Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 19:16


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Truhlar v Praze
PříspěvekNapsal: 24 říj 2018 10:07 

Registrován: 12 led 2015 14:46
Příspěvky: 33
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Kluci uz jsem docela zoufalej, mam protelefonovano snad pul Prahy ale nikdo neni schopnej nebo ochotnej vzit horni frezu do ruky a udelat mi cela (4 diry na repraky, 2 sterbiny a cely celo zaoblit) na me minireprobedny. A kdyz uz tak si za to frajer rekne 2 litry..... Nesmysl. Za dva litry si ji koupim i s frezkama a udelam si to sam a freza mi doma zustane na pristi stavbu.
Nema nekdo tip na sikovnyho kutila z Prahy? Nejlepe devitka.... Diky moc.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Truhlar v Praze
PříspěvekNapsal: 24 říj 2018 17:53 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
vztekloun:
Ono to není nic, až tak složitého. Kup si to a udělej. Dobrej truhlář Ti to za míň, než tyhle peníze neudělá. Jeho čas je drahej. Tvůj ne, proto Ti to tak připadá. A aspoň se něco naučíš.

Mimochodem - názvosloví máš opačně. Frézka je stroj a nástroje, co do něj upínáš, jsou frézy. Ale nic si z toho nedělej. Tohle motá skoro každej.

BTW: za dva litry všecko? Na to zapomeň - nebo to bude sračka strašlivá. Jen kloudná fréza a budeš jich možné potřebovat víc, stoji přes litr. Sám jsem to pořizoval.
Jak se říká: "Nemáme tolik peněz, abychom kupovali levné (čti sračkové) věci."

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Truhlar v Praze
PříspěvekNapsal: 24 říj 2018 19:03 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ono dost záleží na tom, jestli chceš vercajk použít a zahodit, nebo jestli to chceš mít jako koně. V tom prvním případě stačí frézka za litr a dvě frézy z Aliexpressu. Jakmile se k tomu ale chceš vracet, nešetři.
Taky by sis to mohl vzít k nějakému zručnému a vybavenému kolegovi z fóra, který bydlí poblíž.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Truhlar v Praze
PříspěvekNapsal: 25 říj 2018 19:14 

Registrován: 12 led 2015 14:46
Příspěvky: 33
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Me je jasny ze to bude shit a blato ale i kdyby me to melo vydrzet na tri cela k 2.1 systemu tak me to furt vyjde levnejs nez to nechat nejakymu truhlikovi. Jenom maly cela me vyjdou na dvojku a vubec nepocitam sub.
Tak koupim pekelnou Einhellku, sadu frez (mimochodem dekuji za osvetleni problematiky Akusto :) ), vyrobim si sablony a bude se kutit. Zatim zadny dalsi projekty neplanuju tak drazsi vercajk je zbytecnej. Leda bych tu udelal cela pro vicero lidi ale jak tu tak koukam tak tu o to neni zajem, kazdy si asi vyrabi sam.
Castecne jsem i doufal ze se ozve nekdo z kolegu stavaru kdo by to za nejakej slusnej peniz sfoukl ale asi sem moc lidi nechodi...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Truhlar v Praze
PříspěvekNapsal: 26 říj 2018 09:06 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ručně jsem dělal čelo na SUB, a je lepší to nechat udělat na NC frézce, dá se víc vymejšlet a ve výsledku je to dnes levnější, než ta drahá ruční práce.


Naposledy upravil kodl dne 26 říj 2018 15:28, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Truhlar v Praze
PříspěvekNapsal: 26 říj 2018 10:02 

Registrován: 12 led 2015 14:46
Příspěvky: 33
Kraj: ČR - hl. m. Praha
jo to by bylo nejidealnejsi, no bohuzel kontakty co jsem mel 8 let nazpatek jsou uz fuc a bojim se ze ofiko na nc by to bylo jeste za vic, nez za rucni praci. nekdo prece ten stroj za 5 mega musi zaplatit, no ne? :D kazdopadne neexistuje nejakej pripravek na frezky kterej by dokazal vykrouzit takovyhle maly kolecko? standardni kruzitko je snad od nejakych 20+ cm ale uz nejakou dobu se mi honi hlavou plany na vyrobu univerzalniho kruzitka ktery by bylo pouzitelny na prumery od cca dvou cm :) tak ja jen jestli vymejslim neco uz vymyslenyho tak si to radsi koupim....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Truhlar v Praze
PříspěvekNapsal: 26 říj 2018 12:47 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Menší díry buď frézou s ložiskem podle dolní šablony, nebo já jsem si udělal ze sololitu malou desku s trnem, která se přišroubuje pod fundament frézky a vykroužím s tím malou frézou i ty 2cm.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Truhlar v Praze
PříspěvekNapsal: 26 říj 2018 16:17 

