Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 18:00


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: 4-pásmo "T4150" Teslabuki
PříspěvekNapsal: 16 dub 2017 23:33 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Predstavujem čistokrvný Tesla projekt s označením T-4150, pracovný názov "Teslabuki".
Cieľom tohto projektu, resp. prečo toto monštrum vzniklo, bolo využitie niektorých reproduktorov, ktoré som chcel použiť na stavbu KE-150. Od toho som ale upustil, ARO835 predal, ARO6604 daroval a ostali mi ART481 a ART581. Prešli asi tri roky a nejak som nevedel čo s tými reproduktormi. Popri meraniach iných projektov sa začali špekulácie s Unicornom, k čomu by sa dali použiť. ARO6604 už bolo odskúšané a keďže jedna z hlavných požiadaviek bola dosiahnúť čo najvyššiu citlivosť, keďže papierovo má ART481 94-95dB, ART581 100dB, ARO6604 95dB, tak bolo treba nájsť citlivý basák, ktorý by v rozumnom objeme išiel aspoň trochu dole. A tu nastal problém...ARO 931,932, 941 a 942 by mali dostatočnú citlivosť, ale príkon nízky. A ďalšie proti bola zohnateľnosť za prijateľnú cenu. Preto som hľadal medzi PA 15" reproduktormi. Ako varianty som videl ARM9408, ARO9408...s druhým menovaným už mám celkom dobré skúsenosti, preto sme sa rozhodli preň. Osadenie by teda bolo dané: ART481, ART581, ARO6604, ARO9408. Prišla na rad ozvučnica...prijateľný objem +-100l a ladenie podľa možností reproduktora, t.j. 58Hz. BR tvorí len hrúbka prednej dosky. Nejaké zapúšťanie AROčiek som nezamýšľal, ani zrážanie hrán keďže sa nejedná o žiadny high-end. Zato pri výškovej sekcii som sa celkom vyhral. Nechcel som osádzať ARTčka do širokej prednej dosky, kvôli difrakciám, skôr ich len uchytiť na spoločnú konzolu a umiestniť nad seba. Po debate s Unicornom, keď som sa ho pýtal, ako by sa ešte dali minimalizovať difrakcie, tak mi navrhol spraviť nejaké chvosty...pýtam sa, či na spôsob Nautilusov...že také niečo. "A ja sprostá..." som sa nato dal...teraz otázka...bakelit, alebo drevo? Dreva bolo doma dosť a keďže sa jedná o odrezky z drevárskej výroby určené priamo do pece, tak som mal z čoho vyberať. Popis výroby nebudem bližšie popisovať, ale nedá mi nespomenúť, koľko svätých som popri tom vymenoval, koľkokrát som Unicorna chcel rozniesť v zuboch, ďalšie fázy boli, načo som sa to dal nahovoriť, prečo sa nato radšej nevys...kašlem...
Začal som hornými deklami, alebo teda chvostami pre ART481. Keďže celý proces prebiehal v zime, tak "suché" drevo určené do pece až tak suché nebolo. Toto som zjavne podcenil a počas výroby chvostov pre ART581 sa mi chvosty pre ART481 zosušili a zmenili tvar. Jeden až tak, že som ho vyrábal odznova, lebo brúsenie by nepomohlo. Do týchto deklov som teda osadil ARTčka.
Spodná bedňa je vyrobená z MDFky, odýhovaná dubovou dýhou a navoskovaná. Horné chvosty sú z dubového masívu, takisto navoskované.
Po skompletovaní a osadení reproduktorov nasledovalo meranie. Jedna bedňa sa merala komplet, vrátane smeroviek od 0° po 60°, druhá podľa potreby, keďže ART581 mám jedno 15R a druhé 8R. Z toho vyplýva, že aj výhybky sú rozdielne.
Unicorn navrhol výhybky, tieto som vyrobil, osadil, vypočuli sme si to a aj keď sme sedeli, tak sme si, slušne povedané, sadli na prdel. Použité reproduktory majú 25-40 rokov, ale ten zvuk, čo z toho lezie je až neuveriteľný. Zámer sa teda podaril...citlivosť sa pohybuje na úrovni 93dB a navyše sú tie bedne "všesmerové" a hrajú doslova všade. Keď odhliadnem od toho, že celý tento projekt vznikol len z recesie, dlhej chvíle a aby som využil reproduktory, čo som mal, tak naozaj sa vydaril a stojí za vypočutie. Prepad medzi ARTčkami je spôsobený ich umiestnením nad seba, čo potvrdilo aj finálne meranie hotových bední.

Upgrade: pridaná modifikovaná verzia výhybky

Diskuze k projektu navazuje zde: http://repromania.net/forum/viewtopic.p ... 34&start=0


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Naposledy upravil penjo dne 21 zář 2018 12:45, celkově upraveno 5

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvek: 1 ]  Moderátor: TheLastUnicorn

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group