Poslední návštěva: Právě je 26 dub 2024 02:37


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: kytarové combo
PříspěvekNapsal: 25 led 2014 13:51 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
zdravíčko
jelikož jsem shromaždil další dva páry ARO689 a kamarád chce solidní bednu ke kytaře tak se na vás obracím s prosbou o nasměrování do té správné škatulky, a první otázkou je, jestli mám použít něco tranzistorového to ale nevím co, naopak s integráčema se to jen hemží třeba toto http://www.ges.cz/cz/stavebnice-g039-GES07800011.html nebo pak hotovku http://www.elektronicke-stavebnice.cz/p ... zesilovac/ potom bych asi použil filtr pro AROčka co mi tu někdo dal v předešlém vlákně. Nevím si moc rady tak kdybyste mi pohohli tak bych byl rád :-) díky :-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: kytarové combo
PříspěvekNapsal: 25 led 2014 14:07 

Registrován: 06 srp 2009 09:53
Příspěvky: 303
Bydliště: Zašová
Kraj: ČR - Zlínský
prvně se zeptám, kolik nato je peněz? toroid máš?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: kytarové combo
PříspěvekNapsal: 25 led 2014 15:00 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jestli to je na elektrickou kytaru, ta věz následující:
- Není to HiFi, takže tam nejde o věrnou reprodukci v pravém slova smyslu. Z toho důvodu nepotřebuješ ten filtr. Výsledný zvuk kytary je tvořený celým řetězcem od snímače po reprák a reprák je tam z velké části určující - vlastně tady funguje jako součást nástroje. Ke kytaře se hojně používá ekvalizér, takže se zvuk dá upravit v něm variabilně a ne filtrem napevno.
- Vhodnější než řada 68x je řada s feritovým magnetem (66x nebo 660x). Má ostřejší zvuk a větší citlivost.
- Bacha na to, že kytara dává signál bohatý na harmonické a prakticky bez dynamiky. Zesilovač proto musí mít bytelné chlazení a bytelný zdroj, protože na rozdíl od reprodukované hudby tady pojede prakticky furt na plný knedlík a na hranici limitace.
Z téhož důvodu příliš NEPŘEKRAČUJ jmenovitý výkon repráků, to jest 10W//8R na dva ARO689 v sérii, jinak je vyčudíš. Na reprodukovanou hudbu snesou mnohem víc. NEDOPORUČUJU vytvářet boostrovaný zvuk přebuzením zesilovače, ale jenom pomocí nějakého multiefektu a DOPORUČUJU naopak doplnit nějakou indikaci přebuzení, jinak tyhle repráky splehlivě vyčmoudíš.
- Díky těm omezením ti z toho vyjde combo na domácí tréning v obýváku, s relativně slušným zvukem, ale na koncertování to rozhodně není.

Z těch odkazů vyhoví oba. S TDA2009 jsem to jednou kamarádovi dělal taky. Napájení 24V ss, jde to dát i do můstku a vynechat výstupní kondy, ale v tomto případě je lepší oddělení repráků kondenzátorama ponechat a jenom je zmenšit asi na 470uF.
Kdybys chtěl, můžu ti k tomu přibalit bytelný spínaný zdroj 24V, co jsem zmiňoval v SZ.
U toho kytarového zesilovače jim nějak hapruje zákon zachování energie: Napájení 20V/0,7A, výstupní výkon 20W...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: kytarové combo
PříspěvekNapsal: 25 led 2014 16:41 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
to bys mi pomohl, díky moc :-) s těmi magnety jsem tak trochu počítal, jinak díky za pomoc :-) s těmi snímači bude problémek, kytaru si vlastně kupuje až za nějakou dobu tak teď jen sesumírovávám materiál aby pak nemusel dlouho čekat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: kytarové combo
PříspěvekNapsal: 26 led 2014 16:23 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 lis 2008 08:35
Příspěvky: 750
Bydliště: Havířov
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Tady bych jen zmínil, že ferit v případě 20cm ARO bude lepší, ale obecně se na kytaru používá naopak AlNiCo magnet, ze starých repráků je ideální ARO, nebo ARZ 711, z ještě větších pak přímo pro kytaru určený ARM (když Tesla)... Osobně jinak neznám nikoho, kdo by hrál na repru s feritem... Všechno jednak lampové zesy a dá se říct zásadně repra s AlNiCo.

