Poslední návštěva: Právě je 25 dub 2024 15:33


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 15 kvě 2012 22:27 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 čer 2011 11:28
Příspěvky: 255
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Jaké je doporučené umístění RS 334 na podlahu na hroty nebo raději na stojany, jak to vidím tady na foto ?

(Thales - jj proto jsem Ti oboje zapůjčil na nafocení (pls dokončit) než půjdou do světa.)

_________________
Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi !


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2012 00:46 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
Kolego ,.ty stojany jsou montážní.Používám je léta.Jde jen o foto před montáží.Nenech se zmást.
Umístnění je vždy komplikované,ale podle jasných zásad. Těžko vyhovět idealu nicméně vždy tak, aby
tvé ucho bylo v ose poslechu,tedy v ose středů a výšek .Bass to má jednodušší.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2012 10:07 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Thales: Podle popisu normáloní RS 124.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2012 21:00 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
RS124 to nejsou určitě protože ty mají na basech ARN5604 a menší rozměry. Toto má rozměry 500 x 325 x 205mm takže jasně řada RS22x. Dopátral jsem se (na webu Jardy) že by to měly být RS224, ale to je v rozporu s tím co jsem opsal z propagačních materiálů EP, kde se píše že:

RS 224 obsahuje ARN5604 + Jugo kalota, 500 x 325 x 205 mm, 8,8Kg

Od těch mám i fotografie (ne vlastní) a popis s fotkou sedí

RS 224B to také nejsou protože (opsáno z propagačních materiálů):

RS 224B
4R, 15/50VA, 86dB, 40-20 000 Hz, k=2% při 15VA, 8,8Kg, 480 x 320 x 225 mm, ARN6604 (ARN664/665) a ARV161
Reproduktorová soustava RS224B je dodávána jako finální výrobek se zárukou 12 měsíců. Je vhodná ke všem zesilovačům, přijímačům a magnetofonům s výstupní impedancí 4R a výkonem větším než 10W. Předpokládaná cena MC 800Kčs.


Takže buď za označením chybí někde nějaké písmeno (v propagaci, na cizí fotce nebo Jardovi) a nebo došlo v průběhu výroby ke změně osazení reprosoustavy bez úpravy označení. Přepisovat ten seznam na první straně ale nebudu dokud se to nepotvrdí protože to jsou spekulace.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2012 21:13 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Bych řekl (ale lovím jen v paměti a ta je ošidná), že všechny soustavy z EP, které byly osazovány jugo kalotou AZSK, byly původně osazovány ARV 360x a pak se osazení změnilo beze změny označení. Jedinou výjimkou snad byly RS 434, které šly do výroby později a byly od začátku osazovány AZSK. Snad by si vzpomněl Mirek Láb, myslím, že kamsi na hifipassion či slovanet chodí.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2012 22:32 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Možná ano ale tomu odporuje že když se na bednách něco změnilo ať už výška a nebo způsob uchycení tak došlo ke změně značení, viz:

RS 124 ARV => RS 124/II Jugo

a za předpokladu že 4R a 8R varianta byla vždy mechanicky a osazením až na impedanci stejná pak:

RS 238A, B, C, D

Mimochodem existuje i RS238 bez indexu?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2012 15:29 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
Zdravím všechny ,podařilo se mi dokončit jeden kus 334 ,chybí jen uchytit rámeček a konečná povrchová úprava.To až budou hotový pár.Zatím ji pálim aby je rozehrála.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Naposledy upravil 1MHE dne 18 kvě 2012 01:19, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2012 22:17 
Řádný člen

Registrován: 11 kvě 2010 16:35
Příspěvky: 355
Kraj: SR - Banskobystrický
A co tie zavesy ARN? Ihned z-regum-ovat :-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2012 22:27 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Regum sám o sobě pomůže jen málo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 18 kvě 2012 01:16 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
Jaký regum,jsou úplně nové ,jsou to odlesky.Koupil jsem nové lampy do lustru .Jsou hodně ostře bílé.Až budou hotové nafotím to fotoaparátem .Až potom bude možno probrat vše.Chybí jen TW140 ta bude asi v neděli.Pořídil jsem jej pro tyto bedny .


