Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 05:39


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 134 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 17 kvě 2014 13:15 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Je to tak. A rozhodně nemíním ladit 10 výhybek pro defacto jeden typ reproduktoru. Už takhle mám strach o opakovatelnost výsledku kvůli DT-300. Jsem si jist, že někdo to tam flákne i bez tuningu a bude to hrát jinak...je mi jasný, že ne každý má možnost si to změřit LIMP-em a doladit tlumení chamberu na FS cca 800Hz a rezonanční vrchol na 35-40 ohm...ale doufám, že každý udělá alespoň základ.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 18 kvě 2014 19:11 
Řádný člen

Registrován: 02 říj 2008 10:11
Příspěvky: 1267
Kraj: SR - Bratislavský
Myslím, že v tomto prípade by stačili 3 varianty:

1. pre nestvrdnuté ’prírodné’ textiláky. Ak sa vyskytne bledý textilák natieraný spredu, tak ten náter je prakticky vždy nevyhnutné zotrieť, čím sa z neho stane v podstate ten prírodný. V tomto prípade to našťastie ide zotrieť riedidlom. Ak sa vyskytne nestvrdnutý čiernený textilák (a je jedno, či len spredu alebo obojstranne čiernený), tak je to v poriadku a môže byť použitý za rovnakých podmienok, ako ten prírodný. A ak je takýto textilák stvrdnutý, nepomôže aj tak nič iné než buď použiť iný kus alebo ho prerobiť na gumák, čím sa z neho prakticky stane gumák ’70.

2. pre gumáky ’70.

3. pre novšie gumáky 1971 - 1975. V tomto prípade by bolo jedno, či sivé alebo modré. Hrubé membrány majú všetky z tohto obdobia.

Ostalo by len nájsť z každej sorty 100% funkčný nezničený kus, ktorý hrá ako má a ktorý by mohol byť použitý ako spoľahlivá reprezentatívna vzorka.

_________________
http://www.tesla-archiv.estranky.sk/


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 18 kvě 2014 19:35 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
No...až budem vidieť nejakú odozvu (že niekto niečo aj postaví a bude spokojný), tak sa môžeme dohodnúť na pokračovaní a odladiť to aj pre ARZ669 (napr. na jeseň). Určite tie tri slušné typy nejako dohromady dáme. Aj nejaké uholníčky na uchytenie...
Ono to odladenie už nie je toľko práce...základ výhybky sa väčšinou nemení, len sa mierne hýbe s hodnotami.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 19 kvě 2014 18:25 

Registrován: 04 zář 2010 21:56
Příspěvky: 116
Kraj: ČR - Královéhradecký
Dívám se na výsledek, zajímavé. Omlouvám se za blbý dotaz, ale nedá mi to - ten kondenzátor 33M + 4M7 v příčné větvi basáku je v pořádku, není to překlep? Na první pohled se mi to zdá strašně moc. :shock:
Tlumivky asi příští měsíc objednám hotové u Lukysse, se zbytkem si poradím.
Ještě k pólování reproduktorů - předpokládám že + je označený vývod, kdy jde při přiložení + pólu membrána ven, u výškáče by to snad mělo sedět, u ARN664 bude nutné zkontrolovat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 19 kvě 2014 18:31 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ne, opravdu je to 33uF + 4,7uF. Není to zase tak moc...už jsem viděl v příčné větvi i 300uF. ;) Svitky tam ale nestrkej, je to zbytečný. Stačí bipoláry i z GME.
A ano, znaménkem + je označen skutečný + pól repráku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2014 22:22 

Registrován: 11 led 2011 13:28
Příspěvky: 10
Kraj: SR - Bratislavský
Kacirska otazka majitelov Monológov znie-zmenia sa nejako celkove parametry sustavy, ked sa nedodrzi uvedeny rozmer skeletu t.j. čo sa stane, ked to nacpem do budky pôvodného Monologu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 30 kvě 2014 22:58 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Nestane sa vcelku nič moc. Ak dodržíš rozmiestnenie meničov voči sebe (os X,Y,Z), tak to kľudne strč do tých bední od monologov. Predpokladám, že šírka nebude nejak diametrálne odlišná a na výške a hĺbke v podstate nezáleží.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 29 črc 2014 20:53 

