Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 13:37


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 3 pasmo SAL,SB acoustic, Dayton
PříspěvekNapsal: 21 čer 2020 14:12 

Registrován: 07 pro 2018 23:25
Příspěvky: 72
Kraj: SR - Trenčianský
Chcem sa s vami podelit o myslim si ,ze naozaj lacny a podla mojho nazoru pomerne dobre hrajuci projekt, ktory som dokoncil pred nedavnom. Majitelom bedni je moj kamarat - kolega, ktory bol povodne rozhodnuty pre stavbu UMD ,ale podarilo sa mi ho ukecat nech skusime nieco ine,nove a co sa hlavne nepredrazi. On si ich pomenoval SSD1051. Osadenie teda zname.....SAL SBX2530,basak nikoho neurazi, cenovo si myslim ze lacnejsie to uz na 10inch nepojde a cez to vsetko da o sebe vediet v objeme cca 65-75L tu je ladeny konktretne na cca 33Hz. Stredak SB Acoustics SB13PFC25-4 tam to bol taky experiment ,ci a ako si bude robit svoju robotu na stredoch. Tiez naozaj lacny menic,plastovy kos co sa moze niekomu zdat riskantne....ale sklamanie sa nekonalo...ten krpec hra pekne aj v malom regale cca 5,6L bassreflex,cize vhodny aj pre dvojasiemko, ale hlavne mi jeho prijemne stredy neprekazaju a pomerne bezproblemovo sa mi s nim robilo....co moze niekomu prekazat je zapustenie kosa ale CNC si s tym poradi...inak posobi velmi peknym dojmom. Vyska myslim si ze dobre znama Dayton ND25FW,proste dalsi lacny menic ,ale inak nemam k nemu nic co by mi vyslovene vadilo. Pouzil sa LRC clen na zatlcenie 10kHz sykaviek ,ktore by mohli niekomu prekazat. Bez RLC zneju tak cinkavo ,zabavne. Vyhybka jednoducha, ladenie vo finalnej verzii vychadza na cca 400Hz a 2800Hz. Finalne ladenie este prebiehalo u kolegu v obyvacke,kde sa len viac menej menila kompenzacia bafflestepu. Cize sa menili len hodnoty odporov serioveho zapojenia na stredoch a vyskach,tak aby bol majitel maximalne spokojny. Pretoze niekto ma rad zvuk zivsi alebo az analytyicky jasny,niekto ma zas rad ked bedne zneju viac jemnejsie a vyniknu tak nizsie frekvencie. Rozmery skeletov vysli na v:1100cm s:30cm h:40cm. Bedna je vytlmena po stenach akustickou penou o hrubke 2cm a len za basakom je trochu vatelinu. Kastlik samozrejme v celom objeme vytlmeny vatelinom. Bedne su ladene v 30st ,takze kolmo smeruju na stenu za posluchacom. Objavila sa nam tam jedna difrakcia na 5800Hz kedze si majitel skelety kompletoval viacmenej sam a akosi pozabudol na skosenie hran celnej dosky. Pri pocuvani to nie je zasadne postrehnutelne. Ako hodnotim celkovy charakter reproduktorov? Hra to....nie je to ziaden hi-end,ale ako som uz spomenul 10inch basak da o sebe vediet..stredy naozaj prijemne a konkretny menic pouzijem este asi v dalsich projektoch a vyska proste fajn...nepostrehol som ziadne aspekty, ktore by mne osobne prekazali a vedel by som si ich predstavit aj u seba doma...ale na to su zas ine plany a sebe doprajem nieco zaujimavejsie. Jednou vetou naozaj lacne bedne,ale robotu si robia paradne.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Authentic Ladies


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group