis 2019 18:46 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
kodl: No zrovna moc se mi ty bedny nechce znovu rozebírat. :) V podstatě by se ale na té výhybce změnili součástky jen minimálně, takže by šlo vycházet ze současné výhybky. Zkoušel jsem simulovat i tak, že jsem zvedl citlivost basáku o 3dB (což by odpovídalo EW150-4) a citlivostně to ještě pořád výchází. Sice už s odřenýma ušima, ale vychází.

Lukyss: Ano, ta FS sedí.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-PF
PříspěvekNapsal: 24 lis 2019 11:30 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
OK, tak to složím a oměřím sám, třeba mezitím proběhne nějaký to školení měření pro nedovzdělaný samouky :)
edit: zkoušel jsem TS poslat do amplionu, a vychází mi tam pro 80l uzavřenku ještě dost hrbol, ale větší bedna už je těžko přemístitelná...
Příloha:
15_ lowcost.png


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Naposledy upravil kodl dne 24 lis 2019 11:52, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-PF
PříspěvekNapsal: 24 lis 2019 11:39 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ach tak...ty ještě plnohodnotně neměříš. Já myslel, že jsi línej si to oměřit sám. :D
No tak možná až se budu dost nudit, tak bych to teoreticky spáchat uměl. Jen mám obavu, že na těch poštách provaříme dalšího Žebráka...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-PF
PříspěvekNapsal: 24 lis 2019 12:24 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ono by to šlo objednat a poslat přímo na tvou adresu, a já bych si ho třeba vyzvedl ve Střeženicích...
S tím poštovným máš pravdu.
Nechystá třeba Lukyss naskladnění těch DC130-B4 ?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-PF
PříspěvekNapsal: 24 lis 2019 13:25 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ty simulace se zbytečně moc prožívaj. U těch uzavřenek to není až tak fatální, navíc simulace často nepočítá s tlumením. Ve 48L je reálný hrb necelé 3dB na 80Hz. V 80L to bude možná 2dB na 65Hz. Když si člověk uvědomí, co s tím stejně udělá jeho místnost v modálním pásmu, jsou nějaké +2dB na 65Hz úplně zanedbatelný problém. U Totemů TWR taky ta simulace WS20E vypadá blbě, ale v reálu to nehraje blbě.
Simulace i s tlumením ceýho prostoru bedny:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-PF
PříspěvekNapsal: 26 pro 2019 09:34 

Registrován: 02 dub 2010 01:11
Příspěvky: 200
Kraj: SR - Nitrianský
Dobrý deň,pekný projekt.Chcem sa spýtať tie penové závesy majú akú životnosť?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-PF
PříspěvekNapsal: 26 pro 2019 12:09 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
186,5 roka...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-PF
PříspěvekNapsal: 15 úno 2020 14:42 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Doplněno schéma zapojení 4 ohm verze výhybky a přikládám i TS parametry měniče EW150-4.
Všimněte si až pozoruhodně dobré zhody (na tak levný měnič) parametrů FS, VAS a Mms u mýho 8 ohm kusu a kodlova 4 ohm kusu (Q-čka a BL jsou samozřejmě jiný, protože maj rozdílnou impedanci a tedy různý cívky).


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-PF
PříspěvekNapsal: 13 kvě 2020 16:42 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Hlásím rovněž přípravu ke stavbě čtyřohmové verze. Snad dopadnou v dohledné době ty středobasový Daytóny.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-PF
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2020 16:54 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Chystám skelety.
Tady budu asi muset trochu vysvětlovat. Obecně OSB desky nedoporučuju. V tomhle konkrétním případě ale vyhoví perfektně. Proti MDF nebo DTD jsou lehčí a o něco levnější. Proti multiplexu jsou podstatně levnější.
Bedny budou určeny do nikoli domácího prostředí, ale zase ne jako sem-tam tahaná PA aparatura. Budou v práci na dílně. Nejvýš jednou do roka (kdo ví jestli vůbec někdy) se někam pod mým dohledem vezmou. Takže nemusím řešit nějakou odolnost proti nárazu, dojebané hrany, pevnost při pádu a podobně. Na povrch přijde koberec lepený chloroprénovým lepidlem a plastové rohy, neřeším proto ani nějaké nerovnosti. Nedělám to z blbosti, ale po zralé úvaze.

