Poslední návštěva: Právě je 04 kvě 2024 15:58


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 8 × Tesla ARN 5608 v jedné bedně
PříspěvekNapsal: 04 pro 2009 23:07 

Registrován: 04 pro 2009 23:03
Příspěvky: 3
Ahoj všem,
Dostal jsem od známého staré home-made bedny osazené reproduktory Tesla ARN 5608 (15W 8ohmu). Jelikož jsou celé ozvučnice v tragickém stavu potřebuju je postavit znovu, ale nemám s tím sebemenší zkušenosti.

Hlavním problémem je, že jsem nikde nenašel žádný návod na počítání nebo návrh soustav s osmi reproduktory v jedné "bedně". Nevím tedy jak to navrhnout, spočítat, vymyslet apod. a říkal jsem si, že tady mi určitě někdo poradí.

Byly to bedny určené pro různé akce pro základní ozvučení a celkem se jedná o dvě ozvučnice, kdy každá má tedy osm výše zmíněných repráků o celkovém výkonu 120W. K tomu jsou pak dvě menší bedny, kdy každá má čtyři výškáče AVR 3604.

Je možné navrhnout nějakou ozvučnici ve které bych měl tedy osm těch basových repráků a k tomu ty čtyři výškáče nebo to nemá žádný smysl?

Předem díky


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 8 × Tesla ARN 5608 v jedné bedně
PříspěvekNapsal: 05 pro 2009 09:07 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Ahoj,

jelikož s tím chceš především ozvučovat, tak tato soustava se na to nehodí. Má samé zápory pro toto použití, přes nízkou citlivost, nízký příkon a výběr měničů.

Měl jsem jednou doma podobné bedny po nějakým basskytaristovi, asi 8x ARN660x v jedné bedně (v příloze posílám foto jak to vypadalo). Hrálo to příšerně, přestože počet basových reproduktorů byl vysoký, tak to skoro nehrálo. Navíc tvé výškáče se pro PA taktéž nehodí, jsou to vše HIFI měniče na domácí poslech.

Doporučuji prodat jednotlivé reproduktory, a postavit plnohodnotné PA satelity - až prodáš stávající repro, tak můžeme vybírat, co by se ti mohlo líbit za sestavu.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 8 × Tesla ARN 5608 v jedné bedně
PříspěvekNapsal: 05 pro 2009 22:13 

Registrován: 04 pro 2009 23:03
Příspěvky: 3
jak se tak koukám, tak jsem celý příspěvek hodil do sekce PA a přitom měl být v HiFi...chci ty bedny pro trošku basovější ozvučení příležitostných akcí na chatě, kde teď používám starší Tesla aparaturu, která je ale výkonem dost chabá...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 8 × Tesla ARN 5608 v jedné bedně
PříspěvekNapsal: 07 pro 2009 00:15 

Registrován: 04 pro 2009 23:03
Příspěvky: 3
může mi tento příspěvek prosím admin přesunout do sekce HiFi,kam asi nejspíše patří :) jsem nějaký zmatený krapet...

předem dík a omluva za komplikace ;-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 8 × Tesla ARN 5608 v jedné bedně
PříspěvekNapsal: 09 pro 2009 17:55 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Souhlasím s Lukyssem do puntíku. Udělej co říká.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group