Poslední návštěva: Právě je 25 dub 2024 20:09


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 207 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 11 kvě 2014 11:29 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Kemo: To je v podstatě standardní neojebaná výhybka pro trojpásmo. Nic extra tam není. Navíc tam je de facto jen jedna tlumivka (18dB/okt pro basák). Na plošňáku by to bylo uspořádané a vypadalo by toho na pohled míň (tady zůstávají nahoře vidět propoje a dlouhé vývody). U komerčního produktu by byly piditlumivky na feritu nebo vinuté tenkým drátem.
Optický klam vzniká tak, že ta výhybka je strčená do mrňavý bedýnky. U většiny Tesla trojpásem je výhybka podstatně rozměrnější, i když třeba o něco jednodušší.

Celé dopoledne hrajem. Jedeme s korekcemi na nulu a vypnutým Loudness. Je to dobré, zvlášť po doplnění subem děleným na 80Hz. I bez něj se to ale obejde (v menší místnosti zcela určitě). Směrovost je trošku znát, když člověk chodí okolo. Ale žádné dramatické změny barvy zvuku v závislosti na úhlu se nekonají. Bedýnky jsou udělané symetricky a postavené výškami k prostředku. Akustická hudba, klasika, bigbít, zatím se zdá všechno v pořádku.

Jako nové bedny zgruntu to asi trochu ztrácí smysl. Pokud se ale někomu válí doma část použitých repráků, zbylá investice zas tak velká není. Očekávám, že TM265 předvede o něco lepší výšky a středy - za tu cenu, že se bude muset ARN567 dělit o kousek výš.

Warnex na obrázku vypadá hrubší než in natura. Dovedl bych to udělat hezčí, ale práce a materiál navíc mi v tomto případě moc nedává smysl.


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 11 kvě 2014 12:34 
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2013 23:11
Příspěvky: 945
Bydliště: Reichenberg
Kraj: ČR - Liberecký
Mě děsí všechno elektronický na čem je víc jak pět součástek.

Tome, jaké je to v porovnání s našima oblíbenýma 1PFkama s Godzovou vyhybkou, když nepočítáš ten sub pač to budu mít v malé místnosti?

_________________
Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
---Moje sbírka LP---


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 11 kvě 2014 12:44 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Je to na první poslech lepší na středech a na výškách. To je samozřejmý, protože ARV165 je každopádně (při odpovídajícím dělení) lepší než ARV161 a střeďák pobere pásmo, se kterým si ty bídný repráky ve dvoupásmu stěží poradí. Godz vydudal ze stávající kombinace co se dalo a v ložnici to poslouchám rád a nehodlám to měnit.
Tohle je každopádně lepší, ovšem za odpovídající investici. Pokud bys to chtěl ještě lepší, už by to nešlo udělat z Tesly (nějaký IRB16 a DT-300 třeba).


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 11 kvě 2014 14:11 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Zázraky se od toho samozřejmě čekat nedají. Jsou to pořád příliš low-end reproduktory. O moc dál už s teslou nelze zajít. Nelze z těch běžných repro (nemyslím tedy speciality jako ARO835, ART) vykouzlit nic, z čeho by si někdo sednul na zadek. Kdo chce jít dál a postavit opravdu solidně hrající dvoupásmo, tak musí prostě trošku přitlačit na cenu...třeba:
http://www.bsacoustic.sk/hlbokotonove-r ... psb-600-1/
http://www.bsacoustic.sk/hlbokotonove-r ... fi/200310/
http://monacor.sk/product/show/2145/DT-101SK
http://www.europe-audio.com/Product.asp?Product_ID=7741
http://monacor.sk/product/show/3258/DT-109


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 11 kvě 2014 20:16 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Nuže, po dni poslouchání stále spokojenost. Dřepím u toho od rána a zatím mi nic neleze na nervy. Některé bedny jsem nebyl schopen poslouchat dýl než deset minut...


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2014 10:07 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
To je fakt. Nedávno jsem tu měl na opravu jedny jakože studiové monitory (ve skutečnosti jen takové trošku lepší bedýnky k PC). Bylo to dost smutné vzhledem k tomu za co je to vydáváno a jaké pochvalné ódy na to pěl "profi" recenzent.


Naposledy upravil Thales dne 12 kvě 2014 13:27, celkově upraveno 2

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2014 12:51 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
A co to bylo?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2014 13:25 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Audioengine.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2014 14:37 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5319
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Jo tak tyhle přerostlý PC bedny, co se jim dneska říká studiové monitory, ty jsem tak nikdy nevnímal. Pro mne jsou studiové monitory třeba Spendor LS 3/5, B&W 801 S III, Tesla R 12 a ne tyhle nedomrdky.

