Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 14:26


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 2-pásmo PDD265
PříspěvekNapsal: 03 dub 2021 17:57 

Registrován: 13 čer 2016 10:15
Příspěvky: 48
Kraj: SR - Trenčianský
Ako ich máš umiestnené? Na stole ako PC repráčiky alebo na stojanoch v priestore?
Inak podľa mňa sa tie farby (čelo/korpus) bijú. Takže ak nemajú skončiť v dielni, garáži alebo v šope, mal by skúsiť tú čiernu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 2-pásmo PDD265
PříspěvekNapsal: 03 dub 2021 19:47 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Je to spíš takový testovací skelet. Já často začnu skelety za desítku a pak to celé prodám za půlku. Tady jsem si jist, že si je nechám. Po tom co jsem měl zatím možnost slyšet tak by si zasloužily MDF a tu nejlepší dýhu to je bez debat. Ještě najít někoho kdo by mi to udělal? ...
Jinak jsou v prostoru cca 20m, kde si počínají úplně výborně.
Dnes mě napadlo, že v práci teď 2 dny nikdo nebude, tak si je tam vezmu a pořádně otestuju.
Hlavně tam nebudu nikoho rušit. Jak já se těším zítra do práce. :)
Asi z tohou budou takový cestovní budky. Ješte vzadu plánuju dát madla...
Za případnou nabídku ohledně výroby skeletů bych byl vděčen a nejen to. I bych za ně zaplatil. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 2-pásmo PDD265
PříspěvekNapsal: 03 dub 2021 20:02 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ono to proti třípásmu ta slabá místa pořád má, za nějakou dobu na ně přijdeš. ;) Ale tak snažili jsme se samozřejmě v rámci přímovyzařujícího dvoupásma, jednoduchosti a přijatelné cenovky vymyslet to nejlepší, co šlo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 2-pásmo PDD265
PříspěvekNapsal: 11 dub 2021 14:12 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
http://repromania.net/forum/viewtopic.php?f=18&t=8468


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 2-pásmo PDD265
PříspěvekNapsal: 25 lis 2022 01:38 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Je tu někdo kdo je taky postavil? Zvažuji že bych je zkusil ještě jednou, ale docela bych si je rád poslechl kdyby bylo kde. Nějak na ně nemůžu zapomenout...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 2-pásmo PDD265
PříspěvekNapsal: 25 lis 2022 16:48 

Registrován: 13 čer 2016 10:15
Příspěvky: 48
Kraj: SR - Trenčianský
Okrem Penja asi len ja, ale to je na dlhú vzdialenosť. Ja som s nimi veľmi spokojný, už cca rok sa strojím napísať malú pochvalnú recenziu. Pôvodne som ich staval ako malé dvojpásmo do dielne, pre hifistu s menšími priestormi by som ich s čistým svedomím doporučil aj ako hlavné bedne. Na skúšku som ich rozložil v obývačke a dva mesiace som ich počúval skoro každý večer. Celkovo podľa mňa hrajú lepšie ako UMD365. Na basoch majú trochu viac energie UMD, ale zážitok z hlbokých polôh Nohavicovho hlasu alebo kontrabasových partov Nerezu sprostredkujú dostatočne. A samozrejme, čo najviac oceňujem na Unicornových projektoch (ktoré som mal možnosť počuť) je rozlíšenie nástrojov v nahrávke a tiež ich lokalizácia v priestore.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 2-pásmo PDD265
PříspěvekNapsal: 25 lis 2022 20:06 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Dík za reakci. Souhlasím. Vím, že na 25 m byly hodně v pohodě. Asi jsem je neměl prodávat. Možná zkusím jestli dohledam ještě někde kontakt na nového majitele...
Nebo je postavím prostě znovu. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 2-pásmo PDD265
PříspěvekNapsal: 17 led 2023 11:02 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Výměna osazení Magnátům velmi prospěla. I v porovnání mezi továrnami hrály Magnat velmi mizerně. Čela beden nejsou hotové i tak je ale projev výborný. ;)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 2-pásmo PDD265
PříspěvekNapsal: 27 led 2023 09:37 

Registrován: 02 lis 2016 22:30
Příspěvky: 66
Kraj: ČR - Jihomoravský
Ahoj, pro zajímavost... stejné měniče
https://www.soundimports.eu/en/dayton-audio-br-1.html
Ten návod k tomu je asi z r. 2001 :D

_________________
Pioneer SX-626, Tesla NC430 + Ortofon OM10, Yamaha HTR-6230, Yamaha AX-492 + 1PF06708 (TLU verze s Daytonem), Harman Kardon FL-8300, Sanyo DCA-401 + FMT-401K + RD-401UM + Godzovky, bylo: Jamo S406, Pioneer CS-797; ve výstavbě: LSM


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 2-pásmo PDD265
PříspěvekNapsal: 16 lis 2023 14:48 

