Poslední návštěva: Právě je 21 srp 2019 20:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Co nám výrobci prodávají...
PříspěvekNapsal: 30 lis 2018 21:15 

Kraj: ČR - Olomoucký
Ještě k těm HPM 150.
HPM 1500 bude zřejmě ten samej průser?
Jsou tam stejný repráky a jsou stejně vzácný?
Mám možnost jedny koupit, ale nemám je kam dát tak váhám.

Offline Profil E-mail  

PříspěvekNapsal: 26 led 2019 10:40 
Řádný člen

Kraj: SR - Trenčianský
Odlaďoval jsem i HPM1500, osazení je stejné, objem pro basák myslím ještě menší. Jiný je rozmístění měničů na ose Z kvůli "stepped baffle" kosntrukci, takže i výhybka vyšla mírně odlišná. Oba typy jsem dělal pro stejnýho člověka. Krom HPM150 a 1500 vlastní i VMA1 EVO a různý další menší bedny. Jednou jsme srovnávali odladěný HPM1500 s VMA1 EVO. Čekal jsem nějaký suverénní debakl pro pajonýry, ale ten se nekonal. Na dobrých nahrávkách byly VMA samozřejmě lepší...jdou hloběji, jsou kultivovanější, vyrovnanější. Na tupějších nahrávkách bych ale velmi často raději poslouchal HPM. Ty VMA používaj výškáč, který mimo osu velmi brzo (už od 5kHz) padá dolů a na mnoha nahrávkách je pak projev velmi poddekový. Podobně se chovaly i moje UE380-2 s první verzí výhybky. V originální verzi jsou však obě HPM-ka oproti VMA neposlouchatelné uječené krávy, co velmi brzo začnou jít na nervy.

No ale původně jsem nechtěl o HPM. Mám tady doma soubor vnitřností z Grundig Box 1600. Zatím jsem jen juknul na výhybky - klasika 12/12/18dB a okt., vzduchový cívky, kondy roederstein bipoláry a jeden svitek - a proměřil impedančky měničů + TS-ka basáků. Musím říct, že jsem celkem mile překvapen. Velmi dobrá zhoda u obou kusů z každýho typu, úplně čistý impedančky u kalot, velmi slušná citlivost basáků...a vlastně celkově velmi slušné TS parametry. Smekám před Grundigem...

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

Offline Profil E-mail  

PříspěvekNapsal: 28 led 2019 23:19 

Teď když koukám na ty Hnůjdaje od Unicorna, připomělo mi to jedny staré Redstary. Vypadá to, že ty měniče tam jsou od stejného výrobce. Ne, celá ta bedna musela sjet snad ze stejného pásu!!

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!

Offline Profil E-mail  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 123 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]