Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 07:36


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: CD přehrávač
PříspěvekNapsal: 12 črc 2018 23:53 
Uživatelský avatar

Registrován: 16 led 2015 22:31
Příspěvky: 184
Bydliště: Bystré
Kraj: ČR - Pardubický
Chtěl bych se zeptat jaký v rámci možností slušný bazarový CD přehrávač by šel sehnat tak do 5k? Já vim, že už to moc nemá smysl, ale já ho prostě chci :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: CD přehrávač
PříspěvekNapsal: 13 črc 2018 06:35 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Nejlépe něco, co používá mechaniku Philips. A z těch nejlépe takový, který používá mechaniku s otočným ramenem (do CDM-9).

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: CD přehrávač
PříspěvekNapsal: 13 črc 2018 20:10 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... ps/cd-930/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: CD přehrávač
PříspěvekNapsal: 13 črc 2018 23:38 
Uživatelský avatar

Registrován: 16 led 2015 22:31
Příspěvky: 184
Bydliště: Bystré
Kraj: ČR - Pardubický
Díky :) A ještě bych se chtěl zeptat jak dobrý jsou zesilovače Marantz PM-50, PM-64 a PM-66 SE ?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: CD přehrávač
PříspěvekNapsal: 13 črc 2018 23:49 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Kreator píše:
Chtěl bych se zeptat jaký v rámci možností slušný bazarový CD přehrávač by šel sehnat tak do 5k? Já vim, že už to moc nemá smysl, ale já ho prostě chci :D

A proč bazarový, když za stejné peníze koupíš nového Denona s převodníky Burr Brown a to je jiná liga ?

PCM5102, Burr Brown (192kHz/32-Bit) !

https://www.denon.cz/cz/product/hifi/cd ... r/dcd520ae

Filipesové dobří byli, ale před mnoooooha lety ... a vývoj jde dál :D

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: CD přehrávač
PříspěvekNapsal: 14 črc 2018 00:17 
Uživatelský avatar

Registrován: 16 led 2015 22:31
Příspěvky: 184
Bydliště: Bystré
Kraj: ČR - Pardubický
Myslel jsem, že za takovou cenu by nový přehrávače za moc nestály :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: CD přehrávač
PříspěvekNapsal: 14 črc 2018 11:07 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Akusta:
Já teda vidím mezi devatenácti stovkama a pěti litry třítisícový rozdíl.
A jestli je ten Denon jiná liga, to můžeme objektivně zjistit, až se s ním dostavíš do Skalice na slepý test.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: CD přehrávač
PříspěvekNapsal: 14 črc 2018 11:26 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
laminat píše:
Akusta:
Já teda vidím mezi devatenácti stovkama a pěti litry třítisícový rozdíl.
A jestli je ten Denon jiná liga, to můžeme objektivně zjistit, až se s ním dostavíš do Skalice na slepý test.

Špatně jsi mne pochopil. On psal cena do 5.000,- Kč. K tomu jsem tu informaci vztahoval. Cenu v inzerát jsem neuvažoval. A to ani nemluvím o laserovém zajíci v pytli u bazáru ... Když bude mít laser v prdeli, tak se mu to prodraží ...

Ad kvalita: pokud považuješ CD z roku raz dva za moderní stroj s Burn Brown převodníky za srovnatelné, pak to asi budeš muset slyšet. Technikovi stačí parametry. Zejména v případě těchto dvou značek (Denon + Burr Brown). A to ani nemluvím o tom, co to za těch 5 kkč umí přehrát.

A kombinace výrazů "slepý test" a "objektivní" je veselá. Poslechovka je VŽDY subjektivní. Sice se to "zpřesní" množstvím posluchačů, ale i tak. Ale proč ne. Pokud bych do Skalice jel, Denon není těžkej ...

