Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 11:10


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová extravagance - variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 22 dub 2017 09:51 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Na výšku jo...ale je to už opravdu docela široké. Zas na druhý straně je mi jasný, že ta horna nějaký rozměr mít v tomto případě musí...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová extravagance - variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 22 dub 2017 10:35 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Objemově jsou nejmenší. Kolik místa to samotné zabere na podlaze, se nedá úplně počítat, protože stejně potřebuješ podstatně víc volného místa okolo, než jaký je půdorys, aspoň pokud to má nějak slušně hrát. Třeba ty čtyřpásma budou potřebovat volný prostor ještě větší.

_________________
https://at-horns.eu


Naposledy upravil mabat dne 22 dub 2017 10:39, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová extravagance - variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 22 dub 2017 10:39 

Registrován: 22 dub 2012 10:39
Příspěvky: 42
Kraj: ČR - Plzeňský
Ten model vlevo od 1518 je take vlastni projekt ? :-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová extravagance - variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 22 dub 2017 10:41 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
To jsem někde našel, a výška je okolo 170 cm. Další míry pro potřeby obrázku nejsou potřeba.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová extravagance - variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 27 dub 2017 15:58 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Jestli to zbytečně nekomplikuju. Dát pod tu hornu 12" do basreflexu nebo 15" do uzavřené bedny by bylo mnohem jednodušší, je tam prostor pro nějakých sto litrů. Ale zase se mi líbí ta výsledná kompaktnost a optická lehkost stávajícího návrhu. Jinak už by to byla zas dost taková monolitická almara. Krom toho dipol na basech zněl vždycky líp, přirozeněji...

Kdyby to měl být aktiv, tak nad tím vůbec neuvažuju. U pasivu to chce trochu rozvahu, aby z té výhybky nebylo úplné monstrum.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová extravagance - variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 27 dub 2017 16:37 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
No já si něco takového rozhodně budu dělat tak, že pod hornu dám normálně basák...jestli už 12" nebo 15" - dle toho, co zajímavého seženu. A buď CL, nebo BR...to se taky ještě uvidí. Asi to na začátku pojmu jako totální low-cost experiment a využiju to, co mám doma. Pokud mě to chytne, zkusím to seriozněji. :)
Na té SH se mi líbí, že by se mělo defacto jednat o něco jako sakra dobrý širokopásmový reproduktor - bodový zdroj.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová extravagance - variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 27 dub 2017 17:00 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Důsledkem čehož to pak lze bez ztráty kvality poslouchat z libovolné, i malé, vzdálenosti. A samozřejmě úhlu.
To je na tom přirozeně to atraktivní - zúžená, velmi vyrovnaná směrovost z takřka bodového zdroje, bez projevů dělících frekvencí. Spektrálně vyrovnané zvukové pole v celé místnosti, tj. včetně všech odrazů. Dokonce, když se to dobře sejde, i s rovnou fází, tzn. nezkreslenými tranzienty. A to celé se skvělou dynamikou. Takový akustický svatý grál. Teď už to jen zrealizovat bez vedlejších výrazných neduhů. Zatím jsem takovou realizaci neviděl :)

CBT je na tom ve své podstatě hodně podobně, ačkoliv to vypadá úplně jinak.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová extravagance - variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 27 dub 2017 23:12 

Registrován: 04 zář 2016 15:56
Příspěvky: 171
Bydliště: Piešťany
Kraj: SR - Trnavský
Čo je myslené rovnou fázou resp. neskreslenými tranzientmi?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 28 dub 2017 07:18 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ale CBT bych řekl, že už je celkem hodně nákladná a složitá...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová extravagance - variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 28 dub 2017 08:05 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
marcin píše:
Čo je myslené rovnou fázou resp. neskreslenými tranzientmi?

Měl jsem napsat správně minimální fáze. Pak je fázová chrakteristika opravdu plus mínus rovná (konkrétně nulová) tam, kde je rovná amplitudová. Pak když do bedny pustíš třeba obdélníky, vyleze z toho zas něco dost na způsob obdélníků, a ne úplné klikyháky, což se jinak děje, když tam je fázové zkreslení, znamenající, že různé frekvence tou bednou projdou s různým zpožděním, což je zcela běžný případ u většiny beden. Nefunguje to samozřejmě úplně dokonale, tím spíš, že žádná bedna nehraje frekvence od DC do nekonečna.

Tedy, ne že by to mělo mít nějaký zásadní slyšitelý přínos, podle všeho, ale je to jedna z těch hezkých vlastností. Jinak u CBT lze dosáhnout téhož. Ono toho lze dosáhnout u jakékoliv bedny, ale u naprosté většiny jen pro jedno poslechové místo, pomocí DSP. Tady to funguje všude. Obecně, pokud je někde vyrovnaně směrující zvukovod, mělo by to fungovat vždy přinejmenším přes pásmo toho zvukovodu. Občas se mluví o významu fázového zkreslení pro lidský sluch někde v pásmu 700 Hz - 7 kHz (D. Griesinger).

