Poslední návštěva: Právě je 03 kvě 2024 21:07


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ARS 840 nový výškový reproduktor
PříspěvekNapsal: 02 dub 2010 19:13 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 říj 2008 20:31
Příspěvky: 334
Bydliště: Olomouc
Čím dál více mě štve výškáč v ARS840. Hlavně, co jsem u ní chvilku zkoušel ART481..
Pominu kontraverzní úpravu a zánik charakteru historické sestavy. Prostě Tesla a výškáče to je bolavá pata. Takže mne napadlo dát tam něco malého plochého, co by vhodně doplňovalo chybějící výšky. Jak tak čím dál více poslouchám věci v flac, tak mi tam prostě chybí. Jde o bedny k PC.
Našel jsem třeba http://www.monacor.cz/catalogue-product ... SubKtg=517
Jaké ctěné auditorium na tuto úpravu názor?
Děkuji


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 840 nový výškový reproduktor
PříspěvekNapsal: 02 dub 2010 20:30 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Já jsem před pár lety uvažoval nad sestavu se středovýškami v podobném duchu s DT-25N ale nakonec z toho nic nebylo z vícero důvodů. Nicméně počítej s tím že by bylo nutné předělat výhybku. A ještě jedna věc - tohle jde udělat s ARS844 ale s 840 ne kvůli impedanci (prostě to seriozně nejde). A nehodlám podporovat ničení historického originálu. Jestli chceš udělej si nové bedny podobného typu ale originál nech napokoji.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 840 nový výškový reproduktor
PříspěvekNapsal: 02 dub 2010 20:36 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 říj 2008 20:31
Příspěvky: 334
Bydliště: Olomouc
Úprava by byla vratná po mechanické stránce naprosto bez potíží. Neodym jsem volil kvůli velikosti. Co se impedance týče tak pohled na původní výhybku mne nechává poměrně chladným. Jen už bych rád slyšel opravdové cinkání a ne šustění z těch 160. Je škoda, že je ta bedna, jinak velmi dobrá, zabitá mizerným výškáčem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 840 nový výškový reproduktor
PříspěvekNapsal: 02 dub 2010 20:46 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
No jo ale když ona ta bedna je 15ohmová a ten výškáč co chceš je 8ohm. Co s tím uděláš?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 840 nový výškový reproduktor
PříspěvekNapsal: 02 dub 2010 20:49 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 říj 2008 20:31
Příspěvky: 334
Bydliště: Olomouc
Asi to prostě zkusím, při nejhorším ty výškáče vetknu do něčeho jiného, např 1PFek :-) tam je to naprosto stejný problém.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 840 nový výškový reproduktor
PříspěvekNapsal: 02 dub 2010 21:14 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Tak je rovnou dej tam ale tam bych sáhnul po jiném. A hlavně tam je to bez problému z hlediska impedance (ale zas to má jiné mouchy). Každopádně na takovou úpravu mi přijdou jako vhodnější kandidát protože to bude snazší.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 840 nový výškový reproduktor
PříspěvekNapsal: 02 dub 2010 21:20 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 říj 2008 20:31
Příspěvky: 334
Bydliště: Olomouc
jenže 1PFka mám po dvou jako jeden kanál pro Music 70 (to celé dvakrát) na chatě, doma ty hnusy (bez předního deklu) fakt nesnesu a taky jsou půdorysně větší a koax je koax...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 840 nový výškový reproduktor
PříspěvekNapsal: 02 dub 2010 21:25 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
To je pravda. Tak si někde sežeň ARS844 což je totéž ale 4ohmové. Tam už by ten výškáč dát šel. Ale stejně by se musela upravit výhybka. A ARS848 ani nevím jestli se dělaly každopádně nikde po nich ani stopa. Tam by to bylo asi nejmenší zlo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 840 nový výškový reproduktor
PříspěvekNapsal: 02 dub 2010 21:33 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 říj 2008 20:31
Příspěvky: 334
Bydliště: Olomouc
Šlo mi spíše o to jestli ten výškáč někdo používá a jak zní, to, jak ho přizpůsobím, bude druhá věc.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 840 nový výškový reproduktor
PříspěvekNapsal: 02 dub 2010 21:53 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
No co psali kluci z Audiowebu tak prý nic moc ale určo o bude pořád lepší než to co tam je. hele víš co udělej? Vem siprozatím domů ty 1PFky a otestzuj to tam protože tam pro prvotní otest nebudeš muset hrabat na výhybku a jen si uděláš mechanicou redukci aby se ti to vlezlo do toho otvoru. nech ho tam nějakou dobu a oslouchej. Až budeš mít třeba po týdnu-po dvou naposloucháno budeš vědět jak dál. Třeba se ti to nebude líbit a ušetříš si investice do úprav výhybek v ARS844 které by sis musel sehnat výměnozu za ty ARS840 protože tam to prostě normálně nedáš protože by to byla prasárna (technicky).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 840 nový výškový reproduktor
PříspěvekNapsal: 02 dub 2010 22:02 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 říj 2008 20:31
Příspěvky: 334
Bydliště: Olomouc
Díval jsi se na výhybku v ARS840? Tam jsou stejně na středech i na výšce odpory, takže o impedanci bych skutečně uvažoval jen u basáku, ten zbytek je o prachsprosté citlivosti. Já vím, že to není dostatečně vědecké, leč prostě empirický přístup. Nebude to asi košér dle hlediska teorie, ale asi bude líp slyšet, když někdo ťukne do činelů.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 840 nový výškový reproduktor
PříspěvekNapsal: 02 dub 2010 22:26 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Ano znám tu výhybku dobře. Ale je tam L-článek na tlumení - výslední impedance reproduktoru je z hlediska výhybky stejná. Když tam dáš 8ohm repro tak stejná nebude. To bys musel dát do série s rerákem odpor (ne L-článek) a to ti úplně totálně rozhodí cháru neboli závisloust akustického výkonu na budícím napětí nebude lineární protože impedance bude v aktivním pásmu různá. nehledě na to že citlivost půjde dolů. Vzhledem k tomu že původní reproduktor má poněkud jinou citlivost (vyšší) oproti takovémuto řešení zas seš vedle. Prostě se ti to úplně rozhodí. Ale dělej jak myslíš bránit ti v tom nemohu. Jen jsem ti na zkoušku doporučil menší zlo. O dost menší zlo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 840 nový výškový reproduktor
PříspěvekNapsal: 02 dub 2010 22:30 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 říj 2008 20:31
Příspěvky: 334
Bydliště: Olomouc
ARV160 má udávanou citlivost 92dB, DT-28N má 94dB ...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 840 nový výškový reproduktor
PříspěvekNapsal: 02 dub 2010 23:02 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
To sice ano (a nekoukej jen na to co je udáno ale koukej i na cháru) ale to nic nemění na tom že když dáš jen odpor do série abys navýšil impedanci na požadovaných 15 ohmů tak už ak chára nebude přibližně vodorovná přímka jako bez toho.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 840 nový výškový reproduktor
PříspěvekNapsal: 02 dub 2010 23:08 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 říj 2008 20:31
Příspěvky: 334
Bydliště: Olomouc
Je někde dostupná charakteristika ARV160?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 840 nový výškový reproduktor
PříspěvekNapsal: 02 dub 2010 23:18 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Možná mám někde nějaké staré dobové měření které je úplně na prd. Časem mám v úmyslu provést nové současné měření ale hned tak to nebude.

