Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 15:54


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 234 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 30 lis 2018 21:15 

Registrován: 18 říj 2016 08:00
Příspěvky: 265
Kraj: ČR - Olomoucký
Ještě k těm HPM 150.
HPM 1500 bude zřejmě ten samej průser?
Jsou tam stejný repráky a jsou stejně vzácný?
Mám možnost jedny koupit, ale nemám je kam dát tak váhám.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 26 led 2019 10:40 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Odlaďoval jsem i HPM1500, osazení je stejné, objem pro basák myslím ještě menší. Jiný je rozmístění měničů na ose Z kvůli "stepped baffle" kosntrukci, takže i výhybka vyšla mírně odlišná. Oba typy jsem dělal pro stejnýho člověka. Krom HPM150 a 1500 vlastní i VMA1 EVO a různý další menší bedny. Jednou jsme srovnávali odladěný HPM1500 s VMA1 EVO. Čekal jsem nějaký suverénní debakl pro pajonýry, ale ten se nekonal. Na dobrých nahrávkách byly VMA samozřejmě lepší...jdou hloběji, jsou kultivovanější, vyrovnanější. Na tupějších nahrávkách bych ale velmi často raději poslouchal HPM. Ty VMA používaj výškáč, který mimo osu velmi brzo (už od 5kHz) padá dolů a na mnoha nahrávkách je pak projev velmi poddekový. Podobně se chovaly i moje UE380-2 s první verzí výhybky. V originální verzi jsou však obě HPM-ka oproti VMA neposlouchatelné uječené krávy, co velmi brzo začnou jít na nervy.

No ale původně jsem nechtěl o HPM. Mám tady doma soubor vnitřností z Grundig Box 1600. Zatím jsem jen juknul na výhybky - klasika 12/12/18dB a okt., vzduchový cívky, kondy roederstein bipoláry a jeden svitek - a proměřil impedančky měničů + TS-ka basáků. Musím říct, že jsem celkem mile překvapen. Velmi dobrá zhoda u obou kusů z každýho typu, úplně čistý impedančky u kalot, velmi slušná citlivost basáků...a vlastně celkově velmi slušné TS parametry. Smekám před Grundigem...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 28 led 2019 23:19 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Teď když koukám na ty Hnůjdaje od Unicorna, připomělo mi to jedny staré Redstary. Vypadá to, že ty měniče tam jsou od stejného výrobce. Ne, celá ta bedna musela sjet snad ze stejného pásu!!


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 21 pro 2019 19:46 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Trochu bych to tady s dovolením oživil.
Během úklidu v práci jsem vyhrabal trofejní pár ARS330-01/4 z produkce TVM. Bedny mají transparentní minulost: Jako nové je koupila kterási farnost na Náchodsku. Příležitostně byly používané v kostele a po modernizaci elektroinstalace, kdy se bratři a sestry složili i na nějakou PA sestavu, je jeden kolega z branže místo na sběrný dvůr odvezl ke mě.
Osazení je ARN226-07/4, ARX130-20/4 a ARV3604. Ozvučnice bytelná z 19mm DTD lamina, kastlík pro střed, basreflex.
Příloha:
ARS330_001.jpg

Příloha:
ARS330_002.jpg

Příloha:
ARS330_003.jpg

Všecko se tváří jako Tesla/TVM standard. Na rozdíl od Litovelské ETY to má i opravdovou výhybku, bohužel stejně jako ETA osazenou výhradně bipoláry.
Jinak tu máme opět zdokumentovanou totální fascinaci igelitem, kterou kdysi spustila Elektronika Praha v polystyrénových RS20 a po léta ji držela při životě Tesla Valmez. V BR ozvučnici je to tedy docela úlet a v kastlíku středového repra tuplem.
Příloha:
ARS330_004.jpg

Příloha:
ARS330_005.jpg

Příloha:
ARS330_006.jpg

ARN226-07 mají zdvojený magnet a teoreticky by měly fungovat v basreflexu. Ovšem mají tuze velký Vas. Podle katalogových údajů to jakž takž vychází v 60 litrech, optimálně ve 110 litrech. Tady je k dispozici cca 30 litrů. Nátrubek je malinký, tenkostěnný, světlost 45 a délka cca 65mm. Simulace je na obrázku a bude to bučet. Jak je známo TS parametry bývaly u TVM ještě trochu přikrašlované, takže to asi bude ještě malinko horší.
Příloha:
ARS330.png

