Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 19:11


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Subwoofer CANTON AS 100 SC
PříspěvekNapsal: 07 zář 2018 15:48 

Registrován: 08 srp 2018 22:05
Příspěvky: 18
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Zdravím, na bazaru se prodává subwoofer, který je nefunkční. Odešel mu zesilovač, a tak se chci zeptat jestli to má cenu opravovat s tím, že bych tam mohl dát zesilovač třeba od dayton nebo od jiného výrobce pokud to nějak neovlivní.

Zde je webová stánka - https://www.sbazar.cz/viper26/detail/49 ... -nefunkcni

Mám subwoofer od Genius 6000 a jestli to má cenu měnit za Canton AS 100 SC, popřípadě návrhy na subwoofer do 3.000Kč spíše někde z bazaru.


Naposledy upravil LooLeC dne 07 zář 2018 16:34, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer CANTON AS 100 SC
PříspěvekNapsal: 07 zář 2018 16:12 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Co přesně má být ta zvukovka, prosím? Já tam čtu o nefunkčním zesilovači. Ten by se dal zaměnit jiným zesilovačovým modulem pro subwoofer, pokud by se připasoval mechanicky.
Samotný sub nemá smysl hodnotit odděleně od zbytku sestavy, se kterou má hrát. Kdybys do tohohle strčil elektroniku z Geniusu a používal to místo původního subu, nic moc tím nezískáš.
Suby do 3000 jsou už z principu šunty.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer CANTON AS 100 SC
PříspěvekNapsal: 07 zář 2018 16:38 

Registrován: 08 srp 2018 22:05
Příspěvky: 18
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Ano myslím zesilovač, nevím proč jsem napsal zvukovku. Omlouvám se. Takže to teoreticky nemá cenu. Myslel jsem že tenhle subwoofer je jiný level od génius. Chci k tomu právě připojit sloupové reproduktory, které byly dělány na míru (dvoupásmové)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer CANTON AS 100 SC
PříspěvekNapsal: 07 zář 2018 18:19 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Ak platia parametre deklarované výrobcom s iným obdobným zosilňovačom by to mohlo hrať fajn. Byť to tu bližšie- zobral by som si ho na hranie, na pokusy


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer CANTON AS 100 SC
PříspěvekNapsal: 07 zář 2018 18:26 

Registrován: 08 srp 2018 22:05
Příspěvky: 18
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Jaký by jsi doporučil zesilovač? Nebo lze udělat, že by byla krabice zavřená a připojena na AV receiver?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer CANTON AS 100 SC
PříspěvekNapsal: 07 zář 2018 20:15 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Na odporučenie konkrétneho zosilňovača mám málo vedomostí a skúseností :)


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer CANTON AS 100 SC
PříspěvekNapsal: 08 zář 2018 07:22 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
1) Co tě vede k tomu, že chceš ke sloupům přidávat subwoofer? Protože úkolem subwooferu je rozšířit dolní pásmo směrem dolů. Hlavní bedny musejí umět nějakou podstatnou část basů zahrát samy. Subwoofer není na to, aby těch basů bylo víc, ale aby k tomu přidal frekvence ještě nižší, než jaké jsou v moci těch beden. Je jen málo druhů muziky, kde to může být přínosné, takže to je potřeba hlavně u filmu.
1a) Má to smysl jen v dostatečně velké místnosti, protože rozměry místnosti jsou pro nejnižší kmitočty limitující. V panelákové místnosti o 13m2 je sub potřebný leda k hodně malým bedýnkám.
1b) Aby sub dělal to co má, vychází většinou podstatně větší než hlavní bedny.
1c) A pro posouzení bys musel ty sloupy představit poněkud podrobněji.

2) Většina AV receiverů nemá pro subwoofer výkonový zesilovač, pouze výstup pro buzení aktivního subwooferu. To je dáno tím, že v typických situacích potřebuje sub i několikanásobek výkonu proti zbytku beden. Pokud má receiver skutečně kolem 2x100W v předních kanálech, jak se většinou uvádí, pak zpravidla sub potřebuje minimálně 200, spíš ale 400W, v závislosti na citlivosti použitých reproduktorů. Takže buď je dostatečně výkonný zesilovač vestavěný přímo v subu, nebo je to další přístroj v sestavě.

