Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 16:23


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: problém s ARS 844
PříspěvekNapsal: 14 říj 2008 22:52 

Registrován: 14 říj 2008 22:40
Příspěvky: 3
Mám reprosoustavu ars 844 a zdá se mi, že nehrajou vůbec středy v tom koaxu, ten zvuk je udušenej.
Vyměnil jsem kondenzátory elektrolity prohřál všechny spoje, jako prevenci studeného spoje a pořád nic. Nevíte čím to můe být?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém s ARS 844
PříspěvekNapsal: 15 říj 2008 02:19 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Třeba jsou ty středy fakt připečené. Odpoj střeďák a zkus ho propísknout samostatně jak se chová. Nebo ho odpoj a připoj ho normálně na zesík samostatně bez výhybky a na ekvalizéru sui stáhni všechno pod 100Hz na minimum. Co to dělá?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém s ARS 844
PříspěvekNapsal: 15 říj 2008 08:29 

Registrován: 05 říj 2008 09:26
Příspěvky: 569
Bydliště: Trenčín
Kraj: SR - Trenčianský
premeraj Re (jednosmerný odpor cievky) toho streďáku, mal by sa pohybovať okolo 3-4ohm.
Zapojenie je pôvodné, nijako neupravované? Nieje streďák prepólovaný? Keď jemne zatlačíš na stred membrány, nedrie náhodou cievka o pólák?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém s ARS 844
PříspěvekNapsal: 20 říj 2008 02:42 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Hlavně si těch beden važ a neubliž jim, jsou to prima bedny i když se nehodí na všechny hudební styly.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém s ARS 844
PříspěvekNapsal: 22 říj 2008 14:35 

Registrován: 14 říj 2008 22:40
Příspěvky: 3
Tak už jsem na to přišel. Byly tam studené spoje, v té výhybce, jak jsou ty velké cívky, tak v tom přechodu z drátu na kabel. Asi lepší na vysvětlení bude fotka. Nevím, jak to odborně nazvat. A ještě jeden dotaz, nevíte proč má ten střeďák otočenou fázi? je to vidět i na fotce.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém s ARS 844
PříspěvekNapsal: 22 říj 2008 14:41 

Registrován: 14 říj 2008 22:40
Příspěvky: 3
Thales píše:
Hlavně si těch beden važ a neubliž jim, jsou to prima bedny i když se nehodí na všechny hudební styly.
Mohl bys konkrétně jmenovat na jaký styl se nejlépe hodí? Já je mám teprve chvilku, ale zatím docela dobře berou vážnou hudbu. Zdá se mi, že mají takový měkčí chod.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém s ARS 844
PříspěvekNapsal: 23 říj 2008 08:03 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
Niesú tie cievky vinuté hliníkovým drôtom?

Mal som podobné bedne, a mne sa hodili na také staršie štýly typu country, starší POP a podobne.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém s ARS 844
PříspěvekNapsal: 25 říj 2008 05:05 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Bohužel tohle je jasný hliník. S hlínou je sranda. Blbě se s ním dělá člověku který s tím má zkušenosti natož někomu nezkušenému. Nicméně s trochou šikovnosti to lze.

bedny se skutečně hodí víc na takovou nějakou normální lidskou pohodovou hudbu než na nějakou elektroniku. Velmi dobře se hodí například k TV kde mají pěkné měkčí neunavující basy a velmi dobře srozumitelné středy. U TV pak ani není třeba věnovat pozornost jiným jejich neduhům. Stačí jen zrekonstruovat výhybku a je to.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém s ARS 844
PříspěvekNapsal: 27 lis 2008 15:26 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 lis 2008 08:35
Příspěvky: 750
Bydliště: Havířov
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Tak jsme dneska s taťkou vyměnili bedny a vrátily se mi zpět ty ARS 844 - po technické stránce jsou naprosto v pořádku, reproduktory jsou taky krásně tmavé, nevybledlé, ale problém je v celkovém vzhledu...
Podepsal se na nich zub času, průzvučné tkaniny se chystám co nejdříve vyměnit - že jsou zaprášené, by tak nevadilo, to by šlo vyčistit, ale na jedné bedně je tkanina v rohu mírně natrhlá (byly minimálně 6x převážené), takže tam dám nové. V tom bych problém neviděl.