18 mm OSB jsem dostal za pár korun přesně naformátovanou v Hornbachu. Sestaveno je to metodou "bedna na strojní zařízení do lodního kontejneru". Sešroubováno vruty přes hranolky za mohutného tlustovrstvého podmazávání lepidlem D3, které jsem zapomněl ve skladu a po roce pěkně zrosolovatělo (padlo ho celkem asi kilo). Kastlíky pro středy (mají ke čtyřem litrům) jsou z nálezové 12mm OSB slepené a zatěsněné za pomoci celé tuby akrylového tmelu za 69 Kč v akci. Nehoblované laťky do rohů a na výztuhy jsem říznul maflem z prken z rozebrané palety. Takže je to celé strašlivá prasečina.
V tomto stadiu je to hnusné, chlupaté a umatlané. Po finalizaci ale nikdo nebude věřit, že vypadaly takhle (postup mám odzkoušený). Čistý objem pro basák (bez kastlíku a výztuh) bude malinko přes 80 litrů. Vycházím z návrhu TLU, upravil jsem si jen výšku a hloubku. Pevné jsou z akustického hlediska až až. Na poklep zvoní jako kámen.
Příloha:
IMG_20200523_161601206.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-PF
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2020 17:32 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
dost dobrý. cenovka bude určitě příznivější než moje řešení, plánuju to z 15mm foliované vodovzdorné překližky, bez povrchovky, akorát hnědou barvou zatřu řezaný hrany. Jediná výhoda bude podstatně menší pracnost, ale tabule překližky vyjde na nějakejch 1700Kč. A laťky mi řeže tchán na cirkulárce :) Spíš uvažuju o nějakejch madlech a plechu na předek, včera proběhla menší akce a podle průběhu to vidím tak, že plech bude jistě potřeba, možnmá i nějakej průzvučnej molitan pod plech by se hodil...
Pokud mě to chytne, tak koupím tu překližku v protiskluzové variantě...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-PF
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2020 18:22 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Z voděodolný/nehořlavý překližky jsem dělal jiný věci. Venkovní ležení pro šéfovic kočku. Sedátko v kadibudce. Vzdycky vyžebrám odřezky u známýho truhláře. Nezničitelnej matroš. Těžkej jak sklo. Na sražení hrany jsem musel vzít flexu a lamelák. Ale nevím jak by to šlo spojovat, aby to bylo vhodný na bedny. Snad přes hliníkový úhelníky.

Hele, co vy na těch akcích děláte, že tím ohrožujete bedny? Já se vyhýbám všem místům, kde nejsou lidi při smyslech. Stačí mi něco snist, nad pivem důkladně pokecat a odejít v klidu po svejch. Kdyby mi někdo do audia blil, camral pivo, házel vajgly a padal po hubě, zamknu ho řetězem ke sloupu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-PF
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2020 01:13 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Na OSB velmi pěkný.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-PF
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2020 08:13 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
Počítal už niekto ako to vychádza približne cenovo na komplet ? (bez skeletov ? ) Vyzerá to že toto je ideal riešenie pre mňa. Na doma alebo občas na terasu ku grilovačke alebo zahradnej práci ( a z mierou)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-PF
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2020 09:06 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Repra cca 170€. Vyhybky nevím, všecko si dělám sám. Nebudou úplně nejdražší. Jsou jednoduché. Jen bych nešetřil na kondenzátorech, hlavně do středů bych nedával bipoláry. Já jsem tedy probral zásoby a kromě výšek všude dávám svitky na 250V AC. Přeci jen tu už hrozí výkony ve stovkách W.

Aj pro mě přesně. TLU má dar trefovat se svými projekty do vkusu mnoha potřebným.

Snad mě Lukyss neprokleje: mám přes něj objednané ty Daytoní středobasy. Mají být brzo naskladněné. Třeba by se ještě daly připsat další.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-PF
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2020 10:21 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Na OSB desky to vypadá slušně. Ono to tak má dle mně být. Pokud je něco myšlený jako ekonomický řešení, měla by se to "eko" projevit jak na měničích, tak na výhybkách a i skeletech. Dělat tohle z dubovýho 27mm masivu (nebo dýhované mdf) a v klavírním laku by už pak postrádalo ten základní smysl.

mereksk: Cenu meničov trafil ransom v podstate úplne presne, ak by si bral meniče zo soundimports a od hresan.sk. Výhybky sú vždy individuálne...ak nebudem rátať nejaké špekulácie s Jantzenmi alebo Mundorfami, tak by to malo vyjsť medzi 80-150€. Podľa toho, aké má kto nároky a kde to bude kupovať. Dajme tomu, že meniče aj s výhybkami sa dajú opatriť za cca 300€.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-PF
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2020 10:53 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
Tak to je celkom OK. Najlepšie by ale bolo isť si ich niekde vypočuť. Mam len tušenie ako by to mohlo hrať ale predpokladám že to bude jemný nádych PA vďaka 15" ale bez rezavého zvuku na výškach ( ak beriem PA v podobnej cenovej) teda vhodne aj na bežne počuvanie doma no aj z rezervou ak si to bude chcieť človek trochu "vypeckovať" a nestratí sa to ani pri bežnej grilovačke na záhrade. Rozsahovo dole to ide ako ? graf je graf ale subjektívni pocit ? A zaujalo ma že je to closed. Najviac sa mi ale aj tak páči vzhľadovo využitie 1PF 068 71 ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hrombedny UAD3150-PF
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2020 11:15 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Subjektívne to zodpovedá grafu. :D Hodne to už bude samozrejme ovplyvňovať miestnosť. Bedne boli k vypočutiu v Streženiciach začiatkom roka, názory by museli napísať tí, čo ich počuli.
V podstate Ti môžem posunúť aj moje kusy, ak sa Ti pozdávajú tie teslácke skelety. Cenovo by to bolo dosť hlboko pod náklady.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 119 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group