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 28 dub 2017 09:20 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Tak on se obdélník nedá jako čistý obdélník reprodukovat asi žádným reproduktorem, protože mechanika... ale jinak chápu, co si se snažil sdělit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 28 dub 2017 09:21 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
No tak to souvisí s tím frekvenčním omezením. Reprák nehraje libovolně vysokou frekvenci, protože v první řadě má nějakou hmotnost, která to limituje. Směrem dolu se teoreticky dá až na 0 Hz dostat, ale poněkud přitaženě za vlasy. Ale to už je samozřejmě čistě akademická debata. Nic takového potřeba není.

Ovšem další podmínka je, aby nedocházelo k fázovému zkreslení, i když by to bylo amplitudově všude rovné. Což se u beden běžně děje, tj. že se celá bedna ve výsledku chová jako nějaký all-pass. Synergy horn se jako all-pass chovat nemusí, to jsem se snažil sdělit. Akorát je toho teda celkem nesnadný dosáhnout, a snad je to i zbytečný.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 11 kvě 2017 16:56 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Dál jsem se zatím nedostal, ale už mám výkres. Snad to půjde vyrobit :)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 11 kvě 2017 21:26 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Je to nějak moc komplikovaný? Co jsem zběžně koukal na fóra, kde to už pár lidí stavělo, tak se v podstatě jednalo o 8 desek...
Nebo si to vymyslel nějaký sofistikovanější? :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 11 kvě 2017 21:30 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Nikdy bych nefláknul driver jen tak do osmi desek :)

Ale na to ještě přijde řeč. Nechávám tam pár věcí "adjustovatelných", jelikož dopředu se dost těžko odhaduje, jak se to bude chovat. Až dojdu k nějakému optimu, tak to ukážu. Přemýšlím jen ještě nad materiálem, ale asi to bude MDF, přinejmenším jako prototyp.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 11 kvě 2017 21:50 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Každopádně takhle se zatím tváří ty dvě 15" Eminence v simulaci použité ozvučnice, tj. včetně "baffle-stepu". Celkem bez problémů bych se tak měl ve výsledku dostat na nějakých 95 dB/2,83V@m (při čtyřech ohmech, tedy), což by bylo super. Taky už může záležet, kolik dovolí driver na horním konci pásma, v konstantně směrujících hornách to padává rychle dolu, nicméně ta Sica vypadá, že by mohla chodit slušně.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2017 09:56 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
To je pěkný. Osobně jsem si nemyslel, že to pojede takhle nízko - pokud se tedy bavíme o té otevřené skříni.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2017 10:23 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Ne všechno by tak nízko jelo. Na to potřebuješ vhodnej reprák. Ty Eminence jsou na to celkem dobrý. Kdysi prodával Hadex (sic) podobný, a snad i lepší, asi za 250 Kč. Měl jsem čtyři, ale už jsou sdělaný, tak jsem musel sáhnout po těch Eminencích, který jsou skoro desetkrát dražší. A jistě by se našly i jiný.

Na doma dobrý :)

Jinak tohle je samozřejmě napřímo, úplně bez filtru. Výhybkou se s tím dají udělat ještě různý věci.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2017 10:31 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Pamatuju si je, ale jsou to už roky. Nevýhoda toho hadexu je, že dnes nějaký reprák je, zítra už ho nemaj a mít nebudou. Ale jinak se tam dá vybrat něco na podobný účel poměrně často.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Třípásmová variace na téma Synergy Horn
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2017 10:32 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Nj, jakmile něco takovýho mají, musí se to hned koupit, pokud možno ve velkým :mrgreen:

Teda zdaleka ne všechno je tam použitelný, samozřejmě, resp. velká většina není. Mívají tam ale čas od času i velmi dobrý (pro daný účel naprosto vhodný) věci za pár korun. Basáky do CBT mám taky od nich - těch jsem ale potřeboval jen 10 kusů (6") na bednu. Nikde jinde bych stejnou kvalitu tak levně asi nepořídil a ničím dražším už bych nic reálně nezískal. Středovejškáče do CBT už jsem ale musel vzít odjinud, to už se tam vybrat skutečně nedá, protože na nich ta bedna stojí a padá. Taky je to poměrně specifická věc, kterou je vůbec štěstí, že někdo v rozumný kvalitě dělá.

Není žádný umění dělat bedny z drahých repráků, ani to nezaručuje dobrý výsledek. Naopak to je umění, a hlavně daleko větší zábava :) Teda když se to zase nepřežene...

Vůbec se mně dlouhodobě jeví, že za repráky do už opravdu slušných beden dává smysl utratit tak okolo 20 tisíc (pár). A co je zajímavé, celkem bez ohledu na typ konstrukce. Prostě to tak vychází, přičemž občas se to povede i za míň.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 78 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group