Poslední návštěva: Právě je 25 dub 2024 20:00


Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1573 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 79  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 (dvoupásmo Monacor MRD-34PA, SPP-250)
PříspěvekNapsal: 24 srp 2013 22:54 

Registrován: 12 pro 2012 13:28
Příspěvky: 38
Kraj: ČR - Středočeský
Takže Totemy 100-B dokončeny. Po prvním spuštění jsem byl zklamaný, že to vůbec nemá basy. Tak jsem kontroloval výhybku, jestli jsem tam něco nezkazil, ale byla dobře. Ani ekvalizer nepomohl, basy pořád nic moc. Tak jsem dneska vzal zesík i bedny k němu. Nakonec jsme zjistili, že to je tím mým zesíkem. Výšky a středy zahraje líp, než jeho receiver Onkyo z roku 2000, ale na basech ztrácí. Má tam zapnutou funkci loudness, akorát se jinak jmenuje (selective tone). Bez toho to hraje stejně bez basů, jen s ještě horšíma výškama. Takže ted řeším, čím to je, že s Akaiem to nebasuje. Výkonu má dost, mebrány rozkmitá dost, jen to neni slyšet :D Takže bud jsme oba hluchý a potřebujem basy a nebo nevim. Jinak i přítelkyně řekla nezávisle, že to nemá basy a to tomu nerozumí. :D

Mám ještě druhý problém: každá bedna hraje jinak. Jedná má méně výrazné výšky. Když si pustím např. Papa Roach - I Devise My Own Demise, tak ta jedna bedna hraje takové ty zvonivé činely méně. Jak kdyby to bylo ořízlé. Zkoušel jsem proměřit u výhybek odpory všude možně a obě jsou stejné, rozdíl max. 0,1 Ohm. Zítra ještě zkusím přehodit jen výškáče, abych zjistil, jestli je to výbybkou a nebo driverem.


Jinak musím říct, že shodli na tom, že 100-B hrajou ještě líp. Ty výšky jsou ještě lepší jak u původních Totemů. Jen bude pořeba více utlumit ten driver. Na vyššlí hlasitost by to řezalo i sklo :D


Edit: Jak je dělaná ta funkce loudness, nebo jiné jí podobné funkce (u toho onkya ta nahoře zmínená a u Yamahy Music Enhancer)? Když jsem zkoušel zapojit tuhle funkci vypnout a naladit to takhle podle ekvalizeru, tak se mi to nepovedlo. Basy byly bud nevýrazný a nebo bylo slyšet, že už je na nich přitlačeno moc. Rád bych ten spodek naladil i na mym Akai.


Naposledy upravil palkic dne 24 srp 2013 23:35, celkově upraveno 2

Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 (dvoupásmo Monacor MRD-34PA, SPP-250)
PříspěvekNapsal: 24 srp 2013 23:00 
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2008 11:46
Příspěvky: 4330
Bydliště: Slaný
Nebo problematický umístění v místnosti. zkus to vytáhnout ven :-)

_________________
We are not here because we're free, we are here because we're not free.

Líbí se Vám Web a fórum? Podpořte nás!


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 (dvoupásmo Monacor MRD-34PA, SPP-250)
PříspěvekNapsal: 24 srp 2013 23:06 

Registrován: 12 pro 2012 13:28
Příspěvky: 38
Kraj: ČR - Středočeský
Jo, akustika tomu dala taky určitě na prdel. Budu ted zkoumat vliv zvuku na umístění.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 (dvoupásmo Monacor MRD-34PA, SPP-250)
PříspěvekNapsal: 25 srp 2013 07:48 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Oproti původní verzi to může mít basů nepatrně méně, ale ne "bez basů", to už je podezřelé. BTW, když jsem viděl, jak to lidé mívají doma umístěné, vycházel jsem tady už vyloženě z toho, že to bude stát blízko u zdi a tomu odpovídá i zatlumení basáku.

Citace:
Ty výšky jsou ještě lepší jak u původních Totemů. Jen bude pořeba více utlumit ten driver. Na vyššlí hlasitost by to řezalo i sklo :D

Kdyby se to zatlumilo hned, spoustě lidí by to přišlo pod dekou... :D

Takže je to standardě vyhanné hodně nahoru a ať si to každý zatlumí sám, podle svých podmínek - je to otázka hodnoty jednoho odporu. Tak je to nakonec nejlepší, aspoň to člověka donutí s tím zalaborovat a najít si optimum. Neznamená to ovšem, že prosté zatlumení tomu beze zbytku pomůže, tak jednoduché to bohužel není. Ty bedny na to /velmi vysoké hlasitosti/ nakonec ani nejsou dělané.

