Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 09:51


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 220 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "ZV240"
PříspěvekNapsal: 11 lis 2019 20:46 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Tohle je potřeba přesunout do tématu "elektrotechnická zvěrstva"! To už sem fakt nepatří.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "ZV240"
PříspěvekNapsal: 16 lis 2019 11:35 
Řádný člen

Registrován: 07 srp 2016 22:10
Příspěvky: 244
Bydliště: Dúbravka, Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Tak, aby sme sa vrátili k téme, prikladám aj ja foto (trochu menšia kvalita) svojich ZV240. Použil som tmavošedý balakryl. Od dokonalosti má povrchovka dosť ďaleko, na druhej strane s lupou sa na to nedívam. Robil som to valčekom, púšťal chlpy, i keď je to valček origo na vodou riediteľné laky. Na fotkách je tá šedá trochu bledšia ako v skutočnosti. Ešte musím poriešiť skrutky, musím zohnať M4x16 mm čierne.
Ešte raz všetkým ďakujem.

Edit: Zebru som nechal..., mne sa páči :)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "ZV240"
PříspěvekNapsal: 16 lis 2019 14:04 

Registrován: 07 led 2010 11:23
Příspěvky: 4
Pěkný, čistě provedený, skoro se mi to líbí víc, než ta moje celočerná. Palec nahoru!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "ZV240"
PříspěvekNapsal: 16 lis 2019 18:28 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Ta matná barva je hezká ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "ZV240"
PříspěvekNapsal: 16 lis 2019 18:46 
Řádný člen

Registrován: 07 srp 2016 22:10
Příspěvky: 244
Bydliště: Dúbravka, Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Vďaka obom za pochvalu.

Som spokojný aj napriek nedostatkom (sem tam nejaký chlp z valčeka a podobne). Chcel som antracitovú farbu, ale nechcelo sa mi čakať :), tak som kúpil najtmavšiu šedú, akú mali. Matnú som volil práve kvôli tomu, že na matnom povrchu sú tie nedostatky menej viditeľné, a tiež nemám moc v láske odrazy od lesklých predmetov. Robil som niečo také prvýkrát, takže som rád ako to celé vyšlo.

Som rád, že sa páčia. Mne sa aj tak najviac páči zvuk, ktorý z nich ide von ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "ZV240"
PříspěvekNapsal: 06 led 2020 12:25 
Řádný člen

Registrován: 07 srp 2016 22:10
Příspěvky: 244
Bydliště: Dúbravka, Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Zdravím všetkých.

Už nejaký čas som spokojným vlastníkom týchto bedničiek. Iné momentálne ani nepočúvam.
Po túlaní sa po internete som narazil na BT Reproduktor od IKEA - Eneby 30. Cenovka je 90euro a napriek pozitívnym recenziám je to predsa len mačka vo vreci.
Niečo také by som chcel do kuchyne, ale vzhľadom k tomu, že rád kutím, chcel by som si niečo podobné vyrobiť. Napadlo ma, či by bolo možné použiť tento projekt (ZV240) s tým, že rozmery bedničky by som upravil na 300x300 a hĺbku tak, aby to vyšlo objemovo. Otázka teda znie: Je možné upraviť rozmery bedničky bez toho, aby sa to negatívne odrazilo na výslednom zvuku?

Ďakujem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "ZV240"
PříspěvekNapsal: 06 led 2020 12:52 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Nikdy nie je možné u týchto priamovyžarujúcich sústav možné upravovať rozmery čela a rozmiestnenie meničov bez toho, aby to nemalo dopad na zvuk. Takže ak čelá budú mať 300x300mm, tak už rozhodne nebudú hrať tak, ako presná kópia. Ale ako presne alebo o koľko horšie budú hrať sa samozrejme od stola povedať nedá.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "ZV240"
PříspěvekNapsal: 06 led 2020 13:02 
Řádný člen

Registrován: 07 srp 2016 22:10
Příspěvky: 244
Bydliště: Dúbravka, Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Takže ostáva to len vyskúšať - zbáchať nejakú testovaciu búdku a počúvať rozdiely :)
Keby som to chcel tip-top, musela by sa nanovo ladiť výhybka, alebo ani to by nepomohlo?
Pýtam sa len teoreticky, lebo to by bolo finančne asi už dosť vysoko oproti tým IKEAkom :)

Chcel som nejakú dobrú Mono bedničku do kuchyne a so ZV240kami som spokojný, preto som sa pýtal.

Ešte raz ďakujem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "ZV240"
PříspěvekNapsal: 06 led 2020 15:22 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Pomohlo...ale možno Ti to bude vyhovovať aj bez toho. Ťažko povedať. Ideálne je robiť vždy veci namieru.
Ale aby som povedal tak, ako to je: DIY nie je cesta, ako podliezť komerčný šrot za 50-100€, ktorý sa vyrába v takmer miliónových sériách. To nejde. Ale dá sa tým za prijateľné náklady podliezť niečo, za čo musí človek dať skutočne vysoké peniaze - kde sa tvrdo platí vývoj a značka. Typicky si teda človek za niekoľko sto éčiek môže postaviť sústavy, ktoré zvukovo znesú porovnanie s komerciou v hodnote tisícok €.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "ZV240"
PříspěvekNapsal: 20 led 2020 16:17 
Řádný člen

Registrován: 30 kvě 2014 01:04
Příspěvky: 2082
Bydliště: lázně PDY
Kraj:
Tak bohužel Zetag už podle informací BS akustic nebude více k dispozici.
Kdyby se někomu 2ks doma válely tak je beru všemi deseti...
Kdyby se třeba někdo nudil... tak by mohl třeba nějakou 4 palcovou náhradu vymyslet...
Co? ... :mrgreen:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "ZV240"
PříspěvekNapsal: 20 led 2020 17:18 
Řádný člen