Spíš přemýšlím, co udělat s povrchovkou beden... Původní tapety jsou na jedné bedně ještě jakš takš dobré, ale na druhou bednu z boku pralo slunko (ještě u původního majitele...) a tapeta se zcvrkla, naskákaly na ní bubliny a dost zčernala. Je nějaký dobrý způsob, jak původní tapety sundat? Abych tam potom mohl nalepit nové - docela dost to na bednách drží. Hodil by se mi každý návrh, co s tim, chtěl bych bedny uvést do stavu co nejblíže tomu původnímu. ;)

_________________
Zesy: Proton AA-1150+P-1100, Dual CV 1462, NAD 912, Transiwatty
Bedny: VA Bear Towers, [ARS 844, 1058, 821], RRR S-30B, RFT B3010
Suby: ARN 312, ARN 930
Ostatní: Denon DVD 3910, TU-1500AE, DCD 715, DRM 540, Dual CT 1462


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém s ARS 844
PříspěvekNapsal: 18 kvě 2009 18:58 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 bře 2009 01:23
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha 9
ARS 844, 840 atd. pasují na milimetry přesně do staršího sektorového nábytku. Mají šíři 36 a ten sektorový nábytek vnější rozměr 40, síla stěny nábytku 2 cm,,,, prostě paráda jako kdyby to na to bylo dělané,,, ale asi jo, vždyť to jsou regálovky ze stejné doby jako ten nábytek. Já jsem zlikvidoval starou obývákovou stěnu a zabudoval je vlastně do takových sloupů. Vypadá to dost dobře a ani nevadí, že jsou tapetované, protože ta tapeta vidět není. Kdyžtak můžu poslat foto. Jarda


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém s ARS 844
PříspěvekNapsal: 18 kvě 2009 21:02 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
Foto pošli, musí to byť fajnové, nenápadné a pritom perfektne hrajúce :D
No 850tky sa Ti tam už nevojdú, šírka 56cm, výška 120cm s nohou...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém s ARS 844
PříspěvekNapsal: 18 kvě 2009 21:55 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 bře 2009 01:23
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha 9
Zkusím ti to poslat. Byl to můj vůbec první pokus o ozvučení obýváku. Zatím to mám vyřešené následovně: přední jsou tesla ARS 844, surroundy ARS 840 a jako center mám paralelně 2 reprosoustavy ARS 840. Ne že by ten centr nezvládla jedna, ale pasovalo to přesně do skříňky co teď je jako podstavec pod TV. Jako domácí kino to funguje fakt super :-))). Ale možná by to bylo ještě lepší s těmi ARS 850. Akorát že nějak nejsou k mání :-))) Jarda


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém s ARS 844
PříspěvekNapsal: 18 kvě 2009 22:31 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
850 idú iba hlbšie, nič iné v tom nehľadaj. Mám, takže viem ako hrajú. Pekné domáce kino to je, sub nieje treba... Zrepasuj gumu závesov basákov podľa návodu tu na stránkach a budeš sa diviť ako to odrazu hrá.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém s ARS 844
PříspěvekNapsal: 19 kvě 2009 00:50 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 bře 2009 01:23
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha 9
Jo, hrát by měly podobně, mají naprosto totožné reproduktory - kromě basáku. Proto je také sháním. A taky se mi líbí ta váha a rozměry,,, sice to neplatí vždycky, ale můj zjednodušený pohled na věc: co je těžký, to je dobrý :lol: Jinak ty moje mají závěsy naprosto netknuté. Když jsem je rozebral, tak to bylo jako kdyby právě přijely z fabriky. Všechno čisté, žádný prach (myslím uvnitř, zvenku samozřejmě trochu zaprášené byly), pro jistotu jsem to máznul regumem (tady v Praze to byl trošku problém ho sehnat). Vyměnil jsem kondíky a hrajou jako nové. Kdybys věděl o nějakých volných 850, tak budu rád za jakoukoliv informaci. Případně bych využil i další 4ks ARS 840. Ty moje byl úžasný kauf - 4 ks za 900,- dohromady.
Nemáš info k tomu jak hrají nové TVM 380-50? myslím v porovnání s tesla ARS 850? případně TVM 350, které se dají koupit jako stavebnice. Opět myslím porovnání s tou naší bohdá ještě kvalitní historií ;)
Dopředu bych rád dal něco co se nebude zvukově prát s 840 a 844, ale co snese o pár wattů více, abych to náhodou při zatemnění mysli náhodou neodpálil, až otočím volume doprava (nebo když mi do toho hrábne prcek, což občas s oblibou udělá) :lol: (i když ta 850 na tom bude asi stejně jako 844, když má stejné středy a výšky)
Jarda