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 18 kvě 2012 09:35 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Úplně nové, co pár desítek let někde ležeely ve skladě, potřebují tu regeneraci ještě víc než takové, co ta léta hrály.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 18 kvě 2012 09:47 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
Byly pořádně zabalené ,dobře uskladněné.Tak je nejdříve rozehraji a poté se uvidí.Závěsy, papír, jsou v pořádku.Guma trpí nejvíce na slunci.

Mimochodem nemáte někdo pěkný plech RS vyhybky. Nejlépe hliník.Mám samé železné a nic moc.Zatím tu druhou dám s tím co mám.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 18 kvě 2012 19:36 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Přesně tak, i kdybys je měl zabalené a skladované já nevím jak tak regeneraci závěsů potřebují. Si nemysli, ona ta guma pracuje i v ideálním prostředí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 18 kvě 2012 19:44 
Řádný člen

Registrován: 08 zář 2010 18:21
Příspěvky: 382
Bydliště: Teplice
Kraj: ČR - Ústecký
pánové ,že bych nevěděl co dělám?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 18 kvě 2012 20:12 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
To nevím, ale zato vím jaké vlastnosti měly některé fungláče reproduktory když se ke mě dostaly a jaké měly po ošetření.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 20 čer 2012 21:42 

Registrován: 08 říj 2010 23:52
Příspěvky: 18
Kraj: ČR - hl. m. Praha
RS 20: nevíte někdo parametry těhle polystyrénových beden? Hrál jsem je z nouze na sbírkovým TW 40 Junior a zdály se mi jenom přebasovaný. Pak jsem ale zjistil, že výšky vůbec nemají :) Testováno na pořádným zesilovači s přepínáním beden A/B. Problém je, že se mi teď zdá, že nově zakoupené Quadraly nemají zase basy. Asi nechám RS-20 na B výstupu a šoupnu je pod postel jako subwoofery :P Jinde totiž nemám místo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 20 čer 2012 22:28 

Registrován: 18 pro 2011 00:37
Příspěvky: 158
Kraj: ČR - Pardubický
Zřejmě začínáš a moc toho nevíš. Na žádné elaboráty tu asi nikdo nebude mít čas, zvlášť, když informací je všude tři prdele a stačí být ochotný.
Řeknu ti ale jen jedno - to co máš v plánu nedělej. Vyhni se podobným telecím pokusům, které by v tomto konkrétním případě vedly ke zničení ARZ 669 (což by měly být basáky v RS20 - už potřebují hodně šetrné zacházení i v bednách na domácí poslech, na subwoofery pod postelí je nesmysl a zhýralost je používat - to je na urvání rukou a doživotní trest v podobě poslouchání Luneticů přes ARZ 460* poháněných MBA 810) nebo zesilovače (obzvláště pokud jsou ty Quadraly 4 Ohmové, ač podmínka to není) - záleží na tom, co by přišlo dříve. Dalo by se to rozebírat dál, jako třeba "takhle se subwoofer nedělá," ale na efektivní vysvětlování už jsou potřebné určité fundamentální znalosti.
O tom, že přepínání párů beden má něco společného s tím, jestli je zesilovač pořádný nebo ne pomlčím - každý jsme nějak začínali a měly palice naplněné bludy a nesmysly. Jen radím - v nesmyslech nepokračovat, není to pro nikoho přínosem - ani pro tebe, ani pro společnost. V čem začít je studium - klidně jen pozvolna a poklidně s pro mnohé stupidními dotazy, pokud budou činěny s určitou sebereflexí a slušným chováním. :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 20 čer 2012 22:34 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
AZK-401: A zjišťoval jsi třeba, jestli ti ty výškáče v těch RS20 vůbec hrají? Mohou být odpálené, mohou být odejité kondíky v sérii s nima...

