Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 22:30


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Výměna reproduktoru s neznámou hodnotou.
PříspěvekNapsal: 14 dub 2009 13:30 

Registrován: 14 dub 2009 12:33
Příspěvky: 3
Potřebuji poradit jak vyměnit středový reproduktor u třípásmové reprobedny. Provoz původního majitele skončil výbuchem kondíku u výhybky a smrtí středového reproduktoru. :( Jedná se o reprobedny od firmy CAT (http://www.cat-sound.com/) konkrétně o model Berlin 5008. Označení středového reproduktoru je Type 30420, velikost 5 palců. Výkon bedny je 235W Hudební a Max je 400W /8 Ohm. Bohužel Support na stránkách je pouze telefonický a v němčině. Otázky na Vás tedy zní:
1) Lze nějak zjistit přibližné hodnoty původního odpáleného reproduktoru bez použití supportu? Šprechtit bohužel nedovedu.Jedná se mi především o výkon (?W). Případně pokud lze zjistit více, tak sem stím.
2) Případně že ne, jaký reproduktor by zde bylo možné osadit, aniž bych riskoval jeho zničení. 200W, nebo méně, více?

Nákres výhybky přikládám. Hodnoty cívek zatím nevím, pokud bude potřeba nějako oměřím. Děkuji za jakékoliv rady a náměty, kde pátrat po informacích. Pokud se již někde řešilo, tak se tímto omlouvám, Při dosavadním pátrání jsem nic podobného nenašel.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výměna reproduktoru s neznámou hodnotou.
PříspěvekNapsal: 17 dub 2009 04:05 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Z toho co píšeš těžko něco soudit. Cokoliv co by se tu dalo napsat je jen smyšlenka - názor který vůbwec nemusí odpovídat realitě. Chtělo by to prostě vyzkoušet. Nic jiného poradit neumím. Ale znám jednoho člověka co pro tu firmu dělal nějaké prezentace a tak tak se ho zkusím zeptat zda tam nezná někoho kdo by mohl zjistit nějaké podrobnosti. Hned to ale nebude protože už jsem s ním dlouho nemluvil a nevím jestli vůbec ještě nějak funguje.

Zatím ten reproš zkus nafotit zepředu i zezadu, napiš jestli je na něm nějaké označení (nebude -li to zřejmé z fotky, případně napiš jak velká je v těch bednách ďoura na ně.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výměna reproduktoru s neznámou hodnotou.
PříspěvekNapsal: 20 dub 2009 14:51 

Registrován: 14 dub 2009 12:33
Příspěvky: 3
Problém je ten, že na něm nic napsaného není, kromě obrovské samolepky CAT TYPE 30420. Reproduktor je 5" veliký, má uzavřený koš tzn., nejsou v koši vyřízlé otvory. Dle mého usuzování se jedná o středový reproduktor, zase na druhou stranu podle vyhotovení horního závěsu membrány by se dalo usuzovat, že by to mohl být i středobass, přeci jenom výchylka membrány je docela veliká. Každopádně bych chtěl udělat pokus a vyměnit tento reproduktor, ať už to bylo cokoliv za ARP 150-00/8 Ohm. Trošíčku pozměnit výhybku a vyzkoušet. Podle nabídky na našem trhu jsem lepší variantu v 5“ nenašel, protože u všech ostatních bych musel zasáhnout do konstrukce bedny, což se mi moc nechce a zase tak moc radikálně se parametrově neliší od ostatních.
Mám dotaz spojený s výměnou, který bych potřeboval osvětlit, předem říkám, že je to školácká neznalost :? (sice tuším jak to bude, ale....) Jedná se mi o následující. Mám dejme tomu třípásmovou bednu, do které vložím reproduktory o stejné citlivosti, ale s rozdílným výkonem (W). Zajímalo by mě, jak se budou chovat reproduktory, jestliže např. Bass bude mít 200W středy 100W a výšky 90W a box připojím na zesilovač, který poskytne přesně 200W. Případně Pokud odpověď bude znít Bass hraje, středy mrtví, vejšky mrtví, tak jak se tyto výkonnostní rozdíly řeší? Snížením citlivosti? Nikde jsem na tohle nenašel uspokojivou odpověď.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výměna reproduktoru s neznámou hodnotou.
PříspěvekNapsal: 20 dub 2009 16:56 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 18:57
Příspěvky: 639
Bydliště: Trenčín city, Slovakia
Kraj: SR - Trenčianský
Bedňa vydrží. Je to preto, lebo basy majú najväčšiu energiu, stredy menšiua na výškách je len zlomok výkonu. Niekde som videl graf spektrálneho zloženia bežnej hudby... Skús gúglom nájsť.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výměna reproduktoru s neznámou hodnotou.
PříspěvekNapsal: 21 dub 2009 02:20 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Souhlas s Martinem.

Bohužel toho člověka se mi nepodařilo zatím chytit - nebyl na ICQ.

Ještě jedna možnost by tu byla - zkusit ten původní reproduktor opravit. Jestli je membrána nepoškozená a spálená je jen cívka pak je dost dobrá šance že změna vlastností po opravě nebude veliká. pořád o hodně menší než při výměněn reproduktoru. Velmi bych doporučoval tuto možnost alespoň ověřit. Máme tu thread kde je seznam firem zabývajících se opravami reproduktorů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výměna reproduktoru s neznámou hodnotou.
PříspěvekNapsal: 21 dub 2009 09:23 

Registrován: 14 dub 2009 12:33
Příspěvky: 3
Děkuji, mrknu na to za kolik by to bylo. Pokud by to bylo za hodně, tak raději pošteluju celý reprobox, protože co si budeme povídat reproduktory s uzavřeným košem nehrajou moc dobře. A hlavně taky protože mě to zajímá a chtěl bych do konstrukcí proniknout hlouběji. Taktikou pokus omyl se člověk naučí nejvíc. Ještě bych měl jeden dotaz, a to k výhybce. Na obrázku je vidět paralelně řazený kondenzátor 5,6 μF. Proč zde je? Podle plánků se buď jedná o výhybku na středy 6 dB/ Oct. v tom případě netuším, proč je zde ten kondík. Nebo je to nějaké spatlanina dvou výhybek dohromady a to Dolní propusť 12 dB/ Oct. (Cívka a paralelní kondenzátor 5,6 μF) a horní propusť 6 dB/ Oct. (kondenzátor 27μF). Někde na netu jsem onehdy našel co dělá jaký RLC člen pokud je řazen tak či onak, ale teď to nemůžu za boha najít.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Výměna reproduktoru s neznámou hodnotou.
PříspěvekNapsal: 22 dub 2009 10:39 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Ten kund je tam zřejmě na srovnání charakteristiky a (nebo) kompenzuje indukčnost.

Metoda pokus-omyl je OK ale chce to mít podloženo teorií a už nějakými praktickými zkušenostmi jinak člověk může dojít k nesprávným závěrům protože zrovna nenatrefil na optimální řešení.

Jestli si chceš hrát postav si celoui novou bednu s jinými reproduktory a tuhle dej dopořádku a do co nejvíc originálního stavu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group