Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 18:03


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktory STX (PL)
PříspěvekNapsal: 28 pro 2018 11:20 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Něco si pridaji i difrakce, viz simulace konkretni ozvucnice...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktory STX (PL)
PříspěvekNapsal: 28 pro 2018 11:45 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
+ samotne polary (nf+ff)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktory STX (PL)
PříspěvekNapsal: 28 pro 2018 15:29 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Takže podle několika příznaků již předpokládám takový nějaký závěr: Reálné parametry daleko od papírových. Reprák na oko hezký, ale jinak nic extra.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktory STX (PL)
PříspěvekNapsal: 29 pro 2018 09:45 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Ano, bohuzel je to tak.
Z tech, mne znamych, dobrych, pekne vypadajicich 6-7" tak zbyva vicemene jen Sica 6.5H kolem 1200Kc/ks (z Francie), pripadne o neco drazsi menice od SB Acustic (napr. kombinaci SB17NRXC35-4 + Dayton ND25FW jsem delal z kraje roku pro kolegu). Tam uz ale pomalu vyvstava otazka pouziti levneho Daytonu ND25FW....
Skoda ze se uz nedaji sehnat ultralowcostove Hadex Q311 - spolu se zminenym Daytonem je to za tech par stovek pecka (cena menicu cca 2x195Kc + 2x385Kc :)
Pochopitelne porad je to vse vyse uvedene cenove nekde uplne jinde nez napr. rada SB Satory MW16P-4 (>120E/ks)...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktory STX (PL)
PříspěvekNapsal: 29 pro 2018 10:19 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Dobrý je v tomle i Monacor SPH-170 - ten je taky ještě za použitelné peníze.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktory STX (PL)
PříspěvekNapsal: 29 pro 2018 10:40 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Budiz. Jen ja ty Monacory nejak nemusim. Pro porovnani jeste v priloze zminena Sica - at je to pekne pod sebou...
(z toho je mimo jine vidno, ze deleni kolem 2.5 kHz je pro tu Sicu uz dost na hrane, spis uz za = > je proto vhodna pro deleni kolem 1.7-2.0k + neco ve vetsim zvukovodu)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktory STX (PL)
PříspěvekNapsal: 29 pro 2018 12:58 
Uživatelský avatar

Registrován: 12 dub 2014 16:06
Příspěvky: 363
Kraj: ČR - Jihomoravský
Slusne stredobasy budou rada PFC od SBA. Cenove par stovek. Sice je ted maji s tema desnejma kosama, ale v sekci Coming uz jsou s kulatyma. Tady bych asi zadne zaludnosti necekal, a kvalita bude dobra.
http://www.sbacoustics.com/index.php/pr ... ofers/pfc/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktory STX (PL)
PříspěvekNapsal: 29 pro 2018 20:02 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ano. Zrovna s nima navrhuju jedno 3,5-pásmo. Dole SB20PFC30 v 38L do asi 600Hz (podle toho, jak to vyjde s bafflestepem), pak SB16PFC25 ve 20L - ten půjde do cca 1-1,4k, na něj se pak naváže HiVi DMN-A a nahoře pak SB19ST-C000-4 (se kterým mám výborné zkušenosti).

pet007: Já Monacory taky extra moc nemusím, ale něco mají ještě pořád fajn a za normální peníze. Blbý je, že nabízejí hromadu průměrných měničů za velmi nadprůměrný ceny a to je špatně. Zatím asi u mně jako značka co do poměru cena/kvalita vyhrává Dayton. Uvidíme, jak dlouho udrží ty ceny na uzdě...
Naopak měl jsem možnost měřit i věci jako accuton...a tam nemůžu popřít určitý zklamání. Měnič za 500€, ale nic zázračnýho na něm nebylo. Jsou krásný, perfektně zpracovaný, působí luxusně...ale nepřesvědčily mně, že za ty prachy fakt stojí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktory STX (PL)
PříspěvekNapsal: 21 lis 2019 23:29 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
Ransomovi jsem poslal posledni verzi schemata vyhybky na kombinaci STX W.18.200.MCXr2 + ND25FW. Jednoduseji uz to asi nepujde (kolikrat jsem uz asi todle spojeni pouzil...) - zkratka 2. rad na obou vetvich, na basech teda elektricky jeste mene. Rolloff toho STX neni uplne 100%, na vyssich frekvencich to dela lehce neplechu, ale v dane cenove nic fatalniho. Rusiveho ve zvuku nic neni, lehce vyssi zkresleni kolem 400-800Hz je uz znamo (porad se ale s prehledem vejdeme s rezervou do obligatni hranice 1%).
Poslouchal jsem to na podobne nastavenem miniDSP s podporou subu, ktery "sel" do 100Hz. Hralo to solidne, za mne, ok.
Prilozeny simulace, mereni zkresleni z 25cm a realne polary z miniDSP testu.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktory STX (PL)
PříspěvekNapsal: 13 led 2020 20:56 

Registrován: 27 lis 2019 20:27
Příspěvky: 55
Kraj: SR - Žilinský
Zdravím, skúšal niekto ešte nejaké repráky od STX? Asi najviac by ma zaujímali tie ich veľké basáky...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Tesla ARN567B + Dayton ND25FW
PříspěvekNapsal: 19 črc 2020 20:14 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Možná to vypadalo, že projekt usnul. Neusnul. Vyhníval, tak jak musí vyhnít všecko, do čeho se pustím.
Výhybky mám, výšky mám, dnes dýhuju kisny. Bude to v makassaru. Což je dýha drahá jako prase, ale když já žádnou jinou nenašel.
Příloha:
IMG_20200719_200214368~2.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktory STX (PL)
PříspěvekNapsal: 20 črc 2020 06:18 
Řádný člen

Registrován: 02 pro 2012 15:54
Příspěvky: 1049
Kraj: ČR - Liberecký
No panecku ! To je ovsem zavazujici todle uspesne dotahnout !


