Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 21:12


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Reprobedny Panasonic k plazmové TV - upgrade
PříspěvekNapsal: 26 bře 2020 23:53 

Registrován: 02 pro 2010 00:27
Příspěvky: 178
Kraj: ČR - Jihomoravský
Příloha:
IMG_20200326_190927.jpg
Zdarec.
Řeším teď "zadní boční" repro k domácímu kinu. Až budu mít čas, udělám kvalitní odladěné reprobedny odpovídající hlavním, ale do té doby (a může to trvat rok nebo dva nebo víc), tu mám nějaké jiné kompromisní.
Jsou to bedny, které byly u plazmové tv 42" Panasonic,. (rozměry 60x10x10 cm)
Poslouchal jsem je i rozdělal. Na poslech - po deseti minutách se na ně dá zvyknout, hrají všechny pásma kompromisně, samozřejmě žádný zázrak, ale dá se to poslouchat i samostatně... si myslím na surround.... prozatím....
A dá se jim slušně "naložit" i na hlasitosti...
Co by mě zajímalo:
1/ rozdělal jsem je a jsou tam dva basové reproduktory, stejné, jen jeden má 12ohm a druhý 8ohm
- jak je to laděné nebo je to jen poskládané z toho co měli a ono to hraje?? Tedy je to založené na něčem měřeném nebo jen zkusmo jak staré teslo bedny?
2/ jak to trošku vylepšit, aby to trošku líp hrálo?
- napadlo mě jen vyměnit kondenzátor za svitkový a vytlumit bednu silnějším molitanem a třeba se trochu utlumí ten plastový zvuk.

Díky za vaše připomínky k věci!!!! :)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Tesla ARS744, 1PF 068 88, HI-FI receiver Tesla SP201,..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprobedny Panasonic k plazmové TV - upgrade
PříspěvekNapsal: 27 bře 2020 02:15 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
jako zadní asi použitelný, stejně ten zadek hraje jenom středy a výšky, tj 200Hz a výš. Podle mě tam stačí nějakej rozumnej širokopásmovej repráček v minibudce. Já měl jako zadní ARS s výhybkou ala Godz, ale kvůli místu jsem je zaměnil za nějaký levný bazarový jednopásma HECO v cca 2l bedýnkách a v podstatě nepozoruju rozdíl.
Ad dva "basáky" s různou impedancí - můžou mít i různý TS parametry a je to tak trochu 2.5 pásmo, nebo je to jenom kvůli citlivosti a tomu, že takhle vyjde jmen. impedance 5 ohm ? proč zrovna tolik, nechápu. A nebo tam něco dali, aby to vypadalo sofistikovaněj :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprobedny Panasonic k plazmové TV - upgrade
PříspěvekNapsal: 27 bře 2020 09:15 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
1. Tesla nedělala výhybky náhodně. Bylo to na základě měření. Akorát se s tím moc nepárali (soudruhům to muselo stačit, nějaké těžké hifi se v ČSSR moc nevedlo) a víc hráli na citlivost, než vyrovnanou charku. Tady to předpokládám taky bude seskládaný nějak čistě účelově.
2. Výměna kondenzátoru za svitek tomu neuškodí, ale v zásadě to pokládám za zbytečné. Co se týče ozvučnice, pro zvýšení tuhosti by se to muselo alespoň vylepit bitumenovými pláty a následně to vytlumit rounem, vatou, vatelínem...
Varuju před molitanem, protože většina druhů má uzavřené póry. Jako tlumení to pak až tak dobře nefunguje, zato to odebírá objem.

Jinak bych v podstatě souhlas s kodlem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprobedny Panasonic k plazmové TV - upgrade
PříspěvekNapsal: 27 bře 2020 10:32 

Registrován: 02 pro 2010 00:27
Příspěvky: 178
Kraj: ČR - Jihomoravský
TLU : mám tu více tohoto molitanu, měl jsem ho na zatlumení více beden, výška 30mm
Z fotky mi dokážeš říct, jestli je vhodný?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Tesla ARS744, 1PF 068 88, HI-FI receiver Tesla SP201,..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprobedny Panasonic k plazmové TV - upgrade
PříspěvekNapsal: 27 bře 2020 11:28 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Prostě do toho molitanu foukni. Když přefouknout něpůjde, nebo jen velmi těžko, tak není vhodný.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reprobedny Panasonic k plazmové TV - upgrade
PříspěvekNapsal: 29 bře 2020 01:20 

Registrován: 02 pro 2010 00:27
Příspěvky: 178
Kraj: ČR - Jihomoravský
Laminat: Při troše snahy se přes molitan dalo i dýchat, díky!

Vyměnil jsem tedy kond a trochu vytlumil. Po krajích molitanem a pak celoplošně ještě "rouno"....
Zvuk: výšky bych nerad hodnotil, jestli se zlepšily, mohlo by to být jen vsugerované. Každopádně zvuk už není tak platově dunivý...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
Tesla ARS744, 1PF 068 88, HI-FI receiver Tesla SP201,..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group