Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 12:13


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 312 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 10 čer 2014 13:20 

Registrován: 13 lis 2011 20:13
Příspěvky: 138
Kraj: ČR - Pardubický
[quote="laminat"]Tohle není naštěstí téma k Unicornovým projektům, takže tě nem
proč? myslíš že to hovadina, to já nevim proto se ptam chytrolinu jako jsi ty


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 10 čer 2014 13:35 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
To ARN-ko by se muselo tahat dost vysoko...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 10 čer 2014 13:38 

Registrován: 13 lis 2011 20:13
Příspěvky: 138
Kraj: ČR - Pardubický
TheLastUnicorn píše:
To ARN-ko by se muselo tahat dost vysoko...

Konečně někdo kdo odpoví, a nemachruje. Diky THELAStnunicorn,
Vysoko je cca kolik, 600 HZ


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 10 čer 2014 14:47 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Je to defacto 4" s papírovým závěsem, vlastní rezonance se často pohybuje na hranici 300Hz, v budce ještě víc stoupne, takže dělička spíš tak od 800Hz. ARN73x potřebuje něco, co lze dělit bez problémů pod 500Hz, čemuž odpovídá tak 5" gumák, nebo 6,5" papír.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 19 kvě 2016 14:29 

Registrován: 01 úno 2016 23:15
Příspěvky: 14
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Nazdar, trochu rozbehnem túto tému :D
Tieto reprosústavy mám už nejaký ten rok. Za ten čas som sa im veľmi nevenoval ale teraz ma tak napadlo ich trošku upraviť (výhybka, pre maľovať, namaľovať atď) akurát neviem či sa mi to oplatí robiť, keďže už som počul veľakrát ako strašne hrajú atď (tiež mi ten zvuk nepríde najlepší). Moja otázka teda znie či sa oplatí do nich niečo investovať alebo zostať pri starých dobrých 1PF06767. :D Výzorovo sa mi javia ako veľmi pekné doplnky a je mi ich ľúto dať preč. Predom ďakujem :)

_________________
Systém:
Receiver: Pioneer VSX-528
Reproduktory: Tesla ARS 934
Tape Deck: Technics M-12
Gramofón: Omnitronic BD-1650, Behringer PP400
Slúchadlá: Audio-Technica AT-M50X


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 19 kvě 2016 19:52 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ty bedny jsou svou celkovou koncepcí nesmyslné. Slyšel jsem výsledek s novou výhybkou. Je to o mnoho lepší než původní stav, ale je to velmi, opakuji: VELMI nákladné a pracné a podle mého se to nevyplatí.
ARN738 je výborný basák, ale rozhodně ne v těch 31 litrech co tady na něj zbyly. Zbytek se rozumně použít nedá.
Pokud se ti líbí design a má to zároveň nějak hrát, nejschůdnější cesta je celkové přeosazení (po výměně či úpravě přední stěny).
Já do jednoho páru těchhle skeletů vestavěl kamarádovi TM-380 a hraje to nesrovnatelně lépe. Nebo se nabízí vestavět třeba Totemy 80. U těch by ani nemusel tolik vadit tvar, zapuštění předku a rámeček. Po odstranění kastlíku středového repra zbude cca 34l, což by mělo stačit.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 19 kvě 2016 21:46 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
A ještě jedno upozornění - tohle je téma o 1PF 067 08 a ajoy123 se ve svém příspěvku zmiňuje o 1PF 067 67. Tak nevím, zda má oboje nebo je to zbloudilý příspěvek.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 19 kvě 2016 22:49 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Laminate-nečetl jsi pozorně-on se ptá jestli má něco dělat s těmi 1PF 067 08, anebo zůstat u svých původních 1PF067 67.
Já mám v současné době oba tyto modely.
Faktem je, že oba výše zmíňené modely nejsou žádná "špica", ale z nostalgie si je semo-tamo rád poslechnu. V jednom z předchozích párů jsem měl zkušebně nainstalovanou poupravenou výhybku z ARS330-03/8. Přineslo to velmi pozorovatelné zlepšení zvukového projevu, takže cesta úpravy původní 6dB výhybky za 12dB je přínosná. Na druhé straně projekt na vylepšení této výhybky, který se zde někdy od roku 2010 dlouho táhl do cíle, pokládám za neefektivní (i když třeba zlepšení přinesl), vzhledem k náročnosti provedení. To už je snad lepší zabudovat jiné měniče.


