Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 05:21


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: KEF iQ7SE
PříspěvekNapsal: 20 lis 2020 07:55 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
Naskytla se možnost pořídit druhoruké KEFy, a jelikož mě zajímají, šel jsem do nich.
Při pořizování jsem si je poslechl a nějak moc mě to nezaujalo - konkrétně středovýšky a výšky přepálený.
Basy byly výborný, asi se na tom podepsal i kvalitní 2x200W/8R zes.

Měniče samotné velmi dobře zpracované, bedna taky, sic z lisovaného papíru. Citlivost koaxu a středobasu kolem 93dB/2,83V, mám je oměřené. Basy na 6,5" velmi dobré, to mě úplně nadchlo.
Nějaké fotky.

Bedny zatím provozuju přes miniDSP tím stylem, že jsem je oměřil a do pasivní výhybky pouštím signál již prohnaný přes DSP. Díky jen 3/4" AL kalotě to má i tu pověstnou jiskru nahoře, na měření horší než KEF Q300, ale líbí se mi víc.

EDIT:

Jsou tu nějací KEFisti? :-)

EDIT 2:

Nějaké to měřeníčko 0-85°, krok 5° (tovární stav):
Obrázek

Po miniDSP (pouze EQ vstupního signálu):
Obrázek

EQ jsem prováděl na základě jiných měření.


Nahrávka měřícím mikrofonem, bedna 15° natočená (poslech je lepší na sluchátkách, a je lepší soubor stáhnout, OD přehrávání na webu komprimuje, zdroj je wav):
OneDrive link.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Naposledy upravil BlackRider dne 20 srp 2021 11:08, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KEF iQ7SE
PříspěvekNapsal: 08 led 2021 23:24 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Nedalo mi to.
Příloha:
KED Q 300 velká malá.jpg

Nemůžu uvěřit jak mi to doma hraje. Když uvážím, že je to jen malé tovární dvoupásmo a navíc v podstatě bez výhybky... tak teda klobouk dolů!
Ještě je asi brzo říct jestli mi nepolezou při delším poslechu na nervy,
ale zatím se to nezdá. Dost dobrý. :)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KEF iQ7SE
PříspěvekNapsal: 14 led 2021 22:58 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Nic se nezměnilo. Navíc mi ani po týdnu na nervy nelezou což mě překvapilo.
Dokonce zahrají i skladby které se na většině továrních beden nadaly vůbec podlouchat.
Za mě teda moc fajn budky. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: KEF iQ7SE
PříspěvekNapsal: 19 srp 2021 22:38 
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011 23:13
Příspěvky: 512
Kraj: ČR - Jihomoravský
Finální stav viz níže, pro zajímavost je to dvanáctá varianta návrhu, líp to asi neumím. :-)
I vzhledem k pouze 6,5" na basech bedna umí zahrát dostatečně hlasitě a se slušným rozsahem dolů.

VituixCad sixpack, směrovky jsou 0-90°, krok 5°:
Obrázek

Zvukově za mě dost dobré - lze dlouhodobě hlasitě poslouchat a člověk si pozue užívá hudbu.

_________________
POSLECH: PreSonus AudioBox 22VSL > Rotel RMB-1066 / Senn. HD555 mod > miniDSP 4x10 HD > repro dle nálady
MĚŘENÍ: Dayton Audio EMM-6 > PreSonus AudioBox 22 VSL > REW / HOLMImpulse > VituixCAD


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group