Registrován: 27 říj 2008 18:11
Příspěvky: 64
To už je dávno všechno vymyšleno a funguje to výborně :) Na malé průměry a patvary kopírovací kroužek a šablonu,na větší toto:
Obrázek
na ještě větší toto:
Obrázek
a když k tomu bude i kříž jdou dělat i elipsy a složené oblouky...
Obrázek


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Truhlar v Praze
PříspěvekNapsal: 26 říj 2018 19:23 

Registrován: 12 led 2015 14:46
Příspěvky: 33
Kraj: ČR - hl. m. Praha
no a prave tech sablon bych se rad vyhnul. proste to chce neco univerzalniho. kazdopadne ta prvni vec by sla krasne pouzit. ten sroubovaci trn by se akorat musel upravit, resp vyrobit uplne novy, aby ten trn vlezl az pod frezu a aretace byla presto dostupna. jenze ted tak premejslim ze si radsi neco spichnu sam protoze verim tomu ze po zjisteni kolik tahle sranda stoji tak velice rychle prijdu na to proc si ten truhlik rekl takovej peniz....

ransom: do toho sololitu vzdy vrtas diru pro urcity rozmer na trn a nebo mas trn posuvny? premejslim nad plechovou zrudou s posuvnym trnem, aretaci trnu a pravitkem :D trochu overkill na cinsky frezy a frezku, co? :D krom toho ze to se vsi pravdepodobnosti pouziju asi tak na 5 der....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Truhlar v Praze
PříspěvekNapsal: 27 říj 2018 00:31 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
vztekloun:
Netřeba to s tou "univerzálností" přehánět, hlavně na Tvých 5 děr :lol: . Ale ani nic kupovat. Mně skvěle posloužilo
tohle kružítko:

Příloha:
2_frezka.jpg


Viz povídání zde.
Spíš jsem peníze utratil za to důležité - za kvalitní českou frézku. Žádná hrkavá z Číny.
Bytelná, dobře se drží a je z kvalitních komponent. Jestli se dá ještě koupit, netuším.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Truhlar v Praze
PříspěvekNapsal: 27 říj 2018 08:33 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Amatérovi úplně stačí Einhellka za zlomek ceny Narexu. Mám od Einhellu flexu a mafla, na takové to domácí žužlání ideální. Mafl za necelé dva litry s přesnou tlakově odlitou základnou - to mají u jiných značek až trojnásobně drahé profi výrobky. Na těžké denní nasazení to ale samozřejmě není.
A pak ještě zbývá nějaký ten kolega z Prahy. Pořád mi vrtá hlavou, který Pražák že to má horní frézku a dělá s ní aj bedny. Určitě jsem někoho takového znal. Kdo to jenom byl...?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Truhlar v Praze
PříspěvekNapsal: 27 říj 2018 11:12 

Registrován: 12 led 2015 14:46
Příspěvky: 33
Kraj: ČR - hl. m. Praha
jo, narexka by se mi celkem libila ale to uz je tu zas problem ze levnejsi by bylo nechat ztlouct cely bedny vc subu u truhlika i s frezovanim. Mozna bych do ty ceny narval i vyhybky :D Do budoucna planuju jeste sloupy ale to bude vazne hodne do budoucna, takze zatim mi ta cina na 5 der bude stacit v pohode. S kruzitkem jsem se nechal trochu unest :D obcas si v ramci zjednoduseni nejakyho ukonu naopak pridelam vic prace :D na tohle vazne staci sololit. kurna a tak krasne se mi to rysovalo... :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Truhlar v Praze
PříspěvekNapsal: 27 říj 2018 20:12 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Klidně bych ti půjčil moji čínskou Asistku. Ale mám to k tobě daleko. Nikdo z Prahy nebude ochoten? To se divím té kolegiálnosti tam u Vás.

Obrázek


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Truhlar v Praze
PříspěvekNapsal: 27 říj 2018 22:21 

Registrován: 12 led 2015 14:46
Příspěvky: 33
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Diky chlape za ochotu. Skoda ze je to takova dalka. Ale pohoda, ja si ji koupim a budu si hrat :D Ja jsem i premejslel nad tim si ji vypujcit v boelsu nebo v podobny firme ale tam je mazec ten ze mnohde chtej klidne i 5000 kauci a s mym stestim verim tomu ze mi shori pod rukama jen ji dam do zasuvky...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group