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: CD přehrávač
PříspěvekNapsal: 14 črc 2018 12:03 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Hrát to bude úplně stejně. Ale CD přehrávač netvoří jen převodníky. Mně osobně to třeba za ty prachy přijde stejně podezřelé jak Rapid 1,0 TSI. (Akusta: co máš za zesilovač? Novýho Pioneera nebo Onkyo z elektra bratru za čtyři a půl tisíce?).
A protože je všecko doopravdy subjektivní, přístroj musí hlavně přirůst k srdci. Čím dál víc se přesvědčuju o tom, že za tím, co zpravidla vydáváme za "úplně jiný zvuk", je prostě zakoukanost. Takže tyhle dohady jsou beztak o ničem. I hůř hrající starou pikslu můžu mít radši než vítěze všech slepých, hluchých, němých, natož i těch redakčních podplacených testů. Ale pravda, toho novýho Denona samozřejmě taky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: CD přehrávač
PříspěvekNapsal: 14 črc 2018 12:42 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
ransom píše:
Hrát to bude úplně stejně. Ale CD přehrávač netvoří jen převodníky.

Nebude - ale je to subjektivní.
ransom píše:
Akusta: co máš za zesilovač?

Luxman L-410 (tam teda opravdu problém nehledej).
ransom píše:
A protože je všecko doopravdy subjektivní, přístroj musí hlavně přirůst k srdci.

Jo - souhlas. Ale některé parametry prostě a jednoduše - fungují.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: CD přehrávač
PříspěvekNapsal: 14 črc 2018 13:39 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
To je tedy divné, proč provozuješ nemoderní vintage zesilovače, gramofony a magnetofony, když přece parametry jasně hovoří proti nim.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: CD přehrávač
PříspěvekNapsal: 14 črc 2018 15:25 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak jo. Tady bych to přerušil, aby mohl Stvořitel čekat další odpovědi.
V případě zájmu o pokračování zajímavého vedlejšího tématu Nové stroje vs. Staré stroje můžeme otevřít nové vlákno.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: CD přehrávač
PříspěvekNapsal: 14 črc 2018 15:32 
Uživatelský avatar

Registrován: 16 led 2015 22:31
Příspěvky: 184
Bydliště: Bystré
Kraj: ČR - Pardubický
To je dobrý... já se celkem pobavil, že i z tohodle vznikla hádka :lol:
Ale každopádně díky za rady a uvidím, co si koupím. A ještě by mě zajímalo jak jsem psal o kousek výš, co si myslíte o těch třech Marantz zesilovačích ?


Naposledy upravil Kreator dne 14 črc 2018 15:35, celkově upraveno 2

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: CD přehrávač
PříspěvekNapsal: 14 črc 2018 15:34 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Měl bys mít pocit viny. Ta hádka vznikla kvůli tobě.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: CD přehrávač
PříspěvekNapsal: 14 črc 2018 15:36 
Uživatelský avatar

Registrován: 16 led 2015 22:31
Příspěvky: 184
Bydliště: Bystré
Kraj: ČR - Pardubický
Svědomí mě žere jak nikdy.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: CD přehrávač
PříspěvekNapsal: 14 črc 2018 16:27 

Registrován: 27 říj 2008 18:11
Příspěvky: 64
Kreator píše:
Myslel jsem, že za takovou cenu by nový přehrávače za moc nestály :D

Myslíš si to v podstatě správně,ale záleží také na tom zbytku sestavy a jestli jedeš z CD digitálně nebo analog.
Tady máš náhled na střeva Denona aby jsis udělal vlastní názor na to jak dalece je konstrukce antivibrační a jak vypadá základní laciná mechanika...
http://whatishifi.blogspot.com/2018/05/two-common-problems-of-cd-players.html
To PCM 5102 je vše v jednom čipu bez dalších výstupních obvodů se může připojit přímo na linkový výstup,to bude asi to pure direct ;) holt nová doba - all in one - a to vše za pouhých 5 tisíc :D ale 32-bit/192 kHz vypadá hezky.Výhody jsou že to je nový stroj,přehrává CD-RW,MP3,WMA.

Pokud z těchto výhod nic nepotřebuješ,nebo nevyužiješ můžu nabídnout starší lehce vytuněný CD player SONY CDP-XE700 s inverzní mechanikou(pevný laser-pohyblivá osa) jako u nejvyšších modelů SONY.Je ošetřena mechanika proti rezonancím a vyměněny výstupní operáky za LME 49720.
Jelikož mi už nějaký ten CD player rukama prošel a jeden jsem i sám od základu stvořil,troufám si tvrdit že zahraje stejně kvalitně jako ten Denon a ještě nějakou tu tisícovku ušetříš.

