Poslední návštěva: Právě je 25 dub 2024 05:40


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1573 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 79  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 05 pro 2014 19:50 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
mabat píše:
- Mělo-li by vzniknout cosi dalšího, muselo by to být něco, co tu ještě nebylo. Ne moc velké a drahé, ani ne moc malé a levné. Něco, co se nedá snadno koupit, ale přitom to nebude těžké postavit. Mám něco takového v záloze, ale je to natolik neobvyklé, že to bude chtít ještě chvíli uležet...

Začátkem roku je v plánu nový projekt. Osazení bude Monacor SPA-10PA, SPA-8PA, Faital 4FE35 a B&C DE7. Samozřejmě pasivní výhybka. Kdo uvažujete o stavbě něčeho náročnějšího, můžete začít šetřit 8-)

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 05 pro 2014 22:32 
Uživatelský avatar

Registrován: 21 bře 2013 18:29
Příspěvky: 443
Kraj: ČR - Olomoucký
Tak na to sem zvědavej. Orientační cena jedné bedny už je známá ?

_________________
U mě hraje TESLA Technics Yamaha Totem100 Dual Magnum Micro Seiki Grundig
Canton,Bluesound,Topping,Tonsil Unitra


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 06 pro 2014 04:35 

Registrován: 20 led 2009 23:43
Příspěvky: 1745
Takže nějakej dipól?
Měřils už tu DE7, příp. DE5 a v jakém zvukovodu?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 06 pro 2014 08:13 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Mělo by se to vejít do 6 tisíc za jednu bednu, bez ozvučnice. Podrobnosti, až to bude hotové.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 24 pro 2014 16:47 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Tento výše zmiňovaný projekt bohužel prozatím krachnul, jelikož dostupnost zvolených basáků není obecně moc dobrá :cry:
Je to dnes opravdu potíž, sehnat něco dobrého, levného a ještě trvale dostupného...

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 07 led 2015 18:11 

Registrován: 28 bře 2014 16:52
Příspěvky: 17
Kraj: ČR - Jihomoravský
Po několika měsících se konečně dostávám abych sem něco napsal.
V listopadu jsem dokončil Totom 100B.
Nějaké foto dodám později.
Konstrukce dřevotříska 18mm, čelo 2x16mm, potaženo koženkou barvy slonovinony.
Ke zvukovým zážitků napíšu následující:
Lepšího jsem nikdy nic neslyšel :shock: , basů dostatek, výšky mi taktéž sedí. Poprvé když jsem je pustil nevěřil jsem, že je možné dostat z reproduktorů rozlišení jednotlivých nástrojů.
Dále mi nezbývá než souhlasit, že velice záleží na kvalitě nahrávky.

Totomy krmím zesilovačem Yamaha AX550. Pokud držím volume v rozumných mezích tak je reprodukce velice příjemná, ale rozhodně nemohu dát volume třeba do poloviny jak tu před pár postama píše Scarabeo. Co myslíte, zaslouží si TOTEMy jiný zesilovač? Jako zdroj signálu slouží ESI Juli@.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 07 led 2015 18:43 

Registrován: 28 bře 2014 16:52
Příspěvky: 17
Kraj: ČR - Jihomoravský
Nějaké foto mého snažení:

ObrázekObrázek Obrázek Obrázek


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 10 led 2015 12:41 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
Já totemy škádlím Pioneerem A-30, který má poloviční výkon oproti Tvé Yamaze, když to pustím na polovinu výkonu, tak jsem za pár minut ohluchlý, ale záleží na velikosti ozvučovaného prostoru...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 10 led 2015 22:54 