_________________
Zesy: Proton AA-1150+P-1100, Dual CV 1462, NAD 912, Transiwatty
Bedny: VA Bear Towers, [ARS 844, 1058, 821], RRR S-30B, RFT B3010
Suby: ARN 312, ARN 930
Ostatní: Denon DVD 3910, TU-1500AE, DCD 715, DRM 540, Dual CT 1462


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: kytarové combo
PříspěvekNapsal: 26 led 2014 17:10 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak snad to tak vyznělo, když jsem psal o ARO689.
On kdysi za mnou přišel kamarád s doma dělaným cvičným otevřeným pidikombem s 10W zesilovačem a měl v tom ARN6604, což byla totální pitomost. Tak jsme tam vyzkoušeli všechny možné 20cm ARO a ARZ, co jsem kde našel. Nejlíp vyšel ARO667 a ARO6604. ARO511 je zastřený a málo citlivý, ARO689 ujde, ARZ6604 moc ječí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: kytarové combo
PříspěvekNapsal: 26 led 2014 17:21 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 lis 2008 08:35
Příspěvky: 750
Bydliště: Havířov
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Jasně, to plný souhlas, taky jsem to tak zkoušel... Mě zas beztak někdo chytně za slovo, že ARZ 711 není AlNiCo, jakože není... :-) Psal jsem to tak nějak obecně, co mám vyzkoušené - 511ky spolu s nějakými ARE 367(?) přes kond, obojí po 2 kusech mám v nočním stolku na chalupě. 8-) Na to drnkání tam to zatím stačí... V tomto případě, pokud to má být první kombo s kytarou, tak to taky poslouží s těmi 689.

_________________
Zesy: Proton AA-1150+P-1100, Dual CV 1462, NAD 912, Transiwatty
Bedny: VA Bear Towers, [ARS 844, 1058, 821], RRR S-30B, RFT B3010
Suby: ARN 312, ARN 930
Ostatní: Denon DVD 3910, TU-1500AE, DCD 715, DRM 540, Dual CT 1462


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: kytarové combo
PříspěvekNapsal: 27 led 2014 04:53 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Viper píše:
Tady bych jen zmínil, že ferit v případě 20cm ARO bude lepší, ale obecně se na kytaru používá naopak AlNiCo magnet... Osobně jinak neznám nikoho, kdo by hrál na repru s feritem... Všechno jednak lampové zesy a dá se říct zásadně repra s AlNiCo.


To je právě jedna velká pověra, už jsme to tu řešili. Je úplně jedno z čeho ten magnet je, závisí jen na jeho výsledné síle. Když budeš mít dva stejné repráky s různými magnety o stejné síle pak rozdíl nepoznáš. Ta legenda o AlNiCo pochází asi z doby, kdy reproduktory s AlNiCo byly současně reproduktory se silným pohonem, které dokázaly díky větší síle zřejmě vytvářet zřejmě dynamičtejší projev. Jenže zrovna u těch ARO6xx je ta verze s AlNiCo magnety slabší než feritová. Magnet sice jako takový má co se týče objemu větší sílu, ale je tak malý že nedokáže překonat sílu toho feritu. V tomto případě bude jednozněčně lepší feritová verze. Dneska se AlNiCo řeší proto, že dnes se téměř výhradně dělají reproduktory s tímto typem mag, obvodu jako kytarové speciály. Je jasné že kytarový speciál bude hrát lépe než běžný reprák. Takže NE - NEHRAJE TO LÉPE KVŮLI ALNICO, ALE KVŮLI KONSTRUKCI JAKO CELKU.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: kytarové combo
PříspěvekNapsal: 27 led 2014 09:09 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 lis 2008 08:35
Příspěvky: 750
Bydliště: Havířov
Kraj: ČR - Moravskoslezský
No říkej si co chceš, jasně jsme tu psali oba s ransomem, že v případě těch 20cm ARO teda lépe ferit, ale obecně prostě nemáš pravdu, si někdy projdi stránky s kytarovými speciály a zjistíš, že ty feritový jsou jednak levnější a jednak i parametrově horší... Asi by to jinak nepoužívali, kdyby v tom nebyl rozdíl, nemyslíš? Že někdo na to nemá, už je jiná věc...