Obrázek


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: CD přehrávač
PříspěvekNapsal: 14 črc 2018 22:56 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Kdyby to někoho zajímalo, tak servisní manuál DCD-520AE s mnoha detaily včetně schéma je na http://www.hifiengine.com. Když polemizovat, tak na základě něčeho ... :lol:

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: CD přehrávač
PříspěvekNapsal: 14 črc 2018 23:12 
Uživatelský avatar

Registrován: 16 led 2015 22:31
Příspěvky: 184
Bydliště: Bystré
Kraj: ČR - Pardubický
Já bych tohle téma uzavřel, já si ke svýmu závěru došel a tím bych to ukončil :D
Každopádně ještě jednou díky za rady.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: CD přehrávač
PříspěvekNapsal: 15 črc 2018 09:40 

Registrován: 27 říj 2008 18:11
Příspěvky: 64
Akusta píše:
Když polemizovat, tak na základě něčeho ... :lol:

Autor už téma uzavřel,ale jestli to měla být narážka na mě tak speciálně pro tebe pár faktů o tom Denonovi:
Schéma jsem si prohlédl a jedná se o standardní zapojení...
jak vypadá mechanická konstrukce je vidět na několika obrázcích z toho mého odkazu výše co už jsem sem dával...
http://whatishifi.blogspot.com/2018/05/ ... ayers.html
Pokud jde o to PCM5102, Burr Brown (192kHz/32-Bit) co má být jiná liga,tak tady je závěr z pavoukova webu...
http://www.pavouk.org/hw/audiosystem20/pcm5102dac.html
Závěr

Převodník pracoval na první zapojení. Hraje velice dobře a vyrovnaně. Bohužel se ve výsledném zvuku ztrácí prostorovost nahrávky a lokalizace nástrojů. Také nástroje s vyšším podílem vysokých kmitočtů nesinusového průběhu se musí v nahrávce doslova hledat. Na osciloskopu vypadá průběh naprosto přesně tak, jak má vypadat výstup z delta-sigma převodníku s převzorkováním. Jakýkoliv 16 bitový R-2R D/A převodník bez převzorkování ho strčí do kapsy. Zkoušel jsem porovnávat výstup s FIR a IIR filtrem, a nepozoroval jsem větší rozdíl v kvalitě výstupu. Také jsem si všiml, že při generování signálu o maximální amplitudě 0dB dochází k ořezání/limitaci signálu. Čisté to je přibližně od -4dB. Převodník tedy nezklamal, ale ani nepřekvapil. Pro kvalitní zážitek z dobré nahrávky to bude chtít jinou konstrukci s R-2R převodníkem bez převzorkování.

Kdo by ho chtěl vyzkoušet,má možnost,modulů je na aliexpressu a ebay od soudruhů z číny plno...

Takže abych téma a Denona také uzavřel,tak z mého pohledu - hezky udělaná krabice se základní mechanikou,moderní DAC s rozšířenými možnostmi v celkem běžném zapojení,vše odpovídá cenové relaci 5 tisíc,žádná jiná liga se z 99% pravděpodobností nekoná.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: CD přehrávač
PříspěvekNapsal: 15 črc 2018 10:29 
Řádný člen

Registrován: 08 kvě 2013 18:01
Příspěvky: 2052
Kraj: ČR - hl. m. Praha
To nebyla narážka na Tebe, jen obecná poznámka :)
Ale dík za info. Přečetl jsem. Asi by to chtělo slyšet. Autorem popisované artefakty jsem na přehrávaných médiích nezazamenal. Na žádném z typu přehrávaných souborů. Zda je to subjektivní či zda Farnellem dodaný obvod autorovy konstrukce kvalitou neodpovídal obvodu v Denon konstrukci, to je otázka.
Ale máš pravdu ... nechme to.

_________________
Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání. Povýšenost nikdy nemá žádnou omluvu. Pochází buď z malého sebevědomí, nebo se opírá o dočasné a povrchní úspěchy. [Dalajláma]


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 48 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group