Zakreslím ještě schéma výhybky, změřím součásti a pokusím se soustavy uvést do funkčního stavu tak jak byly navržené a vyrobené. Pak je můžeme někdy někde poslechově porovnat s něčím známým.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 21 pro 2019 21:06 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
A schéma.
Co je zajímavé, všechny kondenzátory jsou OK a až na elyty 220u mají jen malé odchylky od jmenovité kapacity. Ty elyty mají od 238 do 255uF, což taky není vyloženě katastrofa.
Tlumivky jsem měřil frekvencí 1kHz tak jak byly na desce - to jest včetně malých železných šroubků.
Pokud pominu, že je výhybka v podstatě tabulková, jsou tu asi tak dva problémy: Bipoláry v sérii se středy a výškami a příliš velký činný odpor tlumivky v basech. S tím už to bude bučet jako o život.
Příloha:
ARS330cross.png


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 22 pro 2019 08:15 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Při nákupu v IKEA jsem hodil do košíku, resp. žluté igelitky, tenhle akušroubovák Fixa: https://m2.ikea.com/cz/cs/p/fixa-aku-sr ... -70223889/.
Neočekával jsem od toho zázraky, ale když se to zadřelo po utažení čtyř malinkých vrutů, vychází jeden vrut na dvěstěpadesát kaček
Samozřejmě to půjdu reklamovat ale na to musí manželka najít pečlivě uložený účet.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 22 pro 2019 08:31 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Uvažuješ chybně. Když JÁ si kupuju vercajk, počítám takhle:
První díra - 550Kč (cena vykružováku).
Všechny ostatní díry už jsou zdarma.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 22 pro 2019 10:27 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Tak to budu mít ještě větší radost - šroubovák amortizován a v IKEA dostanu za něj (manželka už účtenku našla) úplně zadarmo nový,

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 22 pro 2019 12:05 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Tak máš další čtyři pokusy. :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 22 pro 2019 12:19 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Aktuální šroubování jsem už dokončil pomocí zapůjčeného profesionálního (a samozřejmě špičkového) akušroubováku DeWalt (který stál ovšem jako patnáct těchhle srágor z IKEA) od kamaráda sádrokartonisty, takže na další čtyři pokusy mám klidně třeba rok.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 22 pro 2019 15:10 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
Ransom: Neco podobneho jsem tady jeste nedavno mel :-) ARN226-07/4, ARX150-25/8 a ARV104-03/4. Moje prvni aspon trosku poslouchatelne bedny na ktere jsem hral pres 10 let.
Jenze to si clovek nesmi postavit cokoliv odladeneho od Unicorna. Pak to skonci bum bac, okruzni pila a je z toho aspon trosku tepla. A TVM repro pro ktere neni vyuziti.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 22 pro 2019 19:41 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Unicornovky sú silno návykové - s jednou "chybou".
Po nich už človek odmieta počúvať sračky :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 30 pro 2019 12:50 

Registrován: 28 pro 2019 15:08
Příspěvky: 20
Kraj: ČR - Karlovarský
Všechny nejdříve slušně pozdravím, ahoj,
ale asi nejvíce padne otázka na "TheLastUnicorna".
Úplně na začátku vlákna se rozepisuješ o bednách Wharfedale valdus 500, koukal jsem i na foto a ty vypadají ještě dobře.
Odkryl jsem přední síťku na repro a všechny "středobasy" jsou skoro celý okolo měničů komplet vysypané (to elastické okruží),omlouvám se za neodborné pojmenování, prostě bedny na vyhození.
Mě sloužily cca 22 let a už na začátku musím říct, že to nebylo úplně ono, ale už jsem je měl.
Jo jinak tenkrát stály 12 000 Kč !
Myslíš, že má cenu je "něčím" osadit znovu a pokusit se o reinkarnaci ?
nebo je prostě vyhodit a zakoupit něco nového, popř. něco vyrobit ?
Díky moc za odpověď.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 30 pro 2019 14:11 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Pěnový závěs se dá na reproduktoru vyměnit, pokud se sežene ve vhodném rozměru.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 30 pro 2019 21:12 

