Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 07:53


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kinobedny TESLA AKR153 a jejich renovace (hodně fotek)
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2012 12:16 

Registrován: 23 dub 2012 12:11
Příspěvky: 38
Kraj: ČR - Liberecký
Lukyss , prosí Tě , nezměřil bys průměry Al drátů těch tlumivek ? A ještě prosím označení - 2AK.... nebo 9WF .... s popisem jaká má jakou indukčnost .
Začal jsem dávat dohromady tabulku používaných cívek , průměrů , drátů , přibližných délek vinutí a označení Tesla pro strýčka náhodu .


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kinobedny TESLA AKR153 a jejich renovace (hodně fotek)
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2012 13:50 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Ahoj, podívám se a napíšu. Ale asi až ve volnu, tedy o víkendu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kinobedny TESLA AKR153 a jejich renovace (hodně fotek)
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2012 14:34 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Mamlas pracuju tak trochu na tomtéž. Tedy ne přímo takto systematicky, ale pokud dokumentuju nějakou bednu/výhybku poznamenávám si informace pokud to jde. Poznamenávám si typové označení všech součástek ve výhybce, nafotím, přeměřím nebo opíšu indukčnost a pokud měřím poznamenám si i Rdc. Nepíšu si nikam ale průměry vodičů. Možná by nebylo od věci dát to časem dohromady.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kinobedny TESLA AKR153 a jejich renovace (hodně fotek)
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2012 23:19 

Registrován: 23 dub 2012 12:11
Příspěvky: 38
Kraj: ČR - Liberecký
OK . Jenom pro zajímavost - vlastním ARS 710 ( stejné osazení jako ARS 810 ) , ale hlubší - 150x245x240 . Koupeny jako uloženka ve stavu nového výrobku - každá soustava byla zvlášť v origo látkovém pytli a papírové krabici . U nich ale není co dokumentovat :D - pouze kondenzátor 4u před ARV 081 .


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kinobedny TESLA AKR153 a jejich renovace (hodně fotek)
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2012 23:55 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
To nevadí, i tak bych si takové luxus kousky rád nafotil.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kinobedny TESLA AKR153 a jejich renovace (hodně fotek)
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2012 00:13 

Registrován: 18 pro 2011 00:37
Příspěvky: 158
Kraj: ČR - Pardubický
ARS 710 má Ciplox, kdesi tu o nich padla zmínka. Ty bych taky rád doma měl, bohužel to štěstí nemám...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kinobedny TESLA AKR153 a jejich renovace (hodně fotek)
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2012 01:08 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
ARS 710 mám i já, konkrétně 1,5 páru. Ten lichý kus byl zakoupen k magnetofonu Tesla Pluto. Ještě bych měl někde mít další kompletní pár, ovšem při mých prostorových možnostech, kdy mám sbìrku roztahanou po čtyřech domácnostech a ještě po kamarádech, nejsem schopen dohledat, kde jsou.
Více jsem ovšem hrdý na dva páry ARS 815.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kinobedny TESLA AKR153 a jejich renovace (hodně fotek)
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2012 02:06 

Registrován: 18 pro 2011 00:37
Příspěvky: 158
Kraj: ČR - Pardubický
Mně se na ARS 710 líbí hlavně ta hluboká ozvučnice - něco, co 808, 810/1 nebo 815/6 nemají. Prostě takoví malí bráškové 1PF 068 29. (Což jsou mimochodem jediné bedny, které mám doma více než v páru - za posledního čtvrt roku se mi podařily získat čtyři páry - všechny čekají na renovaci (klasicky květináče, vybledlý povrch, politá krycí tkanina, poškozené patentky, zfušovaná práce z Bratislavy (uchyzení ARZka), v jednom páru jsem dokonce našel předřazené odpory - někomu nevyhovovala impedance) a pak na poctivou výhybku... nicméně se obávám, že to už je hodně mimo téma)
ARS 815 pochopitelně ale také závidím, resp. já závidím vše, kde je ARZ 36x, pro které mám velkou slabost (spolu s ARZ 66x, ARE 66x a ARV 08x).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kinobedny TESLA AKR153 a jejich renovace (hodně fotek)
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2012 08:44 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
Moje ARS 710 sú tu: http://www.smmachines.ic.cz/ars710.htm Val.l neboj sa, raz sa na teba určite šťastie usmeje a budeš ich mať. Vidím, že máme podobný vkus ;) . Týchto mojich sa však nevzdám, lebo sú skvelé... So svojimi rozmermi a jedným kondíkom schovajú do vačku mnohé oveľa väčšie a komplikovanejšie bedne.

