Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 06:33


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 22 led 2018 16:05 
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2009 23:14
Příspěvky: 109
Kraj: ČR - Jihomoravský
Díky za typ, dnes navštívím Hornbach, Bauhaus, OBI a uvidíme čo budú mať, čo sa týka tej farby, tak moje čelá sa budú lakovat čiernym matom, takže by to malo plniť funkciu rovnako ako Balakryl nie?

Keď som rozobral tie Rumby tak tam bolo na utesnenie basáku použitá tenká gumová hadička o vonkajšom priemere asi 2mm. Docela zaujímavé :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 22 led 2018 16:40 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
Vyhybku mam nakonec takto


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 22 led 2018 16:46 
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2009 23:14
Příspěvky: 109
Kraj: ČR - Jihomoravský
TheLastUnicorn píše:
První cívku před basákem je vhodný kvůli odporu mít na trafojádře, zbylý vzduchový.


Prečo máš vzduchovú?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 22 led 2018 17:28 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
Kdyz ma odpor v poradku tak proc ne


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 22 led 2018 20:52 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Já je taky někdy dělám vzduchový, u dvoupásma to není ještě tak extrémní, jako pro nízko dělený třípásmo... Prostě rozmar milionáře :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 23 led 2018 14:19 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Cívka 2,5mH před basákem, jsou tam z mého pohledu možné obě varianty, jak vzduchová tak trafo cívka. Každá z cívek má své výhody i nevýhody. U trafocívky je výhoda, že odpor je i nižší než předepsaný, vzduchová cívka drátem 1,25mm má odpor o fousek vyšší než předepsaný, ale zase ne takový, aby se to muselo řešit a předělávat. Nevýhoda trafocívky je její nelinearita v závislosti na kmitočtu a asi i zkreslení. Vzduchová cívka je podstatně předvídatelnější.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 25 led 2018 01:24 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
Protoze vyhybky uz mam komplet, zasel jsem predevcirem do mistniho hobby marketu a za stopado koupil dve desky. Vcera jsem radil s horni frezkou a vyrobil celo. Desky jsou zepredu a zezadu sproste vruty prisroubovane zevnitr na korpus z nejakych starych beden. Samozrejme to takto nezustane, jen jsem chtel vedet jak to bude hrat. Dneska jsem tam dal vyhybku, prodratoval to a vzniklo z toho co je v priloze.
Hraje to neskutecne! Tohle jsem necekal. Je pulnoc a misto abych sel spat potichu posloucham protoze ted to nahlas nejde.
To pomijim ze je tam zatim spousta prohresku a muze to byt asi jeste o dost lepsi. Je to cele dost nepresne (mne ta drevarina opravdu hrozne nebavi), nejsou zkosene hrany predniho cela, sirka bedny je o 30 mm mensi nez predepsana, objem sedi plus minus autobus, je to uzavrenka protoze na bassreflex zkratka nevysel cas a v bedne neni vubec zadne tlumeni.
Presto jsou to jednoznacne nejlepsi bedny ktere zatim doma mam.
TLU nevim jak podekovat za vynikajici bedny a prevelike diky LuKyssovi za dodani vseho potrebneho.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 25 led 2018 10:41 

Registrován: 26 pro 2014 17:22
Příspěvky: 19
Kraj: ČR - Vysočina
No to je pozitivní povzbuzení !!!!
Mně před pár dny přišel od LuKysse materiál (mimochodem - musím říct opět jako i minule naprosto vzorný a příkladná přístup - díky !!!!!) a tak se na to taky pomalu vrhnu. Takové chvalozpěvy jsou tím správným povzbuzením . Doma už mám asi rok Totemy - tak jsem zvědavý...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 25 led 2018 11:40 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já jsem to slyšel na srazu a byl jsem velmi příjemně překvapen až zaskočen, co to předvádí hlavně ve středním pásmu, kde mi podobné konstrukce nikdy moc neseděly.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 25 led 2018 12:05 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Paráda, líbí se mě, že kutíte. Tyto malé bedýnky jsou mě velmi sympatické, možná by bylo už na čase obměnit ARS9104, které mám v ložnici.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 07 úno 2018 10:22 
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2009 23:14
Příspěvky: 109
Kraj: ČR - Jihomoravský
Zdar chlapi, po nedeľňajšom výpadku sa mi stratil príspevok, neviem či ste niekto k tomu stihli niečo napísať, tak to dávam znovu.
A hneď pridám aj fotky už hotových budiek.
Ešte to nieje úplne dokončené, pribude jedno prekvapenie pre TLU-a ako poďakovanie za realizáciu tohto super projektu. :)
Čo sa týka zvuku, tak sa budem iba opakovať, fantastický vyrovnaný a dynamický. "Zatiaľ" som nič lepšie nepočul!
Mám v pláne postaviť si aj URS, ale to až do domčeku :)
Neviem čo by som k tomu dodal, proste super projekt, ktorí ma bavil od začiatku až do samého konca. Veľké poďakovanie patrí samozrejme Lukyssovi za ochotu a jednanie na úrovni, všetkým chalanom tu na fóre za veškeré rady a tipy.
Tak a teraz foto. ;)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 07 úno 2018 10:48 
Řádný člen