Loudness, eventuelně přímo "fyziologická regulace", dělá prostě lavor, se snižující se hlasitostí ve výsledku přidává na basech a vejškách. Odpovídá to tomu, jak se mění relativní citlivost ucha na krajích pásma, když se mění hlasitost. Tj. při nižších hlasitostech je potřeba basů a vejšek víc, má-li to zůstat pocitově stejný, jednoduše řečeno. Pro vysoký hlasitosti je pak třeba oboje trochu stáhnout. Správně by to mělo hrát při "živý" hlasitosti bez korekcí. Osobně nicméně nic takovýho nepoužívám, rozsah hlasitostí u mě není tak velký a u vyloženě tiché reprodukce, která funguje jako pozadí, je mi to fuk.

- Teď by stálo za to postavit to vyloženě vedle původních Totemů. Přenos basáků ve výhybce je v obou verzích skoro stejný...
Nepřehodil jsi ve výhybce cívky? :)

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 (dvoupásmo Monacor MRD-34PA, SPP-250)
PříspěvekNapsal: 25 srp 2013 08:45 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Já jsem si s palkicem poměrně dlouho dopisoval abychom nalezli příčinu. Ale ještě se vrátím k tomu, že ti příjde že u konkrétní písničky jedna bedna méně výškuje. To nemusí být závada, záleží na tom, jak tu skladbu nahrávali, mohli mít sejmutý každý činel samostatným mikrofonem do sterea. Nebo nahrávali jedním kondenzátorovým mikrofonem zavěšeným a byl blíže levé straně bicích atd. Toto ale můžeš vyloučit tak, že prohodíš levý a pravý kanál. Pokud to bude dělat i druhá bedna, tak je jistota že to je už ve skladbě tak nahrané.

On Palkic byl u kamaráda, který má T100 a porovnávali, pokud si to správně pamatuji. Hele prostě musíš pořídit jinej zesík :).


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 (dvoupásmo Monacor MRD-34PA, SPP-250)
PříspěvekNapsal: 25 srp 2013 09:25 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
No ne, tak pokud by na tom stejným zesilovači hrály staré Totemy na basech dobře a nové blbě (samozřejmě ve stejné místnosti na stejném místě), těžko by se to asi dalo hledat jinde, než v bedně...
Mě by to ale dost překvapilo, podle toho, co o těch bednách vím a mám změřené - pokud jsou tedy oboje postavené tak, jak mají být.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 (dvoupásmo Monacor MRD-34PA, SPP-250)
PříspěvekNapsal: 25 srp 2013 09:52 

Registrován: 12 pro 2012 13:28
Příspěvky: 38
Kraj: ČR - Středočeský
Staré a nové Totemy stály vedle sebe. Na basech hrají stejně. Tedy alespon ani jeden z nás nepoznal rozdíl. Takže na Onkyu basujou, na AKAI nic moc.
Taky mě napadlo, že to je vlivem sterea, ale není to jen u jedně skladby. Rozdíly jsou slyšet skoro pokaždé. Slyšel je jak ten kámoš, tak i přítelkyně. Ta jedna bedna hraje krásně a ta druhá jak původní Totemy. Odpoledne přehodím ty drivery a uvidím.
Toho zesíku se mi moc zbavovat nechce, tak jsem myslel, jestli by to nešlo doladit ekvalizerem. Ale at s tim laboruju jak chci, tak ten spodek nezní tak dobře, jako na Onkyu, ani na tý Yamaze, co mám ještě doma. Ty funkce "vylepšující" zvuk si hrají asi ještě s něčím jiným, jak s ekvalizerem.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 (dvoupásmo Monacor MRD-34PA, SPP-250)
PříspěvekNapsal: 25 srp 2013 10:03 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
palkic píše:
Ty funkce "vylepšující" zvuk si hrají asi ještě s něčím jiným, jak s ekvalizerem.

Věř tomu, že ne. Ta ekvalizace daná korekcí na zesilovači se samozřejmě dá i změřit a pak nastavit kdekoliv jinde, kde to je v principu možné. Pak to bude hrát prakticky stejně...

S těmi výškáči, resp. levým a pravým kanálem, to zkus popřehazovat, jestli se bude "závada" také přesouvat. Tím samozřejmě odhalíš, co je za to zodpovědné. Pro klid duše doporučuju vzít drivery, opatrně je otevřít, vyjmout membránu s cívkou, pročistit mezeru v magnetu a dát to opatrně zpátky. Jestli je toto nutné se opět zjistí změřením jejich impedance, na které musí být ve výsledku jeden hladký vrchol.

