Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 19:31


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 22 črc 2021 22:24 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
- Dělají to obě bedny? (připoj každou zvlášť)
- Dělá to jen basák? Nebo se harašení ozývá z celé soustavy? Hrajou všechny repráky v soustavě?
- Kdo dělal výhybky?

Podle popisu se takhle může projevovat zkrat ve výhybce, záměna součástí, chyba v zapojení. Měřil jsi impedanční křivku?
Kritický pokles impedance soustavy taky může způsobit odpojení některého repráku, kdy výstup některé propusti není zatížený (mnozí tomu nevěří, ale je to opravdu tak).

Kolem a kolem vzato, pokud basák napřímo hraje OK, chyba bude někde v zapojení.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 23 črc 2021 07:15 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Při popisu zvuku jsem si okamžitě vzpomněl na v pubertálním věku stavěné jandovky RS20. Přesně takhle se mi projevovaly příliš navolno navinuté cívky, navíc na feritu. Tenkrát jsem nevěděl, že cívka má kromě indukčnosti i jiné parametry.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 01 srp 2021 09:47 

Registrován: 13 pro 2017 03:01
Příspěvky: 10
Kraj: SR - Trenčianský
Ak to niekomu pomôže dávam vedieť výsledok pátrania. Problém robila tlmivka v basovej časti, nakoľko som chcel ušetriť na medi navinul som tlmivku na trafo zo starého rozhlasu na 100v rozvod. EI plechy na boli prekladané ako napríklad v sieťovom trafe ale E z jednej strany a I z druhej strany, bez vzduchovej medzery. Pri stlačení a uvoľnení jadra sa pri meraní výrazne menila indukcnost. Tak som navinul nové cievky na I jadre. Tam sa už ale medi vošlo, všetka meď z výstupaku z auj 637 a jedného alternatora z auta a sú to poriadne granáty ale jednosmerný odpor som nameral 0,3ohm. Teraz sa to už dá počúvať akurát to nemôžem poriadne vybudit, mám postavený zosik lm3886 a DVD prehrávač to nevybudi naplno, ešte musím poriešiť nejaký predzosilňovač.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 01 srp 2021 10:31 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Zaujímavé...DVD prehrávače majú výstup typicky 0,8-1,5V pri záťaži 5-20kOhm. Nepamätám si už presne, aký je zisk katalógového zapojenia LM3886, ale mám pocit, že cca 30dB. Takže aj vstupné napätie 775mV (linka) by malo bohato stačiť na zahnanie švábu do limitácie.
Alebo je to nejaký neštandardný player, čo dáva sotva 150mV, ako tie čínske mp3 moduly z ALI?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 01 srp 2021 14:06 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Říkám to nerad, ale ta tlumivka na trafo jádru byla zcela špatně. Nevím které to bylo trafo, vyskytovalo se jich řada typů. Ale minimální průřez sloupku je pro takovouhle aplikaci 16x20, raději 20x20 mm. Nejstarší 100V trafa byla na hodně mizerných plechách. Ale hlavně ta tlumivka MUSÍ mít alespoň 1mm vzduchovou mezeru! Bez ní se jádro brutálně přesytí. A mezera přesně určuje výslednou indukčnost.

Nemá ten zesilovač pasivní korekce?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 02 srp 2021 20:47 

Registrován: 13 pro 2017 03:01
Příspěvky: 10
Kraj: SR - Trenčianský
No kde začať, tie trafka sú komplet na hovno ale škoda ze som to nevedel skôr, človek sa učí celý život. Teraz na tých I jadrach je to v pohode. Prehrávač mam LG tak neviem, keď to pustím naplno je to pomerne hlasno na bytové podmienky ale ani z ďaleka sa to nedá prebudiť. Keď ma to nasere kúpim nejaký receiver a bude, pre zaujímavosť prikladám foto


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 04 srp 2021 09:04 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Jééj - presne to gramorádio som mal ako chlapec.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 04 srp 2021 09:14 
Uživatelský avatar

Registrován: 08 pro 2019 14:33
Příspěvky: 128
Bydliště: území Chrámu chmele a piva
Kraj: ČR - Ústecký
Já brousil desky na Operetě http://radiotvsberatel.g6.cz/Gramoradia ... pereta.htm :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 04 srp 2021 10:53 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
To je to bulharské A-104?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 06 srp 2021 09:48 

Registrován: 13 pro 2017 03:01
Příspěvky: 10
Kraj: SR - Trenčianský
Áno bolo, bolo u deda na povale a co sa dalo v ňom pozrali myši, kondenzátory, káble. Tak som ho vykuchal a osadil som doňho lm3886, gramofon som zachoval akurát nebezi, musím ho ešte spojazdniť


