Poslední návštěva: Právě je 03 kvě 2024 01:09


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 398 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 01 dub 2024 23:14 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
dnes jsem našel chvilku, a podle výkresu jsem usochal 3d model, drobek upravenej pro 3d tisk, tj přírubu jsem zesílil na 5mm , zahloubení šroubků 8mm 3.5mm hluboko a dírky 5mm, aby ty M4 měly nějakou zemědělskou vůli.
Změřil jsem svoje ND16, a měly průměr 32.4mm, tak jsem to tak vytiskl, a je to podobně, jako postoval Ransom: po zalisování se z toho stal jeden kus hmoty...
Příloha:
IMG_20240401_224619_435b.jpg

fotka v noci z mobilu, tak to není ani tak krásný, jako v reálu :)
Ještě si k tomu zítra z flexu vytisknu těsnění s vrubkama a dírkama, ať je ta montáž úplně bezpracná.
Přidal bych i stl, ale nějak to sem nejde, tak jsem to flákl sem : https://www.printables.com/model/828937 ... anel-mount
Samozřejmě jde to vytisknout i hladký, ale mě se líbí ten vzhled strukturované podložky co je u 3d tiskárny, nepotřebuje to už žádnej "piano lesk" možná ještě vytisknout z nějakého matného filamentu, nebo v barvě...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 04 dub 2024 16:07 
Řádný člen

Registrován: 26 led 2022 11:08
Příspěvky: 220
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Příloha:
IMG_20240404_153745~3.jpg

Hotovo, hraje to hezky


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
saigaholic


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 04 dub 2024 20:00 
Řádný člen

Registrován: 26 led 2022 11:08
Příspěvky: 220
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
No a lak nakonec vypadá takhle
Příloha:
IMG_20240404_154032~2.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
saigaholic


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 05 dub 2024 19:35 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
Seš lepší, já teprv vyfrézoval díry do čela. Korpus je slepenej, ale nemám tam stěrbinovej BR ani kastlík na střeďák, takže snad zase příští týden něco.
Příloha:
IMG_20240405_181732_602a.jpg

frézovací přípravek na kulatý díry se mi osvědčil, ale frézovat vodovzdoprnou překližku frézou na kov určitě ne. Smrdím jak kdybych celej den seděl někde na potlachu u ohně ze syrovýho dřeva :)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 05 dub 2024 20:17 
Řádný člen

Registrován: 26 led 2022 11:08
Příspěvky: 220
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Mám je dřív ale to může být tím, že jsem začal loni v listopadu.
Díry jsem vrtal jako obvykle korunkami.
https://www.rajce.idnes.cz/4mike/album/umd365

_________________
saigaholic


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 06 dub 2024 16:48 

Registrován: 16 črc 2021 22:06
Příspěvky: 128
Bydliště: Puste Čemerne
Kraj: SR - Košický
4mike môžem poprosiť o stručne porovnanie s tvojimi repro z posledného odkazu.Mám tiež UMD a myslím, že sú to veľmi dobre hrajúce reprosústavy, tak ma to zaujíma.Máš to veľmi pekné,tá sivá farba sa mi páči, ja to mám podobne ladené do siva.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 06 dub 2024 22:52 
Řádný člen

Registrován: 26 led 2022 11:08
Příspěvky: 220
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Stručně
UMD jsou budky, co ráno spustí, večer se vypnou, nikoho asi neserou ale ani neposadí na prdel.
Což je fajn, vždyť máloco z veřejných projektů 3p jde za tyhle náklady
a z aktuálně běžně dostupných měničů postavit.
Chtěl jsem si zkusit něco o fous "lepšího" a míň retro než TM 380.

Srovnávat se zbytkem toho, co jsem spáchal nebudu, protože v tom nevidím smysl.
V každém jiném obýváku to bude trochu jinak a každé uši nemusí preferovat totéž.

Ke zbylým že zdejších projektů se klidně vyjádřím ale v patřičném vláknu.
K Harriskam i Akylám se toho docela dost probralo na AW,
k přímému porovnávání jsou asi vhodnější srazy.