Registrován: 07 srp 2016 22:10
Příspěvky: 244
Bydliště: Dúbravka, Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Tak to je smola. Ešte som plánoval nejaké bedničky, už som asi doplánoval :(
Muzikus si skúšal?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "ZV240"
PříspěvekNapsal: 20 led 2020 17:49 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Muzikus to berie z BS-ka. Je tým pádom pomerne malá pravdepodobnosť, že to budú mať. Bolo by vcelku vhodné, keby už Muzikus začal udávať, čo má skladom a čo nie. Lebo pri každej objednávke sa až v potvrdzujúcom emaily dozviem, čo nemajú a už ani nikdy mať nebudú.
Čo sa týka dostupnej náhrady podobnej cenovej kategórie meniča 200508 - nebude to také úplne jednoduché. Nie je tu nič podobne dobré, čo by bolo za 24€, keďže tie meniče boli viacmenej rebrandované SEAS-y. Čisto teoreticky by v takýchto bedničkách mohl poslúžiť Dayton DA115-8 prípadne DSA115-8. Samozrejme, že už by sa musela odladiť aj nová výhybka.
U Monacoru alebo Visatonu neviem o ničom podobne dobrom v tejto cene.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "ZV240"
PříspěvekNapsal: 20 led 2020 18:03 
Řádný člen

Registrován: 07 srp 2016 22:10
Příspěvky: 244
Bydliště: Dúbravka, Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Tak to som nevedel, s tým Muzikusom. Zaujímavé je však to, že ten repráčik ponúkajú o 1euro lacnejšie ako BSacoustic :)
Je pravda, že dostupnosť tam neuvádzajú, a preto som aj naposledy objednávku urobil v BS, a vyzerá to tak, že čo sa týka tohto repro, tak naozaj naposledy :(


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "ZV240"
PříspěvekNapsal: 20 led 2020 18:15 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Asi rok dozadu zmizli 8" 200510. Teraz 200508...ďalšie na rade budú tie, ktoré sú žiadanejšie. Počítam, že 200509. Tieto meniče sa nevyrábajú hádam 15 rokov, odkedy skončila spoločnosť Kinima, ktorá osádzala meniče Zetag do svojich sústav. BS Acoustic sem pravdepodobne tieto meniče distribuoval z Kanady ako výpredajové (podobne ako meniče Energy - asi budú autorizovaným distribútorom spoločnosti Accusonic Toronto). BS-ko potom ďalej spolupracuje s inými obchodmi, ktorým dodáva svoj sortiment za nejakú dohodnutú cenu. A za čo to potom partner predáva, je asi jeho vec.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "ZV240"
PříspěvekNapsal: 20 led 2020 18:18 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Jo tohle je naprd, napíšou že něco není skladem až když už to je odeslaný. A hlavně žádné info o tom, že by už nikdy nebyly.
Jsem to objednával hned po poslechovce, chtěl jsem vzít 4ks. Dva pro Vipera a dva pro Scarabea...


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "ZV240"
PříspěvekNapsal: 20 led 2020 18:26 
Řádný člen

Registrován: 07 srp 2016 22:10
Příspěvky: 244
Bydliště: Dúbravka, Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
TLU: Je mi to už jasné :)

Lukyss: To naštve..., takto som raz dopadol u Alzy s gramofónom ONKYO, naťahovali ma potom ešte 3 týždne, nakoniec som objednávku stornoval.

Je ale škoda, že tieto repráčiky už nebudú, ale to bolo jasné, keď ide o produkt, ktorý sa už nevyrába.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "ZV240"
PříspěvekNapsal: 20 led 2020 18:31 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
To samé mi teď provedl LIDL. Objednal jsem akuflexu, kterou dlouho neměli skladem a ze sledovačky mi přišla zpráva, že ji naskladnili. K tomu pár drobností včetně nějakého příslušenství k te flexe. Tak mi vyexpedovali pět stokorunových drobností v pěti balících a pak poslali zprávu, že flexa není. Tak jim těch pět balíků půjde na jejich náklady (díky alespoň za to) zpátky, protože flexa je v nedohlednu.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "ZV240"
PříspěvekNapsal: 20 led 2020 19:33 

Registrován: 12 bře 2016 21:13
Příspěvky: 1805
Kraj: ČR - Jihomoravský
Já bych možná ještě jeden pár našel, ale mám k tomu i 200510, což je 8" varianta, chtěl jsem to zkusit jako oranžový třípásmo...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "ZV240"
PříspěvekNapsal: 20 led 2020 20:36 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Kolem 20-24 dolarů se najdou 4" středobasy na Aliexpressu. Na obrázcích vypadají solidně. Otázka je, jestli pak přijde doopravdy to, co je nafoceno. A co to dovede doopravdy.
https://www.aliexpress.com/item/3292157 ... b201603_53
https://www.aliexpress.com/item/3294573 ... b201603_53


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "ZV240"
PříspěvekNapsal: 20 led 2020 22:37 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
kodl: S 200510 , 200508 a Sicou LP98.25/245TW jsem minulý rok jednu soustavu na zakázku odlaďoval...škoda, že dotyčný nepřijel na poslechovku (je z dost velké dálky a nevlastní auto). Chtěl jsem to slyšet, i když věřím, že ten setup musí hrát dobře, pokud jsem nedovrzal výhybku. :)

ransom: Taky průběžně čumím na ali, co repráků týče...ale na tyhle středobasy jsem nenabral odvahu. Vždycky si pak řeknu, že ten Dayton stojí o 7€ víc a je to víceméně jistota.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 220 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group