Registrován: 12 úno 2010 18:12
Příspěvky: 405
Bydliště: Frýdlant, ten v Čechách
Kraj: ČR - Liberecký
Já si to budu muset jet někam poslechnout. Mám možnost slyšet ještě Sonus Faber Homage, ale taky se tam budu muset nějak dostat. Budu muset zkrátka sednout do auta, při té příležitosti ještě navštívit nějaké hifi studio. Abych věděl, kde to všechno je. I když jsem slyšel nějaké komerční soustavy, a některé mne zrovna nenadchly, chci slyšet jak hraje Top.
Takže jestli Ransom tvrdí, že Totemy nemají konkurenci v soustavách do padesáti táců, věřím tomu.
Věřím mabatovi, ale taky bych si poslechnul i VMA, musím si to zkrátka porovnat, i když jsou cenově jinde, a tady se můžeme donekonečna bavit, ale poslech je poslech.
Jsem člověk, těžký dement, který nikdy nebude dělat nic vlastního. K tomuhle všemu jsem se dostal tak, že tu máme na kraji města bazar, kde se čas od času objeví něco od bývalých východoněmeckých sousedů, já to dám dohromady, a buď to to pošlu dál, nebo si to nechám.
Teď mám v depozitu bedny Fischer, jsou to obří třípásmové regály, takže jim vyměním kondíky, odstraním sežrané závěsy na středobasech, dám nové, a prodám to, až to dokončím. Možná. Možná i ne, jsou to pěkné kousky.
Mě se líbí mít doma aktuálně s domácím kinem patery soustavy, i asi sousedům, a je fajn, když dorazím dom, a pustím si soustavy, které chci, a zesilovač, který chci, ale přeci jen mne láká nějaké definitivní řešení.
Jenže teď jsem vytáhnul gramofon, takže mám na stole gramofon, a bude to zase tuning. Přestavba.
Ale Totemy si poslechnu, jenom najít někoho poblíž.
No, ještě se vám musím svěřit s prasečinou, kterou jsem vyrobil. Udělal jsem si odpadní sloupky, z materiálu, který jsem nasyslil za ty roky, a po zkoušení nejrůznějších výhybek jsem provizorně napojil výšky pouze přes kondenzátor - výšky RFT, středobas Magnat, do něj jde kompletní signál, jenomže tohle mne dostalo. Takhle nehraje nic, co mám doma, a snad ani co jem slyšel.
Sežerte mě, ale je to tak. kdo měří, vstaly by mu vlasy na hlavě. Ale ten PROSTOR!
No, nepotěšil jsem vás, ale sebe.
Jé, to bude mazec tady. Nicméně časem chci, aby to někdo odměřil a něco navrhnul, uvidím.
Zatím ale takhle.
No, a letos, jak už jsem napsal, budu muset cestovat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 11 led 2015 07:39 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 lis 2008 08:35
Příspěvky: 750
Bydliště: Havířov
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Já jsem k Bčkům něco už před časem napsal, protože jsem je skládal pro Lukyho zákazníka - no narovinu neoslnily mě právě vůbec na výškách. Prostor to má na danou třídu hodně dobrej, basy ujdou, ale výšek na mě málo. Docela bych si naopak poslechnul klasické stovky, proti těm Lukáš nic neměl, zatímco ty Bčka ohodnotil prakticky stejně jako já. Možná je to u mě tak jen proto, že medvědi, co mám doma vyšli bez dřeva na nějakých 30tis v nákladech, tak jsou tak trochu jinde, než Totemy...

_________________
Zesy: Proton AA-1150+P-1100, Dual CV 1462, NAD 912, Transiwatty
Bedny: VA Bear Towers, [ARS 844, 1058, 821], RRR S-30B, RFT B3010
Suby: ARN 312, ARN 930
Ostatní: Denon DVD 3910, TU-1500AE, DCD 715, DRM 540, Dual CT 1462


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 11 led 2015 08:15 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
karel.adam87> Ty bedny to chce ještě aspoň trochu vyplnit v objemu. Polepit stěny kobercem mnoho nepomůže.


- Vejšky se dají u všech Totemů, které jsem dělal, doladit jedním odporem ve výhybce. Nebo chcete říct, že ani na maximálním zdvihu jich není dost? Pak byste si ale měli skočit na ušní ;)

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 11 led 2015 08:41 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 lis 2008 08:35
Příspěvky: 750
Bydliště: Havířov
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Myslím, že se to tehda neřešilo, bedny nebyly pro mě, tak mě to ostatně ani nezajímalo - už nevím, zda to pak zákazník upravoval, nebo ne. Možná by to na max. zdvih bylo dobrý. Výhybky jsem k tomu tehda dostal sestavené a dohoda zněla nevrtat se v tom.

_________________
Zesy: Proton AA-1150+P-1100, Dual CV 1462, NAD 912, Transiwatty
Bedny: VA Bear Towers, [ARS 844, 1058, 821], RRR S-30B, RFT B3010
Suby: ARN 312, ARN 930
Ostatní: Denon DVD 3910, TU-1500AE, DCD 715, DRM 540, Dual CT 1462


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 11 led 2015 10:54 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
Totemy mi stavěl LuKyss, R1 ve výhybce mám 18 Ohm a výšek to má bohatě, na korekce na zesilovači nesahám (0), maximálně večer loudness. Takže to také vidím na ORL ;)


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 11 led 2015 12:00 
Uživatelský avatar

Registrován: 03 lis 2008 08:35
Příspěvky: 750
Bydliště: Havířov
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Jasné, oba jsme s Lukym hluší, jen Totemy jsou bezchybné. Stačí si to i přečíst, výhybku jsem neupravoval, nezkoušel jiné varianty útlumu...

