Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 23:03


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Síťová ochrana elektrospotřebičů 10Kw
PříspěvekNapsal: 05 úno 2019 11:57 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ještě k tomu jiskření:
Jak začne něco v přívodu sršet a jiskřit, pak je nejvyšší čas všecko vypnout, nechat si po ruce hasičák a spořádaně vyklidit sál. Kdybys chtěl mít sichr proti špatným spojům ve svým vlastním zařízení, pak tady máme obloukové ochrany. Ty dovedou spolehlivě rozeznat jiskření ve spoji od všemožného rušení elektroniky i komutátorových motorů, dělají se ale (pokud vím) jen jednofázové a fungují jen na obvod, který je zapojený za nimi. Takže na hoření spoje před nimi (někde ve staré zásuvce zapojené hliníkem) nezareagují. Přesto se to může hodit, pokud máš ze svýho antoníčka roztahané prodlužováky po celém sále ke světlům a podobně. Člověk si málokdy uvědomí, co všecko dokáže od zatížené prodlužovačky s volným spojem chytnout. Vůbec bych se nerozpakoval vozit s sebou aspoň dvoukilový halotronový hasičák. Uhasí téměř cokoli, hasivo se beze zbytku odpaří a nenadělá škodu. Jenom proti prášku něco stojí.
Každý z těch prostředků, co se tady jmenovaly, má trochu jiný účel a každý ochrání před něčím jiným. Průser je, že za stavu, v jakém jsou všelijaké ty klubovny a venovské sálky, je asi nejspolehlivější vozit si vlastní generátor.

Tatko: Ty odborné nesmysly bys měl po sobě raději smazat. Nemusíš za každou cenu přispívat, když nemáš co říct.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Síťová ochrana elektrospotřebičů 10Kw
PříspěvekNapsal: 05 úno 2019 12:58 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
V "silovej elektrike" sú dva druhy závad. Alebo nie je kontakt tam kde má byť, alebo je tam kde nemá byť...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Síťová ochrana elektrospotřebičů 10Kw
PříspěvekNapsal: 05 úno 2019 13:24 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak ti to plácání mám smazat já?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Síťová ochrana elektrospotřebičů 10Kw
PříspěvekNapsal: 05 úno 2019 18:09 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 26 zář 2011 18:07
Příspěvky: 137
Bydliště: Veselí nad Moravou
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ahoj lidi, když to zpětně čtu jakou "debatu" jsem zde rozpoutal, tak bych to měl po sobě raději smazat já sám , co Ransom ? :oops: . Mimochodem na nikoho nejsem nasranej, jako je pravda , že můj popis na začátku je jak z filmu hvězdných válek, tak mě reakce zde uživatelů ani nepřekvapuje , prostě mám divoké myšlení a píšu dřív -než přemýšlím . Hele, zakopejme válečnou sekeru, všichni ! Však jde beztak o houby. Jinak všechny rady a nápady jsem si od Vás přečetl a ted musím sám rozhodnout , co vlastně chci , pochopil jsem že , tady nějaké ochrany nikdo asi nepoužívá , asi jsem si vsadil zbytečně brouka do hlavy , ale na jednu stranu, když v tom člověk má vydřený prachy ,tak se o to prostě bojí. No k věci : toho antoníčka v každém případě stejně dělat budu a než k tomu dojde, tak to nechám zde odborně schválit ;) , slaboproud ovládám ,ale silno jen okrajově. Ono pár let jsem se tady odmlčel,jak si někteří všimli, měl jsem jiné starosti,stěhoval jsem se a prodal jsem i můj původní apec a ted jsem zase po chvilkách sestavil novej , protože mě to prostě chybí a mám to spíš pro své blbnutí a až ted se mi nabídlo , že můžu zvučit menší kapely a tak různě , takže do té doby jsem jel na jednu fázu,poslechově , to jsem odebíral asi 15% výkonu celé sestavy, ale ted pojedu na víc, proto jsem se zde otázal pro sichr , jak se zabezpečit v terétu s elektropřívodem v neznámém stavu, to bylo vše . Hele , já Vám všem děkuji a doufám že toto téma mezi námi nezanechá nějaké přátelské šrámy ,to bych byl opravdu nerad. Ještě jednou díky všem a zatím čůůůůs .

_________________
Vlastním :
Žádné zesilovače , nýbrž svářečky . Žádné reproduktory , nýbrž masážní monstra .


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Síťová ochrana elektrospotřebičů 10Kw
PříspěvekNapsal: 05 úno 2019 18:22 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
To plácanie bolo na mňa :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Síťová ochrana elektrospotřebičů 10Kw
PříspěvekNapsal: 25 úno 2019 21:25 

Registrován: 24 kvě 2010 09:43
Příspěvky: 59
Kraj: ČR - Ústecký
Pokud se sem ještě podíváš, tak za sebe ti můžu poradit v pevných instalacích je minimum změřit si, jak se chová síť pří zatížení každé fáze jednotlivě. Pokud napětí v zatěžované fázi výrazně klesne a v ostatních stoupne, značí to nespolehlivou nulu. Mám v rozvaděči ochranu proti přepětí a podpětí s ELKO HRN57N ale to relé velmi často odhazuje i když k tomu není důvod a neodpovídá stupnice u trimrů. Takže za sebe ELKO nedoporučuji.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group