Poslední návštěva: Právě je 19 dub 2024 09:15


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 207 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 25 črc 2014 11:03 
Řádný člen

Registrován: 11 kvě 2010 16:35
Příspěvky: 355
Kraj: SR - Banskobystrický
me gusta tesla 365 ;) Ak sa minuly ARZ3604 este sa daju zohnat 3608...len 8 verzia vyhybky asi nebola požadovaná a teda ani odladená.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 25 črc 2014 12:26 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Toto je celá vec tejto problematiky. Odladí sa sústava na nejaké repro. Potom príde niekto, že zrovna sú niekde k dispozícii verzie s inou impedanciou...čo keby sa to odladilo na 8 ohm...vzápätí príde niekto, že streďák má síce 8 ohmový, ale basáky len 4 ohmové...čo keby sa to odladilo na to...no a do tretice príde ďalší, ktorý povie, že sa mu to páči, ale nemá ARV165...zato má 10ks ARV161...čo keby sa to odladilo aj na to. A človek by len ladil a ladil a ladil a aj tak by neboli všetci spokojní...
A keby už boli odladené všetky možné (aj nezmyselné) kombinácie, tak by prišiel niekto, komu by nevyhovovali meniče umiestnené mimo zvislú os čelnej steny....vo finále opäť všetci len špekulujú a nikto nič nestavia.
:lol:
Pritom málokto si skutočne uvedomí náklady na stavbu čo len "základnej" 3-pásmovej výhybky a to, že nemá zmysel trvať na nejakých domácich zásobách reproduktorov v hodnote 5€, keď len blbá cievka pred basák bude stáť 10€.
Takže preto sa už z mojej strany nič ďalšieho nekoná. Ale ak si niekto niečo postaví, kľudne mu to zmeriam a navrhnem výhybku. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 25 črc 2014 13:31 
Řádný člen

Registrován: 11 kvě 2010 16:35
Příspěvky: 355
Kraj: SR - Banskobystrický
Základ je hromadit buď 4, alebo 8 ohmove verzie (ideálne aj rovnako citlivé) a z toho stavať, alebo mať aktív,tam to tiež treba vyrovnať,...ale elegantnejšie ;)

EDIT: Inak mam doma na tuto kombinaciu osadenie práve pre 8 ohm verziu, dokonca aj prázdne kastle by sa našli. Asi to niekedy vyskúšam, ale v aktíve :idea:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 25 črc 2014 17:52 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Plechy mám stejně vyrobené jen pro 4Ω verzi. Na 8Ω je můžu nechat předělat za rozumný příplatek, ale ještě před povrchovou úpravou. Pak už to nepůjde.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 25 črc 2014 19:41 
Řádný člen

Registrován: 11 kvě 2010 16:35
Příspěvky: 355
Kraj: SR - Banskobystrický
Ty plechy máš perfektné, ale čo by na nich bolo treba prerábať? Kvôli impedancii reproňa určite nič. Máš na mysli asi počet kusov tých plechov.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 25 črc 2014 19:44 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 30 črc 2009 20:28
Příspěvky: 5318
Bydliště: Čerčany - Vesnice u Železniční Křižovatky nad Sázavou
Kraj: ČR - Středočeský
Nežereš maso :-D?

_________________
NOBLE BRICKS


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 25 črc 2014 19:48 
Řádný člen

Registrován: 11 kvě 2010 16:35
Příspěvky: 355
Kraj: SR - Banskobystrický
hodne! :-)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 25 črc 2014 21:01 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Pomalu se učím chápat, co jak ransom myslí...na těch 4 a 8 ohmových plechách jsem se dobře pobavil. :lol:
Myslím, že jasně vysvětlil, že žádný 8 ohmový verze dělat nebudeme. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 25 črc 2014 21:24 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
A proč ne? Ale když pořád někdo chce něco extra, tak ať z toho kurva taky něco mám.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 25 črc 2014 21:44 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Mikrolux píše:
Základ je hromadit buď 4, alebo 8 ohmove verzie (ideálne aj rovnako citlivé) a z toho stavať, alebo mať aktív,tam to tiež treba vyrovnať,...ale elegantnejšie ;)

EDIT: Inak mam doma na tuto kombinaciu osadenie práve pre 8 ohm verziu, dokonca aj prázdne kastle by sa našli. Asi to niekedy vyskúšam, ale v aktíve :idea:


Základ je nehromadit nic, respektive když něco mám, pořídit k tomu to co se opravdu hodí. Věř mi, říkám to jako ten, kdo nahromadil několik set repráků a vraků starých beden. A navíc nemáš pravdu s těmi verzemi. Co kdybys chtěl dát do bedny dva basáky? Kombinace 4Ω basák a 8Ω výška se taky běžně používá.

Kombinaci pro 8Ω mám taky. Tam se ale celý problém otáčí. ARZ3608 bych věděl, kde sehnat, jenomže ARV167 se zase vyskytuje docela málo. Pokud nebudeš líný, klidně to spíchni a doprav k Unicornovi. Obávám se ale, že reálně nepostavíme víc jak dva páry. Když vezmeš doslova co Unicorn napsal někde na začátku vlákna, ono by to jakž takž fungovalo i se spočítanou výhybkou. Takže ten aktiv není až tak blbý nápad. Tedy krom toho, že by aktiv zasloužil přeci jen lepší repráky, když už bude sám o sobě složitý a nákladný.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 26 črc 2014 14:46 
Řádný člen

Registrován: 11 kvě 2010 16:35
Příspěvky: 355
Kraj: SR - Banskobystrický
Kluci já vím, že 8 ohm verziu robiť nejdete...to ma netrápi a ani by som to po Vás nechcel:-) Ja som s pasívnymi filtrami skoncoval, ale kludne si to zo zvedavosti vyskušam na aktívnej výhybke. Reprone doma mám, budky tiež, nemám akorát plech... výroba cez ransoma už je pasé...nevadí. Čo sa týka hromadenia...ja už nič nehromadím, mám selektívne nahromadené a z toho viem práve zostaviť aj túto ransomovu kombináciu, ktorá má moje sympatie.