_________________
saigaholic


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 08 dub 2024 17:22 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
zase jsem včera a dnes kousek pokročil. Na to, že je to překližka, to vypadá celkem dobře. vytáhl jsem to kvůli frézování a broušení na zahradu, tam nemusím uklízet dřevěnej prášek.
Příloha:
IMG_20240408_162502_263b.jpg

Akorát nevím co s povrchovkou, chtěl bych to hodně tmavý, až černý, ale aby se prokreslovala struktura dřeva, něco jako černý lamino se strukturou dřeva, nebo apoň hodně tmavá struktura dřeva. Lazura mi nepřijde jako dobrý řešení, mohlo by to vypadat jako pergola...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 08 dub 2024 20:06 
Řádný člen

Registrován: 26 led 2022 11:08
Příspěvky: 220
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Jednou jsem to zkusil mořit, dopadlo to nahov..., poněvadž překližka v místě lepení nasaje lepidlo a moření se místy nechytá :(
Možná to vzít hadrem od barvy a pak lehce přebrousit?

_________________
saigaholic


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 08 dub 2024 20:48 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
mám nějaký odřezky, který jsou lepený, tak udělám nějaký pokusy, co se mi bude líbit. Zkusím tu lazuru (válečkem)
s nebo vytrzující vosk, údajně se pak dá přelakovat polyuretanem, jestli to bud epotřeba. Překližka je z tvrdýho dřeva, tak by mohl ten olejovosk stačit. Mám něco takovýho na stole v jídelně a už třetí rok se to celkem drží, bedny by toho tolik co stůl zažívat neměly...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 08 dub 2024 21:07 
Řádný člen

Registrován: 26 led 2022 11:08
Příspěvky: 220
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Vosky bych nerisknul, to má potenciál separovat další povrchy a nedej bože lepit prach.

_________________
saigaholic


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 08 dub 2024 21:15 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11108
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Práškový mořidlo lze místo v lihu rozpustit v nitrolaku. Ten naředit a naředěným natírat. Všechny vrstvy po vytvrdnutí brousit, nejlíp jemnou brusnou houbou. Nacvičit nejprve na odřezku. Vypadá to efektně.
Právě tak se dá smíchat se šelakem a rozpustit v lihu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 08 dub 2024 23:07 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
zajímavej tip, zkušebních vzorků mám dost. Akorát netuším, co myslíš pod pojmem práškový mořidlo, jediný, co jsem našel je tohle: https://www.mall.cz/oleje-moridla-napou ... 0081344363
samozřejmě to prodávají i u nás, stejně jako ty tmely clou - lepší než se piplat s rozbroušeným dřevem, a stejně je to vidět, protože to lepidlo změní nasákavost toho dřevěnýho prachu, tenhle tmel je i trochu nasákavej...
P.S. že já jsem si tu horní frézku nekoupil už dávno. Obyč lídlovka a výsledky super, kulatý díry s vytištěným přípravkem na 3d tiskárně, stejně jako zahloubení, díra na BR a srovnání čel rovnou stopkovou frézou s ložiskem a zakulacení BR stejně jako čela zase tvarová fréza s ložiskem. Akorát se nějak neosvědčily frézy na kov, ty se překližkou spíš propalují než by dělaly piliny...
P.S. za mejch mladejch let jsem probarvoval nitrolak náplní z propisky, když bylo potřeba nabarvit žárovky na barevnou hudbu, tak nějak tuším, jak by se s tím mohlo pracovat...
Na ten nitrolak by se měl na konec naválečkovat nějakej polyuretanovej lak, je to správnej postup?
Sice jsem obrousil co šlo, ale sem tam někde je na dřevě u spoje patrnej zbytek vypěňovacího PUR lepidla, tak doufám, že tam nebudou velký rozdíly v odstínu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 09 dub 2024 00:05 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11108
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Myslím že jsem práškový mořidla k rozpouštění naposledy viděl v Hornbachu.

Nitrolak je lak, lakuje se s ním. Proč by se měl ještě něčím lakovat? Právě tak šelak se používá na lakování dřeva. Kupuje se v šupinkách, rozpouští se v lihu. Dá se míchat s tekutým lihovým mořidlem.

Efekt obojího je v tom, že vznikne na dřevě tenká probarvená, ale polotransparentní vrstva.