Citace:
Staré a nové Totemy stály vedle sebe. Na basech hrají stejně. Tedy alespon ani jeden z nás nepoznal rozdíl. Takže na Onkyu basujou, na AKAI nic moc.

Tak to je "v pořádku", jsem rád, že to nakonec dává smysl.

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 (dvoupásmo Monacor MRD-34PA, SPP-250)
PříspěvekNapsal: 25 srp 2013 10:12 

Registrován: 12 pro 2012 13:28
Příspěvky: 38
Kraj: ČR - Středočeský
Za chvíli si postavim bedny vedle sebe, aby každá nehrála jinak kvůli místu umístění a budu s tim laborovat. Zkusím prohodit nejdřív kanály a potom i drivery. Pak se uvidí, kde je problém.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 (dvoupásmo Monacor MRD-34PA, SPP-250)
PříspěvekNapsal: 25 srp 2013 17:13 

Registrován: 19 bře 2013 21:37
Příspěvky: 58
Kraj: ČR - Ústecký
No, tak já měl dnes v práci volno, nikdo neotravoval, tak jsem si taky hrál s Totemama. Mám je tady už delší dobu (Totem A) a pořád se nevím jak rozhodnout s povrchovkou, ale to je teď vedlejší. Já i kluci jsme se také shodli, že na výškách to není to pravé, pořád to porovnávali s další soustavou, kterou tu má kolega, teď už po opravě (Mission M34). Tak jsem si asi hodinu hrál s R1 (33ohm), připojil jsem paralelně drát. trimr 100 ohm a poslechem a postupným porovnáváním s druhou soustavou jsem došel na velikost R1 cca 12ohm, C6 jsem ponechal původní. Žádné pořádné měření jsem nedělal, tolik času a klidu tady zase nemám. Ale bomba, deka ze středu a vejšek zmizela a Totemy strčí do kapsy porovnávané soustavy, teď už jim nic podle mého nechybí. Spodek bez problémů. Když se kluci vrátili, nechal jsem je sluchometricky posoudit úpravu a jednoznačně schválili jako perfektní. Chce to jen doměřit, ale to až doma v klidu, až dodělám povrch.
Jinak basy mě tedy nechybí, testováno na mém "pracovním" zesilovači 20W, korekce také vlastní, rovný průběh.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 (dvoupásmo Monacor MRD-34PA, SPP-250)
PříspěvekNapsal: 25 srp 2013 17:33 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Proti gustu... 8-)

Snížení R1 na 12R znamená zvednutí vejšek o 5-6dB v pásmu od 2kHz výš. Je asi možné, že je na to tak někdo zvyklý a v přímém porovnání to pak zní pod dekou (a to hodně), ale dobře to tak podle mě není, nebo přinejmenším ne univerzálně použitelné. Akorát jsem trochu zmatený, co máš tedy přesně za verzi výhybky - mohl bys mi prosím do soukromé zprávy napsat, jak přesně celá vypadá (stačí označení součástek a hodnoty)?

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 (dvoupásmo Monacor MRD-34PA, SPP-250)
PříspěvekNapsal: 25 srp 2013 18:12 

Registrován: 19 bře 2013 21:37
Příspěvky: 58
Kraj: ČR - Ústecký
Je mi jasné, co jsem tou změnou dělal. Ale teprve potom se ten driver jakoby probudil. Při zmenšování pod 12ohmu už je to uřvané. Nemám pocit, že by to bylo nějak zvednuté, dodávám že jen v uchometrickém porovnání. Kluci si libovali, že konečně ty činely, triangly a podobný píčoviny konečně zní normálně. Tož já už jsem starej chlap a prd slyším, ale mlaďoši to testovali a spokojenost. No chtělo by to pořádný přeměření.
Vyhybku pošlu.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 (dvoupásmo Monacor MRD-34PA, SPP-250)
PříspěvekNapsal: 25 srp 2013 18:48 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Berme to tedy jako inspiraci pro ty, kterým se pořád zdá, že Totemy málo cinkají :twisted:

Jinak ta výhybka odpovídá poslední, řekněme už standardní verzi, jen tedy se změnou v hodnotě odporu R1.
Těmi odpory (R1 + volitelně ten paralelní k driveru) se dá projev na výškách každopádně zásadně pozměnit...

Snižování R1 silně přidává na výškách, takže to můžete případně vyzkoušet. Paralelní trimr pro experimentování není úplně špatný nápad (typ aspoň na pár wattů).

