Poslední návštěva: Právě je 02 kvě 2024 15:10


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Kdo chce být pokusný králík?
PříspěvekNapsal: 12 úno 2012 15:16 
Uživatelský avatar

Registrován: 04 led 2011 15:25
Příspěvky: 337
Kraj: SR - Žilinský
u nás na bazoš.sk predávajú s nimi bedne, za poho ceny


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo chce být pokusný králík?
PříspěvekNapsal: 12 úno 2012 15:49 
Uživatelský avatar

Registrován: 25 říj 2009 11:12
Příspěvky: 828
Bydliště: Spišská Nová Ves
Kraj: SR - Košický
Aročka sa zohnať daju len treba sliediť bo e-bazároch. Mne by sa ešte 2 ks zišli.
EDIT: 15e ? no to by bola dobra kúpa, cena sa pohybuje tak do 50e v závislosti na stave a skúposti predávajúceho. ( sorry za OT )


Naposledy upravil mereksk dne 12 úno 2012 21:52, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo chce být pokusný králík?
PříspěvekNapsal: 12 úno 2012 16:09 
Uživatelský avatar

Registrován: 04 led 2011 15:25
Příspěvky: 337
Kraj: SR - Žilinský
to aj mne.. jeden, ale pochybujem že za 15€ by ho niekto predal (ja som tak jeden kúpil)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo chce být pokusný králík?
PříspěvekNapsal: 16 úno 2012 02:41 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Tak dneska mi dorazil od Lukidola Hadex Q362. Je skutečně vystředěný takže měření zatím nebude než ho dám dokupy. Tím spíš že tento týden musím dohánět resty a navíc mi dnes k nemalé radosti prdnul kotel na topení. Nicméně jakési základní ohledání proběhlo.

Koš je skutečně 5mm silný odlitek což je v pořádku. Feritový prstenec má průměr 217mm, sílu 20mm a pólové nástavce mají tloušťku 9mm (horní) a 10mm (dolní), otvor na odvětrávání kmitacího systému má 45mm a je v něm relativně bytelná síťka. Tzv. "kombinačkový test" předběžně nic moc ale nebudeme předbíhat a počkáme na měření. Připojovací svorky jsou perové, nikoliv šroubovací, nicméně při troše šikovnosti by se přívody daly napájet zespod na terminál, kterým jsou na svorkách ukončeny přívody k cívce. Potud OK. Horší to bude s membránou. Ta má prostý kónický, tedy nikoliv nerozvinutelný tvar a je (dle mě subjektivně) z poměrně mekkého papíru vyztuženého dvanácti drobnými vlnkami. To bude předběžně asi největší slabina reproduktoru. Vrchlík má 143mm. Závěs je stavěný na poměrně slušnou výchylku (v rámci kategorie) a je naopak celkem podajný. Je textilní a při výrobě byl natřený antirezonančním nátěrem, ten však není rovnoměrně rozložený jelikož stekl do prohlubní takže na vrcholech a obecně vyšších částech vlnek není skoro vůbec zatímco dole tvoří souvislou vrstvu, v cca 1/4 závěsu na vnější dolní vlnce však není ani tam. Na domácí použití to nemusí činit problémy, ale na ven a obecně tam kde dochází k výkyvům vlhkosti a podobně to může mít vliv. Většina tuhosti kmitacího systému je tedy soustředěna do dosti tuhé středičky. Ta drží ke koši po obvodu proužkem širokým 4mm což není nic moc. Nevím jak moc je to lepidlo kvalitní. Rdc cívky je 6,25ohmu.


EDIT:
Tak jsem teď večer zjistil že po dni v suchu a teple se trošku srovnal a když jsem si ještě pohrál s membránou (nerozebíral jsem ho - pro běžný provoz by však bylo nezbytně nutné ho rozebrat) tak se mi ho podařilo dostat do stavu že nedrhne a tudíž jsem mohl změřit TS parametry. Ty vám ale povím až příště aby to bylo o něco napínavější 8-) Ale pěkně mě nasrala membrána protože nejdřív na ní modelína vůbec nechtěla držet a pak se jí zas nechtělo vůbec dolů takže když jsem to sundaval tak jsem měl pocit jako bych si vydloubával sirkou hovno s podrážky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo chce být pokusný králík?
PříspěvekNapsal: 16 úno 2012 23:57 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Tak jo, nebudeme to natahovat. Toto jsem naměřil, pro porovnání přikládám údaje z datasheetu od prodejce/výrobce. Nevím jestli je tento konkrétní měřený kus mimotoleranční (je fakt že jeho magnet mi přijde mimořádně slabý), jestli došlo k nějakému omylu na straně prodejce (rovněž pravdděpodobné), nebo kde je problém. Naměřená data jsou však správná což jsem si ověřil opětovným přeměřením jelikož jsem myslel že mě šálí zrak. Charakteristika ve 100 litrové uzavřené bedně je jen ukázková a nijak jsem se s tím nebabral jelikož tam není jaksi co ladit. Co dodat?

