Poslední návštěva: Právě je 20 dub 2024 11:23


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 134 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 05 srp 2014 21:27 

Registrován: 11 črc 2014 23:25
Příspěvky: 42
Bydliště: Hubová (RK)
Kraj: SR - Žilinský
v téme TM380 je schéma pre 4 aj pre 8 ohm reproduktor a na strednom a ani výškovom reproduktore /okrem jedného odporu/ sa nemenila žiadna súčiastka... v basovej časti sa spravilo presne to, čo som navrhol ja delením a násobením... tam je to odladené, v tomto prípade ale už zrazu nie... prečo :?:


neberte moje príspevky ako podpichovanie, ale tak, že sa to snažím pochopiť ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 06 srp 2014 07:13 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Protože tady ten basák musí zahrát o dvě oktávy výš, kde už jsou rozdíly dost velké. To za prvé.
A ARN6618 je v téhle oblasti už úplně jiný reprák než ARN664, se kterým to bylo dělané. Jak měřitelně tak slyšitelně. Kdybys je dal do subwooferu, kde jsou použité jen do 100Hz, budou hrát skoro stejně. Ve dvoupásmu ne. To za druhé.
Není problém, dej si tam v podstatě co libo, ale nepočítej se stejným výsledkem. Pokud chceš Bum-cink, odladěné detaily tě beztak neosloví. U ARN6618 se ale do středů bude motat jeho protivné ječení, které tahle výhybka neodebere. Což v důsledku hraje i proti tomu bum-cink, protože jak bum, tak cink ti za ječícími středy zanikne. Ono je to divné, ale dokonce i hudba jako techno nebo dance a podobně, hraje na kvalitnějších bednách líp než na těch, co duní a cinkají...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 06 srp 2014 08:59 

Registrován: 02 čer 2012 20:45
Příspěvky: 591
Bydliště: Bratislava IV
Kraj: SR - Bratislavský
Stenly, urob si to trojpásmo TM380 v 8 Ohmovej verzii. V prípade najnovšej schémy výhybky s tlmivkou 4,4 mH aj autor pripúšťa použitie novších verzií ARN, navyše zvuk sústavy hodnotí vyššie ako u dvojpásmových sústav z tejto edície. Ja to tiež skúsim s novšími reproduktormi a neskôr ich podľa okolností vymením.

_________________
Sony TC-129


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 06 srp 2014 09:25 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Ransom v podstatě napsal všechno, takže já to jen podepíšu.
Pod zvuk celý edice "TM" soustav se ale podepíšu jen v případě, že to někdo postaví tak, jak to bylo odladěno (v tom případě jsem ochoten snášet i kritiku). Pokud si tam někdo narve něco jinýho, nebo to udělá jinak, je mi to jedno. Bude to poslouchat on. Já k takovým změnám ale požehnání v žádném případě nedám a nejradši budu, když se o tom ani nedovím.
Pokud tady ale někdo, kdo o tom ví kulový začne přesazovat svý řešení, tak využiju služby laminata, který v těhle vláknech momentálně zastává funkci "vyhazovače" a bez milosti pošle dotyčného do prdele. :)
Týká se to samozřejmě konstrukcí, které jsem odlaďoval já. V jiných vláknech si stavte a laďte, co jen chcete a jak jen chcete.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 06 srp 2014 15:11 

Registrován: 11 črc 2014 23:25
Příspěvky: 42
Bydliště: Hubová (RK)
Kraj: SR - Žilinský
oki, vdaka za vysvetlenie... ;)

Xeon_sk píše:
...

áno, chcel by som, pretože bedne a ARN6608 mám a kúpiť mirage nie je problém... horšie je to už zo stredom, ktorý som zatial v žiadnej inzercii nenašiel... škoda, že sa tam nedal nejaký stredový-širokopásmový reprák, ktorý sa dá kúpiť, trebárs nejaký lacný manacor a pod. :(
navyše s ním to vyzerá trochu čudne...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 06 srp 2014 15:34 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Prosím? Je to bežný televízorový reprák...môžem mať 2ks doma ešte dnes...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 06 srp 2014 15:38 

Registrován: 11 črc 2014 23:25
Příspěvky: 42
Bydliště: Hubová (RK)
Kraj: SR - Žilinský
:) nuž, ak vieš zohnať, tak môžeme poriešiť cez ss :arrow:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 06 srp 2014 16:05 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
U nás je mají ve výprodeji nové za 2€ kus...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 06 srp 2014 16:15 

Registrován: 11 črc 2014 23:25
Příspěvky: 42
Bydliště: Hubová (RK)
Kraj: SR - Žilinský
jop, to som videl, no poštovné cca 10€


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 08 srp 2014 18:03 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Včera mi přišli pro "necloveka" z Monacoru 2ks DT-300. Vůbec jsem si nedělal iluze, že by mohly být úplně OK, ale výsledek předčil očekávání - horší, než jsem čekal.
Pokud tedy někdo provozjete tyhle bedny (nebo i TM265), nebo se chystáte je stavět, věnujte prosím čas mírnému tuningu tohodle vykutáleného reproduktoru. Je vhodné ho provádět za současného měření impedance, kdy rovnou vidíme výsledek. Impedanční chára má totiž velký vliv i na cháru amplitudovou a rozhodí i výhybku. Bude to pak hrát jinak, než má a může to hrát i špatně...
Přikládám screenshoty z měření impedance dotyčných výšek před úpravou a po úpravě:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory (obrázky, fotky, dokumenty). Pro zobrazení je vyžadována registrace. / You haven´t authorisation for browsing photos and attachment, please check in and sign on. / Du hast nicht Legitimation für ansehen Foto und Anlage, bitte registriere dich.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 08 srp 2014 19:00 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Keď som prečítal druhú vetu tak som sa až zhrozil, že je niečo zle :D ale ako sa tak dívam na "výsledok" tak to neni také zlé, či?