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 22 čer 2012 17:19 

Registrován: 08 říj 2010 23:52
Příspěvky: 18
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Re: val.l. - děkuji za kázání pane faráři. Ale: 1/ dal jsem do textu několik přiblblých smajlíků, které měly naznačovat, že to nemyslím až tak vážně 2/nechtěl jsem elaborát, ale pouze údaje k bedně a čekal jsem možná odkaz, nebo sken prospektu. Tři prdele informací k RS 20 jsem fakt za půl roku na síti nenašel 3/ Nevím, proč by se zničily ARZ 669, když by hrály to co hrály zatím, to je běžný domácí poslech, jenom pod postelí. Nikde jsem nepsal, že před ně chci dát nějakou výhybku, nebo je připojit na s-w výstup. 4/ Qadraly běžně umožňují připojení v režimu impedance jak 4, tak i 8 Ohmů 5/ Nikde jsem nepsal, že přepínání párů beden znamená, že je zesilovač pořádný, pouze, že při přepínání párů beden jsem mohl porovnat jejich kvalitu. U TW-40 jsem musel vypnout zesilovač, přepojit kabely, zapnout zesilovač a ucho si ho~no pamatovalo..... Takže děkuji, ale příště nejdřív číst a potom kázat velebnosti.

Re:laminat - zjišťoval jenom poslechem a nejspíš nejdou. Vzhledem k nerozebíratelnosti polystyrenových RS 20 jsem chtěl nejdřív znát charakteristiky, abych se nehrnul do opravy beden, které třeba stejně měly ve výškách díru


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktorové HIFI soupravy řady RS Elektronika Praha
PříspěvekNapsal: 22 čer 2012 17:55 

Registrován: 18 pro 2011 00:37
Příspěvky: 158
Kraj: ČR - Pardubický
Vezmu to ještě jednou a popořádku - všechno je to myšleno jako rada.
Informace na internetu jsem nevztahoval k RS 20 - bylo to myšleno obecně - třeba nějaká teorie o reprobednách a zesilovačích. Třeba co je to impedance, a že bedna nemůže mít impedanci 4-8 Ohm - to je pouze nesmysl uváděný výrobci. Bedna může být buď 4 nebo 8 Ohmová (nebo 5, 6, ...50), ale ona se nijak nerozmýšlí, jakou impedanci si zvolí v závislosti na tom, na jaký zesilovač ji zapojíš.
RS20 nepoužívat jako subwoofery proto, protože takhle funkce subwooferu nikdy nedocílíš a - věc, co by přispěla k ničení ARZ 669 (popř. ARN 664) - bedny by pod postelí ležely na své zadní nebo boční stěně? Pokud na zadní, tak by časem povolil závěs, pohnul by se celý kmitací systém, až bys jednou dostal reproduktor na hranici mechanických možností - ta hranice by se čím dál víc snižovala. Ten reproduktor v žádném případě není určen pro provoz v horizontální poloze, pouze ve vertikální. Dál se budu opakovat - takhle funkce subwooferu nikdy nedocílíš a je to volovina.
Další věc - pokud by ta impedance Quadralů reálně byla na hodnotě kolem těch 4 Ohmů - co se stane, když k nim paralelně připojíš druhý pár reproduktorů s impedancí 4 Ohmy (teď odhlížím od faktu, že impedance je frekvenčně závislá - problém by mohl nastat i při špatném souběhu průběhu impedancí impedančně "správných" beden)? No co by - v tu chvíli zatěžuješ zesilovač do zátěže 2 Ohm, na což stavěný nebude. Navíc je tu problém různé citlivosti, konstrukce, ...atd., takže by ti to tak leda kurvilo zvuk.
Tohle jsou velmi zjednodušené základy, které je potřeba pochopit před jakýmkoli použitím čehokoliv. Pokud toho nejsi ochoten/schopen, tak si to stejně uděláš podle sebe nezávisle na tom, jestli to je nebo není dobře.
Co se týče RS20 - původní stavební plánek doma mám, nicméně stejně bych začal tím, aby si zjistil, jestli ARVčka nehrajou asi nebo určitě.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 126 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group