Registrován: 28 pro 2019 15:08
Příspěvky: 20
Kraj: ČR - Karlovarský
Díky za odpověď,
pořád myslím na odpověď na začátku tohoto vlákna, TheLastUnicorna a to, že takovýma sra...... se nemá cenu zabývat.
Měl jsem takovou představu (určitě mylnou) osadit bednu jinými reproduktory třeba Dexon IRB 20/100 se správnou, patřičnou výhybkou atd, prostě využít bednu.
Ostatně staré osazení nepracuje ani s výhybkou je to takové divné 2,5 pásmo, už o tom psal na začátku TheLast...... .
Bedna má oddělený prostor pro středobas.
Otázka je, jestli vůbec má investice,v tomto případě nemalá, vůbec cenu a efektivitu.
Díky za každý názor a odpověď.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 30 pro 2019 21:35 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já myslím, že podle popisu se to příliš nehodí ani jako skelety na přestavbu. Tedy pokud je cílem získat s rozumnými náklady použitelné bedny. Pokud je cílem prostě si se stávajícími bednami hrát, pak máš před sebou přinejmenším dělání výztuh a úpravy nebo rovnou výměnu čela. Plus nutnost najít nějaký hotový projekt vhodný k vestavbě (to jest laděný v bednách podobného tvaru a rozměrů), případně nové odladění na míru.
Říkám to jako ten, kdo má za sebou podobných nesmyslných přestaveb mnoho.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 31 pro 2019 11:38 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Osobně jsem tehdy použil tyto skelety pro stavbu UE380-2 (takže přestavbou by se získal přesně to, co jsem měl já). Samozřejmě přestavba pak zahrnuje vyříznutí čela, vyhození příčky, vystužení bedny, nalepení nového čela a případná povrchovka. Dnes bych už do toho rozhodně nešel a nechal bych si naformátovat MDF-ku na míru. Je to zhruba stejně práce, ale bedna je pak tak nějak bez kompromisů.
Ty Valdusy samotný jinak nestojí ani "za psem hodit"...ono by mělo smysl opravit závěsy a za nějakou částku řekněme 2000Kč prodat. Kdyby šlo o výměnu závěsů u dvou měničů. Ale u šesti 8" repráků to nemá smysl, když si člověk sečte náklady a ty hodiny práce, co s tím stráví. Rozhodně nejvíc člověk ušetří a zároveň vydělá tím, že to za pár stovek prodá tak, jak to je. ;)
Tohle kdysi bývaly ty Valdusy:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 31 pro 2019 21:16 

Registrován: 28 pro 2019 15:08
Příspěvky: 20
Kraj: ČR - Karlovarský
Díky kluci................,
úplně jste mě nepotěšili, ale asi takovou odpověď, byť nerad, jsem očekával.
Trošičku to zabolí u srdce, 12000 Kč, rozřezat na půl a trochu se ohřát.....?
Jen takový dovětek, tyto bedny jsem zakoupil dva roky po té, co jsem si postavil vlastní, včetně našeho Tesla papíru basu a ty dodnes u kamaráda hrají pořád obstojně. Tak si říkám, jestli soudruzi v GB taky nedělají chyby a řekl bych dodnes. Samozřejmě v určité cenové kategorii ( v to doufám).
Nedělali jsme vše úplně špatně a asi bych se měl soudruhům, snad omluvit !
Uvažuji tedy o stvoření vaší stavebnice a váš názor na ni ?
Díky moc za váš čas.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 31 pro 2019 21:33 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
zolda - mňa moje pokusy s Teslovkami stáli hodne času a peňazí. Potom mi tu dvaja páni (...) dali možnosť počuť, ako to môže (nie hrať) znieť v rámci (finančných) možností, ak to REPRODUKUJE.
Jediné, čo ma na tom pre seba tak trocha mrzí je, že som ich nebral vážne o rok-dva prv. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 01 led 2020 18:22 

Registrován: 28 pro 2019 15:08
Příspěvky: 20
Kraj: ČR - Karlovarský
Zdravím,
musím pochválit tu přestavbu Valdusů, vypadají moc pěkně a dokážu si představit té práce a času.
Ještě se zeptám, jak to hrálo ?
Už jsem se tedy rozhodl pro vaší stavebnici a hned v pondělí ji objednám, moc se těším až ji uslyším na vlastní uši.
Otázka na konec, kam by jste zařadily cenově takové reprobedny Totem 100 - B, dle vašeho soudu ?
Než jsem vás tady oslovil, vybral jsem si původně bedny "Magnat Monitor Supreme 2002", má s nimi někdo svou zkušenost ?
Díky moc za váš čas.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 234 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group