Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 15:08


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Reprosoustava s ARN 930-co s tím?
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2019 14:07 

Registrován: 16 kvě 2019 13:27
Příspěvky: 8
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Dobrý den, prosím o radu.
Podědil jsem reprosoustavu s Tesla reproduktory. Basový reproduktor je v každé bedně Tesla ARN 930. Mám dvě tyto bedny, které jsem nikde na internetu nenašel. Co jsem zatím zjistil, tak Tesla ARN 930 je celkem raritní model.
Moje poslechová místnost je ca 25m2 a zapojeno to mám do zesilovače Mitsubushi DA-430 a gramofon používám Kenwood KD-1600. Upřímně přiznávám, že nejsem úplně fajnšmekr na poslech a doma sice máme pro pěknou techniku zálibu, ale tyhle bedny jsou prostě pro mě moc velký a s dvěma dětma potřebuju místo na něco jinýho.
Poradíte mi, jakou tak může mít tahle sestava férovou cenu vzhledem k tomu, že bedny nejsou ve 100% stavu? Reproduktory hrajou v pořádku, podle mého laického ucha.
Pořizoval bych si místo toho něco menšího. Poradili byste mi co zvolit cenově a kvalitativně adekvátního vzhledem k mému zesilovači a gramofonu? Víceméně poslouchám hlavně LP klasiku/jazz.
Předem děkuji za rady, případně na koho se obrátit s prodejem.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Naposledy upravil stufa dne 17 kvě 2019 13:22, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava s ARN 930-co s tím?
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2019 14:19 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Je to jedna bedna nebo dvě bedny?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava s ARN 930-co s tím?
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2019 14:43 

Registrován: 16 kvě 2019 13:27
Příspěvky: 8
Kraj: ČR - hl. m. Praha
laminat píše:
Je to jedna bedna nebo dvě bedny?

Bedny mám celkem dvě. Mám k tomu ještě vnější rámečky s jemným černým textilním krytem. Kvůli fotce jsem sundal. Vzadu na obou bednách dvoupinový konektor Tesla.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava s ARN 930-co s tím?
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2019 15:54 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
SZ

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava s ARN 930-co s tím?
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2019 19:05 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Chtěl jsem napsat, že takovéto a podobné dobové výtvory na poslouchání dobré nejsou, ale že přesto o ně stále je zájem kvůli použitým unikátním reproduktorům.
Na 25m2 stačí nějaká civilizovaná trojpásma do 50 litrů objemu. Pro menší nároky klidně i poloviční.
Civilizovaná znamená vynechat všecky obligátní tuzemské Tesly. Možná by výnos z prodeje těchhle mamutů pokryl větší část nebo i celé náklady na nákup takových beden od někoho tu na RM. Pokud si při výběru necháš poradit, bude to hrát nesrovnatelně líp. Což podle mé zkušenosti vždycky pozitivně kvituje i ten, kdo předem sám sebe označuje za nenáročného.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava s ARN 930-co s tím?
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2019 13:41 

Registrován: 16 kvě 2019 13:27
Příspěvky: 8
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Bedny týhle velikosti doma určitě neužiju. Uvažuju, jestli si z toho postavit něco menšího - což by teda i tak bylo pořád dost velký vzhledem k tomu, že ARN 930 potřebuje min.100L. Nebo tohle prodat- vcelku, nebo na kusy. Můžete mi poradit jaká by byla rozumná cena? Moje představa je 8000 za oba ARN-930 basáky, nebo 10000 za kompletní obě reprobedny. Co jsem koukal na ceny na internetu, tak by to tak mohlo odpovídat. Co myslíte?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava s ARN 930-co s tím?
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2019 13:52 

Registrován: 16 kvě 2019 13:27
Příspěvky: 8
Kraj: ČR - hl. m. Praha
A ano, civilizovaný trojpásma 25-50L by pak byly ideální.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava s ARN 930-co s tím?
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2019 14:45 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já s tou cenou fakt nevím. Jedna věc je, že třeba ARS850 někdo dobu nabízí za patnáct a pak je prodá třeba za dvanáct. Ale to jsou tovární bedny, takže jejich sbírková hodnota je přeci jen vyšší ať už hrajou jakkoli. Ten největší hlad po Teslách, co vládl ještě před pár lety, už odezněl. Tohleto podle mého nemá jinou hodnotu než s pietou a slzou v oku rozebrat, širokopásma rozdat (hodí se třeba na cvičné kombo ke kytaře), tlakáče střelit nějakému milovníkovi kuriozit (je dost komplikované je použít tak, aby byly opravdu něco platné) a basáky dedikovat do nějaké konstrukce určené do velkého prostoru ale na ne moc hlasitý poslech - protože mnoho výkonu nesnesou a mají mizernou citlivost. Předělávka těch basáků na něco modernějšího je drahá a je jich škoda, takže se dělá spíš ze spálených ARO sestejným košem a magnetem.
Těžko ti někdo řekne předem, za kolik je máš nabízet. Cena je daná prostě tím, co je někdo ochoten dát. Když nadsadíš, nikoho to nezaujme. Když je dáš na Aukro od koruny, může cena vylézt v nejlepším případě na osm-devět tisíc, nebo taky skončit na dvou. Sám bych víc než bůro nepřihodil, protože z nich nic nepotřebuju. Beru podobné investice spíš jako záchranu historie před zkázou.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava s ARN 930-co s tím?
PříspěvekNapsal: 20 kvě 2019 11:31 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Já mé ARS850 prodal předminulý rok na aukru za 9000Kč (byla to aukce od 6000Kč), nikdo víc nepřihodil. Měli původní osazení, reproduktory v pěkném stavu. Byla to tapetová verze, takže povrchová úprava k renovaci. Myslím si, že tohle za stejnou cenu či dokonce víc prodat nepůjde, a nebo půjde ale budeš čekat několik měsíců či dokonce rok než se najde kupec. Protože historická hodnota zde není a je to spíš pro vytěžení basáků a ART a zhotovit nový projekt.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava s ARN 930-co s tím?
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2019 09:10 

Registrován: 16 kvě 2019 13:27
Příspěvky: 8
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Díky všem za informace. Zkusím je nabízet za 6000 a uvidím.
Můžu ještě poprosit o tip na regálovky max. do těch 6000 k mému zesilovači Mitsubishi DA-R430?
Místnost 25m2, převážně poslech z gramofonu Kenwood KD-1600, nebo televize.
Ideálně bazar.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprosoustava s ARN 930-co s tím?
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2019 15:32 

Registrován: 16 kvě 2019 13:27
Příspěvky: 8
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Co například tohle:

https://elektro.bazos.cz/inzerat/102580 ... HD-445.php

https://aukro.cz/kvalitni-regalove-repr ... 6948224402

https://aukro.cz/regalove-reprosoustavy ... 6948225774

https://elektro.bazos.cz/inzerat/104916 ... neider.php


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group