_________________
Zesy: Proton AA-1150+P-1100, Dual CV 1462, NAD 912, Transiwatty
Bedny: VA Bear Towers, [ARS 844, 1058, 821], RRR S-30B, RFT B3010
Suby: ARN 312, ARN 930
Ostatní: Denon DVD 3910, TU-1500AE, DCD 715, DRM 540, Dual CT 1462


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 11 led 2015 13:00 
Řádný člen

Registrován: 06 led 2014 11:42
Příspěvky: 192
Kraj: ČR - Ústecký
Vipere nečerti se, je to věc pocitová, polovině lidí budou výšky vyhovovat, polovině nebudou, na ORL nemusíš.. Když jsem si Totemy odvážel, poslechl jsem si je, LuKyss říkal, že dle jeho názoru mají méně výšek, já měl pocit, že jsou O.K. Doma na svém zesilovači se mi ta samá muzika zněla úplně jinak. Jediné, co můžeš "objektivně" posoudit, jsou dvoje bedny, které porovnáš na jednom zesilovači a ve stejném poslechovém prostoru.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 11 led 2015 13:10 

Registrován: 19 bře 2013 21:37
Příspěvky: 58
Kraj: ČR - Ústecký
To je pořád dokola. Problém výšek ze v tomto tématu řešil již před dvěma lety. Pokud je někomu výšek málo, stačí pohnout jedním odporem k obrazu svému, jak píše Mabat.
Já mám původní stovky, a psal jsem zde o tom, stačí projít si toto téma. Taky se mě zdály výšky utlumené. Laborováním s jedním odporem jsem bedny "naladil" k obrazu svému. Ale následná měření potvrdila, že to co mi vyhovuje, je ve skutečnosti převýšení výšek. Prostě jsme hlušší a máme tendenci výšky vytahovat. Já to o sobě vím, jsem prostě starej a prd slyším.
Problém výšek u 100 je tedy chvilka práce, nalaďte si je jak chcete.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 11 led 2015 15:27 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
U 100B je defaultně rezistor 18R, je tam možnost změny na 15R pro navýšení citlivosti driveru, průběh je v dokumentaci. Já jsem tu měl i pro Basingu rezistory připravené, bylo by to zdvihlý o 1dB. Stovky klasické se mě líbí víc poslechově, může tam hrát roli zabarvení zvuku, charakteristika, biradiální zvukovod atd. atd. po tom pídit nebudu. Ale sedli mě více. O tom se nemá smysl tu hádat, každému vyhovuje něco jiného a důležitý je, že každý si v ucelené řadě vybere.

Viper by hlavně v první řadě měl uvést že porovnává s B&C Speakers DE250, což je sám o sobě driver s dvojnásobnou kupní cenou. Věc vkusu a otázka peněženky, já už jsem to uzavřel ;) .


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 12 led 2015 10:12 

Registrován: 28 bře 2014 16:52
Příspěvky: 17
Kraj: ČR - Jihomoravský
mabat píše:
karel.adam87> Ty bedny to chce ještě aspoň trochu vyplnit v objemu. Polepit stěny kobercem mnoho nepomůže.


Vyplněno samo sebou mám ;-) Jen jsem neudělal foto :-(


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 18 led 2015 13:11 

Registrován: 09 led 2014 12:26
Příspěvky: 13
Kraj: ČR - Moravskoslezský
Taky přidám svoje pocity po sestavení totemů :)

http://psykopath.rajce.idnes.cz/Elektro#DSC_00134.jpg

Zatím teda verze "Steampunk", co nevidět se nám narodí dítě, takže na povrchovku bude hromada času :)

Nicméně k poslechu: krmím to z PC (digital out), přes vyráběný zesilovač s DAC DIR9001 + PCM1794A + LM3886. Asi jsem to ještě neměl hlasitěji než na 30% - to už je rachot jako blázen...
Nejdřív jsem si říkal to nemá žádné basy ani výšky, hmm ale hraje to pěkně. Pak jsem si pustil nějakou trochu lepší nahrávku a málem jsem spadl z gauče :) Opravdu jsou hodně citlivé na kvalitu nahrávky... U některých chybí výšky, u některých je výšek až moc, u některých nejsou basy, u jiných je basů až moc...

Každopádně asi budu muset ještě dodělat nožky, protože i při malé hlasitosti cítím vibrace podlahy a to v paneláku není moc dobře :P

Každopádně máte nějakou "testovací" nahrávku na čem testujete?

Jdu změřit výkon jakým to krmím při normální hlasitosti...

Celkově velká spokojenost...

Takže po testu (http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=16974) naměřeno cca 1W :D při normálním poslechu...


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 a T100-B
PříspěvekNapsal: 18 led 2015 14:35 
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 03 říj 2010 12:04
Příspěvky: 11103
Bydliště: Náchod
Kraj: ČR - Královéhradecký
Za etalonovou nahrávku se často považuje Money for Nothing od Dire Straits z původního neremasterovaného CD. Já už jí nemůžu ani slyšet, protože se pouští kolem dokola všude, kde se zkouší bedny. Jinak nahrávky moderního jazzrocku a jazzu. Prostě dobré nahrávky s velkou mikrodynamikou a pouštět pěkně nahlas, aby ukázaly koule. Většina nahrávek současného rocku a popu se hodí leda do auta (výjimky samozřejmě jsou).
Ten 1W střední hodnoty tak nějak odpovídá zvyklostem. Ale pokud máš slušnou nahrávku s dynamickými špičkami pouhých 10dB, tak v těch špičkách to je desetinásobek. Často je potřeba i mnohem víc.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1573 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69 ... 79  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group