Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 06:31


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1573 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 27 dub 2019 09:50 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
BRX25/03 Dexon zařadil do výprodeje 8/2018, v té době jsem koupil vše co měli skladem, tedy 22ks. Už tu mám poslední 3ks skladem (4ks jsem prodal na dvoje T80 v posledních 2 týdnech). Samostatně zvukovody raději nenabízím, jen v setu pro Totemy.
Oslovil jsem Dexon, jestli by šly individualně sehnat ve větším množství, tak uvidím co napíšou.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 27 dub 2019 10:05 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Ne ze by to primo resilo nedostatek Dexon zvukovodu, ale IMHO MasterAudio KHD164 by po preladeni mohla byt zajimava volba...

Edit: ale je to asi uz mooc maly, bude to s odrenyma usima....(kdyz mi to nekdo poslete, mrknul bych se tomu na zoubek)
Edit2: neni to maly :) pri pohledu na rozmery Dexonu (ktery sem uz pozapomnel) je to srovnatelny :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 28 dub 2019 20:06 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Já ho objednám a pošlu ti ho :-). Až budu dělat periodickou objednávku za 1-2 týdny.
Teda obzvlášť, pokud příjde z Dexonu zamítavá zpráva.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 30 dub 2019 13:38 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Dexon BRX 25/03 budu mít skladem koncem srpna. Nechávám vyrobit 30ks přes Dexon. Právě jsem jim to potvrdil. Cena bude stále příjemná kolem 250Kč/ks.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 30 dub 2019 13:47 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Jinak ty MasterAudia KHD164 mi klidne objednej 2ks, ja si to normal zaplatim (samozrejme az budes z BS objednavat..)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 02 kvě 2019 12:13 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Mám v košíku, tak snad brzy. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 14 zář 2019 23:02 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2017 13:04
Příspěvky: 81
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Koukám, že zvukovody Dexon BRX 25/03 jsou opět skladem. Poněkud ovšem podražily.


Nahoru
Offline Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 15 zář 2019 17:47 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Jo vidíš, cena zůstala navýšená. Měl jsem poslední 2ks, tak jsem to potřeboval zdražit, aby se hned neprodaly a měl jsem je třeba do Totem projektů za původní cenu. Již jsem to opravil.
On původně Dexon tyto zvukovody vyřadil z nabídky, ale když jsem si je objednal já, tak se přidali a vzali je taky...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 07 říj 2019 18:22 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
pet007 píše:
Ne ze by to primo resilo nedostatek Dexon zvukovodu, ale IMHO MasterAudio KHD164 by po preladeni mohla byt zajimava volba...
Edit: ale je to asi uz mooc maly, bude to s odrenyma usima....(kdyz mi to nekdo poslete, mrknul bych se tomu na zoubek)
Edit2: neni to maly :) pri pohledu na rozmery Dexonu (ktery sem uz pozapomnel) je to srovnatelny :)

Takze diky Lukyssovi uz mam doma zminene zvukovody KHD164. Velice pekne a poctive zpracovani, s ohledem na to, co to stoji, parada. Nemam porad moc prostoru delat neco jineho nez priprava baraku na stehovani, nicmene urcite to promerim vuci Dexonu (snad bych tu mel mit i Mabatuv driver CD131, resp. porad tu mam celou jeho krabici asi 8x driveru :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 16 říj 2019 20:45 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Takze, vysetril sem hodinu a zmeril s (Mabatovym :) CD131 . Cekal jsem to lepsi, nicmene za 164Kc asi cajk.
Legenda grafu od vrchu: 1] raw data 2]raw data normalizovane podle 20deg 3] ukazkovy jednoduchy filtr s predpokladanym delenim 4.LR cca 1700Hz
Pozn. zvukovod nebyl zapusten do cela, mereno na bedne (ne na desce).


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 18 úno 2020 22:28 

Registrován: 03 úno 2020 18:18
Příspěvky: 1
Kraj: ČR - Středočeský
Můžu vás požádat o radu kde jste sehnali bassreflexový nátrubek s kterým byl odladěn projekt TOTEM HPE. Czech-speaker.cz, kteří ho mají v nabídce píší, že mají dočasně pozastavenou činnost.

Děkuji za pomoc


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 19 úno 2020 08:28 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
Náhradu jsem Vám poslal formou SZ......