Naposledy upravil elyt dne 24 kvě 2019 17:48, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 20 kvě 2016 17:03 

Registrován: 01 úno 2016 23:15
Příspěvky: 14
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
aha, takže sa mi to moc neoplatí. Tak ich len jednoducho trochu vyčistím a základné ošetrenie repro nech to aspoň nejak vyzerá. Mimo toho, na stavbu novej bedne alebo kompletnú úpravu teraz momentálne vážne nemám čas. Ale ďakujem vám všetkým :)

_________________
Systém:
Receiver: Pioneer VSX-528
Reproduktory: Tesla ARS 934
Tape Deck: Technics M-12
Gramofón: Omnitronic BD-1650, Behringer PP400
Slúchadlá: Audio-Technica AT-M50X


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2019 11:40 

Registrován: 14 bře 2009 19:57
Příspěvky: 388
Bydliště: U Ostravy
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Před šesti lety jsem zde v tomto vlákně popisoval renovaci svých 1PF. Tyto pak odešly z domu, po té jsem měl ještě další pár a ten potkal stejný osud. Je zajímavé, že i když tyto bedny nevynikají zrovna dobrou reprodukcí a zvláště zde jsou terčem veliké kritiky, tak se vždy v inzerci prodaly téměř okamžitě. Samozřejmě, že jsem je nenabízel za nějaké nadsazené ceny.
Asi před dvěma lety jsem získal ze sousedství další pár (ve stavu šrotu), který měl jít do sběrného dvora. Po jejich prvotním vyzkoušení jsem zjistil, že v obou byly vadné basové reproduktory a spálený jeden výškáč. Jeden basák jsem opravil - měl částečně odlepenou membránu od koše a tudíž drnčel, druhý byl neopravitený, jelikož měl asi po nějaké ráně utržený magnet. Vadné reproduktory jsem nahradil z domácích zásob, pak ještě následovala repase výhybek a po krátkém používání byly bedny odloženy.
Za nějakou dobu se zde na Repromanii objevil návrh od TLU na vylepšení těchto výrobně nevydařených beden - viewtopic.php?f=61&t=7065
Ihned jsem vstoupil do hromadné objednávky nových výškáčů, abych jej ověřil. Realizace byla provedená jen s přibližnými hodnotami součástí nové výhybky, jelikož jsem použil to, co bylo zrovna k dispozici. Nehodlal jsem vložit do víceméně zkušební přestavby nějaké vysoké finance. Výsledek byl dobrý, takže jsem začal bedny opět pravidelně využívat.
Poslední výrobní série těchto reprosoustav již byla ve výrobě osazována novou řadou středových repro ARO 6808, které se mi jeví přednesem lépe, než původní ARO. Během zimy se mi podařilo z inzerce nové ARO 6808 sehnat, takže jsem je nyní do beden použil. Výsledek byl tak dobrý, že jsem nakonec i výhybky definitivně přestavěl, aby přesně odpovídaly návrhu.
Po přestavbě jsou ze šrotovních beden bedny velmi dobře hrající, které mi zvukově maximálně vyhovují a nahradily moje větší reprosoustavy Grundig. Řekl bych, že i jejich průmyslový vzhled po odložení krycích rámečků je něčím fascinující. No zkuste najít něco obdobného z produkce jiných výrobců vč. použití takto velikých středových repro - je to prostě unikát.
Závěr: pokud máte, nebo seženete tyto bedny, tak stojí za to vložit finance do jejich přestavby, neboť v provedení původním jejich reprodukce jen těžko někoho uspokojí.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2019 15:48 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ten dayton tam vypadá, jako by byl odvždycky. Pro sběratele dobrý, ale možná líp hraje moderní 6.5" a tenhle vejškáč, akorát s měnší cilivostí...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Renovácia 1PF 067 08, úspešná + foto
PříspěvekNapsal: 25 kvě 2019 16:34 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Kodl: To máš samozřejmě pravdu. A elyt to asi myslel tak, že pokud někdo má, nebo se za "děkuji" dostane k těmhle bednám. Ne, že si je za nějakou přemrštěnou cenu koupí a ještě půjde dělat přestavbu, aby přišel k něčemu normálně hrajícímu.:) A taky je potřeba vzít v úvahu různý fandy teslácký techniky, kteří chtěj mít doma dobovou sestavu s tím, že to bude i nějak hrát.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 312 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group