Poslední návštěva: Právě je 15 lis 2019 15:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 229 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM265"
PříspěvekNapsal: 12 črc 2017 22:57 
Moderátor

Kraj: ČR - Královéhradecký
Tohle vůbec nemusíš prožívat. Jsou to různé způsoby jak udělat tlumivku s danou indukčností a malým DC odporem. Při větších nárocích by mělo smysl polemizovat o tom či onom provedení, tady ale ne.
Jenom připomenu, že bez měření indukčnosti se k úplně přesným hodnotám nedobereš. U C-jádra by se dalo vycházet z předpokladu téměř lineární závislosti indukčnosti na druhé mocnině počtu závitů. Musel bys ale mít spočítané závity původní tlumivky 2mH a pak odvinout necelou 1/3 (přesně 29,3%), abys získal 1mH.

Offline Profil E-mail  

PříspěvekNapsal: 21 pro 2018 13:14 
Moderátor

Hlásím zprovozněný další pár TM-265 BR. Středobasy funglovky ARN5604 (nebyly ani pájené, vydoloval jsem je z ještě zalepených krabic), výhybka výhradně se svitky na 250V, dýha makasar.
Příloha:
WP_20181221_11_33_40_Pro.jpg

Příloha:
WP_20181221_11_33_45_Pro.jpg

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

Offline Profil E-mail  

PříspěvekNapsal: 21 pro 2018 17:35 
Řádný člen

Kraj: SR - Trenčianský
Krásne.

Offline Profil E-mail  

PříspěvekNapsal: 21 pro 2018 17:39 
Řádný člen

Kraj: SR - Trenčianský
Ten makasar vypadá vždycky luxusně.
Kdyby se ty uši u ARN překryly nějakým hliníkovým kroužkem, dalo by se o těch bednách popsat kdejakých barvitých plků o hájendu... :lol:

Offline Profil E-mail  

PříspěvekNapsal: 21 pro 2018 20:12 
Moderátor

Dalo.
Je to nízkonákladovka pro mého šéfa, už jsem to měl rozdělané hooodně dlouho a chtěl jsem je mít konečně z krku.
Kdyby někdo chtěl ještě nějaké detaily:
Kisny jsou z 22mm MDF bez výztuh, dýha je cca 0,3mm silná modifikovaná. Tři nátěry řídkým olejem do hedvábného polomatu tak, že je zachovaný "dřevěný" povrch. BR port je jak vidno vzadu, kvůli vzhledu je použitý obyčejný tenkostěnný plasťák sv. 65mm s oblou venkovní přírubou a je uvnitř nastavený kusem silnostěnné trubky na potřebnou délku. Místo reproterminálu je konektor Speakon, protože je úplně ze všeho nejvíc nejprofesionálnější a přitom dostatečně špičkový. Je to metr vysoké, cca 30l/40Hz, podle simulace pokles 3dB na 37Hz. Objem je lehounce vytlumený mimo oblast nátrubku dutým vláknem a po stěnách je položená geotextilie. Nic jsem neověřoval měřením. Po složení jsem bedny zapojil a hrají přesně tak jak mají a jak si je pamatuju ze srazu. Neurážlivě. A jdou překvapivě hluboko. Trochu je znát menší citlivost, takže potřebují trošku přibudit. Jinak docela dobrý. Dovedu si samozřejmě představit (s odpovídajícím příplatkem) podstatně lepší bedny...
Kvůli stabilitě na koberci budou pod nimi v budoucnu ještě ploché kovové podstavce ve tvaru X s nožkami na koncích ramen.
Cvaknul jsem to mobilem v pološeru na dílně. Lepší fotky si možná udělá doma šéf zrcadlovkou.

Offline Profil E-mail  

PříspěvekNapsal: 21 pro 2018 20:41 
Řádný člen

Kraj: ČR - Liberecký
Snad i zmenim nazor na Teslu..... Krasa.

Offline Profil E-mail  

PříspěvekNapsal: 13 led 2019 18:00 

Kraj: ČR - Olomoucký
Velmy pěkné. S Kodlem jsme je prohlíželi už v létě na akci a moc se nám líbil vzhled.
Také bych je v takovém provedení doma snesl.

Offline Profil E-mail  

PříspěvekNapsal: 14 led 2019 00:10 

Kraj: ČR - Jihomoravský
já bych si tam raděj dal jinej středobas...

Offline Profil E-mail  

PříspěvekNapsal: 08 úno 2019 15:00 

Kraj: ČR - Moravskoslezský
Kdyby jste někdo chtěl zakrýt ty uši středobasu, mám k dispozici kroužky vyráběné na CNC. Nechával jsem si je vyrábět pro sebe, ale kamarád co to dělal jich vyrobil i "pár" navíc. Jsou ocelové, bez povrchové úpravy. Já je dával po středobas, tedy mezi repro a ozvučnici. Na středobas jsem použil plastové rámečky kterými Tesla osazovala nkěterá svá dojpásma. Ale myslím, že kdyby si stím někdo pohrál, daly by se kroužky použít i z pohledové strany na středobas.

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.

Offline Profil E-mail  

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 229 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]