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 02 srp 2020 14:42 

Registrován: 08 srp 2018 20:36
Příspěvky: 243
Kraj: SR - Košický
Po dlhom úsilí prišli na svet ďalšie Totemy. Jedná sa o verziu 100B HPE, teda s SPH255, Fane 131 a s ozvučnicou s basreflexom.
Ozvučnicu a výhybky som si robil sám, takže DIY. Súčiastky a plošné spoje dodal Lukyss, dokumentáciu Basinga.

Mám skúsenosti so stavbou nábytku a podobne som pristupoval aj k ozvučniciam reprosústav. Ako som už písal aj v inej diskusii, mne sa páčia hrany, ktoré dokresľujú línie a dokážu "zoštíhlovať". Takže aj tu som hrany ponechal. Kvôli hrúbke materiálu som však na spojoch frézoval poldrážky, takže vznikli "elegantné" štíhle hrany.
Ale je to aj kvôli tomu, že s dyhovaním nemám žiadne skúsenosti a pri dotaze na dyhu ma v miestnej predajni rýchlo "zrušili". Tak som kúpil dyhovanú MDF o hrúbke 26 mm a "dyhovanie" sa mi zúžilo len na nažehlenie hrán. Má to tiež svoje úskalia, hlavne musí človek celý čas pracovať dosť precízne, lebo prípadné drobné poškodenia povrchu už nezatmelí a neprekryje. Pracnejšie je aj lepenie, už pred lepením musí mať vonkajší povrch základnú povrchovú úpravu s (jednou) vrstvou laku, aby sa vytlačené lepidlo dalo bez následkov zotrieť. Celkové dyhovanie bolo z 9 cm širokých pásov a na spojoch bolo (asi) lepidlo, ktoré nešlo dokonale zamoriť (tmavý odtieň neprichádzal do úvahy). Vyskúšal som si to na sokloch.
Takže tento materiál má svoje limity. Ale pre amatérsku stavbu je to celkom dobré a pomerne jednoduché riešenie.

Na povrchovú úpravu som použil moridlo a akrylový matný lak. Lak som nanášal ručne štetcom. Použil som dve tenšie vrstvy (jednu pred lepením) a lak som nanášal vždy v smere vlákien. Vznikla tým taká jemná "štruktúra", ktorá na dreve (dyhe) pôsobí prirodzene.
Prikladám zopár fotografií:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 03 srp 2020 10:05 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
Emge, pěkná práce. Pokud použiješ reprokabely s přímými banánky, raději otoč terminály o 180°, nebudou se Ti "lámat" kabely....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 03 srp 2020 20:10 

Registrován: 08 srp 2018 20:36
Příspěvky: 243
Kraj: SR - Košický
Ďakujem za pochvalu. Veď to aj trvalo hodne dlhú dobu. Ale nemám vykurovanú dielňu (pokus frézovať v chodbe skončil zle) a v lete boli iné priority.

Pripájam priamo odizolovaný vodič. Aj preto som umiestnil terminály vyššie, aby som sa reprosústavám nemusel tak hlboko klaňať, keď k nim chcem pripojiť kábel.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 22 srp 2020 14:06 

Registrován: 06 bře 2017 16:49
Příspěvky: 7
Kraj: ČR - Plzeňský
Mám také postavené 100B HPE s SPH255 Fane 131, 25mm MDF + dýha dub. Jsem spokojen, a mám vše ještě na druhé bedny. Už ale nechci stavět sloupy. Představoval bych si to v regálovém provedení T100B, jen osazené z HPE. Basák je hodně silný,ale v uzavřené bedně by to snad nemusela být velká komplikace. Frekvenčně to je s těmito repro odladěné (i když ve velké bedně s BR). Vyhybky už mám také postavené. Má to cenu postavit zmenšené ? Ještě mi tu leží dva monacor SP252C, pěkně od slunce odbarvené, takže by šli použít i do beden,ale to by se musela vyhybka udělat určitě jiná. Budou to bedny do garáže, občas někam odnést ....
Při použití SP252C bych ale potřeboval odsimulovat rozměr co nejmenší bedny.

Doufám že mne tu neukamenují .

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Příloha:
2.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 23 srp 2020 18:27 

Registrován: 08 srp 2018 20:36
Příspěvky: 243
Kraj: SR - Košický
Pekná dyha. Dyhoval si sám?
Ako si robil povrchovú úpravu?

Ja som na upevnenie zvukovodu použil čierne závrtné skrutky, aké sa používajú do sadrokartónu. Dajú sa bežne kúpiť. Odtieň je skôr tmavosivý, ako sýto čierny, ale k zvukovodom to ladí.