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém s ARS 844
PříspěvekNapsal: 19 kvě 2009 03:31 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Ty jo za 9 stováků to je vyloženě paráda. Jen to chce dát dopořádku výhybky.
pokud bys chtěl ěnco přidávat nebo vyměňovat tak ti s tím nic nového pasovat nebude (dle mého mínění) protože by to bylo osazené reproduktory jejichž vlastností jsou zcela odlišné a to na všech pozicích. Nebyl by tam jediný společný prvek který by to spojoval. jinak mě přijde že to hraje nahlas dost tak nevím co bys točil moc doprava?
ARS380 jsou v podstatě následovníkem v řadě ARS84x - ARS105x - ARS380 ale já bych je za ně nevyměnil. Sice mají větší příkon ale nemyslím si že by se mi poslouchaly lépe. Sice jsem je nikdy neslyšel ale zato znám velmi důvěrně ty repra co jsou uvnitř a vím co v nich je a co není. Ale to je značně subjektivní a neznamená to že ty bys s nimi nebyl spokojenější. Basy to bude mít basovější, výšky výškovější, středy méně papírové.... tak jak je tedy možné že se mi líbí víc ty staré? :lol:

inak my tu máme obývákovou stěnu z počátu 80. let (velmi pěknou mahagonovou - tehdy velmi luxusní, ne ten obvyklý paskvil) a ta sice není na míru přesná ale i tak je vidět že návrhář počítal s osazenáím velké TV (ta by zapadla přesně) a hlavně dost HiFi komponentů. Výška vyjde akorát na kotoučový magneťák + rezerva což byla asi nejvyšší komponenta se kterou bylo počítáno. Tesla 820A by tam rovněž zapadla jak ulitá spolu s kazeťákem a gramcem. Na každou komponentu jeden foch. Bohužel zejí prázdnotou, jen v jednom je nějaký ultratotal shit Grundig minisystem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém s ARS 844
PříspěvekNapsal: 19 kvě 2009 08:27 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
Ja by som sa radšej držal starých osmičkových bední. Tie nové mi vôbec nesedia... Fakt by sa nedalo miešať jedny s druhými, lebo každé hrajú inak. 380tky som bohužiaľ nepočul, ale vraj majú upravené reprá a vymakanú výhybku, že to fakt perfektne hrá. Ale aj si to nechajú zaplatiť...
Moje bedne som kúpil za kapánek vyššiu cenu, zhora majú bežné šrámy, stojany hrdzavé... Ale reproduktory vporiadku. Výmena kondíkov, zatesnenie jednej búdky pre streďák a renovácia závesu basákov, nič viac som nemusel robiť, hrajú jak fík.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém s ARS 844
PříspěvekNapsal: 19 kvě 2009 13:11 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 bře 2009 01:23
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha 9
Tak díky za info k těm TVM 380, já myslel že by to mohlo pasovat dohromady (ale nejsem žádnej expert,,, jen jsem soudil tesla-tesla). Co se týká toho "otočení knoflíkem doprava", tak ty 844 a 840 hrajou samozřejmě dostatečně hlasitě,,, jenomže gramec poslouchám také s dvouletým prckem a ten má občas takovej super nápad, jako že otočí volume doprava až nadoraz,,, teď to sice nic neudělá, protože ten současný AV receiver není tak silnej, ale mám objednanej jinej a ten už by to byl schopnej odpálit (teda pokud tam není nějaké zabezpečení, čemuž samozřejmě jako naprostý laik nerozumím). Ten receiver neměním kvůli tomu, že by to nezvládal, ale je to 14 let stará mašina co bohužel neumí prostorový zvuk (jen mono rozdělený a ořezaný surround). Samozřejmě ho nevyhodím, ale půjde ke staršímu synovi do pokojíčku (ještě doplnit tape-deckem + CD) a bude mít super sestavu.
Jarda