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 06 srp 2021 09:55 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Ten by som radšej nespojazdňoval, ak nemáš nejaké platne, ktoré potrebuješ bezpodmienečne zničiť.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 07 srp 2021 11:28 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Či by nebolo lepšie spraviť extra vlákno na naše staré gramosústruhy a skartovače kaziet-pások.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 05 zář 2021 22:12 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Jestli se někomu zdají URS3100 příliš tlumené a málo otevřené, v popisu je návod, jak je na středovýškách víc otevřít. Jedna se pouze o hru s odporama, není potřeba vyměňovat žádný kondíky ani cívky. Přidá to na celkovým výkonu asi 1dB na 1kHz a 2dB na 10kHz. Takhle se to nezdá moc, ale jelikož se jedná o celkový vyzářený výkon, tak změna bude markantní.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 06 zář 2021 18:36 

Registrován: 13 čer 2016 10:15
Příspěvky: 48
Kraj: SR - Trenčianský
Vďaka za tip na úpravu, určite to vyskúšam. S prejavom URS3100 som bol (aj som) spokojný, ale pri porovnaní s upravenou verziou UMD365 sa ženské vokály na URS zdali dosť zastreté. Manželka potom URS odmietala počúvať, vraj to má hrať tak ako na UMD. UMD som už dlhšie nepúšťal, takže aktuálne sme si zase zvykli a je kľud.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 28 lis 2021 16:04 

Registrován: 13 čer 2016 10:15
Příspěvky: 48
Kraj: SR - Trenčianský
"Rozjasňovaciu" úpravu výhybky som vyskúšal ale idem sa vrátiť k pôvodnej verzii. Jednou z vlastností, ktorú som na URS mal rád bola akási "muzikálnosť", skrátka ma ten zvuk bavil, vychutnával som si aj skladby, ktoré som predtým preskakoval. Teraz sa to akosi vytratilo. Ťažko sa mi to porovnáva, lebo som ich v poslednom čase počúval už len sporadicky, viac som sa venoval malým PDD.
Chcel by som sa opýtať, či odpor 4R7 pred streďákom stačí aj 7W (Mal som tam 10W od Lukyssa, ak by sa mi tie pôvodné nepodarilo osadiť).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 28 lis 2021 20:10 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Stačí.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 18 zář 2022 12:50 

Registrován: 02 dub 2021 12:26
Příspěvky: 2
Kraj: ČR - Plzeňský
Ahoj, chtěl bych poprosit o radu.

Repro je hotové, nějaké fotky zde: https://photos.app.goo.gl/j5BcbsgZNpxToRJ66

Hrát hraje, zvuk mě baví, při stavbě jsem se naučil nové věci, ale nejsem manuálně moc zručný, takže některé věci na tom jsem asi neudělal úplně top.

Aktuálně došlo na měření a tady asi začíná problém a končí moje znalosti. Měřil jsem ze vzdálenosti cca 1m přibližně v ose středového měniče.

Co si myslím:
1) měření nejsou stejná a tudíž minimálně jedna bedna nedělá to co má

2) jedna bedna má otočenou fázi tam kde se mění střed / výška, ale otočenou o 360 st. Netučím jestli je to správně nebo ne.

3) druhá bedna má na tom samém místě něco co si ani netroufnu pojmenovat :) Když to rozmotám tak se ta fáze jakoby točí pořád dokola?

Prosím jestli by mi někdo pomohl s interpretací těch grafů, samozřejmě budu rád i za nějaký tip kde by mohla být chyba. Po znovu přečtení návodu jsem zjistil že jsem opomenul vystlat vatou kastlík na středový měnič.

Děkuji


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 18 zář 2022 16:49 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Nevím, školy nemám, ale není to chyba měření? pokud ne, tak bych asi zkusil hledt něco, co vibruje a dělá bordel, kterej ten soft nedokáže zpracovat. Zkus si generátorem na té "vadné bedně" projet to kritický pásmo, třeba uchem někde zaslechneš nějaký pazvuky...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 18 zář 2022 16:57 
Uživatelský avatar

Registrován: 01 říj 2013 13:13
Příspěvky: 62
Bydliště: u Olomóca
Kraj: ČR - Olomoucký
Máš v tom grafu strašně velkej rozsah db, potom se v tom nedá nic moc vidět.
Až to upravíš, bude patrnější jak se ty křivky SPL kryjí. Na tu fázi (v této fázi) až tak nehleď :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Diskuze k projektu: 3-pásmo "URS3100"
PříspěvekNapsal: 18 zář 2022 21:43 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
ještě jdnou se na to dívám: to není bezodrazový měření, ale prostě sjetá charakteristika v poslechovce, je tak? na basech jsou jasně patrný módy místnosti...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 834 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group