Jo a koukni na tu DT-25N - má o fous lepší cháru a je kulatý takže tam bude lépe designově sedět i se ti s ním bude lépe pracovat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 840 nový výškový reproduktor
PříspěvekNapsal: 10 dub 2010 16:02 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 říj 2008 20:31
Příspěvky: 334
Bydliště: Olomouc
Dnes jsem opravil druhý "střeďák", kalotu z Dual CL180 ( http://dual.pytalhost.eu/cl73t/cl1973-01.jpg ) Připojil jsem je zkušebně k B výstu z receiveru přes 10uF MKT. Už jsem neměl ty uši je odpojit, najednou jakoby se objevil ve výsledném zvuku ARS840 další rozměr, místo placatých výšek to cinká a Trebele můžou jít zpět do lináru, aniž by něco chybělo.
Jo jasně, impedance, citlivost, charakteristika... já vím, všechno špatně, jenže těm uším to fakt zní fajně :-)
Tož tak, to jen pro info, ty repra půjdou do původních beden a čekám na ty neodymy.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 840 nový výškový reproduktor
PříspěvekNapsal: 10 dub 2010 21:26 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Škoda že není lépe vidět o jaký reprák jde.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 840 nový výškový reproduktor
PříspěvekNapsal: 10 dub 2010 22:37 
Uživatelský avatar

Registrován: 20 říj 2008 20:31
Příspěvky: 334
Bydliště: Olomouc
Tady http://aukro.cz/item967032253_velice_ma ... ktory.html jsou ty koupené, jeden měl urvané přívody, ale dalo se to v pohodě opravit. Na svou dobu úžasné repra, hliníkový former, kalota textil s lepivým lakem (kudla, jak ten prach z toho dostat dolů?!) Magnet z basáku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: ARS 840 nový výškový reproduktor
PříspěvekNapsal: 10 dub 2010 22:40 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Jo na ty jsem taky koukal no (vím co bych s nimi provedl) ale když ti udělaly takovou radost... Ale kdyby ses jich někdy chtěl zbavit dej mi prosím vědět.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group