Výrobce/prodejce sliboval:

96dB/W
fs=42
Qes=0,48
Qms=10,1
Qts=0,42
Vas=158L
Cms=0,14
BL=20,1
Mms=108g
Xmax=3,25

Škoda že není nový, dalo by se to reklamovat.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Naposledy upravil Thales dne 17 úno 2012 00:39, celkově upraveno 2

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo chce být pokusný králík?
PříspěvekNapsal: 17 úno 2012 00:26 

Registrován: 18 pro 2011 00:37
Příspěvky: 158
Kraj: ČR - Pardubický
Vskutku zajímavý Qčka... "Pardon pane, kabriolety už nemáme, ale jestli chcete, tak vám dáme obrněnou ponorku" ...asi tak nějak...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo chce být pokusný králík?
PříspěvekNapsal: 17 úno 2012 07:36 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Já bych řekl, že je všecko správně, a takový ten reproduktor bude. Nasadil bych to prodejci na hlavu a vohulil :-)

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo chce být pokusný králík?
PříspěvekNapsal: 17 úno 2012 13:26 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Když měli akci na Q372 za asi 250Kč tak tam parametry až na jeden mimotoleranční cca seděly. Měřeno asi 10 kusů a předpoklady pro své nasazení splnily bez problému. Mě to přijde jako by byl špatně namagnetovaný nebo tak něco. Ono obvykle i u takovýchto krámů platí určitá korelace mezi cenou a mechanickým provedením na straně jedné a výsledky na straně druhé i když podstatně volněji než jsme tomu zvyklí u normálních repro. Přijde mi blbost když u fyzicky i papírově mnohem slabšího repro parametry sedí a u tohoto jsou ještě daleko horší. Nejvíc se tedy přikláním ke kusové chybě. Ale to nezjistíme protože jiný kus k měření není k dispozici. Sice mě na chvilku napadlo jestli ten repro není i připečený ale to by bylo vidět na impedanci. Uvidíme až ho příští týden kuchnu, třeba něco objevím.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo chce být pokusný králík?
PříspěvekNapsal: 17 úno 2012 13:32 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5958
Kraj: SR - Trenčianský
Pokud to není kusová chyba, tak je to dobrý leda do otevřené bedny...fuj.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo chce být pokusný králík?
PříspěvekNapsal: 18 bře 2012 21:27 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 10 srp 2011 10:57
Příspěvky: 479
Kraj: ČR - Ústecký
Nějaký čas uplynul ? tak jak dopadl ten číňan ve vnitř ?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo chce být pokusný králík?
PříspěvekNapsal: 22 dub 2012 11:56 
Uživatelský avatar

Registrován: 04 led 2011 15:25
Příspěvky: 337
Kraj: SR - Žilinský
Som pokusný králik na pár reproduktorov Hadex Q378, http://hadex.cz/info/data/Q378.pdf , ich problémom keď hrajú freeair je strašné stredovanie-(čo je ale zasa dobré na hranie vonku, žiadne profi uvažovanie, ale logicky, bude ich počuť...) -Stredovanie aj po odobratí týchto frekvencíí.. v bedni som ich ešte neskúšal, drim doporučil BC 18 SUB.. budem ho čoskoro stavať, tak potom napíšem výsledky.. TSp zmerať neviem.. (nemyslite si že som hlúpy že som to kúpil, viem že som kúpil reprák ktorý nieje tak na úrovni). Ide o to, že hneď po zapojení som zistil že som si 100x polepšil oproti jednému kusu ARO 9408.. išlo mi hlavne veľa hluku za nízku cenu.. nie tak doslovne nekvalitného ,,hluku'', ale reprá ktoré zahrajú nízke frekvencie verne, stoja už inú čiastku a na to fakt nemám..