Edit: ransom, ano niekedy treba kombiovať 4 a 8 ohm verzie to je jasné, len moj uhol pohladu je uz taký, že pod pojmom basák mi v hlave naskakuje automaticky obraz minimálne 12 palcového drobečka. A dvoch 12 palcov na bednu sa desím a tuto predstavu mám vytesnenú z mozku- predstavou jedného 15 palcového :mrgreen:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 26 črc 2014 19:59 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Mikrolux píše:
Reprone doma mám, budky tiež, nemám akorát plech... výroba cez ransoma už je pasé...nevadí.


Není to pasé, vždycky ode všeho dělám malou rezervu navíc, takže mi jeden pár určitě zbude.

Mikrolux píše:
pod pojmom basák mi v hlave naskakuje automaticky obraz minimálne 12 palcového drobečka. A dvoch 12 palcov na bednu sa desím a tuto predstavu mám vytesnenú z mozku- predstavou jedného 15 palcového :mrgreen:


Jo. A právě proto asi chceš stavět klon T365, že.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 27 črc 2014 09:01 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Minule som dostal otázku, či pre aktívnu výhybku platia rovnaké podmienky ladenia, ako pre pasívnu...odpoveď je áno. Aj pre aktívnu výhybku treba mať meniče zmerané, simulácia je úplne rovnaká a takisto treba sledovať a dosiahnuť súbeh fáz jednotlivých meničov.
Veľa ľudí si totižto vybralo aktívnu výhybku preto, že by to s ňou malo byť jednoduchšie. No to rozhodne nie je. Skôr naopak. ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 27 črc 2014 10:53 
Řádný člen

Registrován: 11 kvě 2010 16:35
Příspěvky: 355
Kraj: SR - Banskobystrický
Aktívna výhybka je dobrá voľba pokiaľ sa požadujú vyššie strmosti než 18dB/okt vo všetkých pásmach. Viem si predstaviť pasívnu výhybku 4 pásmovej bedne 4 rádu... no realizovať a dolaďovať by som ju nechcel:-) Ja netvrdím, že aktívna výhybka je sama o sebe výhra...nie je prinajmenšom s ohľadom na počet potrebných koncových stupňov. Jasné, že aj aktívku treba správne naladiť a prípadné peaky samotných repro pasívne dokompenzovať RLC dvojpólmi.
Prečo píšem práve o 4 pásme...pretože zostava T 365 a pod tým 15ka basová sekcia ( vintage 4 pásmo) by sa mi velmi páčila :mrgreen:


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 27 črc 2014 12:34 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Ja myslím, že aktívna výhybka by mohla hlavne vísť lacnejšie na materiál, či? Lebo veď rezistory a kondíky a pár operákov...isto to nebude stáť toľko ako pasívna výhybka.

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 27 črc 2014 12:42 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
No len samozrejme, musíš mať k dispozícii aj funkčnú aktívnu výhybku a neviem kto ti ju dá alebo spraví za facku. A potom samozrejme príslušný počet koncových zosilovačov, takže nakoniec zistíš, že si s nákladmi vysoko presiahol pôvodný rozpočet na súčiastky pasívneho riešenia ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 27 črc 2014 13:22 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11102
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
neclovek píše:
Ja myslím, že aktívna výhybka by mohla hlavne vísť lacnejšie na materiál, či? Lebo veď rezistory a kondíky a pár operákov...isto to nebude stáť toľko ako pasívna výhybka.


Co takhle kvalitní šestikanálový koncový zesilovač včetně transformátoru, filtračních kondenzátorů, chladičů - to nepočítáš? Nebo myslíš, že připojíš repráky přímo na výstup aktivní výhybky?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 27 črc 2014 13:43 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5956
Kraj: SR - Trenčianský
Aktívna výhybka sa imho vypláca len pre delenia basák/streďák (ak uvažujeme veľmi nízku deliacu frekvenciu) prípadne stredobas/ nejaký subwoofer. Na delenie stred/výška by som rozhodne vždy použil pasívnu výhybku.
Ostatné už povedal godz a ransom.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 27 črc 2014 17:09 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2013 20:38
Příspěvky: 1529
Bydliště: Bratislava
Kraj: SR - Bratislavský
Samozrejme, som si toho plne vedomý. Ale čisto teoreticky, keď počítame iba cenu za samotnú výhybku, bez zosilňovačov tak by vyšla lacnejšie...aj keď je pravda, že na cene zosov by sa to ľahko predražilo.

_________________
Gdy ci smutno, gdy ci źle, jebnij format dysku C.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: "Tesla 365"
PříspěvekNapsal: 27 črc 2014 17:24 

Registrován: 22 črc 2009 10:57
Příspěvky: 386
Pokiaľ budeš počítať len cenu súčiastok, tak to samozrejme vyjde lacnejšie. Ty ale nepočítaš to ostatné ktoré stojí omnoho viac ako súčiastky do výhybky. Keď kupuješ televízor, tak sa s tebou tiež nikto nebaví o tom koľko stoja jednotlivé súčiastky,ale celý prístroj. Takže asi tak chlape


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 207 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group