Basy robí do značnej miery miestnosť. V Tvojom prípade "silné basy" robí umiestnenie v rohoch a blízko steny. Pri inom umiestnení by to bolo iné.
Zmena rozmeru ozvučnice však zmení frekvenčný priebeh nízkych frekvencií a naladenie basreflexu. Urobiť z toho "regálovú" reprosústavu by mohol byť problém.

Prečo chceš zmenšovať? Ak má stojanová (regálová) reprosústava hrať dobre, potrebuješ k nej stojan. Miesto tak neušetríš. A ak potrebuješ šetriť miesto, možno by bol vhodnejší nejaký projekt s menším (8") basákom.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 24 srp 2020 15:57 

Registrován: 06 bře 2017 16:49
Příspěvky: 7
Kraj: ČR - Plzeňský
Bedny jsem lameloval (koupil jsem si na to lamelovačku-šikovná věcička) a lepil doma sám,ale na dýhu jsem neměl tolik svěrek, to jsem zavezl k truhláři. Dýha byla koupená na rozměr, a jen se nalepila lepidlem na dřevo. Pak jsem 2x válečkoval matným lakem.

Repro chci zmenšit z důvodu lepší manipulace a zabírání méně místa. V garáži budou v polici,výška dobrá. Bassreflex by v té "regálovce" nebyl. Při stejné vyhybce to bude mít určitě jiný průběh na spodních basech, ale katastrofa by to být neměla, a doufám že to bude hrát podobně dobře. Zvuk z Fane cd131 se mi líbí. Určitě by bohatě stačil SP252C, ale bude mít uplně jiný průběh než SPH255 + jiná impedance = udělat jinou vyhybku basáku. Podle datasheetu má SP víc kostrbatou charakteristiku, stačil by. Zásadní by asi bylo najít rozumné rozměry boxu pro tento repro do co nejmenšího uzavřeného boxu. Aby už rozměry nebyly zásadní chyba.

Asi nejrozumnější by bylo nechat set repro + vyhybka na sloup, a najít co možná nejměnší rozměr boxu pro SP252C (které mi tu taky leží) a zvážit jaký mu dát výškáč. Jestli využít FANEcd131 + odladěnou vyhybku pro něj a nebo úplně jiný výškáč.

Nebo jestli by někdo poradil, co rozumného pořídit na výšky k SP252C ? Křížení bych dodržel podle datasheetu na 2kHz při 12 dB/oct.

Díky


emge píše:
Pekná dyha. Dyhoval si sám?
Ako si robil povrchovú úpravu?


Ja som na upevnenie zvukovodu použil čierne závrtné skrutky, aké sa používajú do sadrokartónu. Dajú sa bežne kúpiť. Odtieň je skôr tmavosivý, ako sýto čierny, ale k zvukovodom to ladí.

Basy robí do značnej miery miestnosť. V Tvojom prípade "silné basy" robí umiestnenie v rohoch a blízko steny. Pri inom umiestnení by to bolo iné.
Zmena rozmeru ozvučnice však zmení frekvenčný priebeh nízkych frekvencií a naladenie basreflexu. Urobiť z toho "regálovú" reprosústavu by mohol byť problém.

Prečo chceš zmenšovať? Ak má stojanová (regálová) reprosústava hrať dobre, potrebuješ k nej stojan. Miesto tak neušetríš. A ak potrebuješ šetriť miesto, možno by bol vhodnejší nejaký projekt s menším (8") basákom.

_________________
Tannoy 611 mk2, Pioneer A-9, Onkyo TX-NR609 ...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 24 srp 2020 16:25 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
SP-252C jakoze ten 10" auto basak, nebo ??? Proboha co s tim chces delat !? Prodej to nakejm mladeznikum, at si to hodej na plato jejich BMW.
Jakejkoliv 10" nelze delit na 2kHz. Proc myslis, ze Totem100 pouziva k 10" basaku driver a zvukovod, i kdyz zde v hoodne kompromisnim (=malem) rozmeru a provedeni.
Resp. delit to na 2kHz klidne s nejakou kalotou muzes, ale pak to nepatri na HiFi forum.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 24 lis 2020 21:23 

Registrován: 06 bře 2017 16:32
Příspěvky: 24
Kraj: SR - Banskobystrický
Ahojte.
Otazocka je mozne zakupit set repro, suciastky na vyhybku a navod na stavbu Totem 100B na Slovensku ? Alebo iba CR ?

Ok objednane na adresu v CR ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1573 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group