_________________
Zesy: Proton AA-1150+P-1100, Dual CV 1462, NAD 912, Transiwatty
Bedny: VA Bear Towers, [ARS 844, 1058, 821], RRR S-30B, RFT B3010
Suby: ARN 312, ARN 930
Ostatní: Denon DVD 3910, TU-1500AE, DCD 715, DRM 540, Dual CT 1462


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: kytarové combo
PříspěvekNapsal: 27 led 2014 09:49 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Pánové, nelámejte fyziku přes koleno a nešiřte tady voodoo. Prostě na materiálu magnetu nezáleží.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: kytarové combo
PříspěvekNapsal: 27 led 2014 15:11 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
ale na síle jo....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: kytarové combo
PříspěvekNapsal: 27 led 2014 17:06 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Jistěže na síle jo. AlNiCo magnet stejného objemu bude silnější, než feritový. Jenže naše malé ARO mají malinkaté magnetky, které se používaly v principu kvůli magnetickému stínění a ne kvůli síle.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: kytarové combo
PříspěvekNapsal: 27 led 2014 22:02 
Uživatelský avatar

Registrován: 28 zář 2011 13:41
Příspěvky: 1165
Kraj: ČR - Moravskoslezský
já to vím, tak nevím co tu všichni řešíte :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: kytarové combo
PříspěvekNapsal: 28 led 2014 02:45 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Vipere vysvětlil jsem to dost jasně - fakt z toho děláš voodoo. Kdybys v tom repráku s AlNiCo co opěvuješ vyměnil za magnet naprosto (!) stejné síly jako ten původní (byl by o něco větší - viz porovnej si magnet na ARA9918 a ARA390) tak nepoznáš absolutně vůbec nic! Leda že by autosugesce - známe to, pemza pod zesilovačem, izolátory pod reprokabely, demagnetizovaná CDčka s okrajem zamatlaným zelenou fixou, AlNiCo magnety... :mrgreen:

Ono je klidně docela dobře možné že v rámci marketingu výrobci současných kytarových repráků ty feriťáky zcela úmyslně nedělají lepší jak zajeté AlNiCo řady aby ty AlNica neztratily punc výjimečnosti a dalo se na tom víc rejžovat. jenom blázen by si pod sebou takhle podřízl větev když jsou lidi ochotní tomu věřit. Také nikdo jiný už praktivky tyto magnety u reproduktorů nepoužívá jelikož je to ekonomicky neobhajitelné (výroby je dražší jak kvůli surovinám a způsobu zpracování, tak zejména kvůli drahé likvidaci ekologicky zatěžujících odpadů které při výrobě vznikají). Všude tam kde šlo o objem/hmotnost je nahradil neodym.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: kytarové combo
PříspěvekNapsal: 28 led 2014 09:38 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 lis 2008 08:35
Příspěvky: 750
Bydliště: Havířov
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Jasně, tak hlavně že ty jako jeden z prvních si několikrát zmiňoval, že starší 9918 je lepsí jak 390 a ono se i stačí na ty parametry podívat... Další věc je, kde chceš ty svoje naprosto stejné repra vzít? Jaksi se na to díváš málo komplexně... Proč se asi používají spíš ty AlNiCo pro nástroje? Je to celkem prosté, nemůžeš tvrdit, že magnety jsou stejné, když ferit má stejnej účinek až když je alespoň 2x vetší, než AlNiCo a neodymovej může být dokonce jen čtvrtinový a bude to mít stále stejnou sílu... Jeden z důvodů u těch ástrojů je účel dobové repliky a druhej je především hmotnost, protože ten tvůj teoretickej feriťák bude jaký? No bude ku*va těžsí, těžší, těžší!! Myslete politicky, Halík... Tak samo ty neodymové dělaj asi jen proto, aby měli, žejo podle tebe, páč ono je to vlastně naprosto stejné, jako ten ferit... Já bych tedy viděl především značný rozdíl v síle magnetu vzhledem nutnému množství masy pro dosažení stejných (většinou ještě lepších) parametrů oproti feritu - on bude asi rozdíl se tahat někde s 50kg bednou nebo s 30kg. Je třeba to brát jaksi celkově. Tvrzení, že ferit a AlNiCo jsou stejné nebo že je jedno jakým způsobem se té dané síly docílí bych nepovažoval přinejmenším za vhodné... Ale jen si mudruj. :lol:
K tomu bych měl dodat co říkával kdysi děda: "Jedno je, když vemeš hovno a čuchneš z té a z té strany"... 8-)

S tím marketingem si na to kápnul, to je zcela zřejmé, no ale jak jsem psal, je třeba to vzít tak nějak celkově? Na co je mi tvůj teoretickéj ferit, kterej bude stejný, jako jeho protějšek s AlNiCo, když si na něj prakticky nezahraju, protože se prostě takový nedělá...? No k hovnu asi, ne...?