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 (dvoupásmo Monacor MRD-34PA, SPP-250)
PříspěvekNapsal: 25 srp 2013 18:57 
Řádný člen
Uživatelský avatar

Registrován: 31 říj 2011 19:11
Příspěvky: 5957
Kraj: SR - Trenčianský
Mnoha lidem zní "narovno" naladěné bedny tupě a poddekově. Sám jsem se o tom pár krát přesvědčil, když jsem jim dával některý výtvory poslouchat.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 (dvoupásmo Monacor MRD-34PA, SPP-250)
PříspěvekNapsal: 25 srp 2013 19:01 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Pro představu, R1 33R (poloprůhledně) a 12R (černě):

Obrázek

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 (dvoupásmo Monacor MRD-34PA, SPP-250)
PříspěvekNapsal: 25 srp 2013 19:54 

Registrován: 19 bře 2013 21:37
Příspěvky: 58
Kraj: ČR - Ústecký
Jj, já vím co jsem tou změnou R1 dělal. A netvrdím, že těch 12ohm bude to nejoptimálnější. Zítra si vezmu věci, které mám naposlouchané z domova a s odstupem času to otestuji znova. Dal jsem to jako typ k laborování. Řada majitelů Totemů si tady stěžovala na výšky a já se k nim připojuji, po změně R1 ale mi to připadá perfektní. Ale zdůrazňuji znova, že zatím jen poslechově. Těm, co si stěžují, doporučuji vyzkoušet, ideálně s tím trimrem (drátový, na větší výkon, jak správně dodává MaBat).

Poslechově mě to nepřipadá tak zvednuté jako na tom grafu, uvidím zítra, možná s tím R1 půjdu výše, rozhodně ale těch 33Ohm tam nenecham, to je fakt zavřený. Zajímalo by mne, jak se chová ten druhej driver v B-čkový verzi.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 (dvoupásmo Monacor MRD-34PA, SPP-250)
PříspěvekNapsal: 25 srp 2013 20:01 
Uživatelský avatar

Registrován: 19 srp 2011 09:39
Příspěvky: 1032
Kraj: ČR - Středočeský
Však já to beru. Pokud to tak někomu bude znít dlouhodobě lépe, těžko mu to rozmlouvat.

Nakonec vyzkoušet to může snadno každý, komu tam ty vejšky pořád chybí. Vždyť jde taky o hraní si. A jsem naopak rád, že má někdo chuť s tím experimentovat, o to víc pokud se dobere výsledku, se kterým je spokojený...

_________________
https://at-horns.eu


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 (dvoupásmo Monacor MRD-34PA, SPP-250)
PříspěvekNapsal: 26 srp 2013 12:07 

Registrován: 12 pro 2012 13:28
Příspěvky: 38
Kraj: ČR - Středočeský
Tak jsem včera laboroval s tím, proč hraje každý reprák jinak. Zezačátku hrál více potichu a přišlo mi, že má i jinou "barvu" zvuku. Shodl jsem se na tom s tím kámošem, že jedna bedna hrála hezčí výšky, jak puvodní Totem a druhá zněla naprosto stejně. Včera jsem tedy pouštěl různou muziku a zkoušel jsem to dokonce na 2 zesilovačích, přehazoval kanály a nevim co se přes noc stalo, ale bedny už hrají naprosto stejně :D

Teď řeším, jestli je možné, že si Totemy prostě jen nesedly s mým zesíkem, když to s ním basuje málo. To Onkyo i Yamaha mají plnější zvuk. Výšky a středy tedy horší, ale spodek to má pevnejší. Ekvalizerem to dorovnat nejde proste. A korekce jsou hnusný, to jen přepnu z directu a je po pěknym zvuku.


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 (dvoupásmo Monacor MRD-34PA, SPP-250)
PříspěvekNapsal: 26 srp 2013 12:10 
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008 23:01
Příspěvky: 2775
Bydliště: Brandýs nad Orlicí
Kraj: ČR - Pardubický
Byl jsem tam v noci u tebe totemy opravit, proto ráno fungovali korektně :lol: :lol: :twisted:
Fakt to moc nepobírám, že by se to rozehrálo?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
 Předmět příspěvku: Re: Projekt TOTEM 100 (dvoupásmo Monacor MRD-34PA, SPP-250)
PříspěvekNapsal: 26 srp 2013 12:21 

Registrován: 12 pro 2012 13:28
Příspěvky: 38
Kraj: ČR - Středočeský
Vůbec tomu nerozumim. Po prvnim zapojení přítelkyně sama od sebe řekla, že to hraje divně, aniž bych se jí ptal, už tak dost naštvanej, na názor. :D

Na jakých zesilovačích posloucháte Totemy? Stalo se taky někomu, že bez korekcí to skoro nebasovalo?


Nahoru
Offline Profil E-mail  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1573 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 79  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

© LuKyss 2005-2012 | ReproMania.NET & ReproObchod.cz



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group