Registrován: 21 dub 2015 17:18
Příspěvky: 23
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ahoj. Po delší době se chystám dokončit moje PDD265.
Nejsem si jistý ohledně cívek a provedení DPS, můžete mi poradit?
Do basové sekce výhybky, kde má být cívka na jádře 2mH, 0,43ohm jsem sehnal cívku LSIF-220/1, https://all4music.eu/civky/160-lsif-220-1-4007754085457.html
Dost mě překvapil její malý rozměr, bude tato cívka po odmotání na 2mH dostačující?
Dále by mě zajímalo zda má smysl řešit měděnou plochu DPS pod cívkami, zda je vhodné ji nějak redukovat, či to je jedno. Pro ilustraci přikládám návrh desky výhybky.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 2-pásmo PDD265
PříspěvekNapsal: 16 lis 2023 15:05 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Měděnou plochu na dps řešit nemusíš, to je v pořádku. Ale ta cívka v sérii s basákem určitě v pořádku není. Bude to při vyšší hlasitosti zkreslovat. To je cívka vhodná do RLC členů, pokud nimi tečou malý proudy, nebo max. do výškové sekce v autohifi. Pro základní LF filtr je krajně nevhodná. Použi cívku vzduchovou motanou drátem průměru min 1,1-1,2mm nebo cívku na jádře z transformátorových plechů. Třeba tuhle:
https://www.soundimports.eu/en/dayton-audio-ic182.html


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 2-pásmo PDD265
PříspěvekNapsal: 16 lis 2023 15:36 

Registrován: 21 dub 2015 17:18
Příspěvky: 23
Kraj: ČR - Královéhradecký
Díky za rychlou reakci.
Koupím do toho vzduchovou cívku z drátu 1,25mm, již jsem ji dříve poptával na reproobchod.cz.
Nebude vadit lehce vyšší odpor, ca 0,67 ohm?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 2-pásmo PDD265
PříspěvekNapsal: 16 lis 2023 16:48 

Registrován: 04 kvě 2011 19:32
Příspěvky: 2
Kraj: ČR - Pardubický
To právě vadí-proto se tam píše jaký odpor má ta cívka mít. :roll:
Zhoršuje to kontrolu zesilovače nad basákem. Proto se na tohle místo často používají cívky na I trafoplechách, aby se snížil odpor.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 2-pásmo PDD265
PříspěvekNapsal: 16 lis 2023 18:11 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
0,67 Ohm je již taková dost hraniční hodnota, ale ještě se to snese. Rozhodně na tomhle místě lepší vzduchová cívka s Rdc=0,67, než feritová s polovičním Rdc. Ve většině případů je samozřejmě požadována cívka s co nejnižším Rdc (bavíme se pořád o cívce v sérii s basákem). Občas se ale můžou vyskytnout případy, kdy je doporučena cívka s Rdc=1 Ohm, nebo dokonce 1,5 Ohm. Jde obvykle o případ použití reproduktoru s nízkým Qts v uzavřené ozvučnici a tím pádem příliš "suchýmu" projevu na spodku. Vyšším Rdc předřazené cívky se dosáhne navýšení celkového Qt (reprák+bedna) a basy se zlepší.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 2-pásmo PDD265
PříspěvekNapsal: 18 lis 2023 12:47 

Registrován: 21 dub 2015 17:18
Příspěvky: 23
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak jsem se nechal přesvědčit, zkusím ještě počkat, až budou dostupné ty cívky na železe.
Jenom pro info, byl by rozdíl při použití cívky s vyšším Rdc slyšitelný, jak by se projevil?
Ještě mě taky napadlo, nejsou PDD265 ve srovnání s UMD365 na výškách trochu výraznější? Viz ono zvýraznění výšek nad 10kHz.
Bylo by možné, pokud by mi to nesedělo, to úpravou rezistorů trochu srovnat, bez toho abych to rozladil jako celek?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 2-pásmo PDD265
PříspěvekNapsal: 18 lis 2023 17:40 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Možná by to bylo slyšet při bezprostředním přepnutí tím, že s cívkou s vyšším Rdc by to mělo tendenci víc bučet, nebo by basy přišli mohutnější a zároveň úrovňově víc pod výškama. Ale za mně - 0,43 ohm nebo 0,67 ohm by bylo hodně na hraně rozpoznatelnosti.
Hele, nejdřív si to poslechni a pak vymýšlej. Ještě to nemáš ani hotový a už jdeš ladit výšky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 2-pásmo PDD265
PříspěvekNapsal: 19 lis 2023 00:36 

Registrován: 21 dub 2015 17:18
Příspěvky: 23
Kraj: ČR - Královéhradecký
Ok, nebudu nad tím teďka spekulovat.
Jinak dnes se mi podařilo propísknout měniče, trochu mě překvapily naměřené rozdíly u výškových reproduktoru, viz obrázek.
U středobasů byl menší rozdíl v naměřené Fs - 33,6 a 37,2 Hz.
Nemám s tím zkušenosti, jsou takové rozdíly ještě v pořádku?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 2-pásmo PDD265
PříspěvekNapsal: 19 lis 2023 10:02 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Jo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 2-pásmo PDD265
PříspěvekNapsal: 19 lis 2023 10:03 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
V dané cenovce nijak dramatický rozdíl. Když si vezmeš, kolik stojí třeba Monacor DT-300 a jak fatální rozdíly byly mezi jednotlivými kusy tam, tak tohle je v podstatě fajn. Ale ano, třeba VIFA nebo SEAS na tom jsou obvykle ještě lépe.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 2-pásmo PDD265
PříspěvekNapsal: 21 lis 2023 11:57 

Registrován: 21 dub 2015 17:18
Příspěvky: 23
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak se to konečně trochu hýbe.
Dělám teď na nových čelech a chci pro vyztužení desky přidat zespodu, do místa mezi měniči hranolek. Je poměrně blízko otvoru pro koš basového měniče, je to ok? Viz foto.
Je potřeba/vhodné mít vnitřní hranu otvoru basového měniče nějak sraženou, nebo se to týká až čel ze silnějších, popř. dvojitých desek, kde je koš měniče v díře více utopen?


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group