Pro tebe je teď podstatné si ujasnit dvě věci: Co vlastně dovede tvoje stávající sestava a co od toho očekáváš. Doplňování sloupů subem od Geniusu je každopádně nesmysl. To by bylo tak k nějakým minibedýnkám u počítače.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer CANTON AS 100 SC
PříspěvekNapsal: 08 zář 2018 09:10 

Registrován: 08 srp 2018 22:05
Příspěvky: 18
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Poprvé co jsem si koupil své první bedny byly Génius 6000, a bylo to něco úžasného v té dobře v mých létech. Jenže teď jsem nějak došel ke sloupům s tim, že je mám z druhé ruky od známého, který si je nechal dělal na zakázku. https://elektro.bazos.cz/inzerat/92571470/Tesla-ARN.php
Vede mě k tomu, aby u muziky a filmu byly nižší frekvence a hlasitosti nižších frekvencí. Jsem na to fixovaný.
Pokoj má 20m².


Naposledy upravil LooLeC dne 08 zář 2018 09:26, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer CANTON AS 100 SC
PříspěvekNapsal: 08 zář 2018 09:20 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Tie stĺpy od známeho basy neuhrajú?


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer CANTON AS 100 SC
PříspěvekNapsal: 08 zář 2018 09:25 

Registrován: 08 srp 2018 22:05
Příspěvky: 18
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Odehrajou, ale do nižších frekvencí má daleko. Je to středobasový reproduktor. A když k tomu není sbwoofer je to u filmů znát.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer CANTON AS 100 SC
PříspěvekNapsal: 08 zář 2018 10:31 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Prosím tě, opravdu není nutné citovat celý předchozí příspěvek. Pro odpověď je dole tlačítko "odpovědět".
Středobas neznamená, že to nezahraje hlubší basy. Středobas znamená, že krom basů by měl zvládnout i podstatnou část středního pásma. ARN226-03 pak ale rozhodně není středobas, protože je naprosto nevhodný do dvoupásma. Je to jen a pouze nepříliš povedený basák. Tady se ti navíc potkal s nešťastnou konstrukcí reprobedny (dvoupásmo, neznámá nejspíš 1" výška, neznámá výhybka). Na zakázku neznamená nutně, že to je správně udělané. A tohle na rovinu nikdy dobře hrát nebude. Minimálně proto, že jestli je tam nějaká nahodilá výhybka, basy chybí ne proto, že by tam vůbec nebyly, ale protože jsou překřičené agresivními středy a proto, že výhybka pravděpodobně neřeší pokles způsobený tvarem bedny (bafflestep).
Basreflex u těch beden taky nedává smysl. Je otázka, zda a jak je vůbec naladěný (často tam skončí nějaký náhodně vybraný nátrubek) a hlavně ten reprák je do basreflexu zcela nevhodný.
Tady by se muselo začít nějakými normálními bednami. Možná bys pak byl dost překvapený, co dokáží obyčejné 30l bedny s 8" basákem v takhle velké místnosti odehrát dole. Pokud by ti pak i to bylo málo, pak by byl namístě sub podstatně větší, výkonnější a dražší. Takovéhle bedny ti ale stejně budou výsledek trvale kazit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer CANTON AS 100 SC
PříspěvekNapsal: 08 zář 2018 11:39 

Registrován: 08 srp 2018 22:05
Příspěvky: 18
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Opravdu nevím jaká tam je vyhýbka, dovnitř se těžko dostanu i přes to, že sundám středobas. Výškáč nejde sundat, zkoušel jsem ho odšroubovat, ale je tam nějak napevno, takže nemohu zjistit. No nevím, mě příjde, že ta Tesla není zrovna špatná na to, že to je dvoupásmový reproduktor.

No nechci se pouštět do samotné výroby, moc tomu nerozumím a spíše bych si nechal poradit, proto jsem i tady.

Teda pokud rád poslouchám hudbu a občas filmy ve vysokém formátu, tak co by mi bylo doporučeno?