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 08 srp 2014 19:17 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Přesně tak (zelená křivka) vypadaly dva kusy, co jsem se je pokoušel upravovat pro známého. Dost jsem se u toho zapotil, ale nakonec to dopadlo. (Díky TLU za online rady!)

Pro pobavení:
Sedl jsem si před chvílí k noťasu s králíkem na klíně, koukám na ty screenshoty, jde kolem manželka a ptá se: "Měříš Matějovi EKG?"


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 08 srp 2014 19:22 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Teraz je to už OK. Rozdiel medzi oboma je úplne v norme (dajme tomu na úrovni výšiek Vifa nižšej triedy) a v podstate je výsledný priebeh zhodný s tým, s ktorým boli sústavy odlaďované (mrkni na prvú stránku vlákna a namerané impedančky). Jeden z nich šiel upraviť jednoducho, ten druhý ma trochu potrápil a musel som robiť aj jemný zásah na vnútornej strane faceplatu. Jeho hrana trošku tlačila na okraj závesu kaloty...a musel som aj trošku zväčšiť strediace otvory na držiaku kmitačky a dostrediť to, lebo cievka mala tendenciu jemne drhnúť o pólak.
V pondelok Ti ich posielam.

ransom: :lol:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 08 srp 2014 20:20 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Já jsem se nedávno babral s novými (nepoužitými!) ARV078-00/8, kterým se zase opíraly kaloty o difuzor. Za boha jsem nemohl přijít na to, co to dělá. Není tam vidět. Nakonec bylo potřeba systém odlepit z faceplatu, malinko podložit a nalepit zpátky.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 08 srp 2014 20:33 
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008 20:19
Příspěvky: 408
Bydliště: Horni Ujezd u Litomyšle
Kraj: ČR - Pardubický
"Sedl jsem si před chvílí k noťasu s králíkem na klíně, koukám na ty screenshoty, jde kolem manželka a ptá se: "Měříš Matějovi EKG?""
Ransome vsechny tvoje prispevky mi prijdou vtipny,ale tenhle jim kraluje....


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 08 srp 2014 21:50 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
TheLastUnicorn píše:
V pondelok Ti ich posielam.

Výborne! Už sa na ne teším. A ako ti preplatím poštu?

ransom píše:
Sedl jsem si před chvílí k noťasu s králíkem na klíně, koukám na ty screenshoty, jde kolem manželka a ptá se: "Měříš Matějovi EKG?"

A čo na to králik?

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 09 srp 2014 09:53 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
ransom: Právě kvůli podobným problémům čínských výšek Monacor jsem se rozhod jejich výšky (až na pár výjimek) dál nepoužívat. Za skoro stejné peníze lze koupit třeba tu Vifu nebo i SEAS, TB, které jsou na tom kvalitou podstatně lépe. Ty úplně levný výškový reproduktory nemá smysl kupovat vůbec...může si je koupit tak leda někdo, kdo si je pak umí dofinišovat sám.
Vem si, že někdo koupí DT-300 ve stavu, jaké byly na prvním obrázku...plácne k tomu tu mou výhybku a hraje to bum-cink...řekne, že TM280 jsou mizerné soustavy a já jsem mizerný ladič. Nikoho nenapadne, že má doma defacto úplně jiný reprák (to nemluvím o tom, že má doma dokonce dva nestejné), než jsem při ladění použil já. Ono se to takhle na první pohled nezdá, ale zvuk těch výšek se na středech tak diametrálně změnil, že rozdíl by slyšela i moje nahluchlá babka.
A tohle mě celkem dost sere...

neclovek: Hoď mi do SZ adresu a dám Ti potom číslo účtu. Pošleš mi to poštovné na účet a hotovo.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 09 srp 2014 12:29 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
TLU: A proč tohle pořád tak prožíváš? Uveřejnil jsi jednoznačný návod, upozornil na všechna úskalí. Pořád je tu reálná možnost, že někdo použije jiné repráky, vynechá WG, změní výhybku, přepočítá si to na jinou impedanci, dá to do 60l bedny z 8mm překližky s náhodným basreflexem. A Ty se bojíš, aby někdo náááhodou nepoužil nezkontrolované výšky. Kašli na to. To by ses nemohl podepsat pod vůbec žádný otevřený projekt.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 09 srp 2014 13:15 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Máš pravdu...zbytečně se zatěžuju blbostma.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: 2-pásmo "TM280"
PříspěvekNapsal: 27 srp 2014 19:28 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
V dohledné době budou zkušební skelety (jeden pár) k mání. Bude je někdo chtít? Jsou jen nahrubo dělané, bude potřeba nějaká finalizace. Asi by neměl být problém ani s dopravou na Slovensko.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 134 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group