Registrován: 04 zář 2010 21:56
Příspěvky: 116
Kraj: ČR - Královéhradecký
Zdravím
Dneska jsem dal konečně vše dohromady a TM280 v bednách od Monologů jsou hotové. ARN664 byly samozřejmě pólované opačně, červená tečka je - a nezabarvený prolisovaný dolík na koši je +.
První dojem - je to trochu "bum-cink", středy jsou celkově trochu slabší, ale jinak v pořádku. Není tam nic, co by mi vyloženě kroutilo uši - Monology byly při delším poslechu např. zpráv na Radiožurnálu vyloženě nesnesitelné. Hodně mě překvapily basy z ARN664, rozhodně hrají hlouběji než novější typy, teď to ještě víc vyniklo. Možná je to i tím, že předchozí majitel ARS 825 ze kterých pocházejí je nijak nešetřil a tak jsou asi důkladně rozehrané :-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 30 črc 2014 11:06 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
No pokud Ti to hraje tak, jak popisuješ, tak to máš nejspíš správně. Ono je to opravdu na středech trochu slabší...slabší, než TM265 s ARN567. Bohužel ARN664/665 již nad 1kHz "nestíhá". Nemá tu svižnost a drajv, takže střední pásmo působí poněkud tupěji. Na běžný poslech a při menších nárocích je to dobrá kombinace a určitě lepší, než monolog...ale třeba TM380 hraje na středech imo daleko líp. Jinak pokud bys měl příliš moc výšek, tak stačí výšku víc zatlumit.
Btw. Provedl si i upgrade DT-300?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 30 črc 2014 14:59 
Uživatelský avatar

Registrován: 04 srp 2011 18:22
Příspěvky: 11
Kraj: ČR - Olomoucký
Tak já zatím vyměnil jen jednu výšku abych je mohl mezi sebou srovnat.
Můj pocit: Monolog - výšky pro mě (intenzita) akorát ale agresivní a výrazné sykavky nebo co to je.
TVM280 - výšky oproti M. nesrovnatelně příjemější ale pro mě málo musím korigovat asi + 3-5dB,
pak jsem spokojený.
Asi jsem za ty leta zvyklý na víc výšek a nebo ty výšky tolik neslyším.
Na spodu nějak rozdíl nezaznamenávám.

Za mě spokojenost, TLU = 1


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 30 črc 2014 16:53 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Výhybku si doufám ale vyměnil taky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 30 črc 2014 17:38 
Uživatelský avatar

Registrován: 04 srp 2011 18:22
Příspěvky: 11
Kraj: ČR - Olomoucký
TheLastUnicorn píše:
Výhybku si doufám ale vyměnil taky.


Je pravda že už jsem starší že bych na to mohl zapomenout ale nezapoměl jsem :lol:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 30 črc 2014 18:02 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Pjekné vihipki.
V jakém časovém rozmezí vznikaly?
Ten nedostatek výšek je způsobený návykem, to se zpočátku zdá každému při přechodu na laděné bedny.


Naposledy upravil ransom dne 30 črc 2014 19:57, celkově upraveno 1

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 30 črc 2014 18:24 
Uživatelský avatar

Registrován: 04 srp 2011 18:22
Příspěvky: 11
Kraj: ČR - Olomoucký
Asi 3 roky, když jsem měnil ARNka

Před tím jsem to měl takhle zpastěný, :) neměl jsem potuchy že se cívky můžou ovlivňovat
V dnešní době internetu je vice informací.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 30 črc 2014 23:51 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
:lol: ale zase jsi minimalizoval zabrane misto v bedne a mohlo tam prijit o to vic vaty :D


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 05 srp 2014 16:05 

Registrován: 11 črc 2014 23:25
Příspěvky: 42
Bydliště: Hubová (RK)
Kraj: SR - Žilinský
ak som správne pochopil, tak sa jedná o vylepšenú reprosústavu monolog?

keby som použil basový reproduktor ARN6608 alebo 6618 mohla by výhybka vypadať približne takto?

+ samozrejme zmenený RC člen -4dB, u arn 6618 -6dB


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 05 srp 2014 16:47 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
TLU: Mám vyštartovať?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 05 srp 2014 18:14 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Laminat: Jen klid.

STENLY: Četl jsi celé diskusní vlákno? Toto není vylepšení Monologu. Je to zcela nově navržená soustava odměřená a odladěná pro konkrétní typy repráků.
Na předchozí stránce jsem nedávno napsal doslova: "Stejně tam jednou nějakej tramtejl nacpe jiný repráky nebo univerzání výhybku a nebo si aspoň přepočítá součásti pro 8R..."


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 05 srp 2014 18:57 

Registrován: 11 črc 2014 23:25
Příspěvky: 42
Bydliště: Hubová (RK)
Kraj: SR - Žilinský
aha... a aký to má potom význam robiť sústavu, v ktorej je 40-50 ročný reproduktor, ktorý nájde niekto niekde na povale alebo v pivnici v zúboženom stave, musí ho renovovať a podobné navyše veci, ked viac ludí bude mať doma skôr novšie verzie týchto reproduktorov, ktoré sa donedávna predávali a nepotrebujú renováciu? viem, že arn 66x4/66x8 sú najlepšie do trojpásma, no hodne ludí malo postavenú sústavu monolog a bolo spokojných... nie každý potrebuje super stredné pásmo a dnes je v kurze práve bum-cink muzika, takže aj také bedne by boli isto v kurze...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 05 srp 2014 19:05 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Tak si spánembohem postav bum-cink. Tato soustava je určena pro jinou cílovou skupnu, pro kterou to smysl má.
Krom toho nemáš pravdu. Těch starších typů bylo vyrobeno mnohem víc, vyskytují se hojně a většinou i v dobrém stavu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 134 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group