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kinobedny TESLA AKR153 a jejich renovace (hodně fotek)
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2012 12:25 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Všechno to chci nafotit :mrgreen:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kinobedny TESLA AKR153 a jejich renovace (hodně fotek)
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2012 12:45 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
val.l: Dovoluji si upozornit tě na SZ.
Thales? Až zvýšíš tempo fotografování a nebudeš fotit jednu bednu v průměru rok, možná dostaneš šanci :D .

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kinobedny TESLA AKR153 a jejich renovace (hodně fotek)
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2012 16:23 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Ono je to v tom že záleží v jakém stavu se ty bedny ke mě dostanou. Většinou ten stav nic moc a já pak strávím poměrně dost času úpravou do rozumného stavu. Jsou často špinavé, nenaleštěné, repráky jsou vybledlé a nebo rovnou poškozené atd. Například v případě dinosaurových RS334 jsem musel provést následující kroky:

- vybrat která z těch dvou beden je fotogeničtější
- kompletně jí odstrojit
- vyndat odtud blbosti co tam kdo přibastlil
- umýt jemným nevysušujícím mýdlem
- přilepit odstávající koženku
- naleštit silikonovým olejem protože ta koženka byla dost šedá. Okem to není tak velký rozdíl ale fotka ten rozdíl umocní a je tam všechno vidět hrozně moc
- odrezit a umýt plech držící středy a výšky
- vybrat šroubky které jsou co nejméně orezlé
- očistit výškáč a protože se jednalo i o atypickou verzi tak i rozebrat a nafotit, opravit utržené přívody připojené kroutilovou spojkou
- osadit jiné basáky a střeďáky protože ty původní byly ošklivé
- celé to smontovat
- sehnat chybějící hmatníky na vypínače
- nafotit ale to je zas otázka správného světla aby to nějak vypadalo. kdyžsvítí slunce naplno nebo prší tak nafotím prd.
- celé to znova odstrojit, nafotit výhybku nejen jako celek, ale tak aby tam bylo vidět co je tam přesně za součástky (včetně přepínačů) nejen hodnotou ale i provedením (TExxx, TRxxx), změřit cívky pokud to na nich není napsáno (ty feritové popsané nejsou)
- vykreslit schema výhybky
- přeměřit kolik tam toho igelitu vlastně je
- osadit původní reproduktory a znova to celé smontovat

Celé to drží pohromadě 30 šroubů, některé s protimatkami a většinu z nich jsem musel odšroubovat a přišroubovat 2x. A do toho musím hlídat počasí (musí být zataženo), v zimě je možnost focení omezena jen na dejme tomu do půl třetí odpoledne a mám samozřejmě i jiné povinnosti. Jedná se o kompletní dokumentační činnost, kterou v takovém rozsahu a kvalitě neprovádí nikdo, takže nejen fotky. A pak si lidi ani nevšimnou že ta fotka je přeci jen drobátko odlišná od běžných fotek na Aukru.

Jo když mi někdo přinese očišťěné a udržované bedny v perfekt stavu, které stačí jen lehce přeleštit a když budu chtít vyfotit výhybku tak nebudu bojovat se šroubkama s ožvejkanýma hlavama a podobnými vtipnými záležitostmi tak je to časově něco úplně jiného.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kinobedny TESLA AKR153 a jejich renovace (hodně fotek)
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2012 17:10 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Jestli chceš fotit moje bedny, tak s nima prostě nebudeš nic dělat i kdyby byly sebehnusnější, to je základní podmínka :D . Mně úplně stačí, jak mi manželka otřískala mé pracně zrenovované 1PF 068 29, protže to je přece úplně jedno, jestli se reprákem při přenášení třískne o zeď nebo ne :-(.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kinobedny TESLA AKR153 a jejich renovace (hodně fotek)
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2012 23:09 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 čer 2011 11:28
Příspěvky: 255
Kraj: ČR - hl. m. Praha
No co dodat, z mé strany to byla grátis nabídka k nafocení a nachystání dle vlastních potřeb. Tož doufám, že jsi i přes vynaložené úsilí nakonec alespoň trochu spokojen (než kdybys je měl kupovat). I kino-zesilovač byl ve stejném smyslu. (tak vlastně ani nevím, zda tě zatěžovat dalšími předměty).