Ideálně do 5 tisíc.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer CANTON AS 100 SC
PříspěvekNapsal: 08 zář 2018 12:46 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já si myslím, že můžu na 99% odhadnout, jak tyhle bedny vznikly, jak vypadají uvnitř a jak budou hrát. U podobných konstrukcí člověk často musí pochválit snahu a pečlivost při výrobě, ale bohužel co do zvuku bývá výsledek mizerný. Seriózně se konstrukcí beden zabývá jen pár lidí v republice a ti by zcela určitě nezačali takovouhle kombinací repráků.
Těch 5k chceš vrazit do čeho? Na regulérní sub to stačit nebude určitě.
Nikdo tě samozřejmě do ničeho nemůže nutit, ale podle zkušenosti se opakuje stále stejné schéma: Nejdřív okouzlení Geniusem, pak omrzení, okouzlení nějakými šitovými bednami, pak zase omrzení a v nejlepším případě na třetí pokus nějaké už skutečné HiFi. To nemusí být ani nijak drahé a leckomu potom už stačí na dlouhé roky. Z někoho se pak třeba stane i nadšenec a jde ještě dál, ale určité minimum prostě člověk překročit musí. Pokud si myslíš, že tě poslouchání bude bavit do budoucna, pak je lepší neztrácet čas a peníze s beznadějnými pokusy, nespěchat, trošku přišetřit a pořídit si nějaký civilizovaný základ a teprve potom, v případě opravdové potřeby, to doplnit subem. S tím už se nějak na dálku poradit dá. Jiná možnost je pinožit se řadu roků s nedobrými bednami a aušusovými suby a po dvou nebo třech tisícovkách v tom postupně utopit částky, za které bys jinak měl dávno solidní aparát. To je zkušenost. K něčemu podobnému se tady asi přiznáme skoro všichni.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer CANTON AS 100 SC
PříspěvekNapsal: 08 zář 2018 13:03 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
LooLeC - prešiel som si tým hoci trocha inak.
Roky som počúval šmejdy, hoci trojpásmové - presvedčený o ich kvalite. Potom som dostal možnosť od miestnych ľudí vypočuť si bedne, nimi navrhnuté a vyrobené.
Jedny máme doma a tak, ako to hraje, nehrá nič z komercie za možno stokrát vyššiu cenu.
Aj "SUBmánia" ma prešla, keď som sa dozvedel a overil si, že v miestnosti určitého rozmeru nemožno vyžiariť nižšie frekvencie, než "dovolí" fyzika :)
Rozhodne je nerozumné a nefunkčné riešiť chybu chybou - k zlým bedniam dopasovávať zlý sub...


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer CANTON AS 100 SC
PříspěvekNapsal: 08 zář 2018 16:37 

Registrován: 08 srp 2018 22:05
Příspěvky: 18
Kraj: ČR - Moravskoslezský
A já si myslel, že tohle je už něco lepšího, když to bude dělané na zakázku. Ještě že jsem to dostal zadarmo a známý to chtěl vyhodit, tak mu říkám co blbne, dej to sem a já to zkusím a musím říct, že ty sloupy jsou lepší jak genius. Což mě i potěšilo, protože jsem měl něco lepšího, než jsem si koupil a nedostal se do záporu. Těch 5k bych rád investoval do něčeho co by bylo dobré, jenže vidím, že ta bedna bude asi celá špatně udělaná. Nechci aby jste mi zase tady radili, že si budu muset našetřit nějaký nespočet peněz abych mohl pouštět muziku. Já jsem spíš k tomu, že budu rád nevím třeba i nějaký kus na zakázku kde budu moct sehnat. Co jsem se díval i po bazarech jen to bylo levnější, občas nedostatky vzhledu, ale to já překousnu, není to auto. Co takovéhle - https://elektro.bazos.cz/inzerat/920185 ... 90-Mk2.php a subwoofer asi takový https://elektro.bazos.cz/inzerat/937495 ... acquer.php je to jenom představa a asi máš pravdu. Zatím si nechám ty co mám, přežiju to a až bych měl něco rozumného našetřeno, tak bych se ozval a mohli by jsme to pořešit. Kdyztak mi tu můžete každý poslat něco podle svého návrhu co by mohlo hrát dobře jak na hudbu, tak i na filmy.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer CANTON AS 100 SC
PříspěvekNapsal: 08 zář 2018 16:51 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Celkom rozumne. Na repro život nezávisí.
Rozkukaj sa tu na fóre, sú tu niektorí naozaj špičkoví odborníci na bedne, neuponáhľaj to.
Pozri si niečo okolo teórie, pozri si bedne navrhnuté (nielen) Unicornom, nájdi si možnosť niektoré zájsť vypočuť.
(a pozri si súkromné správy) :)