Registrován: 18 úno 2016 00:03
Příspěvky: 2757
Bydliště: Slovakistan
Kraj: SR - Trenčianský
Nádhera :)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 07 úno 2018 15:21 

Registrován: 26 pro 2014 17:22
Příspěvky: 19
Kraj: ČR - Vysočina
Ahoj vidíte přílohy od MarTko?
Já ne a rád bych ....


Naposledy upravil otapa dne 07 úno 2018 15:27, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 07 úno 2018 15:26 
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2009 23:14
Příspěvky: 109
Kraj: ČR - Jihomoravský
otapa píše:
Ahoj vidíte přílohy od Měřítko?
Já ne a rád bych ....


Diky za predikciu :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 07 úno 2018 15:29 

Registrován: 26 pro 2014 17:22
Příspěvky: 19
Kraj: ČR - Vysočina
No promiň no píšu z telefonu a nějak se nedaří
Co ty přílohy?? Vidíš je ??


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 07 úno 2018 15:36 
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2009 23:14
Příspěvky: 109
Kraj: ČR - Jihomoravský
..v pohode. Nie prílohy už nejdu otvoriť ani mne.
Napíš mi do SZ email a pošlem Ti ich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 23 dub 2018 20:36 
Řádný člen

Registrován: 10 bře 2013 22:44
Příspěvky: 143
Kraj: ČR - Zlínský
Finalni podoba UCD280


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 16 srp 2018 19:14 

Registrován: 10 srp 2018 09:13
Příspěvky: 13
Kraj: SR - Žilinský
Rozhodol som sa postaviť tieto reprobedne a chcem sa opýtať na pár vecí.
Kupovali ste cievky v obchode alebo ste si to dali niekomu navinúť, pretože
v obchode kde chcem kupiť SPH 210 majú cievky ale iba 2,2mh a potom až 2,7mh
nemajú 2,5mh a odpor tam je 0,6ohm a 1,2mh ma tiež iba 0,6ohm ( ked to dám niekomu navinúť tak my to spravi aby my sedel aj odpor tej cievky ?)
Sicu vyškač ste čím uchytávali k horne pretože žiadne skrutky pri tom neboli a na horne sú len
diery bez závitov.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 16 srp 2018 21:44 

Registrován: 02 led 2011 12:53
Příspěvky: 854
Kraj: SR - Trenčianský
Cievky je vhodné kupovať buď s presnou hodnotou indukčnosti, alebo s väčšou, pričom sa odvinie na požadovanú hodnotu. Dá sa aj primotať, ale je to pracnejšie.
Cievka 2,5mH má byť na jadre (EI, I...), pričom odpor je vhodné mať max. taký, ako sa uvádza. Keď kúpiš 2,7mH a odvinieš na 2,5mH, tak to bude ok. Druhú cievku 1mH stačí vzduchovú vinutú hrubším drôtom, aby takisto nebol veľký odpor.
Cievka 1,2mH ak má 0,6R, doplní sa do série s ňou výkonový rezistor na dorovnanie odporu.
Sica k horne - šuflíkové zásoby samoreziek.

_________________
4xJPA50, 2xJPA250, 2xJPA250, DPA223, Harrison X1000, Teson A2200, A2400, Luxman L-430, Dual CV1462, CS704, DAC MagicPlus, Senn HD558, Golem II


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: UCD280
PříspěvekNapsal: 16 srp 2018 23:01 

Registrován: 10 srp 2018 09:13
Příspěvky: 13
Kraj: SR - Žilinský
Dik za vysvetlenie. Nakoniec som našiel kontakt na človeka čo navija tieto
cievky a dal som si to tam spraviť. Nemám multimeter ktorí meria mH aby som
si to spravil sám.

Inač bude my stačiť 2ks 63x33cm tlmiaceho materialu ? lebo v popise bolo že sa tlmí
len zadná strana za basovým repro a rozpera. Davali ste len tam alebo aj viac ?

A pod hornu tesne okolo kraja mám dať tesniacu penu (pasku) aby ked to prichytim k bedni tesnilo že ?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 154 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group