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2014 18:47 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
To je právě ten problém. Dneska se tak říká kdečemu, co je o trošku lepší než běžné PC bedny. většinou už v tom bývá nějaká ta výhybka (u PC beden jsem se s tím zatím nesetkal, vždy jen kondík), repráčky bývají také o fous lepší, jinak +- totéž. Minimálně v té levnější kategorii. Zajímavější to začíná být teprve až v okamžiku, kdy by to člověk znalý čekal - tedy v kategorii, kterou si běžný zájemce finančně nedovolí. Holt stále platí že kvalita něco stojí, zázrak za pár korun se nekoná. To ale neznamená že je to k ničemu, pro běžného člověka je to od PC bedýnek přeci jen nějaký ten krůček vpřed.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2014 18:48 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
No jo...ono asi je třeba rozlišovat mezi velkými studiovými monitory a nearfield monitory...nearfield monitory jsou defacto repráky k počítači.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2014 19:33 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Pokud kurva něco má bejt MONITOR, tak to patří k nějakýmu studiu, kde se dělá se zvukem. Má to hrát jak víno a je fuk jestli to je mrňavý na blízko nebo jarmara na dálku. Aby se podle toho vůbec s tím zvukem něco dalo dělat.
Takto to ale vypadá, že slovo MONITOR seznalo zásadní významový posun. Podobně jako OFFROAD, což je dnes de facto auto s velkýma kolama. Nebo třeba HIFI-SYSTÉM (plastová krabička, obsahující jednoduché elektronické obvody).


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 12 kvě 2014 20:09 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Presne! Dneska uz nic neni take ake by to malo byt...

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 13 kvě 2014 17:28 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Ještě mě napadlo - když už se to dělalo nebylo by od věci zkontrolovat zaměnitelnost ARV165 za ARV081. Při troše štěstí by to znamenalo jen změnu útlumového článku. Předpokládám že vyzařovací vlastnosti budou odlišné jen o vlastnosti papíru, který se používal při výrobě, možná bude trochu "chlupatější" kvůli slabšímu pohonu. Jak je to však s reálnou citlivostí? Ta je podle katalogu menší 92 vs 87dB, ale to by přeci nemuselo vadit, citlivostí to stále vychází. Byla by možnost to překontrolovat? Říkal si TLU že přemýšlíš nad tím zkusit si to spáchat i pro sebe? ARV081 jsem schopen na měření dodat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 14 kvě 2014 23:23 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
To nedopadne. Zkoušel jsem ARV081 ve svojí staré sestavě s pouze vypočítanou výhybkou - tam by se to možná ztratilo (ale i bez tlumení by výšky trochu chyběly). Ale je to docela jinej reprák než ARV165, takže u laděné výhybky šťastná náhoda ani náhodou, bylo by to na jinou výhybku a celkově horší.


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2014 10:43 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 úno 2014 16:17
Příspěvky: 222
Kraj: ČR - Moravskoslezský
hodně často se dnes setkávám s tím, že se monitory říká těm zadním bedýnkám u systému 5.1 domácího kina...
:roll:
jinak původně monitory říkávali hudebníci těm bednám v nahrávacím studiu ve zvukařské kabině a taky muzikanti odposlechům na pódiu..
:!:
takže na to asi pozor, o čem je řeč a co se tím myslí...

_________________

Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se pak najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Q.
_________________


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2014 10:57 
Uživatelský avatar

Registrován: 09 úno 2013 23:11
Příspěvky: 945
Bydliště: Reichenberg
Kraj: ČR - Liberecký
Jak to teda bude s tím plechem? Rád bych požádal všechny zájemce, aby sem napsali zda plech chtějí a případně kolik kusů, aby je Ransom mohl nechat vypálit. Za mě teda 1x pár.

----SEZNAM PRO PÁLENÍ (PÁR) ----
kemo - 1x
TLU - 1x
Thales - 1x (možná 2x)

_________________
Wenn ist das Nunstruck git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput!
---Moje sbírka LP---


Naposledy upravil kemo87 dne 22 kvě 2014 13:19, celkově upraveno 3

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 16 kvě 2014 11:01 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Já si taky jeden pár vezmu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2014 13:17 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 13:55
Příspěvky: 6248
Bydliště: White Hill - Prague
Kraj:
Já jsem se také hlásil, ale to ví Ransom už dávno. Možná bych vzal i dva páry, ale ještě nevím co to bude stát.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2014 20:45 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11105
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Vím o vás, ale já se teď hned neseberu a nepojedu do Kostelce na lejzr. Jak tam budu mít cestu, hodím tam chlapům obrázek a jak budou mít někde na plechu plonkový místo, vysmahnou mi to.


Nahoru
Online Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 207 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group