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo chce být pokusný králík?
PříspěvekNapsal: 22 dub 2012 17:49 

Registrován: 18 pro 2011 00:37
Příspěvky: 158
Kraj: ČR - Pardubický
No vidíš, tak to v tom případě vypadá, že u těch tvých kousků jsou ty TSka blíže tomu, co je udáno v datašitu. Odpovídalo by tomu i to, že v otevřeném prostoru to nebasuje.

Každopádně za těch cca 1300/kus, co byly v akci, je to slušný.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo chce být pokusný králík?
PříspěvekNapsal: 22 dub 2012 20:18 
Uživatelský avatar

Registrován: 04 led 2011 15:25
Příspěvky: 337
Kraj: SR - Žilinský
mal som ich za asi 62€ jeden, ale ono to možno aj basuje len nemal som to ešte poriadne šancu odskúšať.. ale tie reprá majú silu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo chce být pokusný králík?
PříspěvekNapsal: 22 dub 2012 21:07 

Registrován: 18 pro 2011 00:37
Příspěvky: 158
Kraj: ČR - Pardubický
To furt jde. Zázraky se od toho čekat nedají, ale to od toho taky nikdo nechce.

Pokud budou v reálu Qčka podobný tomu, co je tam napsaný, tak ti to basovat nebude. Resp. ne v otevřence. Osobně bych je v otevřence vůbec neprovozoval, za předpokladu, že parametry sedí. Což by bylo potřeba změřit...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo chce být pokusný králík?
PříspěvekNapsal: 22 dub 2012 21:35 
Uživatelský avatar

Registrován: 04 led 2011 15:25
Příspěvky: 337
Kraj: SR - Žilinský
,,otevřenka'' je myslené bassreflex alebo horna? to mám akože dať do uzavrenky?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo chce být pokusný králík?
PříspěvekNapsal: 22 dub 2012 21:51 

Registrován: 18 pro 2011 00:37
Příspěvky: 158
Kraj: ČR - Pardubický
Otevřená ozvučnice je otevřená ozvučnice... Nebo jinak řečeno - nebude ti to basovat právě v žádném použití jako free-air. Udaný parametry to má právě na BR nebo jiný ozvučnice s akustickým obvodem...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo chce být pokusný králík?
PříspěvekNapsal: 22 dub 2012 21:59 
Uživatelský avatar

Registrován: 04 led 2011 15:25
Příspěvky: 337
Kraj: SR - Žilinský
aha, už tomu správne rozumiem.. už som sa zľakol.. chcem postaviť niečo lepšie ako obyčajnú BC sub 18.. rozmýšľam nad týmto http://www.freespeakerplans.com/mbp-46.html, ale je tam osadené LF18G401 ktorý sa s týmto nedá porovnávať, možno keby sa upravili rozmery, zvýšilo ladenie..ale asi postavím na jeden toto a na druhý ten BC18 sub a porovnám... materiál dám z nejakých starých skriní aby som zbytočne nemíňal prachy :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo chce být pokusný králík?
PříspěvekNapsal: 07 kvě 2012 18:28 
Uživatelský avatar

Registrován: 04 led 2011 15:25
Příspěvky: 337
Kraj: SR - Žilinský
Mám novinky! furt som rozmýšľal ako dosiahnuť aby tieto reprá len tak vo freeair nestredovali, ale aj basovali.. a podarilo sa.. záves som mačkal, aj stredičku, a nakoniec som len tak poklepkal po membráne a normálne bolo počuť basy, tak, ako nikdy predtým.. a keď som ich zapojil na slabučký zosík z veže, hrajú tie basy úplne dobre.. len problém je možno to, že membrána trocha klesla dole a kmitací systém je o niečo ,,mäkší", ale myslím že som im dosť pomohol k lepšiemu a zabasujú oveľa viac.. aj napriek amatérskemu prístupu, si myslím :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo chce být pokusný králík?
PříspěvekNapsal: 07 kvě 2012 18:50 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Možná jsi tímto dokázal reproduktory rychleji "rozehrát" a rozhýbat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kdo chce být pokusný králík?
PříspěvekNapsal: 07 kvě 2012 18:51 
Uživatelský avatar

Registrován: 04 led 2011 15:25
Příspěvky: 337
Kraj: SR - Žilinský
možno.. skúsim to ešte na lepšom zose a potom napíšem aké to je


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group