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer CANTON AS 100 SC
PříspěvekNapsal: 08 zář 2018 22:11 
Uživatelský avatar

Registrován: 16 led 2015 22:31
Příspěvky: 184
Bydliště: Bystré
Kraj: ČR - Pardubický
Kdyby si chtěl něco s rozpočtem 10k jako to Onkyo MK2, tak bych si být tebou radši postavil UCD280 odladěný od TLU. Já je mám a za tu cenu to je úplná paráda.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer CANTON AS 100 SC
PříspěvekNapsal: 09 zář 2018 09:27 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Onkya nebrat. Japonci obecně až na vzácné výjimky dělali bedny velice mizerné.

Budu se opakovat, ale to nevadí. Zvuk je dost těžko popsatelný slovy. Pokud nemáš představu, jak vlastně hrají bedny s hodnocením "dobré", pak nejdůležitější počáteční investice je obrazit nějaký nadšenecký sraz, případně někoho ochotného přepadnout doma (jsme ješitní a každý rád zamachruje). U odborných prodejců je často (vždycky) problém s tím, že je to živí a potřebují prodávat.

Za 5k se dají dobré tovární bedny z druhé ruky dostat jen vzácně. Zdaleka ne všechno co je po bazarech stojí za koupi, ať to prodávající chválí sebevíc. Pak tam je riziko, že je koupíš poškozené a jistota, že budou potřebovat nějakou údržbu. Nové z krámu nepřipadají v úvahu. Dají se za to pořídit nějaké poslouchatelné entry-level domadělky, pokud nepočítáš truhlařinu, nebo se tu občas někdo něčeho zbavuje. Tu a tam se tu vyskytl nějaký prototyp za cenu materiálu. Tomu pak třeba stačí dokončení povrchovky a může sloužit.

Jestli jsi ty bedny dostal grátis, pak se vlastně nic nestalo. Vždycky je nepříjemné, když se tu někdo objeví s problémem "tohle jsem koupil za roční kapesné a poraďte co s tím".
Možná by se daly vyrabovat repráky a do kisen vestavět něco civilizovaného. Ne vždycky se ale stávající kisny hodí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer CANTON AS 100 SC
PříspěvekNapsal: 09 zář 2018 17:42 

Registrován: 26 bře 2013 14:37
Příspěvky: 85
Kraj: ČR - Středočeský
To ONKYO SC-90 Mk2 může být zajímavé pro sběratele, jinak se nevyplatí. Mě například zklamaly Pioneer S-310 s páskovým výškáčem. Alespoň jsem zjistil, že nad 15 kHz už absolutně nic neslyším (vnuk je slyší).

Na Aukru se občas daly sehnat zajímavé věci, například Grundig M600 v dobrém stavu za 1499 Kč, jediný nedostatek byly chybějící odznáčky Grundig: https://premsvo.wordpress.com/grundig-box-m600/. V té době se také neřešil baffle-step, takže ve srovnání s novějšími chybí občas hloubky, já to řeším parametrickým EQ.

S HiFi studii mám špatnou zkušenost, doporučili mě mojí nejhorší koupi: Sapara UNI AQ 305. Také jsem přestal číst audio časopisy (tam je chválili) a začal jsem být alergický na jejich kecy. Repromania je proti tomu pravdomluvnost sama (většinou).

Přehled mých beden je na https://premsvo.files.wordpress.com/201 ... porep3.jpg , hledal jsem co vlastně chci a skončil u Grundiga k PC a 4.pásma ze stavebnice Heco, sloupové bedny se mě do pracovny nevejdou.

Už zmiňované UCD280 mě připadají zajímavé, docela rád bych si je někde poslechl, abych slyšel, jaký pokrok udělaly regálové bedny za těch 35 let a zda se vyplatí do nich investovat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Subwoofer CANTON AS 100 SC
PříspěvekNapsal: 09 zář 2018 18:10 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Osobne by som z tých bední nepočúval žiadne :)


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 54 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group