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém s ARS 844
PříspěvekNapsal: 20 kvě 2009 11:13 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Jestli budeš kupovat receiver - funglovu tak bacha. Pokud opravdu hodně tvrdě nezaplatíš tak ty zesíky v tom bývají k pláči. Já bych raději vlezl do bazaru a koupil tam něco staršího co býval před pár lety highend a nebo alespoň vyšší střední třída a za ty prachy jsem pak kvalitativně někde úplně jinde. Zkus se mrknout do cpecializovaných bazarů jako je třebas P-audio (kde tě neojebou) a podobně.
Ono totiž spousta lidí to podceňuje. Řekne si Tesla bedny - to bude hrát na všem a dají to na blbej zesilovač a pak se diví že to nehraje tak jak by mělo. Chce to k nim pořádný zesík a ten běžných receiverech prostě není.

Jinak k ochraně - asi by to chtělo nějaký tvrdý limitér ale smůla je že není jak ho tam prostě jen připojit. Musel by se narvat dovnitř a to není zrovna moc OK. Nezbývá než syna důkladně hlídat. třebas dávat ovladač na vyšší místa kam nemůže a receiver umístit do kříňky která má třebas zepředu sklo nebo nějakou ozdobnou mříž aby se nedostal ke hmatníku na ovládání hlasitosti na něm.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém s ARS 844
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2009 01:40 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 bře 2009 01:23
Příspěvky: 9
Bydliště: Praha 9
Díky za reakci. Tak k tomu novému receiveru - včera jsem si přivezl Onkyo TX-SR876 - o tom se asi nedá říct, že by to byl nějakej "šmejd", kterej ty moje tesličky nezvládne :D
Dneska jsem to částečně rozchodil (TV, DVD, Blu-ray, Phono), ještě mne čeká tuner. Zvuk je naprosto o něčem jiném,,, tesly začaly hrát. Je fakt, že to je na ty bedýnky asi předimenzované, ale když si to kupuju tak zase asi na 15 let dopředu, tak jsem chtěl něco slušného.
Co se týká toho mého strachu, že mi ten nejmenší prcek odpálí bedny, tak to naštěstí nehrozí,,, to onkyo je v tomto směru "blbuvzdorný" protože to kolečko volume,,, teda spíš to "kolo volume" se točí dokola, dokola, dokola a hlasitost leze nahoru pomaloučku po jednotlivých decibelech. Není to jako ten můj starý technics kde za to vzal a během O,5 sec tam bylo maximum. Tady se nahoru nedostane, protože by musel točit a točit a točit (a mezitím by ohluchnul :D ). Z mého pohledu to je naprosto dokonalý (zatím). Jen pro ilustraci - má to 23 kg čisté váhy.
No jo - musel jsem se pochlubit - mám z toho radost (narozdíl od ženy, která je "naštvaná", že si hraju s audiem, místo abych "dělal něco užitečnýho" :lol: ).
Ale hodily by se mi sem další "bedýnky", tak kdybyste někdo o nějakých věděl.... ARS 850, ARS 840.
Jarda


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: problém s ARS 844
PříspěvekNapsal: 24 kvě 2009 01:17 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Tak ARS850 ani 840 na prodej nemám ale jestli chceš pokračovat v řadě tak přemýšlím o prodeji ARS830 které hrají v rámci svých možností také pěkně (na rozdíl od podobných kombinací se současnými repro) a též kinobedny jsou na prodej (ty jsou o něco větší než ARS840 ale ne jako ty kinobedny o kterých tady na foru byla řeč. Tyhle mají na basech jen 10"). Kdyby tě to nějak zajímalo tak na ICQ.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group