_________________
Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi !


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kinobedny TESLA AKR153 a jejich renovace (hodně fotek)
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2012 23:38 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Však nafocené to je, výsledky jsou celkem dobře použitelné a tím jsem si udělal u oněch položek fajfku. Až to nějak přeberu tak to tu třeba ukážu aby se o tom jen nemluvilo. Rád si udělám fajfku i o dalších.

Lamináte pokud vím tak ty se snažíš aby ty bedny byly v rozumném stavu a tudíž není třeba abych s nimi něco dělal já.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kinobedny TESLA AKR153 a jejich renovace (hodně fotek)
PříspěvekNapsal: 02 čer 2012 16:55 

Registrován: 23 dub 2012 12:11
Příspěvky: 38
Kraj: ČR - Liberecký
LuKyss , už máš prosím změřeny dráty z těch tlemivek? :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kinobedny TESLA AKR153 a jejich renovace (hodně fotek)
PříspěvekNapsal: 03 čer 2012 14:43 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Označení cívek v AKR153: 2AK 617 08, 2AK 617 07. Neměl jsem po ruce šupleru, takže průměr drátu příště.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kinobedny TESLA AKR153 a jejich renovace (hodně fotek)
PříspěvekNapsal: 12 čer 2012 21:54 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2011 22:49
Příspěvky: 11
Kraj: ČR - hl. m. Praha
Kolik stojí ty kondíky MKT, vypadají opravdu kvalitně, jak původní ,,žluté" tesly?

Jinak http://www.es-ostrava.cz/pdf/katalog_cz ... 9Tesla.pdf toto je ekvivalent přesný za ty TC (ve čtverci na přišroubování, ale nemají ,,kapacitu" kterou ptořebuješ, škoda)

_________________
Nově mě můžete kontaktovat na skype CZJKP1.

Překáží nebo přebývá Vám doma něco z radiotechniky (lampová rádia,gramorádio,gramofon,či cívk. magnetofon,desky 78ot,nebo jehly či vložky do grama)neváhejte nabídnout-Jirka


Naposledy upravil CZJKP1 dne 12 čer 2012 22:01, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kinobedny TESLA AKR153 a jejich renovace (hodně fotek)
PříspěvekNapsal: 12 čer 2012 21:58 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 led 2011 22:49
Příspěvky: 11
Kraj: ČR - hl. m. Praha
shneck píše:
Ach jo...Zase brečim...Pocházim ze Sokolova (Západní čechy - kousek od Karlových Varů) a kdysi dávno, jsem se byl v KV projet na kole a objevil jsem staré letní kino...Trochu jsem ho prolezl a doopravdy sem se málem rozbrečel, protože jsem tam našel místnost, plnou těchdle beden a všechny byly rozmlácený, protrhaný membrány, vytrhaný kabely apod....Ty ****** bezdomovci do těch repráků třískali aby měli magnety na vytahování mincí z kašen....Ach jo... :|


Nechceš to tam projet ještě jednou :D :D

_________________
Nově mě můžete kontaktovat na skype CZJKP1.

Překáží nebo přebývá Vám doma něco z radiotechniky (lampová rádia,gramorádio,gramofon,či cívk. magnetofon,desky 78ot,nebo jehly či vložky do grama)neváhejte nabídnout-Jirka


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kinobedny TESLA AKR153 a jejich renovace (hodně fotek)
PříspěvekNapsal: 19 čer 2012 10:49 

Registrován: 23 dub 2012 12:11
Příspěvky: 38
Kraj: ČR - Liberecký
Thalesi , máš nějaké poslechové zkušenosti s AKR 153 ? Vím , že jsi napsal článek Zamyšlení nad koncepcí .... a zajímal by mne Tvůj názor a vysvětlení (jako dopnění k již napsanému ) - sice se již velmi dlouho zajímám o audio , ale víc hlav více ví . Příklad - u AKR 153 např. nelze mluvit o směrovosti středových repro , neb jsou nasměrovány i pod úhlem do stran ( a podobně ) . Proč se ptám objasním v dohledné době .
Nyní mám přírůstek ARS 9204-30 v origo stavu , ale na jedné budce mírně ošoupaná stříbrná barva - protože nejsou až taková vzácnost , bude přestavba výhybky by Godz a další úpravy . Byly zadarmo - pro audio maniaka :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group