_________________
Zesy: Proton AA-1150+P-1100, Dual CV 1462, NAD 912, Transiwatty
Bedny: VA Bear Towers, [ARS 844, 1058, 821], RRR S-30B, RFT B3010
Suby: ARN 312, ARN 930
Ostatní: Denon DVD 3910, TU-1500AE, DCD 715, DRM 540, Dual CT 1462


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: kytarové combo
PříspěvekNapsal: 28 led 2014 12:55 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Chlapi, to není feritem. To máte z toho, že se nemodlíte!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: kytarové combo
PříspěvekNapsal: 28 led 2014 13:04 
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2013 23:11
Příspěvky: 945
Bydliště: Reichenberg
Kraj: ČR - Liberecký
Já bych si připravil tu tvojí "měřící sadu" do pohotovostního režimu... ;)

_________________
Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
---Moje sbírka LP---


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: kytarové combo
PříspěvekNapsal: 29 led 2014 23:48 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Jenže o tom tu není řeč. Řeč je o tom že odmítám tvrzení že by reprák hrál lépe protože magnet má složení takové nebo onaké. Tvrdím že rozhodující je síla pohonu za předpokladu že vše ostatní bude stejné. Tak proč tu řešíme hmotnost, dobové repliky a kdoví co ještě? To je jako tvrdit že dvě identická auta nepojedou stejně protože to s vintage chromovými nárazníky pojede lépe. leda tak v očích majitele který se bude kochat chromovými doplňky místo aby koukal na cestu.

Dobové repliky beru - tu jsem nikdy nerozporoval.
Hmotnost neberu - tam by lépe posloužil dnešní neodym a vyšlo by to paradoxně levněji vzhledem k masovosti výroby neodymových magnetů. Ale nedalo by se na tom tolik rejžovat co?
Ano tvrdil jsem že z kusů co jsem měl možnost měřit byly ty ARA9918 o něco málo lepší než ARA390 ač jsou ty repráky až na tvar příruby a materiál magnetu stejné. Ale ne protože AlNiCo jako materiál.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: kytarové combo
PříspěvekNapsal: 30 led 2014 00:11 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 lis 2008 08:35
Příspěvky: 750
Bydliště: Havířov
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Víš co Thalesi, jdi s tím už někam, jo... Na ty tvoje teoretické ferity z $$ soukromé tvé továrny, nebo odkud bys je tak asi bral nejsem zvědavej... A nebo mi sem dej konkrétní STEJNÉ repra, jsem zvědavý, kde je seženeš...
Jo a s tou hmotností, klidně si namagnetizuj i ho*no, ono se tady bavíme o nástrojovém repráku a tam se ta hmotnost řešit musí, takže pokud někdo chce dobovou repliku, tak jedině AlNiCo, nebo pak ne repliku a použije neodym... To bude tím, že neumíš na nic hrát, nikde si nevystupoval a nemusel se tahat s apecem, jinak bys nemlel takové hovadiny s hmotností.

A ještě mi řekni, kde ku*va v této větě, cos vypíchnul, píšu o tom, že by ten reprák s AlNiCo hrál lépe?!
"Tady bych jen zmínil, že ferit v případě 20cm ARO bude lepší, ale obecně se na kytaru používá naopak AlNiCo magnet, ze starých repráků je ideální ARO, nebo ARZ 711, z ještě větších pak přímo pro kytaru určený ARM (když Tesla)..."

Jen jsem psal, že se používá... Toš seš asi slepec, nebo neumíš pochopit text... Je to jen a pouze to tvoje slovíčkaření z komára udělat velblouda abys ty se cítil jako někdo, no jasně...

_________________
Zesy: Proton AA-1150+P-1100, Dual CV 1462, NAD 912, Transiwatty
Bedny: VA Bear Towers, [ARS 844, 1058, 821], RRR S-30B, RFT B3010
Suby: ARN 312, ARN 930
Ostatní: Denon DVD 3910, TU-1500AE, DCD 715, DRM 540, Dual CT 1462


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: kytarové combo
PříspěvekNapsal: 30 led 2014 12:36 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Přijde mi docela škoda, že když Venda konečně poprvé hodí na diskuzi něco, co dává smysl a mohlo by být k použití, zaserete mu to celý dohadama o něčem, co se tady už probíralo mnohokrát.
A není to poprvé, co se něčí dotaz zvrhne v hádku odborníků a zůstane bez odpovědi.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group