Jo, vrchní frézka je vrchní frézka. Frézy na dřevo kupuju na Aliexpressu. Všechny tvary a provedení. Klíčová slova Router Bit. Shank 6 nebo 8 mm (průměr stopky).

Příloha:
Screenshot_20240409-002001.jpg


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 09 dub 2024 00:51 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
jasně, ty žlutý s ložiskem z ali mám taky. I kdybych měl tu jednu vyhodit už teď, tak v celkovým nákladu na bedny to bude ta menší položka.
Přelakování jsem mysle tak, aby byl ten povrch ještě odolnější. Nitrolak na modely jsem kdysi používal taky, ale přijde mi, že polyuretanovej lak je mnohem odolnější a líbí se mi i matnost některejch PUR laků. Nitrolak je takovej tvrdej křehkej. Se šelakem jsem nikdy nedělal, a asi ani nechci začínat...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 09 dub 2024 07:45 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5958
Kraj: SR - Trenčianský
Co se týče vosku:
https://www.remmers.com/de/holzanstrich ... 0000066803
Bezproblémový i na překližku, mnohokrát vyzkoušené. Nic neseparuje, nic nelepí. Po vytvrzení jemný sametový povrch. Výsledek třeba zde:
https://repromania.net/forum/viewtopic.php?f=61&t=8687

Frézy používám buď od Makitu, CMT nebo IGM.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 09 dub 2024 16:47 

Registrován: 16 pro 2020 12:45
Příspěvky: 101
Kraj: ČR - Zlínský
Při předělávce starších beden v dýze jsem je musel přimořit lihovým mořidlem, jednak to zakrylo drobné rýhy a okraje po frézování a také jsem potřeboval sjednotit odstín mezi lehce vybledlými místy, na které asi svítilo a zbylými stranami. Ty bys přidal tolik vrstev, až bys byl spokojen s tmavostí a kresba byla stále ještě patrná. Potřeboval jsem to ale nějak uzavřít-zakonzervovat, nechtěl jsem lakovat, líbila se mi "nerovnost" daná strukturou dřeva, kterou by lak podle tloušťky zacelil. Tak jsem vzal napouštěcí modifikovaný olej, co se používá na pracovní desky z přírodního dřeva (typicky do kuchyně). Po určitém čase je nutné setřít, co se nevsáklo, jinak by zůstaly mírně lesklejší místa. Výsledek je matný a celkem odolný vodě apod.
Výsledek zde https://postimg.cc/gallery/X6pDx0VY Bohužel na fotce se to mírně leskne, za přímého světla to mobil nepobral


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 09 dub 2024 20:55 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1807
Kraj: ČR - Jihomoravský
dnes jsem udělal na kousku překližky test s lazurolem - určitě je potřeba napouštěcí vrstva, tam kde byla stopa po lepidle byl bez penetrační vrstvy patrnej velkej rozdíl odstínu. Po první vrstvě je to moc světlý, uvidím, jak to bude vypadat zítra po další vrstvě lazury... Zkouším to nanášet válečkem, aby tam nebyly patrný tahy štětkou. Rozdíly odstínu mě celkem odrazují od použití olejů/ vosků, protože tam není možnost ovlivnit nasákavost povrchu před použitím. Co se hlavně vykreslí, je jakejkoliv škrábanec nebo nedokonalost broušení. Jestli já se na to nevykašlu a nenaplácám to obyč černou barvou. Z překližky je to stejně jenom kvůli tomu, že byla zadarmo...
Práškový mořidla rozpustný v lihu jsou v čr nedostupný, napadlo mě vzít mořidlo rozpustný ve vodě a aplikovat místo vody na rozředění do polyuretanovýho laku, ale to je na moc pokusů, rád bych to už měl hotový...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 09 dub 2024 21:49 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Zničit krásně na pokos pospojovanou bednu černou barvou by bylo barbarství.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo UMD365
PříspěvekNapsal: 09 dub 2024 22:22 
Řádný člen

Registrován: 26 led 2022 11:08
Příspěvky: 220
Bydliště: Brno
Kraj: ČR - Jihomoravský
Na barvu je času dost až to bude nevratně zamořený, zkus nanášet houbičkou na nádobí,
líp se to roztírá do homogenního odstínu

_________________
saigaholic


Naposledy upravil 4mike dne 10 dub 2024 06:06, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 398 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group