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktory STX (PL)
PříspěvekNapsal: 26 črc 2020 20:52 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Už je skoro tma, ale ještě jsem to telefonem cvaknul.
Jak to hraje... Dobře to hraje. Tady si užijí i milovníci bassů. Nahrává tomu výrobcem doporučený objem BR ozvučnice. Udělal jsem to do 16 litrů, BR jsem podle simulace s reálnými TS posunul na 45Hz a od oka trochu přitlumil vnitřek. Vychází tam cca mezi 60 až 140Hz malinký převýšení. Není to úplně optimální, TS-ka jsou proti katalogu trochu jinde, ale neurazí. Neduní to a nebučí. Nejepší by bylo kolem 30 litrů a 40Hz. Tady ale byl záměr udělat malý regál a jsem spokojen. Zvuk je trochu víc "otevřený". Ne vyloženě prezentní, ale je tam pocitově vic hlasů i nástrojů.

K čemu by se to hodilo: Laciná a hezčí alternativa k Teslám. Do menší místnosti to bude dobré. Ví Bůh jestli bude STX k mání u nás. Ale i s poštovným mě z PLR vyšel pár kolem litru. Jestli už funguje z Polska Zásilkovna, bude to levnější. Na skákání do stropu ty repráky nejsou, ale pro šetřílky dost dobrý.

Petrovi ještě jednou dík!

Příloha:
IMG_20200726_200757134~2.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktory STX (PL)
PříspěvekNapsal: 26 črc 2020 21:20 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Já Ti dám "bassů" :-D
To je tak, když někdo nemá místo rukou obě přední levé nohy... Moc pěkná prácička. Skoro až škoda.

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktory STX (PL)
PříspěvekNapsal: 26 črc 2020 22:09 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
On to žádnej skvost není. Fotka je milosrdná. Má to spoustu drobných kazů. Ta dýha mi zbyla, tak bylo jednodušší použít zasilážovanej makassar než někde shánět něco míň nóbl. Jestli můžu radit, tak nikdy, rozumíte? NIKDY nedýhujte už hotové korpusy s dírama a zapuštěním. To je strašnej vojeb. Zásadně frézovat a vrtat do odýhovanýho.
Když už dýhujete bez lisu pomocí kontaktního lepidla, nelakujte to nitrem. Ono pak to lepidlo povolí. Ne hned, ale třeba až přes noc. Co já se navztekal... Taky je problém do DTD trefit ruční vrtačkou díry pro šrouby. Utíká to. zvlášť když tam před tím byly jiný repráky. To by člověk nesměl bejt línej udělat si vrtací šablonu, že.
Jinak to je opravdu lacinej póvl. Dřevotříska nařezaná v Hornbachu. Lepeno natupo, zafrézovaná hrana a díry. Tak to šlo na měření. Bylo mi líto je pak vyhodit. Takže přebroušeno, vykytováno, přebroušeno, namatláno lepidlem, do toho dýha, zase přebroušeno. Pak zbytky všech možných nitrolaků (přece to nevyhodím) a navrch sprej. Výhybka - vzduchový tlumivky plus trofejní svitky. Terminály pérkový za 6 korun. BR je zezadu - do díry vlepená odpadní trubka DN50 a zafrézovaná i s deskou do obliny. Pak to je přes šablonu stříknutý načerno. Nic moc, ale je to vzadu, že jo. Šrouby mám odněkud vyšroubovaný použitý. Středobas má tak debilní díry v koši, že do toho nejlíp sedly sádrokartónový vruty...
Celkově to přišlo sakum prdum asi na tři tisíce. A pár hodin práce.

Ladění vyšlo asi takhle. Proto ty bassy. Nic extra, ale dá se. Jako taková ne moc zprasená komerce.

Příloha:
2020-07-26_22-30-09.png


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktory STX (PL)
PříspěvekNapsal: 26 črc 2020 23:25 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Vypadá to ale dobře .Měl jsem v úmyslu dyhovat přední a vrchní stranu s dírami ... ty jsi to teda přilepil a pak vyřezávat díry? Skalpelem?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Reproduktory STX (PL)
PříspěvekNapsal: 27 črc 2020 07:37 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Proč ne boky?
Nalepeno přes, opatrně okrájeno nožem a pak za bohatého nadávání broušeno a broušeno a broušeno radiálním lamelákem. Pokud nemáš Dremelku, tak ve vrtačce. Stokrát běda, jestli se ti jedinkrát smekne.

Teď jsem si bedýnky dovezl domů. Poslouchám Billy Sherwooda... Vážně to nehraje blbě. Lepší než jsem čekal. Zasloužilo by to zkusit větší sloupky. LSM to nejsou, ale pro šetrné jako entry-level paráda.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 37 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group