Poslední návštěva: Právě je 23 srp 2019 08:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "ZV240"
PříspěvekNapsal: 08 dub 2019 20:57 
Moderátor

Kraj: ČR - Královéhradecký
Teprve teď mi docvaklo: TM-265 jsou čtyřohmové. Do čtyř ohmů by napájecí napětí nemělo překročit 21V. 26V je maximum, na které by se nemělo v reálu radši chodit. Takže tomu zesilovači dáváš docela zabrat. Když si vezmu, že to asi bude čínský pajc a ne origo TPA3116 od Texasu, je to vlastně takový malý zázrak.

Offline Profil E-mail  

PříspěvekNapsal: 08 dub 2019 22:36 
Řádný člen

Kraj: SR - Trenčianský
Je pravda, že už som na hranici všetkých špecifikácií, ale nechcelo sa mi z toho trafa odvíjať (povodne malo mať 17V, ale Poliaci zrejme slabé jadro doháňajú vyšším napätím naprázdno), tak sa spolieham na ochranu s relátkami, aj keď tá tiež nepôsobí zrovna nejako veľmi dôveryhodne, no musím si zaklopať, zatiaľ to chodí.
S tou elektronickou hudbou si mal pravdu, s hnaním na krv v podstate tiež, aj keď to maximálne na pár minút a ledva pár krát do týždňa (skrz susedov).

Offline Profil E-mail  

PříspěvekNapsal: 08 dub 2019 23:54 

Kraj: ČR - Jihomoravský
to Ransom: v datasheetu jsou grafy pro 24V, 4R a plnej výkon. Sice v absolute maximum ratings je uvedený napájení 30V, ale co není dobrý, tak jít přes 26V napájení, i naprázdno.
To neclověk: používám tohle: https://www.ebay.com/itm/TPA3116-50W-50 ... SwL-1cSOKX
a nebo tohle pro sub: https://www.aliexpress.com/item/Digital ... 4c4dGZFZe4
oproti tvýmu vidím několik zásadních rozdílů, a to ve velikosti chladiče a v tom, že chladič není nalepenej oboustranou páskou na TPA, ale přišroubovanej krz desku dvěma šroubky M3. A to je ten rozdíl.
Mě se občas stane, že "ukecám" nadproudovou ochranu ve zdroji, a je na pár vteřin ticho, to stačí trochu vyšší hlasitost spolu s bedýnkama s citlivostí hrošice - ND91 mají reálně citlivost cca 82dB...

Offline Profil E-mail  

PříspěvekNapsal: 13 dub 2019 20:57 

Kraj: ČR - hl. m. Praha
tak presne jsem dopadl tak, ze jsem zesilovac prestal vypinat a bezi stale. vyhybky jsou predelany z vrabciho hnizda na vrabci hnizdo na desce. Kluci, az bude mit nekdo stejnej napad a mate jako montazni otvor pouze diru po basaku, tak se na to rozhodne vyprdnete. Ty vole ja to tam cpal dobry dve hodiny :// Dobra prace pro gynekologa a verim tomu ze i ten by do toho kopnul s chuti. Takze jsem se tam sral s konektorama na rychle odpojeni a nakonec jsem ji celou prilepil k vrchu bedny tavnym lepidlem tak, ze az pujde dolu tak jedine sekacek a majzlik a nebo primocarkou vyriznout kus bedny...... Jeste tu mam zradu toho planu all in one. Fouka mi kolem potaku u zesilovace, tak to budu muset sundat a dat tam nejaky gumovy tesneni :( Jeste me ceka vymena konektoru za pruziny, tyhle sroubovaci jsou spatny. Tesneni ubrano. U jedny bedny je vatelin pouze jen na obou bocnicich a u zesilovace je pouze na jedne strane. Vejskace pretoceny. Nasel jsem jeste pri preskladavani vyhybky chybku u basove sekce (sam nechapu jak se clovek muze splest u dvou soucastek......), opraveno a celkove bedny hrajou o rad lepe. To je neuveritelny co dokazou takhle maly bedny.

Co se tyce all in one reseni. Nechci rict ze to je nestastne, ale priste bych rozhodne budto koupil jinej zesilovac, kratsi bez korekci a 2.0, bez ochran s vyuzitim pouze rezimu standby. Je to vazne zbytecny. Kdyz bych teda chtel zustat bez subu. Ja ho delat budu a pak se hned zesilovac prestehuje do vetsi kisny.

Offline Profil E-mail  

PříspěvekNapsal: 14 dub 2019 23:03 

Kraj: ČR - Jihomoravský
Tohle je ještě velkej reprák a tím poměrně velká díra. Když jsem dělal bedýnky s ND91, tak jsem se moc rozmejšlel, jestli mi ty cívky na desce výhybky projdou na stojato dírou na reprák průměru 77mm. Byl jsem rád, že se podařilo přilepit výhybku tavkou, tam už ruka strčit nejde...

Offline Profil E-mail  

PříspěvekNapsal: 15 dub 2019 10:39 

Kraj: ČR - hl. m. Praha
no jako malem jsem si ucvrnk do trenek kdyz jsem videl tu predstavu jak tam s tema mejma lopatama davam vyhybku dirkou pro tenhle menic. To uz u tehle zetaku jsem mel pocit ze TLU si z nas strili a dava nam k stavbe past na opice :D uvnitr bedny sevres predmet a nemas sanci vyndat ruku :D nenene, ja jsem si pri tomhle projektu rekl ze bedny pro repro mensi nez 6,5" uz stavet nebudu :D

Offline Profil E-mail  

PříspěvekNapsal: 15 dub 2019 12:03 
Moderátor

Kraj: ČR - Královéhradecký
Z tohohle důvodu mívaly dřív bedýnky odnímatelnou jednu (většinou zadní) stěnu.

Offline Profil E-mail  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 107 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]